Προς το περιεχόμενο

Netflix μέσω Τουρκιας


lampisd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, IoannisSM είπε

Έβαλα μια των 100. Έχω περίπου 1.5 ενεργό. Μπορώ να βάλω κι άλλη των 100; θα επεκταθεί επιπλέον 1.5 μήνα; από τώρα ή στη λήξη; 

Οποτε θες. Εχω προπληρωμένο μεχρι Μαρτιο του 22

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 145
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, IoannisSM είπε

Έβαλα μια των 100. Έχω περίπου 1.5 ενεργό. Μπορώ να βάλω κι άλλη των 100; θα επεκταθεί επιπλέον 1.5 μήνα; από τώρα ή στη λήξη; 

Βάζεις όσες θες, θα σου εμφανίσει στο Account (web) μέχρι πότε θα έχεις προπληρώσει για θέαση.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οποιος εχει ηδη ενεργο λογαριασμο, η λογαριασμο που εχει ληξει η συνδρομη, και δοκιμασει να παρακαμψει τον καθιερωμενο τροπο πληρωμης με tricks οπως δωροκαρτες μεσω vpn και καποιες αλλες μεθοδους που δεν θα αναλυσω , το  μονο που θα καταφερει πλεον ειναι να φαει ban απο το netflix ειτε επιτοπου ειτε ετεροχρονισμενα.

Και αυτο ειναι το λιγοτερο, καποιος που εχει "χτισει" ηδη το προφιλ του βλεποντας  ενα χ αριθμο ταινιων και σειρων, μετα αν φαει ban πρεπει να ξανα αρχισει παλι απο την αρχη με νεο λογαριασμο για να "χτισει" ξανα πανω του ο λογαριθμος του netflix και να σου προτεινει σωστες ταινιες και σειρες .

Νομιζω αυτο ειναι το χειροτερο που εγινε σε εμενα  γιατι ειχα το netflix χρονια πριν ερθει ελλαδα , μου προτεινε σειρες και ταινιες ο λογαριθμος του στα μετρα μου , και τωρα ξανα απο την αρχη για μια τσιγκουνια των μαξ 8-9 ευρω.

Προσοχη λοιπον ολοι! Επαιζα και εγω με gifts cards tr. πανω απο 6μηνο και ξαφνικα εφαγα το ban μου σημερα, οταν μιλησα μαζι τους τηλεφωνικα, μου εξηγησαν οτι δεν δεχονται τετοιου ειδους "πλαγιες τακτικες" για τις πληρωμες συνδρομων απο τους πελατες τους, και εχουν θεσπισει το δικαιωμα του αποκλεισμου τετοιων λογαριασμων απο την πλατφορμα τους. Επισης μου τονισε οτι θα βαλουν ενα τελος οριστικο και αμεσο σε ολους τους υπαρχοντες λογαρισμους εν χρηση που "παιζουν μπαλα" ετσι.

Οσο και να τους παρακαλεσα να μου ανοιξουν τον λογαριασμο μου και να πληρωσω κανονικα την συνδρομη που μου αναλογει, τπτ, αμετακλητοι, επεμεναν στο ban... Μου επεσαν τα μουτρα απο ντροπη.

Μεγαλη προσοχη  λοιπον, δεν αξιζουν αυτοι οι πλαγιοι τροποι (εκ πειρας), πειτε οτι δινεται ενα εισιτηριο στον κινηματογραφο καθε μηνα, δεν ειναι δα τα 14 ευρω κανα μεγαλο ποσο.

PS: Το υπολοιπο ποσο απο δωροκαρτες που ειχα καταχωρημενο μεσα στον λογαριασμο εχει δεσμευτει απο το νετφλιξ και δεν ειναι αναστρεψιμο ....

Επεξ/σία από DWinchester
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, DWinchester είπε

Οποιος εχει ηδη ενεργο λογαριασμο, η λογαριασμο που εχει ληξει η συνδρομη, και δοκιμασει να παρακαμψει τον καθαιρεμενο τροπο πληρωμης με tricks οπως δωροκαρτες μεσω vpn και καποιες αλλες μεθοδους που δεν θα αναλυσω , το  μονο που θα καταφερει πλεον ειναι να φαει ban απο το netflix ειτε επιτοπου ειτε ετεροχρονισμενα.

