Προς το περιεχόμενο

Ο Trump επεκτείνει τον αποκλεισμό της Huawei έως τον Μάϊο του 2021


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Karpouzoeispraktoras είπε

Αν στο δικό της app-store η Huawei προσελκύσει τους developers για να έχει την ποικιλία και την ποσότητα των εφαρμογών που χρειαζόμαστε νομίζω δε θα έχουμε άλλο πρόβλημα εμείς οι "μέσοι" καταναλωτές. Και το gmail θα βλέπουμε, και τους χάρτες μας θα έχουμε, και τις εφαρμογές που χρησιμοποιούμε κάθε τόσο. Ο συγχρονισμός των φωτογραφιών με το google photos ίσως είναι θέμα για κάποιους αλλά εμένα δε με απασχολεί και τόσο.

Ηδη εκανα καταργηση συνδρομης στο google cloud και περασα με ευκολια στο Huawei Cloud.

Επεξ/σία από GSolari
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

3 ώρες πριν, Looter είπε

...Βασικες χρήσεις όπως web banking - android wallet , συγχρονισμός , κλπ  ...

Ε δεν είναι και βασική χρήση το webBanking, ούτε το android wallet. συνχρονισμός ναι

 

1 ώρα πριν, Eloy είπε

... κι έτσι βρήκε χρόνο κι αγόρασε εκατομμύρια αναπνευστήρες, κλπ εξοπλισμό, έτσι ώστε όταν το πρόβλημα (που αυτή δημιούργησε) έφτασε στους δυτικούς, αυτοί δεν εύρισκαν ούτε σωληνάκια ν'αγοράσουν... Μετά όμως παραδέχτηκε το πρόβλημα... :)

 

την ώρα που εμείς βλέπαμε το πρόβλημα, αλλά ήταν Σαββατο και είπαμε να πάμε για ποτάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Eloy είπε

... κι έτσι βρήκε χρόνο κι αγόρασε εκατομμύρια αναπνευστήρες, κλπ εξοπλισμό, έτσι ώστε όταν το πρόβλημα (που αυτή δημιούργησε) έφτασε στους δυτικούς, αυτοί δεν εύρισκαν ούτε σωληνάκια ν'αγοράσουν... Μετά όμως παραδέχτηκε το πρόβλημα... :)

Εν τω μεταξύ, για όσους διαφωνουν οτι οι σύντροφοι κινέζοι έχουν κομμουνιστικό σύστημα, ας ρωτήσουν τα μέλη του κομμουνιστικού κόμματος Κίνας - που κάτι παραπάνω θα ξέρουν... Δηλαδή, τα ξέρει καλύτερα ένας Ελληνας κομμουνιστής απο έναν κωλοπετσωμένο 50 χρόνια Κινέζο που τα έχει ζήσει ? - δεν γίνεται... Nα παραδεχτούμε όμως, οτι ο Ελληνας ξέρει την θεωρία και ο Κινέζος ή ο Βορειοκορεάτης τι γίνεται στην πράξη... :)

Έτσι ακριβώς. Κλισέ, κι άγιος ο Βούδας,

Όσο δημοκράτες είναι τα φιλαράκια μας οι αγγλοσάξωνες, ευρωπαίοι & ΣΙΑ, άλλο τόσο κουμμουνισμό εφαρμόζουν οι Κινέζοι. Αυτό που βρίσκώ εγώ διασκεδαστικό με το θέμα Κίνα, είναι το ότι εφαρμόζοντας τον πιο άγριο αμερικανισμό, στοχεύουν την κορυφή. Αμερικάνικα κόλπα, στη σινική τους έκδοση. Οι Κινέζοι κάνουν αμερικανισμό και παίζουν το παιχνιδάκι αυτό καλύτερα από τους πρωτομάστορες. Θα δείξει.

Κατά τ' άλλα....καταραμένη εκπαίδευση. Ζήτω οι αυταπάτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Phoenix4 είπε

Λογικά θα απαγορευσείς στο παιδί σου να βγαίνει έξω γιατί πουλάνε ναρκωτικά στο Πεδίον του Άρεως.

Παράδειγμα του τύπου... Αν θεωρείτε πως τα Starbucks είναι κακά δεν πας ή η Ιταλία έχει πολλά κρούσματα κορονοιου οπότε δεν ταξιδεύεις Ιταλία... Θα ήταν πιο πετυχημένο. 

 

Αυτό που είπε ήταν λίγο άκυρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, evagelos_21 είπε

Ε δεν είναι και βασική χρήση το webBanking, ούτε το android wallet. συνχρονισμός ναι

Ε όχι δεν είναι βασικη χρηση το web banking!

