Προς το περιεχόμενο

Σύμφωνα με αναλυτή, το Xbox Series X ίσως είναι φθηνότερο από το PS5


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Looter είπε

Ρε παιδιά μην το πάρετε το xbox γιατί μπορεί και να μην φτάνουν τα Χριστουγεννα που θα βγει. 😂😂

Πληρώστε 50-60 ευρώ για ένα παιχνίδι για να λέτε ότι παίζετε τις αποκλειστικότητες του PS5.

Και πληρώστε και άλλα 45-60 το χρόνο για το σάπιο PS plus.

Αφήστε εμάς τους "χαζο'υς"  που έχουμε στοκάρει game pass με 70-80 ευρώ ΣΥΝΟΛΟ μέχρι το 2023 να παίζουμε παιχνίδια τύπου Red Dead Redemption 2 , ΝΒΑ2Κ , Forza , Gears , κλπ στις φτωχικές μας κονσόλες χωρίς τις 2-3 αποκλειστικότητες.

 

PS: Το τρυπάκι των αποκλειστικοτήτων του PS το ΠΛΗΡΩΣΑ με τα λεφτάκια μου ΔΥΣΤΥΧΩΣ καθώς αγόρασα το PS4 PRO. Μόλις έπαιξα 2(ΔΥΟ) αποκλειστικότητες που ήθελα κατάλαβα ΠΟΣΟ ακριβά θα μου κόστιζε η πλατφόρμα της Sony καθώς το PS Plus είναι για γέλια και κοστίζει παράπάνω από το Game Pass , σχεδόν ΟΛΑ τα παιχνίδια είχαν καλύτερη απόδοση στο Xbox X , η κονσόλα της Sony είναι κλειδαμπαρωμένη και δεν υπήρχαν στοιχειώδη apps όπως το Kodi , κλπ.

Το ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ μου συμπέρασμα λοιπόν είναι ότι αντέχω και χωρίς 2-3 αποκλειστικότητες, ενώ σαν το game pass που μου δίνει μια βιβλιοθήκη με 100+ παιχνίδια που ανανεώνονται για τα επόμενα 3 χρόνια ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!

"Πληρώστε 50-60 ευρώ για ένα παιχνίδι για να λέτε ότι παίζετε τις αποκλειστικότητες του PS5."

Δλδ πληρώστε για παχνίδια που έχουν 2 εβδομάδες gameplay με μηδαμινό online και replayability....

Επεξ/σία από GSolari
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

19 ώρες πριν, triviumw είπε

Χεστικαμε για το x box για μένα και 100€ να κάνει δεν βλέπω κανένα λόγο να αγοράσω x box χωρίς αποκλειστικός καλούς τίτλους δεν πας πουθενά έχει βγάλει έχει περιοριστη στα ίδια 14 forza 21 halo και 11 gears of war και ασχολούμαστε ακόμα με το empty box

Ναι όπως τα λες . Forza το καλύτερο racing ever . Halo από τα καλύτερα FPS  ever . Πιο δυνατή σε κάθε multiplatform τίτλο ... 10€ το μήνα και δεν προλαβαίνεις να παίζεις παιχνίδια ... Και σ' δίνει και όλα τα exclusive της μέσα στο gamepass . Εγώ που είμαι fps και racing φαν , τι να παίξω στο ps? Driveclub ? Η Gran Turismo ?χαχαχα γελάμε εδώ . Για πες Μ έναν shooting τίτλο αποκλειστικό που έχει ?

Μου έβαλαν read dead redemption 2 στο gamepass . Εσένα ?

18 ώρες πριν, Looter είπε

Ρε παιδιά μην το πάρετε το xbox γιατί μπορεί και να μην φτάνουν τα Χριστουγεννα που θα βγει. 😂😂

Πληρώστε 50-60 ευρώ για ένα παιχνίδι για να λέτε ότι παίζετε τις αποκλειστικότητες του PS5.

Και πληρώστε και άλλα 45-60 το χρόνο για το σάπιο PS plus.

Αφήστε εμάς τους "χαζο'υς"  που έχουμε στοκάρει game pass με 70-80 ευρώ ΣΥΝΟΛΟ μέχρι το 2023 να παίζουμε παιχνίδια τύπου Red Dead Redemption 2 , ΝΒΑ2Κ , Forza , Gears , κλπ στις φτωχικές μας κονσόλες χωρίς τις 2-3 αποκλειστικότητες.