Και αυτο ειναι το λιγοτερο, καποιος που εχει "χτισει" ηδη το προφιλ του βλεποντας  ενα χ αριθμο ταινιων και σειρων, μετα αν φαει ban πρεπει να ξανα αρχισει παλι απο την αρχη με νεο λογαριασμο για να "χτισει" ξανα πανω του ο λογαριθμος του netflix και να σου προτεινει σωστες ταινιες και σειρες .

Νομιζω αυτο ειναι το χειροτερο που εγινε σε εμενα  γιατι ειχα το netflix χρονια πριν ερθει ελλαδα , μου προτεινε σειρες και ταινιες ο λογαριθμος του στα μετρα μου , και τωρα ξανα απο την αρχη για μια τσιγκουνια των μαξ 8-9 ευρω.

Προσοχη λοιπον ολοι! Επαιζα και εγω με gifts cards tr. πανω απο 6μηνο και ξαφνικα εφαγα το ban μου σημερα, οταν μιλησα μαζι τους τηλεφωνικα, μου εξηγησαν οτι δεν δεχονται τετοιου ειδους "πλαγιες τακτικες" για τις πληρωμες συνδρομων απο τους πελατες τους, και εχουν θεσπισει το δικαιωμα του αποκλεισμου τετοιων λογαριασμων απο την πλατφορμα τους. Επισης μου τονισε οτι θα βαλουν ενα τελος οριστικο και αμεσο σε ολους τους υπαρχοντες λογαρισμους εν χρηση που "παιζουν μπαλα" ετσι.

Οσο και να τους παρακαλεσα να μου ανοιξουν τον λογαριασμο μου και να πληρωσω κανονικα την συνδρομη που μου αναλογει, τπτ, αμετακλητοι, επεμεναν στο ban... Μου επεσαν τα μουτρα απο ντροπη.

Μεγαλη προσοχη  λοιπον, δεν αξιζουν αυτοι οι πλαγιοι τροποι (εκ πειρας), πειτε οτι δινεται ενα εισιτηριο στον κινηματογραφο καθε μηνα, δεν ειναι δα τα 14 ευρω κανα μεγαλο ποσο.

 

Προσωπικά το θεωρούσα αναμενόμενο ότι θα συμβεί

Κρίμα που συνέβηκε σε εσένα φίλε μου και πιθανόν σε άλλους που δεν ξέρουμε

Ναι το αναγράφουν στους όρους χρήσης και ο αποκλεισμός είναι αμετάκλητος (δεν αφαιρείται) το έχω προσπαθήσει για φίλο μου χωρίς επιτυχία (αυτός αγόραζε αν θυμάμαι καλά μέσω αργεντινής) όταν ένα πρωί του έριξαν το (ΒΑΝ) τόσο απλά

Εγώ για αυτό δεν έχω ρισκάρει και έχω τον ελληνικό λογαριασμό (premium) συνδρομή το μόνο που χρησιμοποιώ είναι το VPN

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, ikorolis είπε

Προσωπικά το θεωρούσα αναμενόμενο ότι θα συμβεί

Κρίμα που συνέβηκε σε εσένα φίλε μου και πιθανόν σε άλλους που δεν ξέρουμε

Ναι το αναγράφουν στους όρους χρήσης και ο αποκλεισμός είναι αμετάκλητος (δεν αφαιρείται) το έχω προσπαθήσει για φίλο μου χωρίς επιτυχία (αυτός αγόραζε αν θυμάμαι καλά μέσω αργεντινής) όταν ένα πρωί του έριξαν το (ΒΑΝ) τόσο απλά

Ασε ρε φιλε ειμαι να σκασω, η τεραστια λιστα με τις ταινιες/σειρες μου που ειχα, οι προτασεις απο το νετφλιξ , το ιστορικο των ταινιων μου ολα αυτα τα χρονια, ολα χαμενα πλεον ... Ειμαι σε πενθος 😛 

Το γνωρισα απο πρωτο χερι αυτο σχετικα με το "αμετακλητος".. Δεν φανταζεσαι ποσο παρακαλεσα, μεχρι που στο τελος τους εβρισα στα ελληνικα και το εκλεισα 😛  Θα μου πεις who cares? , αλλα επρεπε να ξεθυμανω καπως .

