Προς το περιεχόμενο

Netflix μέσω Τουρκιας


lampisd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, narta είπε

Οτι μερικοι χρησιμοποιούν τον ορο κλοπή χωρίς να εχουν την παραμικρη ιδέα τι σημαινει νομικα, εχει πλακα.

Επίσης πλακα εχει οτι αναφέρεται συχνα πυκνα τα τελευται χρόνια οτι θα κλεισουν τα vpn και και και. Ακομα στο θα είμαστε.

Καλό θα ηταν τα σκιάχτρα του ελληνικου παραρτηματος του Netflix να "αρουν το account τους και να περπατησουν σε αλλα λημέρια" γιατι τα 7€ που παίρνει το μαγαζί τους γενικα γίνονται ανετα 0€ αμα φορεσουμε πετσινο ματι και νεκροκεφαλή, γκεκεν?

Για ψάξε το καλύτερα εκτός από παραβίαση των όρων χρήσης όταν πληρώνεις λιγότερη αξία συνδρομής από την αξία συνδρομής στην χώρα σου θεωρείται κλοπή ξέρεις?

Προσωπικά δεν γνωρίζω κανέναν υπάλληλο του NETFLIX που να είναι γραμμένος σε ελληνικό φόρουμ

Αν το λες για εμένα φίλε μου εγώ δεν δουλεύω σε κανένα ελληνικό παράρτημα του NETFLIX πάντως για να το ξεκαθαρίσω

Σε πολυεθνική εταιρεία/οργανισμό δουλεύω αλλά καμία σχέση με ταινίες/σειρές/μουσική (μακάρι να δούλευα)

ότι αφορά το θέμα συνδρομής φίλε μου προσωπικά έχω το ακριβό πακέτο

τώρα τα περί παράνομου κατεβάσματος δεν θα τα σχολιάσω καθώς σέβομαι τον χώρο που με φιλοξενεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 145
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

26 λεπτά πριν, ikorolis είπε

Για ψάξε το καλύτερα εκτός από παραβίαση των όρων χρήσης όταν πληρώνεις λιγότερη αξία συνδρομής από την αξία συνδρομής στην χώρα σου θεωρείται κλοπή ξέρεις?

Προσωπικά δεν γνωρίζω κανέναν υπάλληλο του NETFLIX που να είναι γραμμένος σε ελληνικό φόρουμ

Αν το λες για εμένα φίλε μου εγώ δεν δουλεύω σε κανένα ελληνικό παράρτημα του NETFLIX πάντως για να το ξεκαθαρίσω

Σε πολυεθνική εταιρεία/οργανισμό δουλεύω αλλά καμία σχέση με ταινίες/σειρές/μουσική (μακάρι να δούλευα)

ότι αφορά το θέμα συνδρομής φίλε μου προσωπικά έχω το ακριβό πακέτο

τώρα τα περί παράνομου κατεβάσματος δεν θα τα σχολιάσω καθώς σέβομαι τον χώρο που με φιλοξενεί.

Κανείς δεν πληρώνει λιγότερο αντίτιμο της συνδρομής.

Συνέλθετε όμως λίγο...

Το έχουμε ξεχυλωσει άνευ λόγου το θέμα...

Υπάρχουν κι άλλες συνδρομητικές υπηρεσίες που γίνονται χρήση από άλλη χώρα, έκτο όμως δεν βλέπω να ενοχλεί κάποιον 🙂

Το λοιπόν, όσοι ενοχλούνται που κάποιοι κάνουν χρήση αυτόν τον τρόπο θέασης ας γίνουν απλά παρατηρητές στο νήμα γιατί κουράζει σιγά σιγά.

Το αν επίσης κάποιος γίνει "Μπαν" γιατί ξαφνικά βλέπω όλοι τώρα θυμήθηκαν να αναφέρουν για όρους χρήσης, θεωρώ πως δεν αφορά κανέναν άλλο πλην τον ίδιο που θα γίνει "Μπαν".

 

*Θα επισημάνω πως και εγώ "γρ" λογαριασμό διατηρώ για όλη τη φαμίλια*

Μφχ 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, DWinchester είπε

Δεν θα την δεχτει , και γενικα δεν θα δεχτει καρτα για πληρωμη ,εκτος απο τουρκικη.. 

μπορω να πω οτι το δουλευω με Ν26 απο τον Μαη. Εφτιαξα account me vpn, εβαλα μετα τα credits απο δωροκαρτα με λιρα τουρκιας. Γυρισα το vpn σε ελλαδα για να μπορεσω να  προσθεσω την καρτα της Ν26,  και μετα ακυρωσα την συνδρομη. Τον επομενο μηνα την ξανα-ενεργοποιησα με χρηση vpn Τουρκιας χωρις να αλλαξω κατι στον τροπο πληρωμης (εβλεπε την καρτα κανονικα απο πριν που ειχε περαστει),  και τραβαει αυτοματα σε τουρκικη λιρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, kormos είπε

Κανείς δεν πληρώνει λιγότερο αντίτιμο της συνδρομής.

Συνέλθετε όμως λίγο...