Και το web banking ειναι,και το google photos και το Google maps κτλ.

Επίσης εφόσον δεν έχεις Google play services δεν έχεις updates στις οποίες εφαρμογές έβαλες μόνος σου.

Άστα να πάνε γενικά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Looter είπε

Γράφω ξεκάθαρα ΟΠΟΥ ΜΠΟΡΩ.

Το αστειάκι περί ΕΛΤΑ ολίγον κρύο , μας δρόσισε για μια στιγμή από τον καύσωνα. 😂😂

Άσε μας ρε παπάτζα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε δει Κινέζο σε ελληνικό μαγαζί να τρώει η να πίνει καφέ?  Αν ξέρατε πως δουλεύουν και α βάλετε κάτω το ποσό πληθυσμό έχουν σε λίγα χρόνια θα είναι σε όλα νούμερο ένα .... Στο κλάδο μου να φανταστείτε  φέρνουν μέλι ο θεός να το κάνει με ένα ευρώ.... Τόσο αγάπη για τους Κινέζους δεν μπορώ να καταλάβω απομπου τν βγάζετε να λεγα ότι έχετε καμία κινέζα γκόμενα να πω οκ.... Το θέμα είναι μια ζωή οι Έλληνες πάμε σε όλα ανάποδα...

5 ώρες πριν, Looter είπε

Εσυ φίλε μου δεν ξέρω αν μπορείς να ζήσεις χωρίς Google(χλωμό) , το σίγουρο είναι ότι ο δυτικός κόσμος σίγουρα ΜΠΟΡΕΙ να ζήσει χωρίς τους Κινέζους μεταφέροντας της γραμμές παραγωγής σε Ινδία και Αφρική τα επόμενα 10-20 χρόνια.

Μπερδεύεις αυτόν που ΠΛΗΡΩΝΕΙ και αναπτύσσει την τεχνολογία με αυτόν που απλά συναρμολογεί και κατασκευάζει ότι του στέλνουν.

Οι ΗΠΑ μαζί με την Ευρώπη θα συνεχίσουν να έχουν τα ΚΑΛΥΤΕΡΑ πανεπιστήμια στον κόσμο (ναι αυτά που στέλνουν τα παιδιά τους ΟΛΟΙ οι πλούσιοι Κινέζοι) , θα συνεχίσουν να παράγουν τα καλύτερα μυαλά δίνοντας υποτροφίες , θα συνεχίσουν να ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ για τους ΤΟΠ επιστήμονες στο κάθε είδος.

Κάτσε γιατί με τον covid οι Κινέζοι ξεπέρασαν την κόκκινη γραμμή.

Έχουν να γίνουν πολλά το επόμενο διάστημα , εδώ θα είμαστε να τα σχολιάζουμε.. 😉

Τα είπες όλα και εγώ απορώ με τν αγάπη που έχουν κάποιοι για τους Κινέζους που είναι ο ποιο ύπουλος λαός ... Τες πα σίγουρα η Ευρώπη και η Αμερική θα είναι πάντα μπροστά αλλά μην υποτιμάτε γενικά τους Ασιάτες είδη οι Κινέζοι πήραν τσάμπα τεχνογνωσία και δεν μένουν μόνο εκεί με το χρήμα που έχουν αυτή τν στιγμή έχουν το ίδιο βιοτικό επίπεδο με εμάς και λίγο ανώτερο.. και επενδύουν σε όλο τον κόσμο σε πολλές εταιρίες εδώ αγόρασαν τν Volvo όπου θα  βγουν πολύ κερδισμένοι αρπάζοντας τν τεχνολογία σε ασφάλεια που είχε η Volvo. ...εμένα με τρομάζει ένας λαός που με 100 γραμμάρια ρύζι δουλεύει όλη μέρα  και εδώ τους φταις ο τραμπ που στο κάτω κάτω με το σχέδιο Μάρσαλ η Ευρώπη πήρε τα πάνω της χάρη στους Αμερικανούς

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, nikap78 είπε

Ας υπάρχει ένας τρίτος πόλος κακό δεν κάνει. Έφυγε η ms και όλα πήραν την ανηφόρα. Θα συνεχίσω να στηρίζω Huawei και honor.

 

Μόλις τώρα, benq w 703 d είπε
15 ώρες πριν, nikap78 είπε

Ας υπάρχει ένας τρίτος πόλος κακό δεν κάνει. Έφυγε η ms και όλα πήραν την ανηφόρα. Θα συνεχίσω να στηρίζω Huawei και honor.

 

13 ώρες πριν, Backpacker είπε

Σωστά τα λες φίλε μου. Οι Αμερικάνοι έχουν φτιάξει ως και μνημείο ανθρωπίνων δικαιωμάτων στο Γκουαντανάμο!!!!

