Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμη η ενημέρωση Μαΐου 2020 για τα Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε εμένα πάντως δεν με αφήνει ακόμα να την εγκαταστήσω

και όταν πατήσω το μάθετε περισσότερα με πάει σε αυτή την σελίδα https://docs.microsoft.com/en-us/windows/release-information/status-windows-10-1909

 

windows_update.png

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 104
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απόλυτα stable η νέα έκδοση μέχρι στιγμής. Ένα 5ωρο gaming όλα καλά. Να έχετε σίγουρα τους τελευταίους drivers της gpu από πριν αλλιώς θα περάσουν δικούς τους τα Windows. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, billdanos είπε

Surface pro 7...

SharedScreenshot_10.jpg

Είναι σοβαρό εργαλείο (της MS) και δε ρισκάρει με beta !

Παντως σε dell XPS 13 9370με i5 , ναι λοιπόν , το παραδέχομαι , ήταν πιο σπιρτόζικο το σύστημα από τη 19 
Φυσικά , λόγω ότι μου μάμησε τον bootloader και για άλλους άσχετους λόγους έβαλα μια LTSC 1803 και την ξεγύμνωσα επιπλέον .

Και πάλι ,νομίζω  (για μια μέρα που τα δούλεψα) ότι έκανε καλή δουλειά από άποψη επιδόσεων , ίσως η πρώτη φορά που είδα βελτίωση σε αναβάθμιση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, oldnew said:

Την ανακρίβεια να ακουσω.  Μη γράφουμε οτι θέλουμε. Ξερω περισσότερα από το 95% τουλάχιστον εδω μεσα. Αν δε σε βολεύει αυτο που περιγράφω, φοβασαι το xyz κλπ δικαιώμα σου και προβλήμα σου μαζι. Εγω περιγράφω τι με βολεύει εμενα και δινω μερικά στοιχεία ποσο καλύτερη είναι η εμπειρία χρήσης ετσι ΓΙΑ ΜΕΝΑ. 

Δεν επιβάλλω σε κανέναν να το κάνει ουτε ξερω αν στο μηχάνημα του θα κάτσει εξισου καλα, απλά ενημερώνω. Ανακρίβεια δεν υπάρχει η καμια και κακως το έγραψες εξαρχής. 

Για την ιστορία πηγα να κανω και γω το Update στα original Windows. Αφου εφαγε πόσες ωρες, να κατέβει, έλεγχος αν πληρεί τις προϋποθέσεις κλπ, τα έβγαλε ολα οκ, εκανε ποσά reboot και στο τέλος γραφει ένα Αναίρεση αλλαγων, οπότε μετά απο ποσες ωρες εχω ενα ωραιότατο παλαιο λειτουργίκο. Δεν έγινε το Update. 

Πως ποτε και γιατι παρ το αβγό και κουρεύτο.  Γενικά 7 στα 10 update της Microsoft κάποιο θέμα βγαζουν. Σε εμενα. Και σε surface pro μάλιστα που φτιάξει η ιδια.. 

Αν δεν μπαίνει εκει, σωστά και εύκολα τοτε που μπαίνει? 

Απλα σε όποιον μπαίνει σωστά γραφει, γράφει υπερβολικά οσα ακούγονται. Και οι υπόλοιποι γράφουν τα αντίθετα. Αυτο που εχω παρατηρήσει πάντως απο την εμπειρία μου, σε επιτραπέζια συνήθως κάθεται οκ, και οσο ποιο παλαια τόσο ποιο καλα. Σε λαπτοπ το βλέπουμε, και σε υπερφορητα, surface, glaxy lenovo κλπ 50/50 αν θα μπει. 

Φίλε μου δεν αμφιβάλω ότι μπορείς να ξέρεις περισσότερα από πολλούς στο Insomnia, αντίθετα θα έλεγα για να μπεις στην διαδικασία να κάνεις lite το OS σημαίνει πως σου αρέσει να το ψάχνεις κτλ.

