Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες εστειλα τα χαρτια για το δανειο :D υπαρχει και ενα σε desert island blue που ερχεται απο Κολωνια ισως ειναι για μενα αν ολα πανε καλα και δε μας ακυρωσει η τραπεζα! Το μονο φειλ στην υποθεση ειναι οτι αν πινακιδωθει το 2020 θα πληρωσω 2 τελη (δε μπορει να τα βαλει μεσα μου πε...) αλλα τελος παντων.  22500 το 125αρι υβριδικο με το καλο χρωμα χωρις το parking pack και βλεπω στο 6μηνο αν θα βαλω το προγραμμα να εχω και feedback απο περισσοτερους που το εβαλαν (4 focus μεχρι τωρα και μπολικα Πουμα σε ολα παει ρολοι παντως μου ειπε)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, cloud13 είπε

Παιδες εστειλα τα χαρτια για το δανειο :D υπαρχει και ενα σε desert island blue που ερχεται απο Κολωνια ισως ειναι για μενα αν ολα πανε καλα και δε μας ακυρωσει η τραπεζα! Το μονο φειλ στην υποθεση ειναι οτι αν πινακιδωθει το 2020 θα πληρωσω 2 τελη (δε μπορει να τα βαλει μεσα μου πε...) αλλα τελος παντων.  22500 το 125αρι υβριδικο με το καλο χρωμα χωρις το parking pack και βλεπω στο 6μηνο αν θα βαλω το προγραμμα να εχω και feedback απο περισσοτερους που το εβαλαν (4 focus μεχρι τωρα και μπολικα Πουμα σε ολα παει ρολοι παντως μου ειπε)

πες του να το εκτελωνισει τωρα και να το πινακιδωσει με τη νεα χρονια.

αντε με το καλο να εγκριθεις και να παραλαβεις !!

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ritualistic είπε

για να κανω τον συνηγορο του διαβολου λιγο και επειδη βρεθηκα σε παρομοια θεση, εχω μπροστα μου το συμφωνητικο παραγγελιας που γραφει επι λεξει :

Διευκρινιζεται οτι η οριστικη τιμη με ΦΠΑ και τελος ταξινομησης θα διαμορφωθει συμφωνα με την ισχυουσα ενδεικτικη τιμη πωλησης του τιμοκαταλογου της Κοσμοκαρ, κατα την ημερομηνια μεταβιβασης του αυτοκινητου στον αγοραστη

αν εχεις εξοφλησει την προκαταβολη σημαινει οτι το αυτοκινητο εκτελωνιστηκε και αρα δεν δικαιολογειται καμια αλλαγη στην τιμη, αν ομως εχεις δωσει μια αρχικη προκαταβολη για να ξεκινησει η διαδικασια και στο μεταξυ αλλαξει ο τιμοκαταλογος του μοντελου απο τον εισαγωγεα ειναι καπως θολο το τοπιο και σιγουρα δεν βγαζεις ευκολα ακρη.

Αυτή η καινούρια μαγκιά που κάνουν οι αντιπροσωπείες , εξοφλείς και εκτελωνίζεται το αμάξι και μετά δεν έχεις δικαίωμα υπαναχώρησης δεν την καταλαβαίνω.

Δλδ αν έρθει το αμάξι τρακαρισμένο πρέπει με το ζόρι να το παραλάβεις?

Όπως μου είχαν πει και εμένα στην Peugeot όταν άλλαξα γνώμη και μου είπαν ακριβώς "Τώρα και κομμένο στα 2 να έρθει θα το παραλάβεις" αλλά δεν είχα διάθεση να ασχοληθώ (το μετανιώνω τώρα)

Είναι δλδ λογικό και νόμιμο αυτό ?

