Προς το περιεχόμενο

Netflix μέσω Τουρκιας


lampisd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 19/8/2021 στις 7:30 ΠΜ, narta είπε

Προφανώς κάτι έκανες και σε εκαναν flag. Ποσώς τους απασχολει αν πληρωνεις τουρκια, ελλαδα, αφγανισταν αρκει να πληρωνεις και αν είσαι αρκετα ικανος να φτιαξεις αργεντινικο, εισαι αρκετα ικανος να πληκτορολοφήσεις το αγαπημενο τορενταδικο. Αυτο που τους ενοχλει περισσοτερο είναι το account sharing, το να υπάρχουν ταυτοχρονα διαφορετικες ip για όλα τα διαθέσιμα slots που έχει το tier σου. Γιατί ΕΚΕΙ χάνουν λεφτά (τα οσα χάνουν). Καλυτερα 4x Αργετινη απο το τίποτα, αλλά οχι 1x Αργετινη με ολες τις διαθεσιμες slots με διαφορετικες ip

Προφανως και δεν εκανα κατι απο την μερια μου, οτι εκανα τοσα χρονια που το ειχα με αυτον τον τροπο εκανα και μεχρι πριν το ban, απλα εχουν αρχισει και το ψαχνουν γιατι οντως χανουν πολλα λεφτα ετσι.. Και σε δυο φιλους απο uk που το ειχαν με τον τροπο αυτο τους τσακωσαν και τους το εκλεισαν, και εννοειται οτι θα υπαρχουν και θα υπαρξουν κ αλλοι... Αλλωστε μου το ειπε ο υπαλληλος τους τοτε που μιλησα,  οτι εχουν ξεκινησει ηδη την διαδικασια αυτη.

Στις 20/8/2021 στις 11:50 ΠΜ, christakos07 είπε

Αν βάλουμε Revolut για πληρωμή, μετά τη λήξη της δωροκάρτας, παίζει να υπάρξει κάποιο ζήτημα;

Δεν θα την δεχτει , και γενικα δεν θα δεχτει καρτα για πληρωμη ,εκτος απο τουρκικη.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 145
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, DWinchester είπε

Προφανως και δεν εκανα κατι απο την μερια μου, οτι εκανα τοσα χρονια που το ειχα με αυτον τον τροπο εκανα και μεχρι πριν το ban, απλα εχουν αρχισει και το ψαχνουν γιατι οντως χανουν πολλα λεφτα ετσι.. Και σε δυο φιλους απο uk που το ειχαν με τον τροπο αυτο τους τσακωσαν και τους το εκλεισαν, και εννοειται οτι θα υπαρχουν και θα υπαρξουν κ αλλοι... Αλλωστε μου το ειπε ο υπαλληλος τους τοτε που μιλησα,  οτι εχουν ξεκινησει ηδη την διαδικασια αυτη.

Δεν θα την δεχτει , και γενικα δεν θα δεχτει καρτα για πληρωμη ,εκτος απο τουρκικη.. 

Δεν ακούς τους "ειδικούς" :lol:εσύ φταις που σε έκαναν (ΒΑΝ) από το NETFLIX όχι γιατί αγόραζες συνδρομή από αργεντινή/βραζιλία ...α ξέχασα τουρκία το οποίο παραβίαζε τους όρους χρήσης άρα πολύ σωστά έπραξαν που σου απόκλεισαν τον λογαριασμό (ΒΑΝ):lol:

Δεν πειράζει φίλε μου άστους... όταν θα αρχίσουν να πέφτουν τα (ΒΑΝ) τότε θα καταλάβουν...ότι τελείωσε το παιχνίδι

Ναι κύριοι μπορεί να σας φαίνεται ειρωνικό το μήνυμα μου αλλά είναι η αλήθεια καθώς αυτό που προτείνετε είναι παράνομο έτσι δίνετε το δικαίωμα στην (κάθε) NETFLIX να σας αποκλείσει τον λογαριασμό (ΒΑΝ) για παραβίαση των όρων χρήσης (είτε σας αρέσει είτε όχι έχει το μαχαίρι και το καρπούζι):lol:

Δεν σας φτάνει που κάνει τα στραβά μάτια στα VPN και τα αφήνει ελεύθερα ώστε να βλέπετε και άλλο περιεχόμενο (ψάχνετε τρόπο να το κλείσει και αυτό) ώστε να περιοριστούμε στο φτωχό "ελληνικό περιεχόμενο" συνεχίστε έτσι θα το καταφέρετε...

