Προς το περιεχόμενο

H εφαρμογή της streaming υπηρεσίας COSMOTE TV τώρα διαθέσιμη και στις τηλεοράσεις SONY


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, billdanos είπε

Στο στέλνει δωρεάν η cosmote αν υπογράψεις συμβόλαιο για την υπηρεσία. 

Α έτσι το γνωρίζω απλά εγώ που θέλω μήνα μήνα και να διαλέγω υπηρεσία δε μπορώ να το αγοράσω ξεχωριστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Geo4ever είπε

Από πού το αγόρασες και πόσο;

Πήρα τηλέφωνο την cosmote! Είμαι συνδρομητής σταθερής, κινητής , internet vdsl.. και έκλεισα πακέτο προσφορά 8 ευρώ τον μήνα με ote sport tv.. ταινίες δεν ήθελα έχω full πακέτο nova! Απλά ήθελα να έχω όλα τα αθλητικά! Την συσκευή φυσικά μου την έφεραν δωρεάν!

Επεξ/σία από Johny_X21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Johny_X21 είπε

Πήρα τηλέφωνο την cosmote! Είμαι συνδρομητής σταθερής, κινητής , internet vdsl.. και έκλεισα πακέτο προσφορά 8 ευρώ τον μήνα με ote sport tv.. ταινίες δεν ήθελα έχω full πακέτο nova! Απλά ήθελα να έχω όλα τα αθλητικά! Την συσκευή φυσικά μου την έφεραν δωρεάν!

Κατάλαβα καλά θα πάρω ένα τηλέφωνο να δω με τι συμβόλαιο το στέλνουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, totomis είπε

γιατί στο δεκτάκι (φαντάζομαι), εφόσον το έχεις ζητήσει με συγκεκριμένες προδιαγραφές, θα έχεις βάλει και τις αντίστοιχες δικλείδες ασφαλείας (remote control,  διάγνωση hardware, κλπ)

Στους δορυφορικούς δέκτες ο συνδρομητής δεν εκπέμπει κάτι από πλευράς του οπότε είναι πιο δύσκολο να περιορίσεις την πειρατεία χωρίς κλείδωμα (ή "πάντρεμα" όπως έλεγαν τα σχετικά περιοδικά) κάρτας-δέκτη. Αντίθετα, αν ο δορυφορικός δέκτης είχε σύνδεση στο internet μπορούσε να "κατεβάσει" από κάποια υπηρεσία (παράνομη) τα "κλειδιά" και να αποκρυπτογραφήσει το τηλεοπτικό σήμα.

Με την εφαρμογή είναι αλλιώς τα πράγματα, για μια smart tv π.χ. μπορεί να γίνει αντιστοίχηση με τη mac address και δε χρειάζεται κάτι άλλο. Όποιος δεν έχει smart tv παίρνει το κουτάκι του παρόχου ή κάποιο με android TV.

(Όλα τα παραπάνω με τη μέγιστη επιφύλαξη καθώς έχω κάτι χρόνια να ασχοληθώ με τη συνδρομητική τηλεόραση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
8 hours ago, Doubt said:

Στους δορυφορικούς δέκτες ο συνδρομητής δεν εκπέμπει κάτι από πλευράς του οπότε είναι πιο δύσκολο να περιορίσεις την πειρατεία χωρίς κλείδωμα (ή "πάντρεμα" όπως έλεγαν τα σχετικά περιοδικά) κάρτας-δέκτη. Αντίθετα, αν ο δορυφορικός δέκτης είχε σύνδεση στο internet μπορούσε να "κατεβάσει" από κάποια υπηρεσία (παράνομη) τα "κλειδιά" και να αποκρυπτογραφήσει το τηλεοπτικό σήμα.

Με την εφαρμογή είναι αλλιώς τα πράγματα, για μια smart tv π.χ. μπορεί να γίνει αντιστοίχηση με τη mac address και δε χρειάζεται κάτι άλλο. Όποιος δεν έχει smart tv παίρνει το κουτάκι του παρόχου ή κάποιο με android TV.

(Όλα τα παραπάνω με τη μέγιστη επιφύλαξη καθώς έχω κάτι χρόνια να ασχοληθώ με τη συνδρομητική τηλεόραση)

Δεν χρειάζεται κάποια ταυτοποίηση για τη συσκευή που θα παίζει το app αρκεί απλά να μην είναι rooted και να τρέχει Android Tv.

Κατά τη διάρκεια που παρακολουθείς προγράμματα από το Cosmote OTT εμφανίζεται στην οθόνη ανά διαστήματα το unique ID που έχεις σαν συνδρομητής της υπηρεσίας σε τυχαίο σημείο κάθε φορά, ώστε να μπορούν να σε εντοπίσουν αν μοιράζεις αλλού την εικόνα... :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, billdanos είπε

Κατά τη διάρκεια που παρακολουθείς προγράμματα από το Cosmote OTT εμφανίζεται στην οθόνη ανά διαστήματα το unique ID που έχεις σαν συνδρομητής της υπηρεσίας σε τυχαίο σημείο κάθε φορά, ώστε να μπορούν να σε εντοπίσουν αν μοιράζεις αλλού την εικόνα... :) 

Σωστό, και σε φρουτιέρα να βάλουν τα κανάλια να παίζουν αυτό θα το συνεχίσουν.

Το ίδιο γίνεται και στο δορυφορικό, στα αθλητικά κανάλια το βάζουν.

Ο λόγος είναι προφανής, αν κάποιος κάνει illegal streaming σε κάποιο site ένα αγώνα του κλείνουν τη συνδρομή.

Η διαφορά είναι ότι στο δορυφορικό αυτό μπορούν να το κάνουν μόνο με "παντρεμα" κάρτας και δέκτη.

Στο OTT μπορούν να το κάνουν σε όποια συσκευή κι αν χρησιμοποιείται.

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...