Σε αντίθεση με το τι πιστεύει ο ποιος πολύ κόσμος τα windows 10 δεν είναι γεμάτα bloatware που εμποδίζει την σωστή τους χρήση, αντίθετα η Microsoft έχει κάνει καλή δουλεία γενικότερα με τα background tasks αλλά και με το γενικότερο optimization του OS. Aν χρειάζεται να ξηλώσεις τα πάντα από το OS για να τρέξει σωστά στο PC σου, τότε μάλλον δεν είναι πρόβλημα του OS… 

Πάμε να τα δούμε λίγο περιληπτικά, 

1)    Ένα σύγχρονο OS εκμεταλλεύεται το «νεκρό» χρόνο που κάθεται η CPU σου για να επιτελέσει μια σειρά από tasks αναγκαία για την σωστή λειτουργία του και την γενικότερη εμπειρία χρήσης. Το να βλέπεις CPU Usage δεν είναι κακό (αρκεί να ξέρεις τι process είναι και για ποιο λόγο το κάνει). Αν θεωρείς πως έχει διαφορά το 2-5% του CPU Usage από το 1% τότε δικαίωμα σου. 
2)    Ένα σύγχρονο OS εκμεταλλεύεται την RAM- Superfetch (όταν δεν την χρειάζεται ο χρήστης), το να προσπαθείς να χαμηλώσεις το memory utilization/footprint των windows είναι πρακτική εποχής XP. 
3)    Ένα σύγχρονο OS που μπορεί να χρησιμοποιηθεί από gaming μέχρι workstation πρέπει να έχει ενεργοποιημένες τις υπηρεσίες εκείνες που θα χρησιμοποιήσουν άμεσα η πλειοψηφία των χρηστών του. Οι υπηρεσίες σε σύγχρονο hardware έχουν μηδαμινή επίδραση.

Δες σε παρακαλώ όλα τα καταπληκτικά που έκανε ο “power user” στο video που πόσταρες, τα αναφέρω απλώς για να τα δουν οι υπόλοιποι φίλοι (επίσης ο poweruser με τον i3 6100/8GB, βάζει και σταθερό swap file… λες και έχουμε 2000).

- Optimized OS, 
- Forced .NET Framework 4.0/4.5/4.6/4.7/4.8
- Support Any Language & Keyboard  
- Removes Windows and System Apps 
- Removes Windows Security / Defender 
- Disable Superfetch / Remote Desktop / Tablet keyboard / Data Usage / NFC 
- Removes OneDrive
- A cumulative update cannot be work

Αρνούμαι να τα σχολιάσω καν, το ότι αρκετοί που postaroyn αναφέρουν διαφορά προβλήματα κάποιο λόγος θα υπάρχει.

Πάμε στα δικά σου τώρα, είναι δικαίωμα σου να θεωρείς όσους δουλεύουν στην Microsoft χαζούς…, που δεν έχουν σκεφτεί πως να κάνουν optimize το download των updates και σου χαλάνε το streaming/gaming, σε πληροφορώ πως και αυτό το κάνουν σωστά. Επίσης, δικαίωμα σου να μην συμπαθείς καμία εφαρμογή που έρχεται μαζί με τα windows. Επίσης, δικαίωμα σου να θεωρείς το nod32 πιο ελαφρύ από το windows security κτλ. Δικαίωμα σου να κάνεις ότι γουστάρεις στο PC σου και να κανιβαλίζεις το OS. Δικαίωμα σου να πιστεύεις πως 7 στα 10 updates έχουν πρόβλημα… σκέψου ξαφνικά τι θα γίνει αν εκατοντάδες εκατομμύρια υπολογιστές είχαν θέματα… (για την πληροφόρηση σου το χειρότερο update των windows 10 η 1809, επηρέασε κάτι παραπάνω από το 2% πριν το αποσύρει η Microsoft, είδες η τηλεμετρία και η “κατασκοπία” δεν είναι πάντα κακή…)    

Στα δικά μου PC, το update ολοκληρώθηκε στα 6min στο πιο γρήγορο PC και στα 14min στο πιο αργό με 2 reboots. Οπότε το ότι σε εσένα πήρε κάτι ώρες και τελικά δεν έγινε, μήπως αποδεικνύει ότι τελικά δεν κάνεις τόσο καλό optimization όσο νομίζεις? 

