Προς το περιεχόμενο

Η Eurobank φέρνει τη δυνατότητα ανέπαφων πληρωμών με android smartphones


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά εμένα η εφαρμογή αρνείται πεισματικά να μου δημιουργήσει την virtual κάρτα.

Ενώ δηλαδή μου γράφει ότι με την ενεργοποίηση του Eurobank wallet Μπορείτε να εγγράψετε τις ακόλουθες κάρτες στην υπηρεσία

γράφει το νούμερο της κάρτας (δίπλα εμφανίζεται μια τύπου κλέψύδρα) αλλά δεν προχωράει ούτε αν πατήσω πάνω στην κάρτα κάνει κάτι για να φτιάξει την Virtual .

Έχει κανένας καμία ιδέα, ή θα πρέπει να πάω σε κατάστημα;

 

ΥΓ: δεν έχω ενεργοποιήσει το Masterpass, δεν ξέρω αν έχει να κάνει

Επεξ/σία από nodas_21greek
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 123
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως στο μαγαζί μας που δοκίμασα να πληρώσω, έβγαζε σφάλμα το pos και ζητούσε την εισαγωγή της κάρτας στην θύρα. 

Έχω την εφαρμογή ως προεπιλογή, δοκίμασα ξεκλείδωτο το κινητό, με ανοιχτή εφαρμογή της Eurobank και με είσοδο και στην εφαρμογή μετά από δαχτυλικό. 

Καμία ιδέα? 

Με gpay με dipocket δούλεψε κανονικά η συναλλαγη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, varatasis είπε

Παιδιά καλημέρα.

ξέρετε ποτε θα μπορούμε να βάλουμε και visa πιστωτική για την efg?

Είναι μόνο για Mastercard νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, x8diesel είπε

Το δικό μου κινητό φίλε μου την έκανε χωρίς να ανοίξω την εφαρμογή, ξεκλείδωσα το κινητό και απλά το ακούμπησα στο POS. (Xperia XZ3) Δοκίμασε το άλλη μια χωρίς να ανοίξεις την εφαρμογή.

Όχι αν δεν ανοίξω το app της eurobank δε δουλεύει αυτόματα. Επίσης σήμερα είχα και ένα άλλο πρόβλημα. Είχα default το app της Eurobank, επίσης έχω επιλέξει το "χρησιμοποίησε το default εκτός εάν κάποιο άλλο payment app είναι ανοιχτό" και προσπάθησα να κάνω πληρωμή με το Google Pay. Άνοιξα το app του Google Pay, διάλεξα την κάρτα για πληρωμή (Revolut) και δεν έγινε η πληρωμή. Μόλις άλλαξα τις ρυθμίσεις βάζοντας ως default το app του Google Pay, έγινε η πληρωμή. Λογικά τα δύο app για κάποιο λόγο "μπερδεύονται"...

Στη συνέχεια επιλέγω ως default app αυτό του Google Pay και αν έχω κάποιο άλλο payment app ανοιχτό να γίνει η πληρωμή με το ανοιχτό.
Άρα αν ξεκλειδώσω το κινητό και πλησιάσω το POS η συναλλαγή πραγματοποιείται με το Google Pay.
Αν ανοίξω το app της Eurobank, επιλέξω Eurobank Wallet, κάνω κλικ στην κάρτα, βάλω PIN, αρχίσει η αντίστροφη μέτρηση η συναλλαγή πραγματοποιείται... με το Google Pay!!! Κουφό!!!! 

Επεξ/σία από Sakis_Spooky
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα το δοκίμασα.Στην αρχή πάλευα με την εφαρμογή κλειστή δεν τα κατάφερα.Άνοιξα την εφαρμογή και έτσι το έπιασε(πάλι με λίγη προσπάθεια παραπάνω σε σχέση με την κάρτα). Παλι καλά γιατί λίγο έλειψε να μου φέρει την τυρόπιτα στο κεφάλι ο υπάλληλος που με εξυπηρετούσε😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα παίδες, σε διάφορα καταστήματα (αλυσίδες) που έχω κάνει την πληρωμή μου με Google Pay ( Revolut) ο ταμίας με ρωτάει ποια τράπεζα θέλω να γίνει η πληρωμή; Λογικά πιστεύουν ότι η κάρτα μου είναι Ελληνική και ότι τι; Θα έχω κάποια προμήθεια or what? Τους απαντάω να βάλουν οποία τράπεζα θέλουν, αλλά δεν έχω καταλάβει τι παίζεται με αυτό. Ο πελάτης δεν χρεώνεται σε καμία περίπτωση. Λογικά αφορά αυτούς.. 

Επεξ/σία από magaiver85
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα δεν δουλεύει..έχω Mastercard debit, έχω ενεργοποιήσει NFC και τις ρυθμίσεις στο app της eurobank, φτάνω στο σημείο με το countdown για 30 secs, το πιάνουν τα μηχανάκια και τελικά βγάζουν error, μερικές φορές δεν βρέθηκε η κάρτα ή κάτι άλλα errors...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι σε εμένα το ίδιο. Δούλεψε άψογα την 1η φορά και μετά πάπαλα με διάφορα error. Tώρα δοκίμασα να κλείσω την επιλογή wallet και την ξανανοιξα και παρατήρησα ότι άλλαξε τον αριθμό της εικονικής κάρτας. Το αν θα δουλέψει, θα δειξει..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εξακολουθώ να μην μπορώ να χρησιμοποιήσω και τις δύο εφαρμογές (Google Pay, Eurobank Wallet) ταυτόχρονα. 

Όταν έχω σαν default τη μία εφαρμογή, η άλλη δεν κάνει πληρωμές με τίποτα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sakis_Spooky είπε

Πάντως εξακολουθώ να μην μπορώ να χρησιμοποιήσω και τις δύο εφαρμογές (Google Pay, Eurobank Wallet) ταυτόχρονα. 

Όταν έχω σαν default τη μία εφαρμογή, η άλλη δεν κάνει πληρωμές με τίποτα!!!

Δοκίμασε χωρίς να έχεις  επιλέξει το "χρησιμοποίησε το default εκτός εάν κάποιο άλλο payment app είναι ανοιχτό" όπως το ανέφερες στο προηγούμενο ποστ σουτ.  (νομίζω ότι αυτό φταίει ...)

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kopan είπε

Δοκίμασε χωρίς να έχεις  επιλέξει το "χρησιμοποίησε το default εκτός εάν κάποιο άλλο payment app είναι ανοιχτό" όπως το ανέφερες στο προηγούμενο ποστ σουτ.  (νομίζω ότι αυτό φταίει ...)

Αν δεν επιλέξω "χρησιμοποίησε το default εκτός εάν κάποιο άλλο payment app είναι ανοιχτό" τότε πρέπει να επιλέξω στη ρύθμιση "Use default" την επιλογή Always.

 

tap_pay.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, akis_supernatural είπε

Και μετά βρίζετε την Apple. Apple Pay άλλο επίπεδο!!!

Την apple pay την συγκρίνεις με το google pay.Με την €bank  θα την συγκρίνεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, akis_supernatural είπε

Και μετά βρίζετε την Apple. Apple Pay άλλο επίπεδο!!!

Ποιος έβρισε το Apple Pay! Απλά είμαι 99,99% σίγουρος ότι τα προβλήματα τα δημιουργεί το Eurobank Wallet!

Μια χαρά δουλεύει το Google Pay... Ακόμα και με τα "κολπάκια" εδώ στην Ελλάδα! 

Θα είχες δίκιο αν το υποστήριζε κάποια τράπεζα και δεν έπαιζε... μέχρι τότε αναμονή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...