PS: Το τρυπάκι των αποκλειστικοτήτων του PS το ΠΛΗΡΩΣΑ με τα λεφτάκια μου ΔΥΣΤΥΧΩΣ καθώς αγόρασα το PS4 PRO. Μόλις έπαιξα 2(ΔΥΟ) αποκλειστικότητες που ήθελα κατάλαβα ΠΟΣΟ ακριβά θα μου κόστιζε η πλατφόρμα της Sony καθώς το PS Plus είναι για γέλια και κοστίζει παράπάνω από το Game Pass , σχεδόν ΟΛΑ τα παιχνίδια είχαν καλύτερη απόδοση στο Xbox X , η κονσόλα της Sony είναι κλειδαμπαρωμένη και δεν υπήρχαν στοιχειώδη apps όπως το Kodi , κλπ.

Το ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ μου συμπέρασμα λοιπόν είναι ότι αντέχω και χωρίς 2-3 αποκλειστικότητες, ενώ σαν το game pass που μου δίνει μια βιβλιοθήκη με 100+ παιχνίδια που ανανεώνονται για τα επόμενα 3 χρόνια ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!

Εδώ συμφωνούμε απόλυτα !

 

17 ώρες πριν, whoever81 είπε

Δεν θα το πάρουμε φίλε μην ανησυχείς καθόλου. Πάρε και δύο με τις ευχές μας για να έχεις backup. Όλα είναι θέμα προτιμήσεων και οπτικής αλλά εσύ νομίζω διαστρεβλώνεις κάποια δεδομένα για να φτιάξεις το αφήγημά σου.

α) 50-60€; Ποτέ δεν έχω πληρώσει πάνω από 35€ για παιχνίδι. Τα περισσότερα τα παίρνω στα 15-25€. Περιμένεις να γίνουν προσφορές στο store ή μεταχειρισμένο κουτί. 

β) Το PS+ μια χαρά μου φαίνεται. Εχει χτιστεί backlog με δυνατούς τίτλους που χρειάζομαι 2-3 χρόνια για να ολοκληρώσω.

γ) Αποκλειστικότητες...2-3; Μπερδεύεσαι με το Xbox μάλλον. 20-23 πιο ρεαλιστικό νούμερο θα λέγαμε. Όποιο όμως και να είναι το νούμερο νομίζω λίγοι είναι αυτοί που δεν θα αναγνωρίσουν οτι η Sony είχε και έχει τους τοπ game developers στον κόσμο οι οποίοι βγάζουν παιχνίδια που κυριολεκτικά θέτουν τα στάνταρτς ποιότητας σε κάθε γενιά κονσολών. Uncharted, Bloodborne, Spiderman, Gran Turismo, The Last of Us, God of war, Shadow of the Colossus, Killzone, Wipeout, Days Gone, Knack(😄) κτλ.

δ) VR...

Συμπέρασμα. Καλό το Gamepass, τουμπανέιρος το XSX, αλλά παιχνιδάρες + καινοτομία = Playstation. PC για τα υπόλοιπα.

P.S. τριπάκι και όχι τρυπάκι(μικρή τρύπα)

Ανύπαρκτο και αστείο το vr ... Το ότι στις αποκλειστικότητες βάζεις το grand Turismo ενώ απέναντι έχεις φορζα , με ξεπερνάει ... Επίσης story παιχνίδια του 8ωρου δεν είναι για όλους . 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, GSolari είπε

"Πληρώστε 50-60 ευρώ για ένα παιχνίδι για να λέτε ότι παίζετε τις αποκλειστικότητες του PS5."

Δλδ πληρώστε για παχνίδια που έχουν 2 εβδομάδες gameplay με μηδαμινό online και replayability....

2 βδομάδες είπες πολύ . 8 με 10 ώρες βαριά...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SIP1995 είπε

έχει και άλλους κλάδους που δραστηριοποιείται όπως οι αισθητήρες στις κάμερες, τηλεοράσεις και ψυχαγωγία, οι ταινίες, κινητές συσκευές μέχρι και οικονομικές υπηρεσίες έχει η Sony.

