Προς το περιεχόμενο

Σύμφωνα με αναλυτή, το Xbox Series X ίσως είναι φθηνότερο από το PS5


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, Raiden5 είπε

Τα εχεις μπερδεψει λιγο....το ps plus δεν γινετε να συγκριθεί με το game pass ειναι διαφορετικα πραγματα, το plus γινεται να συγκριθει μονο με το xbox live gold. Το game pass συγκρινεται μονο με το ps now που ειναι ιδιο πραγμα, πληρωνεις μηνιαία συνδρομη και εχεις βιβλιοθικη με παιχνιδια που ανανεώνεται και τα παιχνιδια τα παιζεις ειτε με download ειτε με streaming, προφανώς μαλλον δεν το γνωριζεις το ps now καθως δεν ειναι διαθεσιμο Ελλαδα ακομα και δεν το εχει προωθησει παντου η σονι ακομα αλλα αναμενεται να ερθει απο τα μερη μας με το ps5. 

Φίλε μου ΚΑΘΟΛΟΥ δεν τα έχω μπερδέψει , ξέρω ΠΟΛΥ καλά τι είναι η κάθε συνδρομή καθώς τις έχω πληρώσει ΟΛΕΣ πλην του ps now.

Αυτή τη στιγμή και ισχύει ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΧΡΟΝΟ κανεις συνδρομή gold στο Xbox μέχρι 36 μήνες και με 1 ΕΥΡΩ στην αναβαθμιστούν σε Ultimate που είναι Game Pass και Gold μαζί.

Δεν το κάνει ΜΟΝΟ όποιος δεν ξέρει και δεν ενημερώνεται για τα απολύτως βασικά.

Οποτε είναι άτοπο να συγκρίνουμε το PS Plus που είναι η ΜΟΝΗ επιλογή που σου δίνει η Sony και αυτή ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ με το Gold από τη στιγμή που ΟΛΟΙ το αναβαθμίζουν σε Ultimate.

Όταν έχω κατοχυρώσει ότι θα παίζω παιχνίδια επιπέδου Red Dead Redemtpion 2 μέχρι το 2023 με 70-80 ευρώ είναι αστείο και να το συζητάμε. 
 

Προσωπικα πιστεύω ότι θα συρθεί και η Sony σε κάτι αντίστοιχο καθώς μερικά από τα exclusives της είναι ΠΑΙ-ΧΝΙ-ΔΑ-ΡΕΣ αλλά δε θα μας αρμέγει η πλατφόρμα για τα επόμενα 4-5 χρόνια για 3-4 τίτλους.

Την έκανα την τρέλα μου με το God of War σε αυτή τη γενιά όπως έγραψα αλλά ΔΕ θα την ξανακάνω.

50 λεπτά πριν, Raiden5 είπε
50 λεπτά πριν, Raiden5 είπε

 

Επεξ/σία από Looter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, whoever81 είπε

Τα ίδια λέμε και για Nintendo. Εγώ τουλάχιστον. Υπερτιμολογημένη, υποχρονισμένη πλαστικούρα το Switch. H Apple του Gaming. Οπως έγραψα και σε άλλο σχόλιο, πώς εξηγείς την μεγάλη διαφορά πωλήσεων PS4-Xbox αφού τα exclusives δεν πουλάνε;

Το PS4 ξεκίνησε με -100 ευρώ (αν θυμάμαι καλά) διαφορά από το One. Επίσης έπαιξε μεγάλο ρόλο το φιάσκο του Mattrick με τα always online και "πάρτε το 360 αν θέλετε offline". Έμεινε αυτή η ρετσινιά, παρ' όλο που άλλαξε πολιτική (και επικεφαλή) πολύ γρήγορα.

Τα exclusive όντως δεν πουλάνε, συγκριτικά με τα άλλα παιχνίδια όμως. Σαφώς αποτελούν ένα επιπλέον χαρτί για την κάθε κονσόλα. Αλλά είναι και θέμα γούστου πάντα. Δεν πα να είναι αριστούργημα πχ. το Persona 5; Σιγά μην πάρει ο άλλος PS3/4, αμά δεν γουστάρει τα jrpg και την manga/anime φάση.

Για μένα, το παιχνίδι θα παιχτεί αποκλειστικά στην τιμή της κάθε κονσόλας. Το Xbox, επίσης, έχει και την πολυτέλεια να κάνει τίποτα bundle στο launch με 6μηνη/12μηνη GP Ultimate.

