Προς το περιεχόμενο

Mafia Trilogy


firepc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τόσος ντόρος για το τίποτα. 

Remake αφήνοντας τον ίδιο αρχαίο χειρισμό, δε μπορώ να το καταλάβω. Ίσως το 2002 να μου χε αρέσει σα παιχνίδι, πλέον μπα.

Δε μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε, μου πήρε γύρω στο 8ωρο να τελειώσω το 1ο. Το 2ο το βαρέθηκα σχετικά γρήγορα και το θυμόμουν κιόλας, καλά για το 3ο ούτε λόγος, δε μπήκα στον κόπο.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 148
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν έχουν τον ίδιο χειρισμό. Το πρώτο δεν είχε καν cover... Το θεωρώ υποδειγματικό remake, εκσυγχρονίσανε ό,τι χρειάζονταν, διατηρώντας την ατμόσφαιρα και το στυλ του original.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ δεν καταλαβαίνω πόσο διαφορετικός θα έπρεπε να είναι ο χειρισμός. Θα έπρεπε να μοιάζει με κάποιο άλλο παιχνίδι ας πούμε; Αν ναι, με ποιο;  Έτσι από περιέργεια δηλαδή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, spiritclay είπε

το πακετο με την τριλογία περιλαμβάνει remake/def εκδόσεις? δεν εχω ασχοληθει ποτέ με την σειρά και το σκέφτομαι...

Έτσι ακριβώς. Και τα 3 παιχνίδια πλήρεις εκδόσεις με όλα τα DLC, το 1 remake, το 2 remaster, το 3 όπως είναι αφού είναι του 2016.

Επεξ/σία από Despotas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με alt και Q παιδιά στις μάχες δε πάμε πουθενά 

Δε μου άρεσε τι να κάνω.

6 ώρες πριν, phanispal είπε

Κι εγώ δεν καταλαβαίνω πόσο διαφορετικός θα έπρεπε να είναι ο χειρισμός. Θα έπρεπε να μοιάζει με κάποιο άλλο παιχνίδι ας πούμε; Αν ναι, με ποιο;  Έτσι από περιέργεια δηλαδή.

Παρθενογένεση δεν υπάρχει, κάποιο θα βρίσκανε.

Ας πούμε το cover system του gow δε το φτάνει κανένα.

Αλλά όχι δεν ειχα τέτοια απαίτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Με alt και Q παιδιά στις μάχες δε πάμε πουθενά 

Δε μου άρεσε τι να κάνω.

Παρθενογένεση δεν υπάρχει, κάποιο θα βρίσκανε.

Ας πούμε το cover system του gow δε το φτάνει κανένα.

Αλλά όχι δεν ειχα τέτοια απαίτηση.

Άλλο πράγμα να πεις ότι δεν σου άρεσε επειδή δεν είναι του γούστου σου και προτιμάς άλλο στυλ τύπου gow που λες και άλλο να λες ότι δεν έχει αλλάξει ο χειρισμός σε σχέση με το original, κάτι που σαφώς και δεν ισχύει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, chrisde είπε

Άλλο πράγμα να πεις ότι δεν σου άρεσε επειδή δεν είναι του γούστου σου και προτιμάς άλλο στυλ τύπου gow που λες και άλλο να λες ότι δεν έχει αλλάξει ο χειρισμός σε σχέση με το original, κάτι που σαφώς και δεν ισχύει.

Σα παράδειγμα το έδωσα το gow επειδή ρώτησε ο φίλος μου. Δε περίμενα τέτοια.

Αλλά όχι δε μου άρεσε κάτι από το παιχνίδι γενικά και βρήκα τον χειρισμό ένα τίποτα.

Προχωράμε, σας άρεσε, εμένα όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

είπα να δοκιμάσω και εγώ την τριλογία μιας και δεν είχα παίξει τα παιχνίδια όταν βγήκαν... δε θα γράψω πολλά (για το 1 και 2) γιατί τα περισσότερα έχουν ειπωθεί

το 1 είναι να το πιεις στο ποτήρι από θέμα γραφικών, ατμόσφαιρα, πιστολίδια, ιστορία. 

παρόλο που δεν πιάνω παιχνίδια με το ίδιο setting back to back το 2 συνέχισε στο ίδιο ύφος και δε με κούρασε καθόλου, κάθε άλλο, ωραία παιχνίδια σοβαρά με ιστορία και gameplay...