 

Και πάρα ταύτα, η SONY στηρίζεται κυρίως από το Playstation, διότι αποφέρει το 35% του operating income της εταιρείας, με συνεχείς αυξητικές τάσεις. Είναι η μεγαλύτερη πηγή εσόδων που διαθέτει στο χαρτοφυλάκιό της.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, dimitrisdim14 είπε

Ναι όπως τα λες . Forza το καλύτερο racing ever . Halo από τα καλύτερα FPS  ever . Πιο δυνατή σε κάθε multiplatform τίτλο ... 10€ το μήνα και δεν προλαβαίνεις να παίζεις παιχνίδια ... Και σ' δίνει και όλα τα exclusive της μέσα στο gamepass . Εγώ που είμαι fps και racing φαν , τι να παίξω στο ps? Driveclub ? Η Gran Turismo ?χαχαχα γελάμε εδώ . Για πες Μ έναν shooting τίτλο αποκλειστικό που έχει ?

Μου έβαλαν read dead redemption 2 στο gamepass . Εσένα ?

Εδώ συμφωνούμε απόλυτα !

Φιλαράκι εδώ μέσα όσο και να διαφωνούμε δεν βρίζουμε ...

Ανύπαρκτο και αστείο το vr ... Το ότι στις αποκλειστικότητες βάζεις το grand Turismo ενώ απέναντι έχεις φορζα , με ξεπερνάει ... Επίσης story παιχνίδια του 8ωρου δεν είναι για όλους . 

Λοιπόν το 2020 δόθηκαν αυτά τα game 

  • Cities: Skylines (PS4)
  • Farming Simulator 19 (PS4)
2020-04
  • Uncharted 4: A Thief's End (PS4)
  • DiRT Rally 2.0 (PS4)
2020-03
  • Shadow of the Colossus (PS4)
  • Sonic Forces (PS4)
2020-02
  • Bioshock: The Collection (PS4)
  • The Sims 4 (PS4)
  • Firewall Zero Hour (PSVR)
2020-01
  • Uncharted: The Nathan Drake Collection (PS4)
  • Goat Simulator (PS4)
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αληθεια τωρα η συγκριση γιατι γινεται για κατι που ειναι υποκειμενικο κ γουστο κ καπελο του καθενος ξεχωριστα.Εγω γουσταρω να πληρωσω τις αποκλειστικότητες και παραπανω την κονσολα αν χρειαστει γιατι πολυ απλα εκεινα τα παιχνιδια μου αρεσουν κ εκεινα θελω να παιξω κ ειμαι διατεθιμενος να τα πληρωσω.Δεν καταλαβαινω το ζορι που τραβατε ορισμενοι απο την τσεπη μου θα βγουνε τα λεφτα δεν θα τα παρω απο την τσεπη σας.Εμεις τι ειμαστε χαζοι δεν βλεπουμε τι παιζει με τις τιμες απλα τα ζυγιζουμε κ λεμε χαλαλι θα παιξω αυτες τις παιχνιδαρες που κ παλι ο ορος παιχνιδαρα ειναι υποκειμενικος.Αρα δεν καταλαβαινω την συγκριση τι θελετε να αποδειξετε οτι εσεις ειστε οι έξυπνοι κ εμεις κοροιδα.Ελπιζω να καταλαβαν ολοι πως τα λεω οτι εγραψα και να μην εχουμε drama κατω στα σχολια.

  • Like 13
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, dimitrisdim14 είπε

Ναι όπως τα λες . Forza το καλύτερο racing ever . Halo από τα καλύτερα FPS  ever . Πιο δυνατή σε κάθε multiplatform τίτλο ... 10€ το μήνα και δεν προλαβαίνεις να παίζεις παιχνίδια ... Και σ' δίνει και όλα τα exclusive της μέσα στο gamepass . Εγώ που είμαι fps και racing φαν , τι να παίξω στο ps? Driveclub ? Η Gran Turismo ?χαχαχα γελάμε εδώ . Για πες Μ έναν shooting τίτλο αποκλειστικό που έχει ?

Μου έβαλαν read dead redemption 2 στο gamepass . Εσένα ?

Εδώ συμφωνούμε απόλυτα !

Φιλαράκι εδώ μέσα όσο και να διαφωνούμε δεν βρίζουμε ...

Ανύπαρκτο και αστείο το vr ... Το ότι στις αποκλειστικότητες βάζεις το grand Turismo ενώ απέναντι έχεις φορζα , με ξεπερνάει ... Επίσης story παιχνίδια του 8ωρου δεν είναι για όλους . 