Επεξ/σία από kosmsamo
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kosmsamo είπε

Το PS4 ξεκίνησε με -100 ευρώ διαφορά από το One. Επίσης έπαιξε μεγάλο ρόλο το φιάσκο του Mattrick με τα always online και "πάρτε το 360 αν θέλετε offline". Έμεινε αυτή η ρετσινιά, παρ' όλο που άλλαξε πολιτική (και επικεφαλή) πολύ γρήγορα.

Τα exclusive όντως δεν πουλάνε, συγκριτικά με τα άλλα παιχνίδια όμως. Σαφώς αποτελούν ένα επιπλέον χαρτί για την κάθε κονσόλα. Αλλά είναι και θέμα γούστου πάντα. Δεν πα να είναι αριστούργημα πχ. το Persona 5; Σιγά μην πάρει ο άλλος PS3/4, αμά δεν γουστάρει τα jrpg και την manga/anime φάση.

Για μένα, το παιχνίδι θα παιχτεί αποκλειστικά στην τιμή της κάθε κονσόλας. Το Xbox, επίσης, έχει και την πολυτέλεια να κάνει τίποτα bundle στο launch με 6μηνη/12μηνη GP Ultimate.

Να προσθεσω, 100 ευρω πιο ακριβο και με πιο αδυναμο σε hardware. Ειχε γεμισει το ιντερνετ με βιντεακια περι 1080p vs 900p/720p απο τους Σονακιδες(που τωρα ξαφνικα δεν τους ενδιαφερουν τα γραφικα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Looter είπε

Ρε παιδιά μην το πάρετε το xbox γιατί μπορεί και να μην φτάνουν τα Χριστουγεννα που θα βγει. 😂😂

Πληρώστε 50-60 ευρώ για ένα παιχνίδι για να λέτε ότι παίζετε τις αποκλειστικότητες του PS5.

Και πληρώστε και άλλα 45-60 το χρόνο για το σάπιο PS plus.

Αφήστε εμάς τους "χαζο'υς"  που έχουμε στοκάρει game pass με 70-80 ευρώ ΣΥΝΟΛΟ μέχρι το 2023 να παίζουμε παιχνίδια τύπου Red Dead Redemption 2 , ΝΒΑ2Κ , Forza , Gears , κλπ στις φτωχικές μας κονσόλες χωρίς τις 2-3 αποκλειστικότητες.

 

PS: Το τρυπάκι των αποκλειστικοτήτων του PS το ΠΛΗΡΩΣΑ με τα λεφτάκια μου ΔΥΣΤΥΧΩΣ καθώς αγόρασα το PS4 PRO. Μόλις έπαιξα 2(ΔΥΟ) αποκλειστικότητες που ήθελα κατάλαβα ΠΟΣΟ ακριβά θα μου κόστιζε η πλατφόρμα της Sony καθώς το PS Plus είναι για γέλια και κοστίζει παράπάνω από το Game Pass , σχεδόν ΟΛΑ τα παιχνίδια είχαν καλύτερη απόδοση στο Xbox X , η κονσόλα της Sony είναι κλειδαμπαρωμένη και δεν υπήρχαν στοιχειώδη apps όπως το Kodi , κλπ.

Το ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ μου συμπέρασμα λοιπόν είναι ότι αντέχω και χωρίς 2-3 αποκλειστικότητες, ενώ σαν το game pass που μου δίνει μια βιβλιοθήκη με 100+ παιχνίδια που ανανεώνονται για τα επόμενα 3 χρόνια ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!

+1

 

Την πάτησα σαν βλάκας με τη χαμηλή τιμή του 4προ και έχω δώσει ένα σκασμό λεφτά για παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Looter είπε

Φίλε μου ΚΑΘΟΛΟΥ δεν τα έχω μπερδέψει , ξέρω ΠΟΛΥ καλά τι είναι η κάθε συνδρομή καθώς τις έχω πληρώσει ΟΛΕΣ πλην του ps now.

Αυτή τη στιγμή και ισχύει ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΧΡΟΝΟ κανεις συνδρομή gold στο Xbox μέχρι 36 μήνες και με 1 ΕΥΡΩ στην αναβαθμιστούν σε Ultimate που είναι Game Pass και Gold μαζί.

Δεν το κάνει ΜΟΝΟ όποιος δεν ξέρει και δεν ενημερώνεται για τα απολύτως βασικά.

