Προς το περιεχόμενο

H εφαρμογή της streaming υπηρεσίας COSMOTE TV τώρα διαθέσιμη και στις τηλεοράσεις SONY


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, kostasbm είπε

σονυ εχω 2017 και 2018 και android δεν εχουν.....

Δεν έχουν όλες οι τηλεοράσεις της Sony του 17 και 18 Android. Κάποια πιο low end μοντέλα της όπως η XF7005 πχ δεν έχουν Android  αλλά ένα λειτουργικό της Sony. Αν οι τηλεοράσεις σου είχαν Android θα το ήξερες γιατί θα είχες το google play 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω cosmote tv στο σπίτι. αν βάλω αυτή την εφαρμογή στη τβ στο εξοχικό θα σταματήσει να παίζει στο σπίτι; Η είναι σαν το cosmote go

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, GLAMMAIK είπε

Τώρα πάντως λειτουργεί και στο mi box που έχω και με πολύ καλή ποιότητα εικόνας 

Σε παρακαλώ όταν μπορέσεις στείλε μου αναλυτικά πως θα το βρω - εγκαταστήσω από το mi box S !? Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
13 hours ago, AtiX said:

Βρε παιδιά μια ερώτηση??? Τι σχέση έχει αν είναι Sony, αφού η εφαρμογή βγήκε για το android tv 8??? Μάλιστα μου το εμφάνισε και στο vision που εχω στο σπίτι...

Παίζει σε όλες τις συσκευές που τρέχουν κανονικό Android tv (και όχι σκέτο Android όπως τα περισσότερα boxes). Άρα μπαίνει κανονικά σε nvidia shield tv, mi box, Sony τηλεοράσεις με Android tv, philips τηλεοράσεις με Android tv κλπ. 

9 hours ago, sndev said:

Έχω cosmote tv στο σπίτι. αν βάλω αυτή την εφαρμογή στη τβ στο εξοχικό θα σταματήσει να παίζει στο σπίτι; Η είναι σαν το cosmote go

Τρέχει προσφορά μέχρι το τέλος του χρόνου που μπορείς να έχεις το app σε έως και 4 συσκευές (όπου κι αν βρίσκονται) με τις 2 να μπορούν να παίζουν ταυτόχρονα εκτός κι αν βλέπεις αθλητικά όποτε εκεί παίζει μόνο μια συσκευή κάθε φορά. 

1 hour ago, djkokalis said:

COSMOTE tv. Ότι πιο άχρηστο να πληρώσεις

Αν το συγκρίνεις με Netflix σαφώς είναι πιο πίσω. Το περιεχόμενο του όμως για κάποιον που θέλει περιεχόμενο με υπότιτλους (ακόμη και σε εκπομπές που παίζονται στο εξωτερικό 1-2 ημέρες πριν), ελληνικές παραγωγές (στο history έχουν κάνει καλή δουλειά), ελληνικά κανάλια σε καλή ποιότητα και δυνατότητα να γυρίσεις το προγραμμα 1 εβδομάδα πίσω χωρίς εγγραφές κλπ τότε εκεί αποκτά ενδιαφέρον. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, billdanos είπε

Παίζει σε όλες τις συσκευές που τρέχουν κανονικό Android tv (και όχι σκέτο Android όπως τα περισσότερα boxes). Άρα μπαίνει κανονικά σε nvidia shield tv, mi box, Sony τηλεοράσεις με Android tv, philips τηλεοράσεις με Android tv κλπ.

 

αυτό μην το έχουμε και δεδομένο.
Το γεγονός πως το άνοιξαν για όλες τις συσκευές με android tv (ενώ η ανακοίνωση λέει μόνο για sony android tv), δε σημαίνει πως αύριο μεθαύριο δε θα το κλειδώσουν...
ίσως τους ξεφυγε, ίσως το άφησαν για όλες τις συσκευές λόγω της κατάστασης, αλλά από τη στιγμή που η εταιρία πουλάει δικό της box, το βλέπω δύσκολο να παραμείνει διαθέσιμη σε άλλες συσκευές

27 λεπτά πριν, billdanos είπε

Αν το συγκρίνεις με Netflix σαφώς είναι πιο πίσω. Το περιεχόμενο του όμως για κάποιον που θέλει περιεχόμενο με υπότιτλους (ακόμη και σε εκπομπές που παίζονται στο εξωτερικό 1-2 ημέρες πριν), ελληνικές παραγωγές (στο history έχουν κάνει καλή δουλειά), ελληνικά κανάλια σε καλή ποιότητα και δυνατότητα να γυρίσεις το προγραμμα 1 εβδομάδα πίσω χωρίς εγγραφές κλπ τότε εκεί αποκτά ενδιαφέρον. 

ξέχασες το σημαντικότερο που κάποιος θα βάλει cosmote tv: το αθλητικό περιεχόμενο.
και μάλιστα πλέον σε ανάλυση 4Κ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, totomis είπε

 

αυτό μην το έχουμε και δεδομένο.
Το γεγονός πως το άνοιξαν για όλες τις συσκευές με android tv (ενώ η ανακοίνωση λέει μόνο για sony android tv), δε σημαίνει πως αύριο μεθαύριο δε θα το κλειδώσουν...
ίσως τους ξεφυγε, ίσως το άφησαν για όλες τις συσκευές λόγω της κατάστασης, αλλά από τη στιγμή που η εταιρία πουλάει δικό της box, το βλέπω δύσκολο να παραμείνει διαθέσιμη σε άλλες συσκευές

Και γιατί να το κλειδώσουν;;

Δεν πουλάνε boxakia, πρόγραμμα και περιεχόμενο πουλάνε, το boxaki είναι πάρεργο και θέλει και υποστήριξη που κοστίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Doubt είπε

Και γιατί να το κλειδώσουν;;

Δεν πουλάνε boxakia, πρόγραμμα και περιεχόμενο πουλάνε, το boxaki είναι πάρεργο και θέλει και υποστήριξη που κοστίζει.