και μετά έρχεται το 3... δε θα σταθώ στο αν ο πρωταγωνιστής είναι έγχρωμος και τη σχέση που έχει με mafia κτλπ.. έκανα πολύ προσπάθεια αλλα μετά από 10 ώρες το έσβησα...  η οδήγηση ενώ είχαν καταφέρει σχεδόν το τέλειο στα προηγούμενα 2 την κάναν τέρμα arcade (και έχει ωραία αυτοκίνητα), τα πιστολίδια ok, ο κόσμος του είναι ok και φαίνεται στην αρχή να έχει potential,η ιστορία στις πρώτες 2 ώρες φαίνεται αρκετά υποσχόμενη

ΑΛΛΑ στη συνεχεια το παιχνίδι γίνετε επαναλαμβανόμενο μέχρι αηδίας λες και έχει φτιάξει η ubi ένα GTA... πήγαινε να καταλάβεις το outpost και βάλε το μηχανισμό στα κουτιά να ξεκλειδώσεις τα μυστικά του χάρτη... 8 ώρες δεν έκανα τίποτα άλλο... πολύ κρίμα αν αναλογιστούμε το όνομα που κουβάλαγαν τα 2 πρώτα ελπίζω το επομενο να μη το κάνουν μια open world αηδία σα το 3 και να κινηθεί στο ύφος των 2 πρώτον...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tambas91 είπε

είπα να δοκιμάσω και εγώ την τριλογία μιας και δεν είχα παίξει τα παιχνίδια όταν βγήκαν... δε θα γράψω πολλά (για το 1 και 2) γιατί τα περισσότερα έχουν ειπωθεί

το 1 είναι να το πιεις στο ποτήρι από θέμα γραφικών, ατμόσφαιρα, πιστολίδια, ιστορία. 

παρόλο που δεν πιάνω παιχνίδια με το ίδιο setting back to back το 2 συνέχισε στο ίδιο ύφος και δε με κούρασε καθόλου, κάθε άλλο, ωραία παιχνίδια σοβαρά με ιστορία και gameplay...

και μετά έρχεται το 3... δε θα σταθώ στο αν ο πρωταγωνιστής είναι έγχρωμος και τη σχέση που έχει με mafia κτλπ.. έκανα πολύ προσπάθεια αλλα μετά από 10 ώρες το έσβησα...  η οδήγηση ενώ είχαν καταφέρει σχεδόν το τέλειο στα προηγούμενα 2 την κάναν τέρμα arcade (και έχει ωραία αυτοκίνητα), τα πιστολίδια ok, ο κόσμος του είναι ok και φαίνεται στην αρχή να έχει potential,η ιστορία στις πρώτες 2 ώρες φαίνεται αρκετά υποσχόμενη

ΑΛΛΑ στη συνεχεια το παιχνίδι γίνετε επαναλαμβανόμενο μέχρι αηδίας λες και έχει φτιάξει η ubi ένα GTA... πήγαινε να καταλάβεις το outpost και βάλε το μηχανισμό στα κουτιά να ξεκλειδώσεις τα μυστικά του χάρτη... 8 ώρες δεν έκανα τίποτα άλλο... πολύ κρίμα αν αναλογιστούμε το όνομα που κουβάλαγαν τα 2 πρώτα ελπίζω το επομενο να μη το κάνουν μια open world αηδία σα το 3 και να κινηθεί στο ύφος των 2 πρώτον...

Κρίμα που το άφησες

Για μένα είναι παιχνίδαρος μεγάλος το 3

2 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

μετά από 10 ώρες το έσβησα

Έφαγες τον γάιδαρο, απο κει και πέρα θα σου άρεσε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, firepc είπε

Κρίμα που το άφησες

Για μένα είναι παιχνίδαρος μεγάλος το 3

Έφαγες τον γάιδαρο, απο κει και πέρα θα σου άρεσε

δε ξέρω πραγματικά μου άφησε πολύ δυσάρεστη αίσθηση 😕

ίσως κάνω ένα διάλειμμα και το πιάσω αργότερα, αν και μου φαίνεται ότι όλο το game κινείται στο ίδιο μήκος κύματος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Tambas91 είπε

ίσως κάνω ένα διάλειμμα και το πιάσω αργότερα, αν και μου φαίνεται ότι όλο το game κινείται στο ίδιο μήκος κύματος...

Όχι δεν είναι έτσι

Τερμάτισε το και θα δεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εξαιρέσεις το επαναλαμβανόμενο του πράγματος, που πράγματι καταντάει αρκετά κουραστικό μετά από ένα σημείο, το 3 είναι και αυτό δυνατό στους χαρακτήρες, την ιστορία και το φυσικά φανταστικό 60s setting του, που όμοιο του δεν νομίζω να έχουμε ξαναδεί σε παιχνίδι.

Επίσης, παρόλο που ο Lincoln δεν είναι Ιταλός, παραμένει πολύ συμπαθής χαρακτήρας. 

ΥΓ. 5 χρόνια μετά την κυκλοφορία του 2, δεν ξέρω και εγώ πόσες φορές είχα δει το πρώτο trailer και τον ενθουσιασμό μου για την εμφάνιση του Vito. Κάτι ψιλό αντίστοιχο έχω πάθει τώρα με το commandos.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...