Οποτε είναι άτοπο να συγκρίνουμε το PS Plus που είναι η ΜΟΝΗ επιλογή που σου δίνει η Sony και αυτή ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ με το Gold από τη στιγμή που ΟΛΟΙ το αναβαθμίζουν σε Ultimate.

Όταν έχω κατοχυρώσει ότι θα παίζω παιχνίδια επιπέδου Red Dead Redemtpion 2 μέχρι το 2023 με 70-80 ευρώ είναι αστείο και να το συζητάμε. 
 

Προσωπικα πιστεύω ότι θα συρθεί και η Sony σε κάτι αντίστοιχο καθώς μερικά από τα exclusives της είναι ΠΑΙ-ΧΝΙ-ΔΑ-ΡΕΣ αλλά δε θα μας αρμέγει η πλατφόρμα για τα επόμενα 4-5 χρόνια για 3-4 τίτλους.

Την έκανα την τρέλα μου με το God of War σε αυτή τη γενιά όπως έγραψα αλλά ΔΕ θα την ξανακάνω.

Φίλε μου ΚΑΘΟΛΟΥ δεν τα έχω μπερδέψει , ξέρω ΠΟΛΥ καλά τι είναι η κάθε συνδρομή καθώς τις έχω πληρώσει ΟΛΕΣ πλην του ps now.

Αυτή τη στιγμή και ισχύει ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΧΡΟΝΟ κανεις συνδρομή gold στο Xbox μέχρι 36 μήνες και με 1 ΕΥΡΩ στην αναβαθμιστούν σε Ultimate που είναι Game Pass και Gold μαζί.

Δεν το κάνει ΜΟΝΟ όποιος δεν ξέρει και δεν ενημερώνεται για τα απολύτως βασικά.

Οποτε είναι άτοπο να συγκρίνουμε το PS Plus που είναι η ΜΟΝΗ επιλογή που σου δίνει η Sony και αυτή ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ με το Gold από τη στιγμή που ΟΛΟΙ το αναβαθμίζουν σε Ultimate.

Όταν έχω κατοχυρώσει ότι θα παίζω παιχνίδια επιπέδου Red Dead Redemtpion 2 μέχρι το 2023 με 70-80 ευρώ είναι αστείο και να το συζητάμε. 
 

Προσωπικα πιστεύω ότι θα συρθεί και η Sony σε κάτι αντίστοιχο καθώς μερικά από τα exclusives της είναι ΠΑΙ-ΧΝΙ-ΔΑ-ΡΕΣ αλλά δε θα μας αρμέγει η πλατφόρμα για τα επόμενα 4-5 χρόνια για 3-4 τίτλους.

Την έκανα την τρέλα μου με το God of War σε αυτή τη γενιά όπως έγραψα αλλά ΔΕ θα την ξανακάνω.

Φίλε μου ΚΑΘΟΛΟΥ δεν τα έχω μπερδέψει , ξέρω ΠΟΛΥ καλά τι είναι η κάθε συνδρομή καθώς τις έχω πληρώσει ΟΛΕΣ πλην του ps now.

Αυτή τη στιγμή και ισχύει ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΧΡΟΝΟ κανεις συνδρομή gold στο Xbox μέχρι 36 μήνες και με 1 ΕΥΡΩ στην αναβαθμιστούν σε Ultimate που είναι Game Pass και Gold μαζί.

Δεν το κάνει ΜΟΝΟ όποιος δεν ξέρει και δεν ενημερώνεται για τα απολύτως βασικά.

Οποτε είναι άτοπο να συγκρίνουμε το PS Plus που είναι η ΜΟΝΗ επιλογή που σου δίνει η Sony και αυτή ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ με το Gold από τη στιγμή που ΟΛΟΙ το αναβαθμίζουν σε Ultimate.

Όταν έχω κατοχυρώσει ότι θα παίζω παιχνίδια επιπέδου Red Dead Redemtpion 2 μέχρι το 2023 με 70-80 ευρώ είναι αστείο και να το συζητάμε. 
 

Προσωπικα πιστεύω ότι θα συρθεί και η Sony σε κάτι αντίστοιχο καθώς μερικά από τα exclusives της είναι ΠΑΙ-ΧΝΙ-ΔΑ-ΡΕΣ αλλά δε θα μας αρμέγει η πλατφόρμα για τα επόμενα 4-5 χρόνια για 3-4 τίτλους.

