Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρε στο ΑΤ της περιοχής σου θα σε καλύψουν. Σε αντίστοιχη περίπτωση που πρέπει να πάω και εγώ σε σημείο που δεν αιτιολογείται με sms κλπ αυτό μου είπαν να κάνω (να πάω εν προκειμενω με το Ε9 ότι θέλω να πάω στο τάδε ακίνητο μου για τεχνικούς λόγους). Λογικά θα ισχύει το ίδιο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ένας φίλος μου πάντως που του ήρθε το αυτοκίνητο προχθές, πήγε να το δει σε γειτονικό νομό χωρίς να τον ελέγξει κανείς, γύρισε και θα ξαναπάει τη Δευτέρα να το παραλάβει. Και μιλάμε για δυο νομούς που παλεύουν για την τρίτη θέση σε κρούσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, poihths είπε

ευχαριστώ πολύ. Δεν τους έχει τύχει να έχουν πελάτη από αλλό νομό τώρα στη καραντίνα δυστυχώς είμαι ο 1ος. Το πρόβλημα είναι τι γίνεται και με τον συνοδό σαν αιτιολογία.

Εμένα μου έστειλε σε mail η αντιπροσωπεία 1)μια απόφαση που έχει ληφθεί σχετικά με τη λειτουργία των αντιπροσωπειών εν μέσω καραντίνας και 2) την απόδειξη της αγοράς του αυτοκινήτου. Πήγα σε άλλο νομό με τον κωδικό "2".

Επεξ/σία από chriskourou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, chriskourou είπε

Εμένα μου έστειλε σε mail η αντιπροσωπεία 1)μια απόφαση που έχει ληφθεί σχετικά με τη λειτουργία των αντιπροσωπειών εν μέσω καραντίνας και 2) την απόδειξη της αγοράς του αυτοκινήτου. Πήγα σε άλλο νομό με τον κωδικό "2".

σε σταμάτησε καποιος στο δρόμο για έλεγχο; πήρα τη τροχαία και μου είπε οτι ο συνοδός απαγορεύεται και μπορώ να παω εγω με τη συγκοινωνία... να παρω δηλαδή 1 λεωφορείο και 2 μέτρο... και μη χειρότερα, έπειτα να επιστρέψω με το αυτοκίνητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, poihths είπε

σε σταμάτησε καποιος στο δρόμο για έλεγχο; πήρα τη τροχαία και μου είπε οτι ο συνοδός απαγορεύεται και μπορώ να παω εγω με τη συγκοινωνία... να παρω δηλαδή 1 λεωφορείο και 2 μέτρο... και μη χειρότερα, έπειτα να επιστρέψω με το αυτοκίνητο.

Δε με σταμάτησε, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορεί να είναι ασφαλέστερη η συγκοινωνία. Είχα σκεφτεί κι εγώ να πάρω την τροχαία, αλλά δεν το έκανα γιατί όσες φορές έχω έρθει σε διάλογο σχετικά με τα μέτρα,  έχω την εντύπωση ότι αυτοσχεδιάζουν και λίγο. Ο συνοδός είναι οικογενειακό μέλος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, chriskourou είπε

Δε με σταμάτησε, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορεί να είναι ασφαλέστερη η συγκοινωνία. Είχα σκεφτεί κι εγώ να πάρω την τροχαία, αλλά δεν το έκανα γιατί όσες φορές έχω έρθει σε διάλογο σχετικά με τα μέτρα,  έχω την εντύπωση ότι αυτοσχεδιάζουν και λίγο. Ο συνοδός είναι οικογενειακό μέλος;

έτσι καταλαβα και εγω οσο αν αφορά τον αυτοσχεδιασμό, με άλλα λόγια μου είπε να σαι τυχερός μην πεσεις σε στραβόξυλο. Ναι με τον πεθερό μου θέλω να πάω και να γυρίσουμε μετά χωριστά. Και εντάξει εγώ θα δείξω την άδεια κυκλοφορίας και το αποδεικτικό αγοράς εκείνος τι θα πει στα διόδια; Οτι έφερα τον τάδε να παραλάβει το αυτοκίνητο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, poihths είπε

έτσι καταλαβα και εγω οσο αν αφορά τον αυτοσχεδιασμό, με άλλα λόγια μου είπε να σαι τυχερός μην πεσεις σε στραβόξυλο. Ναι με τον πεθερό μου θέλω να πάω και να γυρίσουμε μετά χωριστά. Και εντάξει εγώ θα δείξω την άδεια κυκλοφορίας και το αποδεικτικό αγοράς εκείνος τι θα πει στα διόδια; Οτι έφερα τον τάδε να παραλάβει το αυτοκίνητο;

Ναι. Δε νομίζω πως υπάρχει κάτι παράλογο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, poihths είπε

έτσι καταλαβα και εγω οσο αν αφορά τον αυτοσχεδιασμό, με άλλα λόγια μου είπε να σαι τυχερός μην πεσεις σε στραβόξυλο. Ναι με τον πεθερό μου θέλω να πάω και να γυρίσουμε μετά χωριστά. Και εντάξει εγώ θα δείξω την άδεια κυκλοφορίας και το αποδεικτικό αγοράς εκείνος τι θα πει στα διόδια; Οτι έφερα τον τάδε να παραλάβει το αυτοκίνητο;

 

Εκτύπωση taxis όπου αναγράφεται η οικία. 