 

  • Cities: Skylines (PS4)
  • Farming Simulator 19 (PS4)
2020-04
  • Uncharted 4: A Thief's End (PS4)
  • DiRT Rally 2.0 (PS4)
2020-03
  • Shadow of the Colossus (PS4)
  • Sonic Forces (PS4)
2020-02
  • Bioshock: The Collection (PS4)
  • The Sims 4 (PS4)
  • Firewall Zero Hour (PSVR)
2020-01
  • Uncharted: The Nathan Drake Collection (PS4)
  • Goat Simulator (PS4)

Αυτά είναι του 2019  Titanfall2   Monster Energy Supercross

Nioh

Outlast 2 

The Last of Us Remastered

MLB The Show

Batman: Arkham Knight

Darksiders III

WipeOut Omega Collection

Sniper Elite 4 

Detroit: Become Human

Horizon Chase Turbo 

Sonic Mania

Borderlands: The Handsome Collection

What Remains of Edith Finch

Overcooked

Conan Exiles

The Surge

Call of Duty: Modern Warfare Remastered

The Witness 

For Honor

Hitman: The Complete First Season

Steep

Portal Knights

Άμα θέλεις και του 2018 μου λες 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά , για το God of War και ένα ακόμα παιχνίδι σε αποκλειστικότητα πήγα και πήρα το PS4 Pro.

Δε μου έβαλε κανένας το πιστόλι στο κεφάλι , μόνος μου πήγα και τα έσκασα. 😂😂

Μετά βγήκε το Game Pass , είδα και τα ΕΤΗΣΙΑ κόστη για να μπορώ να παίζω αξιοπρεπώς online στις 2 πλατφόρμες σοβαρά games και από τότε το PS4 έπιασε σκόνη.

Αν αύριο κόψει το Game Pass η MS και έχουμε άλλα δεδομένα το ξανασυζητάμε , δεν είμαστε 15χρονα, ούτε μεγαλομέτοχοι... 

Επεξ/σία από Looter
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, triviumw είπε
  • Cities: Skylines (PS4)
  • Farming Simulator 19 (PS4)
2020-04
  • Uncharted 4: A Thief's End (PS4)
  • DiRT Rally 2.0 (PS4)
2020-03
  • Shadow of the Colossus (PS4)
  • Sonic Forces (PS4)
2020-02
  • Bioshock: The Collection (PS4)
  • The Sims 4 (PS4)
  • Firewall Zero Hour (PSVR)
2020-01
  • Uncharted: The Nathan Drake Collection (PS4)
  • Goat Simulator (PS4)

Αυτά είναι του 2019  Titanfall2   Monster Energy Supercross

Nioh

Outlast 2 

The Last of Us Remastered

MLB The Show

Batman: Arkham Knight

Darksiders III

WipeOut Omega Collection

Sniper Elite 4 

Detroit: Become Human

Horizon Chase Turbo 

Sonic Mania

Borderlands: The Handsome Collection

What Remains of Edith Finch

Overcooked

Conan Exiles

The Surge

Call of Duty: Modern Warfare Remastered

The Witness 

For Honor

Hitman: The Complete First Season

Steep

Portal Knights

Άμα θέλεις και του 2018 μου λες 

Αυτά που στέλνεις είναι multiplatform φίλε , εκτός από ελάχιστα 

Επεξ/σία από dimitrisdim14
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, TopicStrarter είπε

Καλά το ότι είναι μια απο τις μεγαλύτερες δεν λέει και πολλά δεν ειναι η xbox εταιρία... της microsoft είναι άρα με το τρελό budget της microsoft να σπρώχνει το βαγόνι για να επιβληθεί η κονσόλα... δώσε και σε εμένα τα δις της microsoft και αν τον επόμενο χρόνο δεν κάνω μεγάλη μάρκα σε κονσόλα τρύπα μου την μύτη :P 

Είναι σίγουρα σημαντικός παράγοντας τα ταμειακά διαθέσιμα, αλλά από μόνο του δεν αρκεί. Αλλιώς... θα 'χε πετύχει και στο mobile η MS. Που εξαφανίστηκε (και αποσύρθηκε) κακήν κακώς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακαρι να πιεσει με τοσο χαμηλες τιμες η microsoft, αν και το βλεπω πολυ δυσκολο. Τι να πω; Αν πουλησει αυτο το "εργαλειο" 400 ευρω θα ειναι απιστευτο. Και απο την αλλη, θα πιεσει και την σονυ να παιξει σε χαμηλοτερα ποσα.

Εγω τεινω προς ps, ομως αν δεν ακουλουθησει παρομοια πολιτικη με το θεμα της τιμης nop.