Στις 28/8/2021 στις 8:52 ΜΜ, Joe22 είπε

Αν εξαιρέσει κανείς λίγες περιπτώσεις, ειδικά στις ταινίες έχουν γίνει ένα σκουπιδαριό προτάσεων. 

Ποσώς θα με πειράξει αν με τέτοιες επιλογές τους, με μπανάρουν (σιγά την τιμωρία, δε θα με πιάσει ύπνος :) ).

Αν συνεχίσουν έτσι και το χειμώνα, ο ανταγωνισμός θα τους γονατίσει και το netflix το βλέπω χλωμό.

Ας το δουν καλύτερα από τώρα, πριν το μετανιώσουν

Να σε προσλάβουν για να τους σώσεις αφού κατέχεις το "οικονομικό κομμάτι":lol:

Λυπάμαι που θα σε απογοητεύσουν και δεν θα ακούσουν τις οικονομικές σου συμβουλές αλλά έτσι όπως το κόβω θα συνεχίσουν όπως εκείνοι θέλουν και κανένας ανταγωνισμός θα τους γονατίσει (αφού είναι από τις εταιρείες που ήρθαν για να μείνουν) ούτε θα στεναχωρηθούν αν χάσουν "τσαμπατζή" έλληνα θεατή (στα παπάκια τους έχουν κάτι τέτοιους) που προτιμά να κατεβάζει παράνομα ταινίες/σειρές 

Να σε ενημερώσω επίσης αγαπητέ μου φίλε ότι το NETFLIX είναι μια από τις (4) τέσσερις υπηρεσίες streaming (όσοι ξέρουν/γνωρίζουν καταλαβαίνουν ποιες είναι οι άλλες τρεις υπηρεσίες) που θα μείνουν στην αγορά και θα διαχειρίζονται το περιεχόμενο (ταινίες/σειρές) καθώς η πίτα είναι μικρή και τα κέρδη μεγάλα οπότε κάνε τους υπολογισμούς σου.

δεν χωράει όλες αυτές τις εταιρείες που υπάρχουν τώρα

Επεξ/σία από ikorolis
διορθώσεις
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ikorolis είπε

Δεν ακούς τους "ειδικούς" εσύ φταις που σε έκαναν (ΒΑΝ) από το NETFLIX όχι γιατί αγόραζες συνδρομή από αργεντινή/βραζιλία ...α ξέχασα τουρκία το οποίο παραβίαζε τους όρους χρήσης άρα πολύ σωστά έπραξαν που σου απόκλεισαν τον λογαριασμό (ΒΑΝ)

Δεν πειράζει φίλε μου άστους... όταν θα αρχίσουν να πέφτουν τα (ΒΑΝ) τότε θα καταλάβουν...ότι τελείωσε το παιχνίδι

Ναι κύριοι μπορεί να σας φαίνεται ειρωνικό το μήνυμα μου αλλά είναι η αλήθεια καθώς αυτό που προτείνετε είναι παράνομο έτσι δίνετε το δικαίωμα στην (κάθε) NETFLIX να σας αποκλείσει τον λογαριασμό (ΒΑΝ) για παραβίαση των όρων χρήσης (είτε σας αρέσει είτε όχι έχει το μαχαίρι και το καρπούζι)

Δεν σας φτάνει που κάνει τα στραβά μάτια στα VPN και τα αφήνει ελεύθερα ώστε να βλέπετε και άλλο περιεχόμενο (ψάχνετε τρόπο να το κλείσει και αυτό) ώστε να περιοριστούμε στο φτωχό "ελληνικό περιεχόμενο" συνεχίστε έτσι θα το καταφέρετε...

