Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου αυτοκινήτου - ιδέες προτάσεις


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Burgos είπε

Προφανώς δεν θα είναι το ίδιο. Το δικό μου έχει ποιότητα κατασκευής και ηχομόνωση εφάμιλλη με τα αυτοκίνητα του 95, το καινούριο θα είναι σαφώς καλύτερο αλλά δεν πιστεύω ότι θα είναι το ίδιο με τα υπόλοιπα σύγχρονα της κατηγορίας του. Εμφανισιακά από τις φωτό και μόνο βλέπεις ότι είναι 10 χρόνια πίσω. Κάπως έτσι πιστεύω θα είναι και στον δρόμο. 

Νομίζω ότι υπερβάλεις λίγο για την εμφάνιση που λες 10 χρόνια πίσω. Εμένα τουλάχιστον εξωτερικά μου αρέσει αρκετά αν και δεν είμαι φίλος των suv.

image.png.bf76c9f636c8763ac0bc0a32b389c206.png

Επεξ/σία από argimeg
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ενω μου αρεσει σαν αμαξι το vitara και το vfm που εχει...

αυτο το εσωτερικο

 

29204308_a_b.jpg

 

μου φερνει στο μυαλο αυτον

D91-N82XkAgBq0C.jpg

Επεξ/σία από tutuyo
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, someone- είπε

σε συνέχεια του ποστ για το i30 fastback

υπήρχε ένα στο car μέχρι προχθές που το κοιτούσα σε καλή τιμή, από άτομο που είναι εξωτερικό, δε ξέρω αν μπορείς να το πάρεις μετρητοίς... είναι και Έβρο το αμάξι... απευθείας ταξιδακι 😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, tutuyo είπε

ενω μου αρεσει σαν αμαξι το vitara και το vfm που εχει...

αυτο το εσωτερικο

 

29204308_a_b.jpg

 

μου φερνει στο μυαλο αυτον

D91-N82XkAgBq0C.jpg

Κατσε αυτο ειναι το εσωτερικο του νεου vitara? Ποια εκδοση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, james9tito είπε

Κατσε αυτο ειναι το εσωτερικο του νεου vitara? Ποια εκδοση?

https://www.car.gr/29204308-suzuki-vitara-upper-1-4-hybrid-2x4

Επεξ/σία από tutuyo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, james9tito είπε

Πραγματικα το εσωτερικο του ειναι για αμαξι 10ετιας. 

Αυτο ειναι το GL+ όχι οτι αλλαζει κατι σε μεγαλο βαθμο. 

Suzuki Vitara '21 GL+ 1.4 HYBRID 2X4 BoosterJet

Δεν ξέρω πραγματικά με αυτό το vitara. Πολύ καλή τιμή, πολύ καλό εξωτερικά για τα δικά μου γούστα, εγγύηση suzuki. Νομίζω ότι θα το έπαιρνα μόνο αν το χρησιμοποιούσα περισσότερο σαν εργαλείο της δουλειάς μου και ήθελα κάτι αξιόπιστο. Δείτε το SX4 s - CROSS τι όμορφο που είναι....για τα δικά μου τουλάχιστον γούστα είναι πάρα πάρα πολύ καλό 

image.png.8091b82e96de22b4d65b10bbad7fef83.png

Παρακαλώ την Suzuki, θέλω ένα vitara εξωτερικά με το εσωτερικό του SX4 S στην τιμή του vitara GL+ 😎

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Bomber-21 είπε

Δεν νομίζω ότι από τις φωτό φαίνεται παλιό. Δεκτή και κατανοητή η άποψη σου απλά εγώ το οδηγώ για 12000 χλμ τώρα.

Ερχόμενος από οδήγηση 14 ετών BMW E46 με M-Pack εργοστασιακό full extra σίγουρα υπάρχουν μεγάλες διαφορές σε πολλά πράγματα και κυρίως σε θέματα ποιότητας κατασκευής.

Σίγουρα το suzuki δεν είναι BMW (προφανώς) αλλά δεν μπορώ να δεχτώ ότι το suzuki vitara  hybrid του 2020 είναι κουραστικό στην άσφαλτο.

Εννοώ ότι είναι σημάδι όχι τέλειας ποιότητας κατασκευής.

Εσωτερικά εννοώ μου φαίνεται παλιό και κακό. Εξωτερικά μια χαρά αυτοκίνητο είναι. Για την οδήγηση έκανα υπόθεση γιατί δεν έχω άποψη. Είμαι και κάπως προκατειλημμένος επειδή έχω απηυδήσει :) Το δικό μου ίσως είναι κουραστικό λόγω μόνιμης τετρακίνησης.