Επεξ/σία από DWinchester
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, ikorolis είπε

Εγώ για αυτό δεν έχω ρισκάρει και έχω τον ελληνικό λογαριασμό (premium) συνδρομή το μόνο που χρησιμοποιώ είναι το VPN

Γιατί χρησιμοποιείς VPN; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, DWinchester είπε

Ασε ρε φιλε ειμαι σκασω, η τεραστια λιστα με τις ταινιες/σειρες μου που ειχα, οι προτασεις απο το νετφλιξ , το ιστορικο των ταινιων μου ολα αυτα τα χρονια, ολα χαμενα πλεον ... Ειμαι σε πενθος 😛 

Το γνωρισα απο πρωτο χερι αυτο σχετικα με το "αμετακλητος".. Δεν φανταζεσαι ποσο παρακαλεσα, μεχρι που στο τελος τους εβρισα στα ελληνικα και το εκλεισα 😛  Θα μου πεις who cares? , αλλα επρεπε να ξεθυμανω καπως .

είναι ακριβώς σαν το STEAM

έχουν ρίξει μόνιμο αποκλεισμό σε έλληνα χρήστη (φίλο) οποίος ενώ έχει αγορασμένα πάνω από 300+ παιχνίδια πάει και βάζει cheat/hack σε free to play παιχνίδι έτσι τον πιάνουν και κατευθείαν μόνιμο αποκλεισμό (αυτό σκέψου έγινε σε Live μετάδοση στο Youtube.

όσες φορές και να παρακάλεσε του απαντούσαν αμετάκλητα ότι ο μόνιμος αποκλεισμός δεν βγαίνει ας διάβαζε τους όρους χρήσης.

Μόλις τώρα, IoannisSM είπε

Γιατί χρησιμοποιείς VPN; 

για το NETFLIX US

αλλά σπάνια

(έχω ρωτήσει στην υποστήριξη τους και το γνωρίζουν ότι το κάνω)

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ikorolis είπε

είναι ακριβώς σαν το STEAM

έχουν ρίξει μόνιμο αποκλεισμό σε έλληνα χρήστη (φίλο) οποίος ενώ έχει αγορασμένα πάνω από 300+ παιχνίδια πάει και βάζει cheat/hack σε free to play παιχνίδι έτσι τον πιάνουν και κατευθείαν μόνιμο αποκλεισμό (αυτό σκέψου έγινε σε Live μετάδοση στο Youtube.

όσες φορές και να παρακάλεσε του απαντούσαν αμετάκλητα ότι ο μόνιμος αποκλεισμός δεν βγαίνει ας διάβαζε τους όρους χρήσης.

για το NETFLIX US

αλλά σπάνια

(έχω ρωτήσει στην υποστήριξη τους και το γνωρίζουν ότι το κάνω)

Αστα να πανε  φιλε...

Τεσπα δικο μου λαθος ηταν, καλα να παθω, απλα ας προσεξουν οι υπολοιποι απο εδω και περα.

Οσο για το vpn, δεν υπαρχει κανενα προβλημα(για την ωρα) το επιτρεπουν/κανουν τα στραβα ματια, αν εχεις πληρωσει το σωστο αντιτιμο της συνδρομης σου. Το εχω ρωτησει και εγω στο παρελθον.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/8/2021 στις 11:03 ΜΜ, DWinchester είπε

Οποιος εχει ηδη ενεργο λογαριασμο, η λογαριασμο που εχει ληξει η συνδρομη, και δοκιμασει να παρακαμψει τον καθιερωμενο τροπο πληρωμης με tricks οπως δωροκαρτες μεσω vpn και καποιες αλλες μεθοδους που δεν θα αναλυσω , το  μονο που θα καταφερει πλεον ειναι να φαει ban απο το netflix ειτε επιτοπου ειτε ετεροχρονισμενα.