 

2 λεπτά πριν, cloud13 είπε

Παιδες εστειλα τα χαρτια για το δανειο :D υπαρχει και ενα σε desert island blue που ερχεται απο Κολωνια ισως ειναι για μενα αν ολα πανε καλα και δε μας ακυρωσει η τραπεζα! Το μονο φειλ στην υποθεση ειναι οτι αν πινακιδωθει το 2020 θα πληρωσω 2 τελη (δε μπορει να τα βαλει μεσα μου πε...) αλλα τελος παντων.  22500 το 125αρι υβριδικο με το καλο χρωμα χωρις το parking pack και βλεπω στο 6μηνο αν θα βαλω το προγραμμα να εχω και feedback απο περισσοτερους που το εβαλαν (4 focus μεχρι τωρα και μπολικα Πουμα σε ολα παει ρολοι παντως μου ειπε)

Όλε , άντε με το καλό ρε μαν να έρθει , για εμένα καλύτερα που κατέληξες έτσι , γλύτωσες 3.000ε που δεν θα άξιζε να τα δώσεις

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ritualistic είπε

πες του να το εκτελωνισει τωρα και να το πινακιδωσει με τη νεα χρονια.

αντε με το καλο να εγκριθεις και να παραλαβεις !!

Θα δω εξαρταται και απο τα νεα τελη οι αλλαγες λεει ισως ισχυσουν απο Φλεβαρη οποτε αν ειναι ετσι θα πινακιδωσουμε Γεναρη με 84 ευρω τελη αλλιως μαλλον συμφερει Δεκεμβρη να ειναι safe και να κανω Χριστουγεννα με φακες 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, zourman1981 είπε

Το γνωρίζεται ότι όταν ένα αμάξι έχει ρεζέρβα στο Πορτ παγκαζ άρα περισσότερο βάρος έχει και περισσότερους ρυπους ?

Και με την ελληνική νομοθεσία περισσότεροι ρύποι = μεγαλύτερο κόστος τελών κυκλοφορίας, περισσότεροι δασμοί κατά την αγορά και γενικά είναι ακριβότερο για τον πελάτη ? Από το να πάει να δώσει 100 200 να πάρει μια ρεζέρβα 

Επίσης εγώ μάλλον είμαι τυχερός γιατί 20 χρόνια που οδηγάω δεν έχει τύχει να χρειαστεί η ρεζερβα , και πάντα με μια επίσκεψη στο βουλκανιζατέρ της γειτονιάς μου έβγαζε την προκα χωρίς να χρειαστώ ρεζέρβα

Στατιστικά λοιπόν θα ήθελα να μας πείτε πόσα χρόνια οδηγάτε ποσες φορές πάθατε λάστιχο και πόσες από αυτές χρειάστηκε η ρεζέρβα γιατί το λάστιχο είχε γίνει πίτα η είχε κοπεί σε 100 κομμάτια 

Εγω οδηγαω 18 χρονια

Και επαθα περσυ λαστιχο οταν πηγα ναπαρω το αμαξι μου μετά απο καφε

Ειχα ρεζερβα στο jazz

Παλι καλα π ημουν με ενα φιλαρακι π ειχε εμπειρια και την βαλαμε μαζι..😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tsofras είπε

Αυτή η καινούρια μαγκιά που κάνουν οι αντιπροσωπείες , εξοφλείς και εκτελωνίζεται το αμάξι και μετά δεν έχεις δικαίωμα υπαναχώρησης δεν την καταλαβαίνω.

Δλδ αν έρθει το αμάξι τρακαρισμένο πρέπει με το ζόρι να το παραλάβεις?

Όπως μου είχαν πει και εμένα στην Peugeot όταν άλλαξα γνώμη και μου είπαν ακριβώς "Τώρα και κομμένο στα 2 να έρθει θα το παραλάβεις" αλλά δεν είχα διάθεση να ασχοληθώ (το μετανιώνω τώρα)

Είναι δλδ λογικό και νόμιμο αυτό ?