1 ώρα πριν, argimeg είπε

Νομίζω ότι υπερβάλεις λίγο για την εμφάνιση που λες 10 χρόνια πίσω. Εμένα τουλάχιστον εξωτερικά μου αρέσει αρκετά αν και δεν είμαι φίλος των suv.

image.png.bf76c9f636c8763ac0bc0a32b389c206.png

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, someone- είπε

σε συνέχεια του ποστ για το i30 fastback

γυρισα απο αντιπροσωπεία Hyundai στο αργος η τιμη που μου εδωσε ειναι 550 ευρω πιο πανω απο hyundai στη Συγγρού. 21450 αργος 20900 αθηνα, στην αθηνα δε ρώτησα αν εχει μεσα πατακια κτλ στο αργος μου πε πατακια και το λαστιχένιο πατακι για το πορτμπαγκάζ. δεν έπεφτε πιο κάτω, για σέρβις θα το πηγαίνω σε αυτόν στο Άργος να δωσω τα παραπάνω χρήματα για να με "προσέξει" καπως καλύτερα αργότερα;

Δεν πρόκειται να σε προσέξει καλύτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με προλαβε ο @argimeg , αλλα ηθελα να αναφερω το SX4.

Στη γυρα λοιπον που εκανα σε ολες τις αντιπροσωπιες κοιτωντας κυριως για Bsuv, περασα και απο τη Suzuki να δω το Vitara λογω εξαιρετικης τιμης και να κρινω μονος μου το εσωτερικο για το οποιο με ειχαν προιδεασει.

Ηταν λοιπον χειροτερο και απο αυτα που ακουγα...ας μην παρεκτραπω, αλλα και η γυναικα του εροξε ακυρο στα 5δευτερα και για πρωτη φορα συμφωνουσα μαζι της.

Στην εκθεση ομως ειδα και το SX4 και ειπα να μπω μεσα. Αισθητη διαφορα. Εξωτερικα βεβαια, το Vitara πιο ομορφο.

Αυτο που δεν καταλαβα ποτε, ηταν ποιο ειναι το positioning της Suzuki με αυτα τα 2, εχοντας μολις 12cm διαφορα στο μηκος και σχεδον ιδιες τιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, argimeg είπε

Δεν ξέρω πραγματικά με αυτό το vitara. Πολύ καλή τιμή, πολύ καλό εξωτερικά για τα δικά μου γούστα, εγγύηση suzuki. Νομίζω ότι θα το έπαιρνα μόνο αν το χρησιμοποιούσα περισσότερο σαν εργαλείο της δουλειάς μου και ήθελα κάτι αξιόπιστο. Δείτε το SX4 s - CROSS τι όμορφο που είναι....για τα δικά μου τουλάχιστον γούστα είναι πάρα πάρα πολύ καλό 

image.png.8091b82e96de22b4d65b10bbad7fef83.png

Παρακαλώ την Suzuki, θέλω ένα vitara εξωτερικά με το εσωτερικό του SX4 S στην τιμή του vitara GL+ 😎

Μικρές προσδοκίες = ευτυχισμένος ανθρωπος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Thrylos7 είπε

Αυτο που δεν καταλαβα ποτε, ηταν ποιο ειναι το positioning της Suzuki με αυτα τα 2, εχοντας μολις 12cm διαφορα στο μηκος και σχεδον ιδιες τιμες.

Το κάνανε επίτηδες βρε αχάριστοι, για να μην ξέρουμε ποιο από τα δυο να διαλέξουμε :)

Νομίζω πάντως ότι θέλουν να πλασάρουν το vitara ως ένα πιο extreme τετρακίνητο για off road αποδράσεις και το SX4 σαν ένα suv πόλης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, argimeg είπε

Το κάνανε επίτηδες βρε αχάριστοι, για να μην ξέρουμε ποιο από τα δυο να διαλέξουμε :)

Νομίζω πάντως ότι θέλουν να πλασάρουν το vitara ως ένα πιο extreme τετρακίνητο για off road αποδράσεις και το SX4 σαν ένα suv πόλης.

Αν ειχαν μεγαλυτερη διαφορα στο μηκος θα ελεγα πως θεωρουν το Vitara Bsuv και το SX4 Csuv.

Παντως οπως ειναι αν επαιρνα καποιο θα ηταν ξεκαθαρα το SX4. Ακομα και αν το Vitara μου αρεσει περισσοτερο εξωτερικα και εχει και πιο βολικο μηκος για μενα, η διαφορα στο εσωτερικο ειναι απλα χαοτικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...