Την έκανα την τρέλα μου με το God of War σε αυτή τη γενιά όπως έγραψα αλλά ΔΕ θα την ξανακάνω.

Εσυ μου συγκρινες το game pass με το plus και σου ειπα οτι ειναι αλλο πραγμα, ετσι οπως το λες τωρα φοβερη προσφορα φυσικα δεν διαφωνώ, αλλα αυτη η προσφορα θα ληξη καποια στιγμη. Οπως και να εχει σου ειπα οτι εχει ηδη υπηρεσια σαν το gamepass η σονυ απλα δεν ειναι διαθεσιμη παντου ακομα...Ειναι δεδομενο θεωρώ οτι το ps5 θα προωθησει το δικο του game pass δηλαδη το ps now. 

 

Επισης καλες οι προσφορες τις microsoft αλλα εγω θελω να παιζω JRPG παιχνιδια και αλλα περιεργα και διαφορετικα περα απο τα action και δημοφιλή, τα οποια δεν θα τα βρω στο xbox, οποτε αν εχεις ιδιαιτερο γουστο στα παιχνιδια οπως εγω το playstation ειναι μονοδρομος. Αν τα multiplatform ειναι η προτεραιοτητα καποιου τοτε σαφώς αξιζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Panagioths94 είπε

Να προσθεσω, 100 ευρω πιο ακριβο και με πιο αδυναμο σε hardware. Ειχε γεμισει το ιντερνετ με βιντεακια περι 1080p vs 900p/720p απο τους Σονακιδες(που τωρα ξαφνικα δεν τους ενδιαφερουν τα γραφικα)

Ισχυεί, το ξέχασα (ίσως επειδή δεν το βρίσκω και σοβαρό μειονέκτημα όταν δεν μιλάμε για χαοτική διαφορά, κατ' εμέ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Panagioths94 είπε

Να προσθεσω, 100 ευρω πιο ακριβο και με πιο αδυναμο σε hardware. Ειχε γεμισει το ιντερνετ με βιντεακια περι 1080p vs 900p/720p απο τους Σονακιδες(που τωρα ξαφνικα δεν τους ενδιαφερουν τα γραφικα)

Η διαφορα ειναι οτι μπορει να ειναι λιγο ποιο δυνατο το xbox (μονο στα teraflops καθως σε ολα τ'αλλα μοιαζει να υπερτερει το ps5) αλλα η αναλυση θα ειναι και στα 2 μηχανήματα ιδια δηλαδη native 4k, δεν θα υπαρχει διαφορα αναλυσης οπως στην τωρινη γενια, αν οι διαφορες ειναι ελαχιστες στο ματι κανεις δεν θα ασχοληθει με τα νουμερα.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Raiden5 είπε

Εσυ μου συγκρινες το game pass με το plus και σου ειπα οτι ειναι αλλο πραγμα, ετσι οπως το λες τωρα φοβερη προσφορα φυσικα δεν διαφωνώ, αλλα αυτη η προσφορα θα ληξη καποια στιγμη. Οπως και να εχει σου ειπα οτι εχει ηδη υπηρεσια σαν το gamepass η σονυ απλα δεν ειναι διαθεσιμη παντου ακομα...Ειναι δεδομενο θεωρώ οτι το ps5 θα προωθησει το δικο του game pass δηλαδη το ps now. 

Επισης καλες οι προσφορες τις microsoft αλλα εγω θελω να παιζω JRPG παιχνιδια και αλλα περιεργα και διαφορετικα περα απο τα action και δημοφιλή, τα οποια δεν θα τα βρω στο xbox, οποτε αν εχεις ιδιαιτερο γουστο στα παιχνιδια οπως εγω το playstation ειναι μονοδρομος. Αν τα multiplatform ειναι η προτεραιοτητα καποιου τοτε σαφώς αξιζει.

Φίλε μου αν διάβασες όλα μου τα ποστ θα δεις ότι για το God of War μπήκα στη διαδικασία και το πλήρωσα το PS4 Pro και το μετάνιωσα για τα λεφτά ΟΧΙ γιατί το παιχνίδι δεν είναι παιχνιδάρα.

Επισης αφού μιλάμε για παιχνίδια , έχω γράψει ότι δικαιολογώ όποιον αγοράζει τη μια ή την άλλη κονσόλα ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ παιχνίδι που γουστάρει να παίζει.

Μη με κατηγορείς λοιπόν για πράγματα που έχω ήδη γράψει.