μεταξυ μας το συμφωνητικο που υπογραφουμε (τουλαχιστον αυτο που εχω υπογραψει εγω) εχει ορους που αγγιζουν τα ορια του καταχρηστικου, οπως ειναι αυτος, και βασιζονται στο οτι πρεπει να εισαι ατυχος και τρελος μαζι για να γινει κεντα και να τους τρεξεις τοσο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, h3342 είπε

Εγω οδηγαω 18 χρονια

Και επαθα περσυ λαστιχο οταν πηγα ναπαρω το αμαξι μου μετά απο καφε

Ειχα ρεζερβα στο jazz

Παλι καλα π ημουν με ενα φιλαρακι π ειχε εμπειρια και την βαλαμε μαζι..😀

Και εγώ ενώ τα συζητάγαμε στο νήμα , έπαθα το καλοκαίρι στα Καμένα Βούρλα

Απο την άλλη είχε σφηνώσει το μπουλόνι , περίμενα 1 ώρα οδική μέσα στον ήλιο , και τελικά είχε βουλκανιζατέρ 3 λεπτά με τα πόδια 😭

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsofras είπε

Όλε , άντε με το καλό ρε μαν να έρθει , για εμένα καλύτερα που κατέληξες έτσι , γλύτωσες 3.000ε που δεν θα άξιζε να τα δώσεις

Σου ειχα πει εχεις κανει μεγαλο καλο στο ΑΕΠ φετος 🤣 Δε κρυβω οτι θα ηθελα τα 155 εργοστασιο αλλα δεν ηταν value for money σε αυτα τα υψη. Αφου εχω επιλογη για αργοτερα ολα καλα.

ps για τον φιλο με το Q3 ο πωλητης με διαβεβαιωσε οτι αν υπαρξει λλαγη της τιμης προς τα κατω μεχρι να παραλαβω την εκμεταλλευομαι και θα μετρησει. Αν παει προς τα πανω δε με επηρεαζει κλειδωνει η αρχικη που παρηγγειλα..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω ρε παιδιά 5 αυτοκίνητα είχα αλλάξει

Εγώ θυμάμαι ότι έδινες προκαταβολή  και όταν ερχότανε το αμάξι πήγαινες και πλήρωνες αφού υπέγραφες αποδοχή είτε μετρητά , είτε είχε γίνει προέγκριση και υπέγραφες το δάνειο.

Αυτό είναι νέα μόδα γιατί εκτός απο την Peugeot έτσι μου έκαναν και στην Seat. Υπογράφεις , εκταμιεύουν και μετά εκτελωνίζουν και στο φέρνουν

Κάτι τέτοια βλέπω και σκέφτομαι ότι το μεταχειρισμένο έχει και τα καλά του. Όταν αγόρασα το Leon , ήταν εκεί το αμάξι , το είδα πως είναι μέσα και έξω , το πήγα σε μηχανικό , πλήρωσα και έφυγα

Τώρα παραγγέλνεις κάτι που δεν έχεις δεί συνήθως πώς ακριβώς είναι μέσα , έξω , χρώμα , το πληρώνεις και δεν ξέρεις σε τι κατάσταση θα έρθει και στο τέλος στο παίζουν και ξύπνιοι

Καλή η καινουργίλα αλλά μπορεί να το σκεφτώ ξανά το επόμενο να είναι απλά ελαφρώς μεταχειρισμένο

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, cloud13 είπε

Παιδες εστειλα τα χαρτια για το δανειο :D υπαρχει και ενα σε desert island blue που ερχεται απο Κολωνια ισως ειναι για μενα αν ολα πανε καλα και δε μας ακυρωσει η τραπεζα! Το μονο φειλ στην υποθεση ειναι οτι αν πινακιδωθει το 2020 θα πληρωσω 2 τελη (δε μπορει να τα βαλει μεσα μου πε...) αλλα τελος παντων.  22500 το 125αρι υβριδικο με το καλο χρωμα χωρις το parking pack και βλεπω στο 6μηνο αν θα βαλω το προγραμμα να εχω και feedback απο περισσοτερους που το εβαλαν (4 focus μεχρι τωρα και μπολικα Πουμα σε ολα παει ρολοι παντως μου ειπε)

