Προς το περιεχόμενο

Mafia Trilogy


firepc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mafia: Definitive Edition https://store.steampowered.com/app/1030840/Mafia_Definitive_Edition/ 40€

header.jpg?t=1589909505 (2002)

Mafia 2: Definitive Edition https://store.steampowered.com/app/1030830/Mafia_II_Definitive_Edition/ 30€

header.jpg?t=1589909169 (2010)

Mafia 3: Definitive Edition https://store.steampowered.com/app/360430/Mafia_III_Definitive_Edition/ 30€

header.jpg?t=1589906926 (2016)

Mafia Trilogy Definitive Edition ολο το πακετο 60€ 

https://store.steampowered.com/sub/464953/

Pre-purchase Mafia: Definitive Edition on Steam

Τσιμπημενα ολα 🤔

Επεξ/σία από firepc
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 148
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εξαιρετικά παιχνίδια και ευτυχώς δεν πέφτουν στην κατηγορία των απλών remastered (Π.χ. commandos) αλλά είναι πλέον remakes με προσθήκη περιεχομένου και στο story. Βέβαια η τιμή όντως εξωφρενική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανάκριβα, αλλά τουλάχιστον, αν έχεις ήδη το Mafia II και III στο Steam, τότε γίνονται updated δωρεάν. Εκτός του πρώτου Mafia βέβαια, που είναι άλλη φάση.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει να σημειωθεί κάτι για το original Mafia. Το game σε κάποια φάση είχε αφαιρεθεί από το steam store γιατί υπήρξε μια δικαστική διαμάχη για τα πνευματικά δικαιώματα στη μουσική του. Όταν επανήλθε και μέχρι σήμερα, είναι χωρίς την original μουσική του η οποία είναι χαρακτηριστική και δένει απόλυτα με τον τίτλο. Όσοι έχουν παίξει to vanilla σε retail μορφή back then καταλαβαίνουν. Ελπίζω η definitive να έχει την αρχική μουσική, γιατί αλλιώς θα είναι μεγάλη απογοήτευση για μένα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Remake from scratch είναι, λογικό να μην έχει καμία επαφή στα visuals με 20 χρονών game.😁 Τώρα το θέμα είναι κατά πόσο θα είναι optimized γιατί το επιμελείται η hangar 13 που δεν έκανε και την καλύτερη δουλειά με το mafia 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο τα καλυτερα νεα του μηνα. Θα αγοραστουν σε καποιο sale να τα παιξουμε ολα το 2 παλιοτερα το ειχα παει μεχρι chapter 15 που ειναι το τελευταιο και ποτε δεν το τελειωσα. Το 1 δεν το εχω παιξει ποτε που λενε οτι ειναι το καλυτερο και το 3 να αφησει πισω τα κακως κειμενα του original. Κακα τα ψεμματα με την σημερινη τεχνολογια τα remake παλιων καλων παιχνιδιων τα δινουν ζωη και προτιμαω χιλιες φορες παιχνιδι του 1999 σε remake παρα ενα καινουργιο που ειναι χαλια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω και παιζω αυτη την περιοδο το 3 και ξαφνικα αποψε μου εσκασε ενα 20gb update που σιγουρα συνδεεται. Το θεμα ειναι τι μου δινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kostiger είπε

Εχω και παιζω αυτη την περιοδο το 3 και ξαφνικα αποψε μου εσκασε ενα 20gb update που σιγουρα συνδεεται. Το θεμα ειναι τι μου δινει.

Aν έχω καταλάβει καλά σου δίνει το remake.

Το μόνο που με ενδιαφέρει είναι το αγαπημένο 1, αλλά αυτές οι τιμές είναι εγκληματικές. Χίλιες φορές η έκδοση του GOG, όσο κι αν χρειάζεται να τρέχεις για να βρεις το soundtrack. Αν πέσουν μεταξύ 5 και 10 ευρώ το συζητάω, αλλά προς το παρόν No no noooo, you don't love me and I know now...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Tobajara είπε

Aν έχω καταλάβει καλά σου δίνει το remake.

Το μόνο που με ενδιαφέρει είναι το αγαπημένο 1, αλλά αυτές οι τιμές είναι εγκληματικές. Χίλιες φορές η έκδοση του GOG, όσο κι αν χρειάζεται να τρέχεις για να βρεις το soundtrack. Αν πέσουν μεταξύ 5 και 10 ευρώ το συζητάω, αλλά προς το παρόν No no noooo, you don't love me and I know now...

Eπειδη το κατεβαζω αυτη την ωρα, δεν μπορω να επιβεβαιωσω ακομα, αλλα θεωρω οτι μου εδωσε τα dlc του 3, καθως πλεον διαθετω τη definitive edition στη βιβλιοθηκη μου, ενω τα αλλα 2 οχι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...