Στα υπόλοιπα που αναφέρεις χαίρομαι που συμφωνούμε κυρίως για notebooks, όπου βάζει πολύ χέρι ο κατασκευαστής.

Γενικά με καλό hardware ΠΟΥ ΝΑ ΣΥΜΒΑΔΙΖΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ OS και σωστές εφαρμογές δεν υπάρχει πρόβλημα. 

Φιλικά πάντα.
 

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραπανω έγραφα οτι δεν μπήκαν τελικά χωρίς καν μυνημα λάθους. Ξανα δοκίμασα κλείνοντας undivirus (nod32), σχεδόν μέσα απο safe mode εκκίνησή (περισσότερα services να μη φορτώσουν),  έσβησα και καποιες μεγάλες εφαρμογες. Δεν ξέρω τι απο ολα αυτα έπαιξε ρολο, αλλά τώρα μπήκαν μια χαρά.. Βγάλε ακρη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nasos74 είπε

Φίλε μου δεν αμφιβάλω ότι μπορείς να ξέρεις περισσότερα από πολλούς στο Insomnia, αντίθετα θα έλεγα για να μπεις στην διαδικασία να κάνεις lite το OS σημαίνει πως σου αρέσει να το ψάχνεις κτλ.

Σε αντίθεση με το τι πιστεύει ο ποιος πολύ κόσμος τα windows 10 δεν είναι γεμάτα bloatware που εμποδίζει την σωστή τους χρήση, αντίθετα η Microsoft έχει κάνει καλή δουλεία γενικότερα με τα background tasks αλλά και με το γενικότερο optimization του OS. Aν χρειάζεται να ξηλώσεις τα πάντα από το OS για να τρέξει σωστά στο PC σου, τότε μάλλον δεν είναι πρόβλημα του OS… 

Πάμε να τα δούμε λίγο περιληπτικά, 

1)    Ένα σύγχρονο OS εκμεταλλεύεται το «νεκρό» χρόνο που κάθεται η CPU σου για να επιτελέσει μια σειρά από tasks αναγκαία για την σωστή λειτουργία του και την γενικότερη εμπειρία χρήσης. Το να βλέπεις CPU Usage δεν είναι κακό (αρκεί να ξέρεις τι process είναι και για ποιο λόγο το κάνει). Αν θεωρείς πως έχει διαφορά το 2-5% του CPU Usage από το 1% τότε δικαίωμα σου. 
2)    Ένα σύγχρονο OS εκμεταλλεύεται την RAM- Superfetch (όταν δεν την χρειάζεται ο χρήστης), το να προσπαθείς να χαμηλώσεις το memory utilization/footprint των windows είναι πρακτική εποχής XP. 
3)    Ένα σύγχρονο OS που μπορεί να χρησιμοποιηθεί από gaming μέχρι workstation πρέπει να έχει ενεργοποιημένες τις υπηρεσίες εκείνες που θα χρησιμοποιήσουν άμεσα η πλειοψηφία των χρηστών του. Οι υπηρεσίες σε σύγχρονο hardware έχουν μηδαμινή επίδραση.

Δες σε παρακαλώ όλα τα καταπληκτικά που έκανε ο “power user” στο video που πόσταρες, τα αναφέρω απλώς για να τα δουν οι υπόλοιποι φίλοι (επίσης ο poweruser με τον i3 6100/8GB, βάζει και σταθερό swap file… λες και έχουμε 2000).

- Optimized OS, 
- Forced .NET Framework 4.0/4.5/4.6/4.7/4.8
- Support Any Language & Keyboard  
- Removes Windows and System Apps 
- Removes Windows Security / Defender 
- Disable Superfetch / Remote Desktop / Tablet keyboard / Data Usage / NFC 
- Removes OneDrive
- A cumulative update cannot be work

Αρνούμαι να τα σχολιάσω καν, το ότι αρκετοί που postaroyn αναφέρουν διαφορά προβλήματα κάποιο λόγος θα υπάρχει.