Αντε με το καλό , λοιπον ενημέρωση το παλικάρι μετο απλό 125αρι τελικά του ξαναπεράσανε το πρόγραμμα διορθωμένο και έφτιαξαν τα πράγματα στις χαμηλές που υπήρχε το θέμα. Τώρα σε μας το πρόγραμμα είναι διαφορετικό και μας πηγαινει σε άλλα μονοπατια ισχύος και ροπής αλλά πραγματικά όταν με το καλό το πάρεις στα χέρια σου και το οδηγήσεις πιστεύω θα καταλάβεις ότι λόγω του ηλεκτροκινητήρα τα πράγματα είναι διαφορετικά έχεις καλή απόκριση στο γκάζι από τις χαμηλές στροφές και ειδικά στη sport mode το αυτοκίνητο γίνεται πολύ διαφορετικό. Πιστεύω για  τους δικούς μας δρόμους ο κινητήρας είναι αρκετός. Βέβαια δεν ξέρω πως θα συμπεριφερθεί το καλοκαίρι με τις υψηλές θερμοκρασίες-αιρκοντισιον και μετακινήσεις με τις οικογένειες. Αλλά πάντα τα περισσότερα αλογάκια ειναι καλοδεχούμενα.

και μια φωτογραφία με το χρώμα που θέλεις αλλά αυτή είναι η st-line-x προφανώς δεν ειναι το δικό μου

127605764_10207827087751460_900384315400

54 λεπτά πριν, tsofras είπε

Δεν ξέρω ρε παιδιά 5 αυτοκίνητα είχα αλλάξει

Εγώ θυμάμαι ότι έδινες προκαταβολή  και όταν ερχότανε το αμάξι πήγαινες και πλήρωνες αφού υπέγραφες αποδοχή είτε μετρητά , είτε είχε γίνει προέγκριση και υπέγραφες το δάνειο.

Αυτό είναι νέα μόδα γιατί εκτός απο την Peugeot έτσι μου έκαναν και στην Seat. Υπογράφεις , εκταμιεύουν και μετά εκτελωνίζουν και στο φέρνουν

Κάτι τέτοια βλέπω και σκέφτομαι ότι το μεταχειρισμένο έχει και τα καλά του. Όταν αγόρασα το Leon , ήταν εκεί το αμάξι , το είδα πως είναι μέσα και έξω , το πήγα σε μηχανικό , πλήρωσα και έφυγα

Τώρα παραγγέλνεις κάτι που δεν έχεις δεί συνήθως πώς ακριβώς είναι μέσα , έξω , χρώμα , το πληρώνεις και δεν ξέρεις σε τι κατάσταση θα έρθει και στο τέλος στο παίζουν και ξύπνιοι

Καλή η καινουργίλα αλλά μπορεί να το σκεφτώ ξανά το επόμενο να είναι απλά ελαφρώς μεταχειρισμένο

Πάντως να ξέρεις μας έχεις κάνει μεγάλο κακό😅 ξεκίνησα αρχές Ιουνίου να διαβάζω το νήμα με την σκέψη ότι σε 1-2 χρόνια θα προχωρήσω στην αγορά και βρέθηκα μετά από 4 μήνες με δάνειο και αυτοκίνητο😛. Να είσαι καλά μας ανοίξατε τα μάτια... Λοιπόν για το δάνειο όταν είχα πάει για προσφορά , προηγουμένως είχα πάρει και από άλλη αντιπροσωπεία ζήτησα με συγκεκριμένο ποσό και διάρκεια-τόκος να δούμε αν παίρνω προέγκριση δανείου (δοκιμαστικά για να ξέρω τι μου γίνεται), την επόμενη ημέρα μέσα σε λίγη ώρα είχα πάρει την προέγκριση και μετά από λίγες ημέρες αποφάσισα έκλεισα το αμαξι, έδωσα προκαταβολή μετά από 4 ημέρες για να εκτελωνιστεί εδωσα το υπόλοιπο ποσό και 1 ημέρα προτού το παραλάβω έκανε την αίτηση για την εκταμίευση του δανείου.