Να σε προσλάβουν για να τους σώσεις αφού κατέχεις το "οικονομικό κομμάτι"

Λυπάμαι που θα σε απογοητεύσουν και δεν θα ακούσουν τις οικονομικές σου συμβουλές αλλά έτσι όπως το κόβω θα συνεχίσουν όπως εκείνοι θέλουν και κανένας ανταγωνισμός θα τους γονατίσει (αφού είναι από τις εταιρείες που ήρθαν για να μείνουν) ούτε θα στεναχωρηθούν αν χάσουν "τσαμπατζή" έλληνα θεατή (στα παπάκια τους έχουν κάτι τέτοιους) που προτιμά να κατεβάζει παράνομα ταινίες/σειρές 

Να σε ενημερώσω επίσης αγαπητέ μου φίλε ότι το NETFLIX είναι μια από τις (4) τέσσερις υπηρεσίες streaming (όσοι ξέρουν/γνωρίζουν καταλαβαίνουν ποιες είναι οι άλλες τρεις υπηρεσίες) που θα μείνουν στην αγορά και θα διαχειρίζονται το περιεχόμενο (ταινίες/σειρές) καθώς η πίτα είναι μικρή και τα κέρδη μεγάλα οπότε κάνε τους υπολογισμούς σου.

δεν χωράει όλες αυτές τις εταιρείες που υπάρχουν τώρα

Καταρχάς πολύ επιθετικά ξεκίνησες την εβδομάδα σου. Δε χρειάζεται τέτοια ένταση και άτυπη ειρωνεία την οποία θα μπορούσα άνετα να σου επιστρέψω...

Εξέφρασα την προσωπική άποψη μου πως οι υπηρεσίες της πλατφόρμας φθίνουν συνέχεια κι ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος και πιο ποιοτικός. Το αν θα θα παραμείνει (αποδεκατισμένο) δεν έχει καμία σημασία. Μέχρι το χειμώνα θα δείξει. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Joe22 είπε

Καταρχάς πολύ επιθετικά ξεκίνησες την εβδομάδα σου. Δε χρειάζεται τέτοια ένταση και άτυπη ειρωνεία την οποία θα μπορούσα άνετα να σου επιστρέψω...

Εξέφρασα την προσωπική άποψη μου πως οι υπηρεσίες της πλατφόρμας φθίνουν συνέχεια κι ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος και πιο ποιοτικός. Το αν θα θα παραμείνει (αποδεκατισμένο) δεν έχει καμία σημασία. Μέχρι το χειμώνα θα δείξει. 

 

Ναι έχεις δίκιο ότι ξεκίνησα "επιθετικά" να σε ενημερώσω ότι δεν υπάρχει κανενός είδους ένταση ούτε ειρωνεία (μπορεί να φαίνεται έτσι αλλά δεν είναι απαντάω στο ίδιο μήκος κύματος) καθώς με αυτόν τον τρόπο απαντήσατε σε έναν συνομιλητή σας οποίος σας προειδοποίησε ότι έχουν αρχίσει οι αποκλεισμοί λογαριασμών (ΒΑΝ) για το οτιδήποτε παραβιάζει τους όρους χρήσης της πλατφόρμας NETFLIX

Επίσης να σου ξεκαθαρίσω ότι δεν με ενδιαφέρει το πως θα μου απαντήσεις καθώς αν ξεπεράσεις τα όρια που εγώ έχω θέσει θα μπεις στην μαύρη λίστα και θα μου είναι αδιάφορο πλέον.

