Προς το περιεχόμενο

Ticket Restaurant και μετρητά


iazriel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, eko13 είπε

Α άρα ισχυει μόνο για τα Restaurants ε? 

Στην εταιρια που παιρνουμε τα κουπονια, παρολο που πανω λενε restaurant, εχω ακουσει γυναικες να τα χρησιμοποιουν κανονινα στα Hondos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  

10 λεπτά πριν, eko13 είπε

Α άρα ισχυει μόνο για τα Restaurants ε? 

Το Ticket Restaurant είναι για φαγητό, δεν μπορείς πχ να πας να φουλάρεις βενζίνη ή να αγοράσεις ένα ηχοσύστημα. Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος στην Ελλάδα ακόμα μπορείς να πας σε σουπερμάρκετ και να πάρεις και μη φαγώσιμα, απορρυπαντικά δηλαδή, σακούλες, ακόμα και εργαλεία που υπάρχουν σε μεγάλα καταστήματα. Αυτό ίσχυε στο Βέλγιο που ζω και παίρνω Ticket Restaurant μέχρι πριν 2 χρόνια όπου το καταργήσανε. Πλέον η ταμειακή βγάζει αυτόματα το ποσό που αντιστοιχεί σε TR και το υπόλοιπο πρέπει να το πληρώσεις με διαφορετικό τρόπο.

 

2 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Στην εταιρια που παιρνουμε τα κουπονια, παρολο που πανω λενε restaurant, εχω ακουσει γυναικες να τα χρησιμοποιουν κανονινα στα Hondos.

  Όντως αυτό ίσχυε μέχρι πριν λίγο καιρό στα Hondos που έχουν μέσα cafe. Aπό τη στιγμή που η ταμειακή δεν ξεχώριζε το είδος της αγοράς δεχόταν την κάρτα. Υποτίθεται το έχουν αλλάξει πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιώ ticket restaurant παρά πολλά χρόνια ίσως καμία δεκαετία στην αρχή ήταν μόνο για συγκεκριμένα καταστήματα αλλά αυτή την στιγμή χρησιμοποιούνται σχεδόν από όλους από μικρά καφέ πολυκαταστήματα σούπερ μάρκετ βενζινάδικα φυσικά δεν μεταφέρονται τα χρήματα σε on line λογαριασμούς, πριν ήταν σε κουπόνια τα οποία αν ήθελες και μπορούσες τα πουλούσες σε κάποιον, τώρα τουλάχιστον στην εταιρία μου μας έχουν δώσει κάρτες που φορτώνουν αυτόματα το ποσό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Speculoos είπε

  Όντως αυτό ίσχυε μέχρι πριν λίγο καιρό στα Hondos που έχουν μέσα cafe. Aπό τη στιγμή που η ταμειακή δεν ξεχώριζε το είδος της αγοράς δεχόταν την κάρτα. Υποτίθεται το έχουν αλλάξει πλέον.

Πριν κανα μηνα εκανε αγορές και δεν είχε μεσα cafe, μου το επιβαιβεωσε τωρα. Συγκεκριμενα στα Hondos στο Συνταγμα, Νεας Σμυρνης και Καλλιθεας. Ισως τα πιανει σαν σουπερ μαρκετ μιας και εχουν μεσα περα απο καλλυντικα και σαμπουν, αποσμητικα και γενικα είδη που βρισκουμε και στα σουπερ μαρκετ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Καλησπέρα . Μας έδωσαν από την δουλειά κουπόνια ticket restaurant. Μπορώ με αυτά να πάω σε κάποιον Μασούτη / Σκλαβενίτη και να αγοράσω paysafe card; Θα τα δεχτούν ή θα φάω άκυρο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Georgeleo23 είπε

Καλησπέρα . Μας έδωσαν από την δουλειά κουπόνια ticket restaurant. Μπορώ με αυτά να πάω σε κάποιον Μασούτη / Σκλαβενίτη και να αγοράσω paysafe card; Θα τα δεχτούν ή θα φάω άκυρο ;

Μπα δυσκολο το βλέπω.. Δεν γίνεται αυτό.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Georgeleo23 είπε

Καλησπέρα . Μας έδωσαν από την δουλειά κουπόνια ticket restaurant. Μπορώ με αυτά να πάω σε κάποιον Μασούτη / Σκλαβενίτη και να αγοράσω paysafe card; Θα τα δεχτούν ή θα φάω άκυρο ;

Δώστα σε κάποιον με μία μικρή χασούρα, αλλά σε μετρητό. Ποιός δεν πάει Σ/Μ;

Επεξ/σία από Lanike71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/4/2022 στις 10:54 ΠΜ, eko13 είπε

Α άρα ισχυει μόνο για τα Restaurants ε? 

Όχι. Μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις και σε σούπερ μάρκετ, αλλά και σε ορισμένα καταστήματα, όπως Hondos Center π.χ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/8/2022 στις 10:36 ΠΜ, Georgeleo23 είπε

Καλησπέρα . Μας έδωσαν από την δουλειά κουπόνια ticket restaurant. Μπορώ με αυτά να πάω σε κάποιον Μασούτη / Σκλαβενίτη και να αγοράσω paysafe card; Θα τα δεχτούν ή θα φάω άκυρο ;

Αν έχουν paysafe μαζί με τις κάρτες τηλεφωνίας στα ταμεία δεν βλέπω λόγο να μην γίνεται... Δεν διαλεγει προϊόντα του σούπερ μάρκετ που ισχύουν και σε άλλα που δεν ισχύουν... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Παιδιά καλησπέρα έχω κουπόνια τα οποία θέλω να τα κάνω ρευστό αν κάποιος ενδιαφέρεται να τα πάρει ας μου στείλει μήνυμα  να μιλήσουμε επειδή μου είναι άχρηστα για αυτό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Dinos Mathiakakis είπε

Παιδιά καλησπέρα έχω κουπόνια τα οποία θέλω να τα κάνω ρευστό αν κάποιος ενδιαφέρεται να τα πάρει ας μου στείλει μήνυμα  να μιλήσουμε επειδή μου είναι άχρηστα για αυτό 

μηπως να φτιαξεις αγγελια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...