Επεξ/σία από fragsp
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, fragsp είπε

Αντε με το καλό , λοιπον ενημέρωση το παλικάρι μετο απλό 125αρι τελικά του ξαναπεράσανε το πρόγραμμα διορθωμένο και έφτιαξαν τα πράγματα στις χαμηλές που υπήρχε το θέμα. Τώρα σε μας το πρόγραμμα είναι διαφορετικό και μας πηγαινει σε άλλα μονοπατια ισχύος και ροπής αλλά πραγματικά όταν με το καλό το πάρεις στα χέρια σου και το οδηγήσεις πιστεύω θα καταλάβεις ότι λόγω του ηλεκτροκινητήρα τα πράγματα είναι διαφορετικά έχεις καλή απόκριση στο γκάζι από τις χαμηλές στροφές και ειδικά στη sport mode το αυτοκίνητο γίνεται πολύ διαφορετικό. Πιστεύω για  τους δικούς μας δρόμους ο κινητήρας είναι αρκετός. Βέβαια δεν ξέρω πως θα συμπεριφερθεί το καλοκαίρι με τις υψηλές θερμοκρασίες-αιρκοντισιον και μετακινήσεις με τις οικογένειες. Αλλά πάντα τα περισσότερα αλογάκια ειναι καλοδεχούμενα.

και μια φωτογραφία με το χρώμα που θέλεις αλλά αυτή είναι η st-line-x προφανώς δεν ειναι το δικό μου

127605764_10207827087751460_900384315400

Πάντως να ξέρεις μας έχεις κάνει μεγάλο κακό😅 ξεκίνησα αρχές Ιουνίου να διαβάζω το νήμα με την σκέψη ότι σε 1-2 χρόνια θα προχωρήσω στην αγορά και βρέθηκα μετά από 4 μήνες με δάνειο και αυτοκίνητο😛. Να είσαι καλά μας ανοίξατε τα μάτια... Λοιπόν για το δάνειο όταν είχα πάει για προσφορά , προηγουμένως είχα πάρει και από άλλη αντιπροσωπεία ζήτησα με συγκεκριμένο ποσό και διάρκεια-τόκος να δούμε αν παίρνω προέγκριση δανείου (δοκιμαστικά για να ξέρω τι μου γίνεται), την επόμενη ημέρα μέσα σε λίγη ώρα είχα πάρει την προέγκριση και μετά από λίγες ημέρες αποφάσισα έκλεισα το αμαξι, έδωσα προκαταβολή μετά από 4 ημέρες για να εκτελωνιστεί εδωσα το υπόλοιπο ποσό και 1 ημέρα προτού το παραλάβω έκανε την αίτηση για την εκταμίευση του δανείου.

Χρωματάρα πάντως μπράβο ρε @cloud13

Συγνώμη για την ζημιά μαν 🤣

Τουλάχιστον δεν είμαι απο αυτούς που βάζω μπρίζες και δεν ψωνίζω χεχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, fragsp είπε