για τον ίδιο λόγο που η δορυφορική υπηρεσία παίζει μόνο με τους δέκτες του...
έλεγχος και πειρατεία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, totomis είπε

για τον ίδιο λόγο που η δορυφορική υπηρεσία παίζει μόνο με τους δέκτες του...
έλεγχος και πειρατεία...

Και γιατί θα είναι ευάλωτη μόνο η εφαρμογή Android κι όχι το κουτάκι με κάποιο chip ας πούμε;;

Τεχνικά δεν ξέρω τι γίνεται ούτε στη μία ούτε στην άλλη περίπτωση, κουβέντα κάνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
31 minutes ago, totomis said:

αυτό μην το έχουμε και δεδομένο.
Το γεγονός πως το άνοιξαν για όλες τις συσκευές με android tv (ενώ η ανακοίνωση λέει μόνο για sony android tv), δε σημαίνει πως αύριο μεθαύριο δε θα το κλειδώσουν...
ίσως τους ξεφυγε, ίσως το άφησαν για όλες τις συσκευές λόγω της κατάστασης, αλλά από τη στιγμή που η εταιρία πουλάει δικό της box, το βλέπω δύσκολο να παραμείνει διαθέσιμη σε άλλες συσκευές

ξέχασες το σημαντικότερο που κάποιος θα βάλει cosmote tv: το αθλητικό περιεχόμενο.
και μάλιστα πλέον σε ανάλυση 4Κ

Αυτός είναι ο σκοπός της υπηρεσίας cosmote OTT, ώστε να μπορεί να την έχει ο καθένας άσχετα από τον provider του πληρώνοντας απλά τα πακέτα που θέλει (γι αυτό και έβγαλε μηνιαία πακέτα κλπ).

Δοκίμασα την υπηρεσία σε όλες τις συσκευές που ανέφερα χωρίς το παραμικρό πρόβλημα (η καλύτερη εμπειρία ήταν στο shield που "πετάει" και λειτουργεί καλύτερα ακόμη και σε σχέση με το box της cosmote) και επιβεβαίωσα την κυκλοφορία του στο store του Android Tv για όλες τις συμβατές συσκευές και μετά από επικοινωνία με την cosmote. Δεν λειτουργεί προφανώς στα  άπειρα boxes που κυκλοφορουν και που δεν τρέχουν Android Tv αλλά μια έκδοση του Android για τηλέφωνα η οποία συνήθως είναι και rooted! :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, billdanos είπε

Αυτός είναι ο σκοπός της υπηρεσίας cosmote OTT, ώστε να μπορεί να την έχει ο καθένας άσχετα από τον provider του πληρώνοντας απλά τα πακέτα που θέλει (γι αυτό και έβγαλε μηνιαία πακέτα κλπ).

Δοκίμασα την υπηρεσία σε όλες τις συσκευές που ανέφερα χωρίς το παραμικρό πρόβλημα (η καλύτερη εμπειρία ήταν στο shield που "πετάει" και λειτουργεί καλύτερα ακόμη και σε σχέση με το box της cosmote) και επιβεβαίωσα την κυκλοφορία του στο store του Android Tv για όλες τις συμβατές συσκευές και μετά από επικοινωνία με την cosmote. Δεν λειτουργεί προφανώς στα  άπειρα boxes που κυκλοφορουν και που δεν τρέχουν Android Tv αλλά μια έκδοση του Android για τηλέφωνα η οποία συνήθως είναι και rooted! :) 

Δε διαφωνώ, αλλά δεν είναι παράξενο που δε γίνεται πουθενά αναφορά;
Δε θα συνέφερε την κοσμοτε να διαφημίζει τη συμβατότητα με όλες τις τηλεοράσεις android tv, αν μη τι άλλο;

21 λεπτά πριν, Doubt είπε

Και γιατί θα είναι ευάλωτη μόνο η εφαρμογή Android κι όχι το κουτάκι με κάποιο chip ας πούμε;;

Τεχνικά δεν ξέρω τι γίνεται ούτε στη μία ούτε στην άλλη περίπτωση, κουβέντα κάνουμε.

γιατί στο δεκτάκι (φαντάζομαι), εφόσον το έχεις ζητήσει με συγκεκριμένες προδιαγραφές, θα έχεις βάλει και τις αντίστοιχες δικλείδες ασφαλείας (remote control,  διάγνωση hardware, κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Johny_X21 είπε

Εμένα μου ήρθε σήμερα το OTE tv box!!! Πολύ καλή ασύρματη σταθερή ταχύτητα! Τέλεια εικόνα! Πολλες επιλογές!  Το συνέδεσα σε 55 4Κ ELED 2200Hz

Από πού το αγόρασες και πόσο;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
39 minutes ago, Geo4ever said:

Από πού το αγόρασες και πόσο;

Στο στέλνει δωρεάν η cosmote αν υπογράψεις συμβόλαιο για την υπηρεσία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...