Πάμε στα δικά σου τώρα, είναι δικαίωμα σου να θεωρείς όσους δουλεύουν στην Microsoft χαζούς…, που δεν έχουν σκεφτεί πως να κάνουν optimize το download των updates και σου χαλάνε το streaming/gaming, σε πληροφορώ πως και αυτό το κάνουν σωστά. Επίσης, δικαίωμα σου να μην συμπαθείς καμία εφαρμογή που έρχεται μαζί με τα windows. Επίσης, δικαίωμα σου να θεωρείς το nod32 πιο ελαφρύ από το windows security κτλ. Δικαίωμα σου να κάνεις ότι γουστάρεις στο PC σου και να κανιβαλίζεις το OS. Δικαίωμα σου να πιστεύεις πως 7 στα 10 updates έχουν πρόβλημα… σκέψου ξαφνικά τι θα γίνει αν εκατοντάδες εκατομμύρια υπολογιστές είχαν θέματα… (για την πληροφόρηση σου το χειρότερο update των windows 10 η 1809, επηρέασε κάτι παραπάνω από το 2% πριν το αποσύρει η Microsoft, είδες η τηλεμετρία και η “κατασκοπία” δεν είναι πάντα κακή…)    

Στα δικά μου PC, το update ολοκληρώθηκε στα 6min στο πιο γρήγορο PC και στα 14min στο πιο αργό με 2 reboots. Οπότε το ότι σε εσένα πήρε κάτι ώρες και τελικά δεν έγινε, μήπως αποδεικνύει ότι τελικά δεν κάνεις τόσο καλό optimization όσο νομίζεις? 

Στα υπόλοιπα που αναφέρεις χαίρομαι που συμφωνούμε κυρίως για notebooks, όπου βάζει πολύ χέρι ο κατασκευαστής.

Γενικά με καλό hardware ΠΟΥ ΝΑ ΣΥΜΒΑΔΙΖΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ OS και σωστές εφαρμογές δεν υπάρχει πρόβλημα. 

Φιλικά πάντα.
 

Εξακολουθω να μη βλέπω την ανακρίβεια. Προφανώς θεωρεις ανακρίβεια οτι παει πολυ καλύτερα, με καλύτερη αυτονομία κλπ. Βάζεις μια λιστα επίσης, χωρίς να αναφέρεις αυτο που εχω πει. Οτι επαναφέρεις πανεύκολα ότι χρησιμοποιείς. Αν πχ καθε φορα που βάζεις windows ξηλώνεις το one drive γιατι απλούστατα δεν το χρησιμοποιεις, τοτε το να βάζεις μια έκδοση Windows που εξαρχής δεν το έχει (οπως και 10δες αλλά πραγματα αλλα σου δινει τη δυνατότητα να επαναφέρεις οτι απο αυτα θες), μονο θετικο είναι. 

Επισης δεν είναι επιχείρημα ότι παρά πόλοι στα σχόλια αναφέρουν προβλήματα.  Οι περισσότεροι απλά δεν ξέρουν να τα βάλουν. Εχω διαβασει και εγω τα σχόλια. Το 95% ανοικει σε αυτη την κατηγορία. Δεν είπα ποτε οτι ειναι για το μεσο χρηστη. 

Τα υπόλοιπα που γράφεις χωρίς υπερβολή ειναι εκτός τόπου και χρόνου, μαλλον δεν κατάλαβες τι λεω και σχολιάζεις αλλα. Τι σχέση έχει η χ βέλτιστοποιηση που κανω εγω, οταν σου λεω σε απείραχτο μηχάνημα σέρνονται τα original Windows σε σχεση με αυτη την εκδοση. Επίσης έχει κανει πολυ περισσότερα ο τύπος εκει. 

Τα Windows κάνουν οτι θέλουν όποτε θελουν. Τα παραδείγματα άπειρα. Αμα τα δουλεύεις καθε μερα συνήθως δεν εχεις θεμα. Παλιότερα που ανοιγα ενα surface μονο για κάποιες δουλειές, θυμάμαι περίπτωση που βιαζόμουν να κανω ενα συμβόλαιο στην εφορία και αυτο ξεκίνησε να κανει του κόσμου τα update σε βαθμό που δεν μπορούσα να το κανω. Αναγκαστικα να το κλείσω και να την κανω από android.  Και οχι μια αρκετές φορές και το μηχάνημα ηταν απείραχτο (απλα το δούλευα σπάνια). 