Στην περίπτωση της πλειοψηφίας όμως των gamers όπως εγώ , 8/10 τίτλους είναι cross platform. Σε αυτά πρόσθεσε ότι έχουμε στοκάρει Game Pass ultimate μέχρι το 2022-2023 και καταλαβαίνεις γιατί γέρνει ήδη η πλάστιγγα στο νέο Xbox για πολλούς.

Οταν και αν βγάλει η Sony PS NOW + PS PLUS με 70-80 την τριετία , όταν βάλει στο PS PLUS ΟΛΟΥΣ τους αποκλειστικούς τίτλους που βάζει η MS στο Game Pass , όταν μπουν τίτλοι του 2018 όπως το ΚΟΡΥΦΑΙΟ παιχνίδι που έχω παίξει τα τελευταία 10 χρόνια (Red dead redemption 2) , το ξανασυζητάμε.

Για να καταλάβεις τη διαφορά , το PS NOW έχει το Red dead redemption 1 του PS3 ενώ η MS έβαλε στο Game Pass το 2 που είναι ακόμα από τα top selling games.

Επεξ/σία από Looter
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Looter είπε

Φίλε μου αν διάβασες όλα μου τα ποστ θα δεις ότι για το God of War μπήκα στη διαδικασία και το πλήρωσα το PS4 Pro και το μετάνιωσα για τα λεφτά ΟΧΙ γιατί το παιχνίδι δεν είναι παιχνιδάρα.

Επισης αφού μιλάμε για παιχνίδια , έχω γράψει ότι δικαιολογώ όποιον αγοράζει τη μια ή την άλλη κονσόλα ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ παιχνίδι που γουστάρει να παίζει.

Μη με κατηγορείς λοιπόν για πράγματα που έχω ήδη γράψει.

Στην περίπτωση της πλειοψηφίας όμως των gamers όπως εγώ , 8/10 τίτλους είναι cross platform. Σε αυτά πρόσθεσε ότι έχουμε στοκάρει Game Pass ultimate μέχρι το 2022-2023 και καταλαβαίνεις γιατί γέρνει ήδη η πλάστιγγα στο νέο Xbox για πολλούς.

Οταν και αν βγάλει η Sony PS NOW + PS PLUS με 70-80 την τριετία , όταν βάλει στο PS PLUS ΟΛΟΥΣ τους αποκλειστικούς τίτλους που βάζει η MS στο Game Pass , όταν μπουν τίτλοι του 2018 όπως το ΚΟΡΥΦΑΙΟ παιχνίδι που έχω παίξει τα τελευταία 10 χρόνια (Red dead redemption 2) , το ξανασυζητάμε.

Για να καταλάβεις τη διαφορά , το PS NOW έχει το Red dead redemption 1 του PS3 ενώ η MS έβαλε το 2 που είναι ακόμα από τα top selling games.

Απλα η σονυ ακομα δεν εχει πει τιποτα για να βγαζουμε τοσο μονοπλευρα συμπερασματα για το τι θα γινει σε αυτη την γενια και να λες προς τα που γερνει η πλαστιγγα, ειναι πολυ νωρις, οταν δουμε τι υπηρεσιες και παιχνιδια θα δειξει η σονυ μαζι με το μηχανημα θα μπορουμε να αναλυσουμε ποιο ολοκληρομενα προς τα που γερνει η πλαστιγγα, δεν νομιζω οτι θα κατσει με σταυρωμένα τα χερια η σονυ ενω διαθετει ηδη υπηρεσια σαν το gamepass δεν τους εχω για τοσους χαζους. Εγω οπως ειπα ξερω τι θα παρω χωρις να επιρεαζομαι γιατι εχω συγκεκριμενα γουστα στα παιχνιδια και τα γουστα μου τα καλυπτει πληρως η βιβλιοθήκη του playstation. Αλλα θα δουμε συντομα αν θα καταφερει να τραβηξει και την πλειοψηφία τον multiplatform gamers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Looter είπε

Εννοείται φίλε μου , θα αφήσω τη δουλειά μου για να ψάχνω να φτιάξω pc , μετά να ψάχνω να κατεβάζω τα παιχνίδια που λες και να βάζω patches ανάλογα την έκοδση για να παίξω τσάμπα και μάλιτσα offline στις περισσότερες περιπτώσεις.

Στην περίπτωση μου τις πλήρωσα ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΑ τις 2 αποκλειστικότητες που ήθελα να παίξω και τώρα έμαθα.