Το έχουμε ξεχυλωσει άνευ λόγου το θέμα...

Υπάρχουν κι άλλες συνδρομητικές υπηρεσίες που γίνονται χρήση από άλλη χώρα, έκτο όμως δεν βλέπω να ενοχλεί κάποιον 🙂

Το λοιπόν, όσοι ενοχλούνται που κάποιοι κάνουν χρήση αυτόν τον τρόπο θέασης ας γίνουν απλά παρατηρητές στο νήμα γιατί κουράζει σιγά σιγά.

Το αν επίσης κάποιος γίνει "Μπαν" γιατί ξαφνικά βλέπω όλοι τώρα θυμήθηκαν να αναφέρουν για όρους χρήσης, θεωρώ πως δεν αφορά κανέναν άλλο πλην τον ίδιο που θα γίνει "Μπαν".

 

*Θα επισημάνω πως και εγώ "γρ" λογαριασμό διατηρώ για όλη τη φαμίλια*

Μφχ 🙂

Ισχύει για όλες τις "συνδρομητικές υπηρεσίες" ότι ανά πάσα στιγμή μπορεί να αποκλειστεί ο λογαριασμός σου (ΒΑΝ) εφόσον παραβιάζεις τους όρους χρήσης.

άρα να γίνει κατανοητό από όλους ότι όποιο τρόπο μαθαίνετε είτε από το insomnia.gr είτε από το adslgr.com είτε από διάσημους έλληνες youtubers για να πληρώσετε κάποια υπηρεσία πιο φτηνά από την τιμή που έχει στην χώρα μας το κάνετε με δική σας ευθύνη αν συμβεί το οτιδήποτε στον λογαριασμό σας μην βγείτε και διαμαρτύρεστε πουθενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/8/2021 στις 7:30 ΠΜ, narta είπε

Προφανώς κάτι έκανες και σε εκαναν flag. Ποσώς τους απασχολει αν πληρωνεις τουρκια, ελλαδα, αφγανισταν αρκει να πληρωνεις και αν είσαι αρκετα ικανος να φτιαξεις αργεντινικο, εισαι αρκετα ικανος να πληκτορολοφήσεις το αγαπημενο τορενταδικο. Αυτο που τους ενοχλει περισσοτερο είναι το account sharing, το να υπάρχουν ταυτοχρονα διαφορετικες ip για όλα τα διαθέσιμα slots που έχει το tier σου. Γιατί ΕΚΕΙ χάνουν λεφτά (τα οσα χάνουν). Καλυτερα 4x Αργετινη απο το τίποτα, αλλά οχι 1x Αργετινη με ολες τις διαθεσιμες slots με διαφορετικες ip

Αδερφέ βοήθα λίγο γιατί δεν σε καταλαβα, έχω κάνει το 4Κ από Τουρκία και το έχω μοιράσει στην οικογένεια(4 διαφορετικές ip.) Θα έχω θέμα? Μήπως όταν παίζει τουλάχιστον σπίτι μου να βάζω vpn Τουρκίας ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, ikorolis είπε

Για ψάξε το καλύτερα εκτός από παραβίαση των όρων χρήσης όταν πληρώνεις λιγότερη αξία συνδρομής από την αξία συνδρομής στην χώρα σου θεωρείται κλοπή ξέρεις?

Κλοπή είναι η αφαίρεση φυσικού αγαθού νομικά. Ποιο φυσικό αγαθό αφαιρεί κάποιος όταν πληρώνει το αντίτιμο που χρεώνει η υπηρεσία σε μια χώρα και κάνει χρήση σε άλλη χώρα επειδή η δουλειά του τον έχει 364 μέρες τον χρόνο εκτός της χώρας που έγινε η σύμβαση πληρωμής;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, dafnoula13 είπε

Αδερφέ βοήθα λίγο γιατί δεν σε καταλαβα, έχω κάνει το 4Κ από Τουρκία και το έχω μοιράσει στην οικογένεια(4 διαφορετικές ip.) Θα έχω θέμα? Μήπως όταν παίζει τουλάχιστον σπίτι μου να βάζω vpn Τουρκίας ? 

καταρχήν ο κάθε τρόπος που προτείνετε εδώ στο insomnia.gr αλλά και από γνωστούς έλληνες youtubers για φτηνότερη τιμή συνδρομής ή κάτι άλλο να γνωρίζετε ότι εσείς έχετε την ευθύνη.

δεν έχει ευθύνη αυτός που το προτείνει είτε εδώ στο insomnia.gr ούτε ο διάσημος έλληνας youtuber.

απλά να είσαι προετοιμασμένος για ενδεχόμενο μόνιμου αποκλεισμού (BAN) του λογαριασμού σου από το NETFLIX.

8 ώρες πριν, narta είπε

Κλοπή είναι η αφαίρεση φυσικού αγαθού νομικά. Ποιο φυσικό αγαθό αφαιρεί κάποιος όταν πληρώνει το αντίτιμο που χρεώνει η υπηρεσία σε μια χώρα και κάνει χρήση σε άλλη χώρα επειδή η δουλειά του τον έχει 364 μέρες τον χρόνο εκτός της χώρας που έγινε η σύμβαση πληρωμής;

καλό είναι να μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας και να τα λέμε έξω από τα δόντια π.χ. όπως κάνει ο έλληνας διάσημος youtuber οποίος το τονίζει βέβαια ότι κάνετε είναι με δική σας ευθύνη.