Τα Windows εχουν πολλά θέματα, μόνο καλα δε δουλεύουν πάντα και ειναι γεματα spyreware, μεχρι και παιχνίδια σου βάζουν στο start menu με το ετσι γουστάρω. Και να τα αφαίρεσεις τσουπ σύντομα με ενα update παλι εκει ειναι. 

Προβλήματα έπαψα να εχω απο οταν ξεκίνησα βέλτιστοποιησεις. Ητε στα original ητε σε τέτοιου τύπου. Σύμφωνοι δεν ειναι για τα πάντα. Αν και βασικά τα πάντα κανω σε αυτα πλην ebanking. Γι αυτο εχω 2 εκδόσεις. Αλλα σίγουρα δεν κάνουν για όλους. 

Εγω απλα πρότεινα κατι, δεν επέβαλα τίποτα. Δεκτες οι αντίθετες απόψεις και πιθανότατα να έχεις και δίκιο οτι δεν κάνουν για τη συντριπτική πλειοψηφία κυρίως γιατι δεν ξέρει να τα βάλει σωστά. 

Η μονη αντίθεση μου ήταν και είναι περί ανακριβιων. Σε επιτραπέζιο μηχάνημα σύμφωνοι μπορεί να μη δεις και διάφορα μεγάλη πέρα απο μερικα frames στα παιχνίδια 

Τα Windows έχουν βαρύνει πολύ ομως ακομα και για συνχωνα φορητά. Εκει βλέπεις μεγάλη διαφορά. Το galaxy book 12 δεν είναι αρχαίο μηχάνημα, αντιθέτως. Και ομως εκει η διαφορά είναι πολύ μεγάλη. Δεν είναι τοσο superlite οσο λέει. Μόλις 25 services έχει κλείσει στα 180 που έχουν τα original. Τίποτα δεν υπάρχει από εφαρμογή που να μη τρέχει. Επίσης η συμπίεση που εχει εφαρμόσει compact os δινει στο λειτουργικό το μισο μέγεθος. Πχ στη συσκευή μου όλα ειναι ταχύτητερα χρονομετρημενα και κερδίζεις και 10giga ssd. Εσυ που τα κατακρίνεις μιλώντας θεωρητικά μπορεί να αλλάξεις γνώμη αν τα βάλεις σε φορητό οχι πολυ ισχυρό μηχάνημα.

Τελος και δεν ξανα επανέρχομαι. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, rafa1919 είπε

Πώς πάει φίλε μου;

Έχω ένα laptopάκι με τον σάπιο T7250 και θα του βάλω T9500 κάποια στιγμή.

Πώς το βλέπεις στην απόκριση;

Σε windows δεν έχω ιδέα. Πιο πολύ τα έχω just in case. Σε arch το λειτουργώ και για τα βασικά τη χαζο-παλεύει. Πολύ ζέστη όμως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, sir ImPeCaBlE είπε

Σε windows δεν έχω ιδέα. Πιο πολύ τα έχω just in case. Σε arch το λειτουργώ και για τα βασικά τη χαζο-παλεύει. Πολύ ζέστη όμως.

Λογικό. 45nm είναι αυτά.

Thanks my friend!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 28/5/2020 στις 1:42 ΜΜ, maparios είπε

αχ καημένη μου rx5700.. αχ καημένα μου νευρα...ε ρε τι εχω να τραβήξω παλι...

άμα η κάρτα είναι για κλοτσιές τι σου φταίνε τα windows , πέρασε και από τα χερια μου αρχές σεπτεμβρίου η 5700χτ , την έκανα τράμπα με μια rtx2060 που είχα,  με άλλο μέλος εδώ μέσα που την πούλαγε , και εκεί που πίστεψα ότι τον έπιασα κότσο , με αυτά τα φοβερα και super αξιόπιστα benchmarks που είχα διαβάσει στα forum και είχα δει στο youtube , μετάνιωσα την ώρα και τι στιγμή , μέσα σε 10 μέρες πήρε πόδι , έχω μια gtx1070 από τότε και κάνω τι δουλίτσα μου μια χαρά χωρίς το παραμικρό θέμα ...εκεί στην AMD έχουνε κάνει φοβερή πρόοδο στο κομμάτι του hardware , αλλα στο software θέλουνε δουλίτσα ακόμα ...δεν γίνετε να αγοράζεις κάτι σήμερα για να έχεις support και να αρχίζεις να παίζεις κανονικά από του χρόνου , αν είναι έτσι μην τα βγάζουνε καθόλου ώσπου να τα τελειοποιήσουνε και ταλαιπωρείται ο κόσμος