Εξέφρασες την προσωπική σου γνώμη/άποψη την οποία σέβομαι

Αλλά οφείλω να σε ενημερώσω ότι αυτή είναι λάθος (όλος ο συλλογισμός σου) καθώς η εταιρεία NETFLIX είναι από τους κολοσσούς ξέρεις στις υπηρεσίες Streaming και δεν είναι τυχαίο που είναι μια από τις (4) τέσσερις εταιρείες που θα παραμείνει στο χώρο.

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, ikorolis είπε

Ναι έχεις δίκιο ότι ξεκίνησα "επιθετικά" να σε ενημερώσω ότι δεν υπάρχει κανενός είδους ένταση ούτε ειρωνεία (μπορεί να φαίνεται έτσι αλλά δεν είναι απαντάω στο ίδιο μήκος κύματος) καθώς με αυτόν τον τρόπο απαντήσατε σε έναν συνομιλητή σας οποίος σας προειδοποίησε ότι έχουν αρχίσει οι αποκλεισμοί λογαριασμών (ΒΑΝ) για το οτιδήποτε παραβιάζει τους όρους χρήσης της πλατφόρμας NETFLIX

Επίσης να σου ξεκαθαρίσω ότι δεν με ενδιαφέρει το πως θα μου απαντήσεις καθώς αν ξεπεράσεις τα όρια που εγώ έχω θέσει θα μπεις στην μαύρη λίστα και θα μου είναι αδιάφορο πλέον.

Εξέφρασες την προσωπική σου γνώμη/άποψη την οποία σέβομαι

Αλλά οφείλω να σε ενημερώσω ότι αυτή είναι λάθος (όλος ο συλλογισμός σου) καθώς η εταιρεία NETFLIX είναι από τους κολοσσούς ξέρεις στις υπηρεσίες Streaming και δεν είναι τυχαίο που είναι μια από τις (4) τέσσερις εταιρείες που θα παραμείνει στο χώρο.

Ρε δεν βγαζεις ακρη μαζι τους, εμ θελεις να τους συμβουλεψεις, εμ σε ειρωνευονται και λενε τα δικα τους, λες και το netflix ειναι μπαξες τους.  Μη χειροτερα!

Φαντασου σε αλλο θεμα, με κατηγορησε ενας οτι ψαχνω εγω να βρω τροπους να βαλω τουρκικο netflix για να γλυτωνω ευρω, ενω γινεται το ακριβως αντιθετο, προτρεπω κοσμο να μην κανει αυτη την χαζομαρα γιατι θα υπαρξουν συνεπειες...

Οτι ναναι ο καθε ενας πραγματικα..Μην ασχολεισαι αλλο αστους να λενε τα δικα τους 😛 

Επεξ/σία από DWinchester
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω διαβάσει τόσα εδώ....

Δεν υπάρχει λόγος να πέφτουν τέτοιες εκθέσεις στο υπάρχον νήμα....

Καλό θα ήταν να παραμείνουμε στις πληροφορίες για την διαδικασία όπου και έχει ξεκινήσει.

Το αν ή όχι προβλέπονται όλα τα υπόλοιπα είναι άλλο θέμα που θεωρώ δεν αφορά κανέναν μας για τις τυχόν συνέπειες :)

μφχ ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, kormos είπε

Έχω διαβάσει τόσα εδώ....

Δεν υπάρχει λόγος να πέφτουν τέτοιες εκθέσεις στο υπάρχον νήμα....

Καλό θα ήταν να παραμείνουμε στις πληροφορίες για την διαδικασία όπου και έχει ξεκινήσει.

Το αν ή όχι προβλέπονται όλα τα υπόλοιπα είναι άλλο θέμα που θεωρώ δεν αφορά κανέναν μας για τις τυχόν συνέπειες :)

μφχ ;) 

Δεν αφορα καποιον που εχει λογαριασμο στο netflix οτι εχει αρχισει η διαδικασια "σκουπας" και κλεινουν λογαριασμους? Are u sure about that?