 

Δεν εχεις χρονο να φτιαξεις pc ( με ολη την υπερβολη οτι θες μια μερα αδεια απο τη δουλεια)αλλα εχεις χρονο για τα 100+ games....

Πηρες κονσολα για 2 exclusives και σου κακοφανηκε...Ποιος σου φταιει ομως ; Επισης επαιξες 2 exclusives....ολα οσα παιζεις στο gamepass δεν τα εβρισκες στο ps4 ? και σε ξεφτιλα τιμη ? 

Απο ποτε το quantity > quality ? Αν θες να παιξεις God Of War , Final Fantasy , Uncharted , The Last of Us ,  Detroit / Until Dawn , Ηοrizon ZD , Spiderman , Shadow of Colossus , Bloodborne , Persona και η λιστα παει λεγοντας + cross platform πας σε Ps4 χωρις σκεψη.

Αν δεν σε ενδιαφερουν αυτα και απλα θες COD και Fifa τοτε φτιαξε ενα media center στο σαλονι.

Προσωπικα αν καποιος εχει PC ουτε που το διανοούμαι να σκεφτει για xbox , για ps4 και switch ομως ναι.

 

Επεξ/σία από Chocobo
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, kostiger είπε

Καλα. Μεγιστος αναλυτης. Ουτε μπεκατσα στο ενα μετρο δεν χτυπαει.

Κυριολεκτικα δεν εχω δει ποτε προβλεψη του να επιβεβαιωνεται.

 

Παπαγαλάκι ολκής είναι ο τύπος απλά και μαριονέτα καιροσκόπων. Ακόμα και αν έχει όντως inside πληροφόρηση δε τη βγάζει έξω αν δεν είναι προς όφελος αυτών που του την διέρρευσαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Looter είπε

Οταν και αν βγάλει η Sony PS NOW + PS PLUS με 70-80 την τριετία , όταν βάλει στο PS PLUS ΟΛΟΥΣ τους αποκλειστικούς τίτλους που βάζει η MS στο Game Pass , όταν μπουν τίτλοι του 2018 όπως το ΚΟΡΥΦΑΙΟ παιχνίδι που έχω παίξει τα τελευταία 10 χρόνια (Red dead redemption 2) , το ξανασυζητάμε.

Για να καταλάβεις τη διαφορά , το PS NOW έχει το Red dead redemption 1 του PS3 ενώ η MS έβαλε στο Game Pass το 2 που είναι ακόμα από τα top selling games.

Ε φαγώθηκες με το Gamepass και το RDR2. To RDR2 το αγοράζεις 25-30€ μεταχειρισμένο ή σε προσφορα. Το φοβερό και τρομερό Gamepass δεν είναι ο ΑΑΑ παράδεισος που γράφεις. Θα έχει κατά βάση indie, ΑΑ και ελάχιστα ΑΑΑ. Κοινώς τα περισσότερα θα είναι μέτρια ή και αδιάφορα παιχνίδια. Και δεν έχω κάποια εμπάθεια με Microsoft. Μακάρι να βγάλει αξιόλογα παιχνίδια να το πάρω και γω το XSX. To Hellblade 2 π.χ. φαίνεται εντυπωσιακό.

Επεξ/σία από whoever81
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, whoever81 είπε

Ε φαγώθηκες με το Gamepass και το RDR2. To RDR2 το αγοράζεις 30€ μεταχειρισμένο ή σε προσφορα. Το φοβερό και τρομερό Gamepass δεν είναι ο ΑΑΑ παράδεισος που γράφεις. Θα έχει κατά βάση indie, ΑΑ και ελάχιστα ΑΑΑ. Κοινώς τα περισσότερα είναι θα μέτρια ή και αδιάφορα παιχνίδια. 

Φίλε μου σε θέμα για το νέο Xbox είμαστε , ανάλυση στον ισολογισμό της Sony θέλεις να κάνουμε; 😂😂

PS: εμένα με έτσουξε περισσότερο από εσένα πάντως το RDR2 και η είσοδος του στο Game Pass καθώς το αγόρασα στην αρχή της καραντίνας. ΜΙΑ ΖΩΗ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ αλλά ας μην το κάνουμε και θέμα. 😂😂

Επεξ/σία από Looter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Οι αποκλειστικότητες αρκούν για να πάρει κάποιος το ps. 

Περιμένω συνέχειες σε Spiderman, GoW κτλ

Περίμενε τα αυτά ομως στο ps6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...