Επεξ/σία από MTX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια 15 ωρίτσες ac odyssey με τη νέα ενημέρωση με 5700xt ανέβηκε σίγουρα 10 15% η απόδοση με uncap fps. Το wddm 2.7 έχει να δώσει πολλά στο performance των gpu. Rock stable η 5700xt σε παιχνίδια ψάξτε το όσοι έχετε ακόμη θέματα με τους 20.5.1 drivers. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/5/2020 στις 5:34 ΜΜ, nasos74 είπε

Φίλε μου δεν αμφιβάλω ότι μπορείς να ξέρεις περισσότερα από πολλούς στο Insomnia, αντίθετα θα έλεγα για να μπεις στην διαδικασία να κάνεις l

 

με τα 1 2 3 που γράφεις πας κι εσύ στο άλλο άκρο 

ε ναι έχει χίλιες 2 @$#!#$@! aka bloatware τι να κάνουμε ... παλιά βρίζαμε τα κινητά και η ms μας έβαζε σε desktop messages και δεν ξέρω γω τι άλλο .... μα γιατί τα αφαίρεσε τώρα , δεν ήταν bloatware ..... :)
(δεν αναφέρω στο αν τρώγαν resources ή όχι ...)


ναι καλά κάνει και βάζει swap file αν το $#$#@$ παίχνιδο που πάει να παίξει δεν λειτουργεί αλλιώς
(δε το είδα το βίντεο αλλά αν κατάλαβα είναι για "gaming" το στήσιμο) 


και όχι όλες οι υπηρεσίες που βάζουν οι εταιρίες (και η ms φυσικά) δεν κάνουν καλό τι να κάνουμε 
100 task γιατί μπορούμε, μέχρι και bsod έχω δει σε idle γιατί ένα καλό task της ms ήθελε να τρέξει κι $#@#@$# το σύστημα
gaming mode η μια , anti lag η άλλη και καταφέρνουν στην τελική να παίζουν 1-2 παιχνίδια και να χαλάνε άλλα 20 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα χθες το update k το πρωτο προβλημα που αντιμετωπισα ειναι με την αυξομειωση της φωνης.

παρατηρω καθυστερηση οταν παω να αλλαξω την ενταση.

αυτο συμβαινει κ με τη ροδελα του πληκτρολογιου κ αν παω να την αλλαξω απο την taskbar με το ποντικι.

εχει κανεις το ιδιο θεμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στις 28/5/2020 στις 3:19 ΜΜ, Thresh είπε

Σχεδόν όλα θέματα τρίτων και με compatibility hold, κοινώς δεν σε αφήνει να το περάσεις...

 

Στις 28/5/2020 στις 5:24 ΜΜ, SabotazNic είπε

Μία χαρά είναι οι τελευταίες insiders builds. 

Λοιπόν, σε 2 nuc μέχρι στιγμής, 5ης και 7ης γενιάς i5, δεν την παλεύουν στο mapping.

Ξαναπέρασα οδηγούς κάρτας δικτύου, αλλά τίποτα.

Σε μένα δούλεψε το παρακάτω:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
46 minutes ago, ~mxls~ said:

Λοιπόν, σε 2 nuc μέχρι στιγμής, 5ης και 7ης γενιάς i5, δεν την παλεύουν στο mapping.

Ξαναπέρασα οδηγούς κάρτας δικτύου, αλλά τίποτα.

Σε 1 desktop και 2 laptops είμαι μια χαρά με τους Network Drives (NAS). Για την ακρίβεια έφτιαξε το προβληματάκι που είχαν μέχρι τότε στο οποίο φαινόντουσαν disconnected στο My Computer ενώ δεν ήταν, μιας κι όταν έμπαινα με double click άλλαζε το εικονίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...