Μιλαμε για μια συνεπεια που επερχεται μετα απο τον τροπο που αναφερεται στο παρων θεμα για να "κλεψεις" το νετφλιξ, δεν γινεται κουβεντα λοιπον για ασχετα θεματα, μιλαμε για το ιδιο ακριβως πραγμα...

 

Επεξ/σία από DWinchester
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kormos είπε

Έχω διαβάσει τόσα εδώ....

Δεν υπάρχει λόγος να πέφτουν τέτοιες εκθέσεις στο υπάρχον νήμα....

Καλό θα ήταν να παραμείνουμε στις πληροφορίες για την διαδικασία όπου και έχει ξεκινήσει.

Το αν ή όχι προβλέπονται όλα τα υπόλοιπα είναι άλλο θέμα που θεωρώ δεν αφορά κανέναν μας για τις τυχόν συνέπειες :)

μφχ ;) 

Συγνώμη αλλά θα διαφωνήσω με αυτό που λες φίλε μου

όταν προτείνεις κάτι οφείλεις να ξεκαθαρίσεις ότι αυτός που θα το κάνει είναι με δική του ευθύνη αν αύριο το NETFLIX του αποκλείσει τον λογαριασμό (ΒΑΝ) γιατί παραβίασε τους όρους χρήσης μην βγει να παραπονεθεί είναι καθαρά δική του επιλογή/ευθύνη.

το ίδιο μπορεί να συμβεί με το AMAZON PRIME ή το SPOTIFY 

ή στα παιχνίδια MS XBOX LIVE GAMEPASS ULTIMATE - SONY PSN PLUS+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, DWinchester είπε

Δεν αφορα καποιον που εχει λογαριασμο στο netflix οτι εχει αρχισει η διαδικασια "σκουπας" και κλεινουν λογαριασμους? Are u sure about that?

Μιλαμε για μια συνεπεια που επερχεται μετα απο τον τροπο που αναφερεται στο παρων θεμα για να "κλεψεις" το νετφλιξ, δεν γινεται κουβεντα λοιπον για ασχετα θεματα, μιλαμε για το ιδιο ακριβως πραγμα...

 

Έχεις δει και επίσημο πάνω σε αυτό που λες? 

Κανείς δεν κλέβει κανέναν με την παρουσία διαδικασία που έχει αναφερθεί.

Πληρώνεις κανονικά.

Τέτοιες φαντασίες που κάνετε μερικοί όμως...

Καλό είναι να προσγειωθούμε 🙂

 

*Είχα και έχω GR για να προλάβω τυχόν σχολιασμό 🙂

3 λεπτά πριν, ikorolis είπε

Συγνώμη αλλά θα διαφωνήσω με αυτό που λες φίλε μου

όταν προτείνεις κάτι οφείλεις να ξεκαθαρίσεις ότι αυτός που θα το κάνει είναι με δική του ευθύνη αν αύριο το NETFLIX του αποκλείσει τον λογαριασμό (ΒΑΝ) γιατί παραβίασε τους όρους χρήσης μην βγει να παραπονεθεί είναι καθαρά δική του επιλογή/ευθύνη.

το ίδιο μπορεί να συμβεί με το AMAZON PRIME ή το SPOTIFY 

ή στα παιχνίδια MS XBOX LIVE GAMEPASS ULTIMATE - SONY PSN PLUS+

Συμφωνώ σε αυτή την λεπτομέρεια.

Βάση λογικής σίγουρα ο καθένας το κάνει με δική του ευθύνη.

Αν κάποιος "γυρίσει" και κάνει παράπονα είναι πολύ λάθος...

 

Επεξ/σία από kormos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, kormos είπε

Έχεις δει και επίσημο πάνω σε αυτό που λες? 

Κανείς δεν κλέβει κανέναν με την παρουσία διαδικασία που έχει αναφερθεί.

Πληρώνεις κανονικά.

Τέτοιες φαντασίες που κάνετε μερικοί όμως...