Αντε με το καλό , λοιπον ενημέρωση το παλικάρι μετο απλό 125αρι τελικά του ξαναπεράσανε το πρόγραμμα διορθωμένο και έφτιαξαν τα πράγματα στις χαμηλές που υπήρχε το θέμα. Τώρα σε μας το πρόγραμμα είναι διαφορετικό και μας πηγαινει σε άλλα μονοπατια ισχύος και ροπής αλλά πραγματικά όταν με το καλό το πάρεις στα χέρια σου και το οδηγήσεις πιστεύω θα καταλάβεις ότι λόγω του ηλεκτροκινητήρα τα πράγματα είναι διαφορετικά έχεις καλή απόκριση στο γκάζι από τις χαμηλές στροφές και ειδικά στη sport mode το αυτοκίνητο γίνεται πολύ διαφορετικό. Πιστεύω για  τους δικούς μας δρόμους ο κινητήρας είναι αρκετός. Βέβαια δεν ξέρω πως θα συμπεριφερθεί το καλοκαίρι με τις υψηλές θερμοκρασίες-αιρκοντισιον και μετακινήσεις με τις οικογένειες. Αλλά πάντα τα περισσότερα αλογάκια ειναι καλοδεχούμενα.

και μια φωτογραφία με το χρώμα που θέλεις αλλά αυτή είναι η st-line-x προφανώς δεν ειναι το δικό μου

127605764_10207827087751460_900384315400

Πάντως να ξέρεις μας έχεις κάνει μεγάλο κακό😅 ξεκίνησα αρχές Ιουνίου να διαβάζω το νήμα με την σκέψη ότι σε 1-2 χρόνια θα προχωρήσω στην αγορά και βρέθηκα μετά από 4 μήνες με δάνειο και αυτοκίνητο😛. Να είσαι καλά μας ανοίξατε τα μάτια... Λοιπόν για το δάνειο όταν είχα πάει για προσφορά , προηγουμένως είχα πάρει και από άλλη αντιπροσωπεία ζήτησα με συγκεκριμένο ποσό και διάρκεια-τόκος να δούμε αν παίρνω προέγκριση δανείου (δοκιμαστικά για να ξέρω τι μου γίνεται), την επόμενη ημέρα μέσα σε λίγη ώρα είχα πάρει την προέγκριση και μετά από λίγες ημέρες αποφάσισα έκλεισα το αμαξι, έδωσα προκαταβολή μετά από 4 ημέρες για να εκτελωνιστεί εδωσα το υπόλοιπο ποσό και 1 ημέρα προτού το παραλάβω έκανε την αίτηση για την εκταμίευση του δανείου.

Ειναι το ρημαδι το χρωμα για να το χαζευεις.. Βεβαια και με τη 18αρα δειχνει ακομα καλυτερα αλλα οκ δε το παρακανω για τους δρομους μας και οι 17 ειναι σουπερ. Το προγραμμα αν δεν παθω πλακα με τα 125 θα μπει 99% ειναι πολυ μικρο το κοστος για εγγυημενα 40 αλογα πανω σχεδον με μικρη επιδραση στην καταναλωση. Ας εχεις δυναμη και ας μη χρειαζεται!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, achilles_g_ είπε

Παιδιά η έκδοση  είναι η Audi q3 35 tfsi 1.5 advanced mhev (αυτόματο). 

Οκ νορμαλ η τιμή, αν κ για εμένα ανούσια επιλογή το advanced (πρακτικά μόνο οι ζάντες που είναι 18’’ είναι η διαφορά) όποτε αν δει και στραβώνει να τους πει να το βάλουν στον πάτο τους και να ζητήσει το σύνολο των χρημάτων του πίσω.

Το παίρνει πολύ φθηνότερα (σε αυτά τα λεφτά που έδωσε το έπαιρνε με comfort pack + auto mhev + μεταλλικο). Όπως είπα. Αύριο πρωί κοσμοκαρ 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, tsofras είπε

Χρωματάρα πάντως μπράβο ρε @cloud13

Συγνώμη για την ζημιά μαν 🤣

Τουλάχιστον δεν είμαι απο αυτούς που βάζω μπρίζες και δεν ψωνίζω χεχε

Ναι τωρα το εσωσες :P σαν χτες ηταν που ειχες το Λεον και γκρινιαζες για το Πεζω και εγω μοιρολογουσα για τη Τζουλιετα χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...