 

Δεν τα έχει με την Κινα με την Huawei τα πήρε κάποιο λόγο θα είχε στο κάτω κάτω τόσες εταιρίες κινεζικες υπάρχουν.Οσο για τον κοροναιο ας έκλεινε τα σύνορα της η Κίνα και να μην έκρυβε στοιχεία όπως τότε με το Τσερνομπίλ οι άλλοι αυτά τα καθεστώτα έτσι ειναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εναρμονισμενα τα μελη του ινσομνια με αποψη δυτικων πολιτικων.

Εναρμονισμενα και με αποψη Βελοπουλου περι κακων κινεζων. Δε μου κανει εντυπωση ο Βελο.

Εναρμονισμενα και με αποψη δυτικων ΜΜΕ (πλυση εγκεφαλου)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, GSolari είπε

Ηδη εκανα καταργηση συνδρομης στο google cloud και περασα με ευκολια στο Huawei Cloud.

Ούτε με σφαίρες δεν πρόκειται να το κάνω αυτό 😝

G Suite και τα μυαλά στα κάγκελα 🙂, απεριόριστος χώρος με 12 ευρώπουλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Le Perv είπε

Εναρμονισμενα τα μελη του ινσομνια με αποψη δυτικων πολιτικων.

Εναρμονισμενα και με αποψη Βελοπουλου περι κακων κινεζων. Δε μου κανει εντυπωση ο Βελο.

Εναρμονισμενα και με αποψη δυτικων ΜΜΕ (πλυση εγκεφαλου)

Εγώ δεν έχω φάει πλύση εγκεφάλου σου απαντάω με στοιχεία  έκλεισαν όλες της ελληνικές βιομηχανίες .... αντίθετα  εσύ έχεις φάει που πιστεύεις ότι η Κίνα είναι κουμουνιστή... Ένα πράγμα σκέφτηκα πόσο διαφορετικός θα ήταν ο κόσμος αν ο ιός αυτός είχε αφετηρία τν Αμερική δεν ξέρω και εγώ τι  θα ζητούσαν τα άλλα κράτη ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, benq w 703 d είπε

Δεν τα έχει με την Κινα με την Huawei τα πήρε κάποιο λόγο θα είχε στο κάτω κάτω τόσες εταιρίες κινεζικες υπάρχουν.Οσο για τον κοροναιο ας έκλεινε τα σύνορα της η Κίνα και να μην έκρυβε στοιχεία όπως τότε με το Τσερνομπίλ οι άλλοι αυτά τα καθεστώτα έτσι ειναι

Ε ναι δεν είναι σαν το ωραίο το καθεστώς των ΗΠΑ που απέκρυπτε πόσα χρόνια το καρκινογόνο τεφλόν πάνω στο οποίο μαγειρεύουμε.  Που έδινε ψεύτικα στοιχεία και ψευδομάρτυρες (και τις δυο φορές) για να εισβάλει στο Ιράκ (δυο φορές) σκοτώνοντας χιλιάδες κόσμου για πετρέλαιο. Που αιματοκύλισαν τα Βαλκάνια ρίχνοντας τόσες βόμβες όσες η Κίνα δεν έχει ρίξει ούτε στον Παγκόσμιο πόλεμο. 
Και η Ιαπωνία στην Φουκουσίμα το ίδιο πράγμα έκαναν με τη ραδιενέργεια. Νομίζω άλλο καθεστώς έχουν εκεί ίδιο με των ΗΠΑ.

Επίσης είδαμε το καθεστώς των ΗΠΑ τι κάνει με τον κορονοιό και πόσο ψηλά έχει τους πολίτες του που πάνε ολοταχώς για 200χιλ νεκρούς και δεν κλείνουν τίποτα.  Σόρρυ που η Κίνα δεν προτείνει στον κόσμο να πιούνε χλωρίνη για να σκοτώσουν τον ιό. 
Σόρρυ που η Κίνα έχει δωρεάν υγεία και παιδεία για όλους ενώ στις ΗΠΑ για μια σκωληκοειδίτιδα μπορεί να χρεοκοπήσεις και να σου πάρουν το σπίτι και για να σπουδάσεις μετά πρέπει να πληρώνεις χρέη μέχρι τα 40φευγα σου.  Τρομερό καθεστώς!!!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπερδεύτηκα λίγο, το site είναι τεχνολογίας ή πολιτικό απόψεων- πεποιθήσεων; Νομίζω πρέπει να χαλαρώσουμε όλοι, είναι απλά κινητά. Σόρρυ πρέπει να διακόψω γιατί με φωνάζει ο Batman

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...