Καλό είναι να προσγειωθούμε 🙂

 

*Είχα και έχω GR για να προλάβω τυχόν σχολιασμό 🙂

 

 

Τι εννοεις αν εχω δει και επισημο? Δεν σε επιασα ... Αν εννοεις οτι αν εχει βγει κατι επισημο, αναφερω σε προηγουμενα μνμτα μου οτι ειχα τηλ. επικοινωνια με εκπροσωπο της εταιριας και μου μεταβιβασε αυτα που εγραψα.

Σχετικα με τον ορο κλεβω(power by wiki) ❤️

Αναφορά σε κείμενο

 

κλέβω, πρτ.: έκλεβα, αόρ.: έκλεψα, παθ.φωνή: κλέβομαι, π.αόρ.: κλέφτηκα, μτχ.π.π.: κλεμμένος

1.αφαιρώ παράνομα ξένη περιουσία, κάνω κλοπές
2.δε δίνω αυτό που οφείλω, ή παίρνω περισσότερα από τα συμφωνημένα

 

Μπορεις να διαλεξεις !

Φαντασιες οχι, σου μιλαω με ανοιχτα χαρτια. Λυπαμαι αν δεν σε συμφερει :)

Καλο ειναι να.... σταματησετε τις "κομπινες" γιατι θα μας παρει ολους η μπαλα και θα κλαιμε παρεα.

Επεξ/σία από DWinchester
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, kormos είπε

Έχεις δει και επίσημο πάνω σε αυτό που λες? 

Κανείς δεν κλέβει κανέναν με την παρουσία διαδικασία που έχει αναφερθεί.

Πληρώνεις κανονικά.

Τέτοιες φαντασίες που κάνετε μερικοί όμως...

Καλό είναι να προσγειωθούμε 🙂

 

*Είχα και έχω GR για να προλάβω τυχόν σχολιασμό 🙂

Συμφωνώ σε αυτή την λεπτομέρεια.

Βάση λογικής σίγουρα ο καθένας το κάνει με δική του ευθύνη.

Αν κάποιος "γυρίσει" και κάνει παράπονα είναι πολύ λάθος...

 

Παραβιάζεις τους όρους χρήσης φίλε μου επίσης μπορεί το (όποιο) NETFLIX ότι κλέβεις γιατί είσαι ΕΛΛΑΔΑ (GR) και αγοράζεις και μπαίνεις μέσω ΤΟΥΡΚΙΑΣ (TR).

ότι ισχύει και με τον "Διαμοιρασμό της συνδρομής" ή το VPN 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, DWinchester είπε

Τι εννοεις αν εχω δει και επισημο? Δεν σε επιασα ... Αν εννοεις οτι αν εχει βγει κατι επισημο, αναφερω σε προηγουμενα μνμτα μου οτι ειχα τηλ. επικοινωνια με εκπροσωπο της εταιριας και μου μεταβιβασε αυτα που εγραψα.

Σχετικα με τον ορο κλεβω(power by wiki) ❤️

Μπορεις να διαλεξεις !

Φαντασιες οχι, σου μιλαω με ανοιχτα χαρτια. Λυπαμαι αν δεν σε συμφερει :)

Καλο ειναι να.... σταματησετε τις "κομπινες" γιατι θα μας παρει ολους η μπαλα και θα κλαιμε παρεα.

Το τι μπορεί να λέει ο κάθε Χ υπάλληλος όταν αυτό δεν υπάρχει επίσημα από την ίδια την ετιαρεία κάθε άλλο παρά από "ψάρωμα" θα το έλεγα εγώ ώστε να δουν τι γίνεται...

 

 

2 ώρες πριν, ikorolis είπε

Παραβιάζεις τους όρους χρήσης φίλε μου επίσης μπορεί το (όποιο) NETFLIX ότι κλέβεις γιατί είσαι ΕΛΛΑΔΑ (GR) και αγοράζεις και μπαίνεις μέσω ΤΟΥΡΚΙΑΣ (TR).

ότι ισχύει και με τον "Διαμοιρασμό της συνδρομής" ή το VPN 

Δεν είναι όπως τα λες. 