Και αυτο ειναι το λιγοτερο, καποιος που εχει "χτισει" ηδη το προφιλ του βλεποντας  ενα χ αριθμο ταινιων και σειρων, μετα αν φαει ban πρεπει να ξανα αρχισει παλι απο την αρχη με νεο λογαριασμο για να "χτισει" ξανα πανω του ο λογαριθμος του netflix και να σου προτεινει σωστες ταινιες και σειρες .

Νομιζω αυτο ειναι το χειροτερο που εγινε σε εμενα  γιατι ειχα το netflix χρονια πριν ερθει ελλαδα , μου προτεινε σειρες και ταινιες ο λογαριθμος του στα μετρα μου , και τωρα ξανα απο την αρχη για μια τσιγκουνια των μαξ 8-9 ευρω.

Προσοχη λοιπον ολοι! Επαιζα και εγω με gifts cards tr. πανω απο 6μηνο και ξαφνικα εφαγα το ban μου σημερα, οταν μιλησα μαζι τους τηλεφωνικα, μου εξηγησαν οτι δεν δεχονται τετοιου ειδους "πλαγιες τακτικες" για τις πληρωμες συνδρομων απο τους πελατες τους, και εχουν θεσπισει το δικαιωμα του αποκλεισμου τετοιων λογαριασμων απο την πλατφορμα τους. Επισης μου τονισε οτι θα βαλουν ενα τελος οριστικο και αμεσο σε ολους τους υπαρχοντες λογαρισμους εν χρηση που "παιζουν μπαλα" ετσι.

Οσο και να τους παρακαλεσα να μου ανοιξουν τον λογαριασμο μου και να πληρωσω κανονικα την συνδρομη που μου αναλογει, τπτ, αμετακλητοι, επεμεναν στο ban... Μου επεσαν τα μουτρα απο ντροπη.

Μεγαλη προσοχη  λοιπον, δεν αξιζουν αυτοι οι πλαγιοι τροποι (εκ πειρας), πειτε οτι δινεται ενα εισιτηριο στον κινηματογραφο καθε μηνα, δεν ειναι δα τα 14 ευρω κανα μεγαλο ποσο.

PS: Το υπολοιπο ποσο απο δωροκαρτες που ειχα καταχωρημενο μεσα στον λογαριασμο εχει δεσμευτει απο το νετφλιξ και δεν ειναι αναστρεψιμο ....

Προφανώς κάτι έκανες και σε εκαναν flag. Ποσώς τους απασχολει αν πληρωνεις τουρκια, ελλαδα, αφγανισταν αρκει να πληρωνεις και αν είσαι αρκετα ικανος να φτιαξεις αργεντινικο, εισαι αρκετα ικανος να πληκτορολοφήσεις το αγαπημενο τορενταδικο. Αυτο που τους ενοχλει περισσοτερο είναι το account sharing, το να υπάρχουν ταυτοχρονα διαφορετικες ip για όλα τα διαθέσιμα slots που έχει το tier σου. Γιατί ΕΚΕΙ χάνουν λεφτά (τα οσα χάνουν). Καλυτερα 4x Αργετινη απο το τίποτα, αλλά οχι 1x Αργετινη με ολες τις διαθεσιμες slots με διαφορετικες ip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εξαιρέσει κανείς λίγες περιπτώσεις, ειδικά στις ταινίες έχουν γίνει ένα σκουπιδαριό προτάσεων. 

Ποσώς θα με πειράξει αν με τέτοιες επιλογές τους, με μπανάρουν (σιγά την τιμωρία, δε θα με πιάσει ύπνος :) ).

Αν συνεχίσουν έτσι και το χειμώνα, ο ανταγωνισμός θα τους γονατίσει και το netflix το βλέπω χλωμό.

Ας το δουν καλύτερα από τώρα, πριν το μετανιώσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...