Παντως αυτη η ειδηση μου φαινεται πολυ καλη για να ειναι αληθινη. Εκτος αν πουλησουν τοσο, την πιο "αδυναμη" κονσολα, αφου ακουγεται πως σε αυτη τη γενια θα παιξει με δυο κονσολες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Haldol είπε

Είναι σίγουρα σημαντικός παράγοντας τα ταμειακά διαθέσιμα, αλλά από μόνο του δεν αρκεί. Αλλιώς... θα 'χε πετύχει και στο mobile η MS. Που εξαφανίστηκε (και αποσύρθηκε) κακήν κακώς.

Καλά στα κινητά ειναι και τεράστιος ο ανταγωνισμός... στις κονσόλες 2 ήταν οι μεγάλες εταιρίες και τώρα η ms 3η :P 

Τέσπα δεν διαφωνώ με αυτό που λες αλλά το point μου ήταν στο κομμάτι που δεν έβαλες στο quote δηλαδή ότι δεν μπορείς να βασίσεις στο ότι καινοτόμησε επειδή ειναι μέσα στις μεγάλες εταιρίες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Haldol είπε

Είναι σίγουρα σημαντικός παράγοντας τα ταμειακά διαθέσιμα, αλλά από μόνο του δεν αρκεί. Αλλιώς... θα 'χε πετύχει και στο mobile η MS. Που εξαφανίστηκε (και αποσύρθηκε) κακήν κακώς.

 

Εγω ps fan ειμαι, αλλα αν φτασουμε στο σημειο να λεμε πως η microsoft τα 20 χρονια που εχει μπει στις κονσολες δεν εχει δωσει πραγματα, καινοτομιες, παιχνιδια, κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dimitrisdim14 είπε

Ναι όπως τα λες . Forza το καλύτερο racing ever . Halo από τα καλύτερα FPS  ever . Πιο δυνατή σε κάθε multiplatform τίτλο ... 10€ το μήνα και δεν προλαβαίνεις να παίζεις παιχνίδια ... Και σ' δίνει και όλα τα exclusive της μέσα στο gamepass . Εγώ που είμαι fps και racing φαν , τι να παίξω στο ps? Driveclub ? Η Gran Turismo ?χαχαχα γελάμε εδώ . Για πες Μ έναν shooting τίτλο αποκλειστικό που έχει ?

Ανύπαρκτο και αστείο το vr ... Το ότι στις αποκλειστικότητες βάζεις το grand Turismo ενώ απέναντι έχεις φορζα , με ξεπερνάει ... Επίσης story παιχνίδια του 8ωρου δεν είναι για όλους . 

Ε πάρε Xbox για δύο παιχνίδια στην ουσία (Forza, Halo) δεν είπε κανείς να μην πάρεις. To δεν προλαβαίνεις να παίζεις παιχνίδια με 10€ το μήνα δεν είναι σοβαρό επιχείρημα νομίζω. Το ίδιο ισχύει πάνω κάτω και για PS. Εσύ που είσαι fps και racing φαν θα έχεις όλα τα multiplatform αφού βρίσκεις αστεία τα Driveclub, GT για κάποιον περίεργο λόγο. Killzone ενα fps exclusive. Είπες να αναφέρουμε ένα δεν είναι τοπ προφανώς αλλά είναι playable.

Για το VR δεν θα διαφωνήσω προς το παρόν, δεν είναι must-have ακόμα δηλαδή αν και έχει ήδη μερικά εξαιρετικά παιχνίδια,  αλλά με PSVR2 που έρχεται μάλλον θα διαφωνήσω. Story παιχνίδια του 8ώρου(πολύ σχετικό) δεν είναι για όλους αλλά είναι για πολλούς απ'ότι φαίνεται. Τα Forza και Halo σίγουρα δεν είναι για όλους πάντως. Ειδικά το Halo.

Επεξ/σία από whoever81
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου διάβασα ότι το Forza είναι καλύτερο του Gran Turismo.. συγνώμη αλλά δεν μπορώ να συμφωνήσω σε αυτό. Δοκίμασα και τα 2 και διάλεξα εύκολα το 2ο. Μεγάλα λόγια άκουγα και για την σειρά Gears of War μέχρι που το δοκίμασα στο PC, εντάξει οκ καλό αλλά τίποτα ιδιαίτερο, αμερικανιά μεγάλη..Halo δεν έπαιξα πότε γιατί δεν μου αρέσουν τα πολύ φουτουριστικά shooters και αυτό είναι όλο στα top Xbox games, όπως είπε πολύ σωστά και ένας συνφορουμιτης παραπάνω, στα games πέρι ορέξεως κολοκυθόπιτα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...