για να απολαύσεις το NETFLIX σε όποια χώρα και αν βρίσκεσαι αρκεί να πραγματοποιήσεις είσοδο μέσω της εφαρμογής του ή μέσω της ιστοσελίδας του και να βάλεις τα στοιχεία του λογαριασμού σου.

η δυνατότητα αυτή παρέχετε όπου και να είσαι στον κόσμο ανεξάρτητα αν η χώρα σου είναι ελλάδα και εσύ βρίσκεσαι σε χώρα της Ε.Ε. ή εκτός Ε.Ε.

όπως επίσης είναι εύκολο για το (όποιο) NETFLIX να διαπιστώσει την όποια παράβαση των όρων χρήσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, ikorolis είπε

καταρχήν ο κάθε τρόπος που προτείνετε εδώ στο insomnia.gr αλλά και από γνωστούς έλληνες youtubers για φτηνότερη τιμή συνδρομής ή κάτι άλλο να γνωρίζετε ότι εσείς έχετε την ευθύνη.

δεν έχει ευθύνη αυτός που το προτείνει είτε εδώ στο insomnia.gr ούτε ο διάσημος έλληνας youtuber.

απλά να είσαι προετοιμασμένος για ενδεχόμενο μόνιμου αποκλεισμού (BAN) του λογαριασμού σου από το NETFLIX.

καλό είναι να μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας και να τα λέμε έξω από τα δόντια π.χ. όπως κάνει ο έλληνας διάσημος youtuber οποίος το τονίζει βέβαια ότι κάνετε είναι με δική σας ευθύνη.

για να απολαύσεις το NETFLIX σε όποια χώρα και αν βρίσκεσαι αρκεί να πραγματοποιήσεις είσοδο μέσω της εφαρμογής του ή μέσω της ιστοσελίδας του και να βάλεις τα στοιχεία του λογαριασμού σου.

η δυνατότητα αυτή παρέχετε όπου και να είσαι στον κόσμο ανεξάρτητα αν η χώρα σου είναι ελλάδα και εσύ βρίσκεσαι σε χώρα της Ε.Ε. ή εκτός Ε.Ε.

όπως επίσης είναι εύκολο για το (όποιο) NETFLIX να διαπιστώσει την όποια παράβαση των όρων χρήσης.

Δεν απαντας σε αυτο που ρωτησα αλλα περιγράφεις πως δουλευει η υπηρεσια. 

 

Η κλοπη, δηλαδη η αφαιρεση υλικου αγαθου που λες οτι διατελει καποιος που πληρωνει αντιτιμο αλλης χώρας της υπηρεσιας, που και πως διαπράτεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, narta είπε

Δεν απαντας σε αυτο που ρωτησα αλλα περιγράφεις πως δουλευει η υπηρεσια. 

Η κλοπη, δηλαδη η αφαιρεση υλικου αγαθου που λες οτι διατελει καποιος που πληρωνει αντιτιμο αλλης χώρας της υπηρεσιας, που και πως διαπράτεται;

Λυπάμαι αλλά δεν θα απαντήσω σε κάτι που είναι αυτονόητο για εμένα

γιατί θεωρείται παράβαση των όρων χρήσης και γιατί θεωρείται κλοπή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ikorolis είπε

Λυπάμαι αλλά δεν θα απαντήσω σε κάτι που είναι αυτονόητο για εμένα

γιατί θεωρείται παράβαση των όρων χρήσης και γιατί θεωρείται κλοπή.

Να λυπάσαι για την ημιμαθεία σου.

Και μιας και αναφέρεσαι στους όρους χρησης κατ επανάληψη, για πες μου ποιόν όρο χρήσης παραβιάζει καποιος που έχει συνδρομή Τουρκίας;

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, narta είπε

Να λυπάσαι για την ημιμαθεία σου.

Και μιας και αναφέρεσαι στους όρους χρησης κατ επανάληψη, για πες μου ποιόν όρο χρήσης παραβιάζει καποιος που έχει συνδρομή Τουρκίας;

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τον προσβλητικό σου χαρακτηρισμό δεν σου τον επιστρέφω (απλά μπήκες στην μαύρη λίστα) αν και σου αξίζει γιατί σέβομαι τον χώρο που με φιλοξενεί για να λέω το σχόλιο μου/άποψη μου.

Όσο αφορά το ερώτημα σου σχετικά με ποιον όρο χρήσης παραβιάζει θα σου το πει το αρμόδιο τμήμα (υπάλληλος) του NETFLIX όταν θα σου αποκλείσει μόνιμα (ΒΑΝ) τον λογαριασμό σου (όχι εσένα προσωπικά) εφόσον συντρέχει λόγος φυσικά γιατί αν δεν κάνεις "πειράματα" δεν κινδυνεύεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...