Δες την απλή εκδοχή, αν εσύ πας "εκδρομή" στην Τουρκία πχ και βάλεις να δεις Νετφλιξ με το ελληνικό σου λογαριασμό (ή το αντίστροφο αναλογικά) που έχεις παραβιάζεις όρους?

Φυσικά και όχι.... Μην τα ρίχνουμε όλα στο ίδιο καζάνι :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kormos είπε

Το τι μπορεί να λέει ο κάθε Χ υπάλληλος όταν αυτό δεν υπάρχει επίσημα από την ίδια την εταιρεία κάθε άλλο παρά από "ψάρωμα" θα το έλεγα εγώ ώστε να δουν τι γίνεται...

Δεν είναι όπως τα λες. 

Δες την απλή εκδοχή, αν εσύ πας "εκδρομή" στην Τουρκία πχ και βάλεις να δεις Νετφλιξ με το ελληνικό σου λογαριασμό (ή το αντίστροφο αναλογικά) που έχεις παραβιάζεις όρους?

Φυσικά και όχι.... Μην τα ρίχνουμε όλα στο ίδιο καζάνι :) 

Δεν σου τα είπαν καλά ο υπάλληλος του NETFLIX είπε στον συνομιλητή μας ότι αποκλείστηκε ο λογαριασμός του (ΒΑΝ) και τον λόγο

επίσης δεν είναι ο μόνος για να ξέρεις έχει συμβεί και σε άλλους στην ελλάδα αλλά και στο εξωτερικό η δικαιολογία είναι "παραβίαση όρων χρήσης της υπηρεσίας"

αυτό είναι σε εξέλιξη να ξέρετε...

για το VPN προσωρινά επιτρέπεται υπό προϋποθέσεις αλλά άγνωστο για πόσο...

το NETFLIX επιτρέπεται να το δεις στην Ε.Ε. και αλλού με τον δικό σου λογαριασμό δεν χρειάζεται να βάλεις VPN.

επίσης και για τον "διαμοιρασμό συνδρομής" κάνουν τα στραβά μάτια αλλά δεν ξέρουμε επίσης μέχρι το πότε...

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ikorolis είπε

Δεν σου τα είπαν καλά ο υπάλληλος του NETFLIX είπε στον συνομιλητή μας ότι αποκλείστηκε ο λογαριασμός του (ΒΑΝ) και τον λόγο

επίσης δεν είναι ο μόνος για να ξέρεις έχει συμβεί και σε άλλους στην ελλάδα αλλά και στο εξωτερικό η δικαιολογία είναι "παραβίαση όρων χρήσης της υπηρεσίας"

αυτό είναι σε εξέλιξη να ξέρετε...

για το VPN προσωρινά επιτρέπεται υπό προϋποθέσεις αλλά άγνωστο για πόσο...

το NETFLIX επιτρέπεται να το δεις στην Ε.Ε. και αλλού με τον δικό σου λογαριασμό δεν χρειάζεται να βάλεις VPN.

επίσης και για τον "διαμοιρασμό συνδρομής" κάνουν τα στραβά μάτια αλλά δεν ξέρουμε επίσης μέχρι το πότε...

Ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι μερικοι χρησιμοποιούν τον ορο κλοπή χωρίς να εχουν την παραμικρη ιδέα τι σημαινει νομικα, εχει πλακα.

Επίσης πλακα εχει οτι αναφέρεται συχνα πυκνα τα τελευται χρόνια οτι θα κλεισουν τα vpn και και και. Ακομα στο θα είμαστε.

Καλό θα ηταν τα σκιάχτρα του ελληνικου παραρτηματος του Netflix να "αρουν το account τους και να περπατησουν σε αλλα λημέρια" γιατι τα 7€ που παίρνει το μαγαζί τους γενικα γίνονται ανετα 0€ αμα φορεσουμε πετσινο ματι και νεκροκεφαλή, γκεκεν?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...