"Επιστρέφω στην οικία μου" και τέλος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά για την ιστορία πηρα την ΓΓΠΣ και μου είπαν ζητάς βεβαίωση απο την αντιπροσωπεία για σένα και για τον συνοδό οπότε είναι καλυμμένος και ο συνοδός!

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κανει εντυπωση παντως πως σε παρα πολλα αγγλικα κ γερμανικα sites, την κορυφη στα hatch καταλαμβανει παντα το golf, με δευτερο πολλες φορες το φοκους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, xgol είπε

Μου κανει εντυπωση παντως πως σε παρα πολλα αγγλικα κ γερμανικα sites, την κορυφη στα hatch καταλαμβανει παντα το golf, με δευτερο πολλες φορες το φοκους!

Ο Ματτ απο carwow παντως που φημιζεται για τα αντικειμενικα reviews του βγαζει καλυτερο το Aclass. Και εαν καταλαβα σωστα κατα την διακρεια του βιντεο και τα λεγομενα του συμφωνα με αυτον Aclass > Series 1 > A3 > Golf. 

Απ'ότι καταλαβα βεβαια τα αυτοκινητα ειναι αρκετα κοντα, οποτε θεωρω ειναι και στην κριση του εκαστοτε οδηγου. 

 

 

Επεξ/σία από Shyn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, xgol είπε

Μου κανει εντυπωση παντως πως σε παρα πολλα αγγλικα κ γερμανικα sites, την κορυφη στα hatch καταλαμβανει παντα το golf, με δευτερο πολλες φορες το φοκους!

Το παρατηρησα κι εγω συγκεκριμένα στο carwow.uk που το θεωρω απο τα βιντεο πολυ καλο στις δοκιμες και απορω τοσο καλο ειναι το golf που το βγαζουν θεση ενα και δυο; Εμεις εδω γιατι λεμε τοσα ασχημα για τη vw και σε ολη την Ευρωπη την θεωρουν κορυφη; 

2 ώρες πριν, Shyn είπε

Ο Ματτ απο carwow παντως που φημιζεται για τα αντικειμενικα reviews του βγαζει καλυτερο το Aclass. Και εαν καταλαβα σωστα κατα την διακρεια του βιντεο και τα λεγομενα του συμφωνα με αυτον Aclass > Series 1 > A3 > Golf. 

Απ'ότι καταλαβα βεβαια τα αυτοκινητα ειναι αρκετα κοντα, οποτε θεωρω ειναι και στην κριση του εκαστοτε οδηγου. 

Αυτες είναι premium δοκιμες αλλα σαν αυτοκινητο το βαθμολογει 9 στα 10. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, stationwa είπε

Το παρατηρησα κι εγω συγκεκριμένα στο carwow.uk που το θεωρω απο τα βιντεο πολυ καλο στις δοκιμες και απορω τοσο καλο ειναι το golf που το βγαζουν θεση ενα και δυο; Εμεις εδω γιατι λεμε τοσα ασχημα για τη vw και σε ολη την Ευρωπη την θεωρουν κορυφη; 

Αυτες είναι premium δοκιμες αλλα σαν αυτοκινητο το βαθμολογει 9 στα 10. 

 

Λεμε δεν λεμε ασχημα για την VW και την αξιοπιστια της τα νουμερα αλλα δειχνουν. Ειναι σταθερα 2η-3η σε πωλησεις στην Ελλαδα ολα αυτα τ χρονια. 

 

Ναι αλλα συμφωνα με το βιντεο που παρεθεσα η τιμη του ειναι πιο κοντα στα premium cars.. 

 

Επεξ/σία από Shyn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κάποιος συνοδοιπόρος στο νήμα έχει πάρει το kamiq. Αν θυμάστε ποιος είναι ρίξτε ένα πμ (ή αν δεις το μυνημα σύντροφε στείλε ένα πμ έχω απορίες καθως οδεύουμε προς τα εκεί για 2ο). 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, paylidis είπε

Παιδιά κάποιος συνοδοιπόρος στο νήμα έχει πάρει το kamiq. Αν θυμάστε ποιος είναι ρίξτε ένα πμ (ή αν δεις το μυνημα σύντροφε στείλε ένα πμ έχω απορίες καθως οδεύουμε προς τα εκεί για 2ο). 

Ο @chill
Είναι αν θυμάμαι καλά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...