Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμη η ενημέρωση Μαΐου 2020 για τα Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
10 λεπτά πριν, korakios είπε

H MS είναι τόσο ανώτερη από τα Linux που αποφάσισε να διαγράψει τον boot loader τους (grub). Dual boot και μλκ σε λέει .....

Μαντέψτε τι θα διαγράψω εγώ σήμερα :)

 

 

να διαγραψεις απο το pc σου τα windows και να μεινεις με το λινουξ?

σορρυ, αδερφε, αλλα δεν το πιστευω..

μονο σε κανενα χρεπι που ειναι λιγο πριν το πεταμα...και αυτο και αν...

1 ώρα πριν, ptwma είπε

ΩΩΩ επιτέλους .... 17:45...... 

200.gif

 

υπαρχει και το λινουξ αδερφε και το Mac OS ....😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Antilogos1975 είπε

να διαγραψεις απο το pc σου τα windows και να μεινεις με το λινουξ

Ε όχι , δεν είμαι hardcore. Δυστυχώς τα χρειάζομαι για 2-3 συγκεκριμένες εφαρμογές που δεν αποδίδουν σε virtualbox. Αλλά διαγραφή θα γίνει μιας και είχα κανονική νόμιμη έκδοση (λόγω λάπτοπ) και θα βάλω μια LTSC με όλα απενεργοποιημένα.

... Επίσης δεν έχει νόημα να γίνει VS το θέμα ,τον καθένα ότι τον βολεύει.... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, korakios είπε

Ε όχι , δεν είμαι hardcore. Δυστυχώς τα χρειάζομαι για 2-3 συγκεκριμένες εφαρμογές που δεν αποδίδουν σε virtualbox. Αλλά διαγραφή θα γίνει μιας και είχα κανονική νόμιμη έκδοση (λόγω λάπτοπ) και θα βάλω μια LTSC με όλα απενεργοποιημένα.

... Επίσης δεν έχει νόημα να γίνει VS το θέμα ,τον καθένα ότι τον βολεύει.... :)

δεν ειπα εγω οτι θα γινει VS εσυ ξεκινησες και λες ...μαντεψτε τι θα διαγραψω...τι εννοουσες δηλαδη, το ιστορικο του browser σου?

...

ολα καλα αδερφε, ετσι ειπα να σε πειραξω λιγο.

υ.γ ακομα και να μην το χρειαζοσουν για αυτες τις 2-3 εφαρμογες που λες παλι δεν θα τα εσβηνες απο τον υπολογιστη σου...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

update 2 βδομάδες αργότερα και βλέπουμε. Όρεξη για πειράματα καλοκαιριάτικα δεν υπάρχει. Χαίρομαι ως τώρα που δεν το έχει δει καν σε κάποιον από τους υπολογιστές μου. 😀

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Antilogos1975 είπε

να διαγραψεις απο το pc σου τα windows και να μεινεις με το λινουξ?

σορρυ, αδερφε, αλλα δεν το πιστευω..

μονο σε κανενα χρεπι που ειναι λιγο πριν το πεταμα...και αυτο και αν...

υπαρχει και το λινουξ αδερφε και το Mac OS ....😅

Πιο Fanboy από εμένα δεν υπάρχει αλλά οι βλακείες πρέπει να λέγονται,  αλλιώς σιγά το προϊόν. Όπως είπες παίρνεις Mac και τα τελευταία 3 χρόνια παίρνεις upgraded emoji kourada.

Αλλά όχι και να μην πούμε τίποτα για τις μπλε οθόνες του 2004...

Επεξ/σία από ptwma
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Wsl2 όντως πιο γρήγορο από το Wsl1. Αλλά μετά την αναβάθμιση δεν μου ανοίγει το igfxtray της intel, ούτε στο startup, ούτε χειροκίνητα από το system32. 

 

Edit: Υπάρχουν drivers για την 2004, αλλά για σειρά γραφικών 6xx, εμένα είναι παλιότερο. 

Επεξ/σία από apostolisk86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μολις το εβαλα clean Install και ηδη το πρωτο προβλημα. Ενω κανω κανονικα optimize σε ssd και nvme που εχω απο τον default defragment, μετα την επανεκκινηση μου λεει οτι δεν εγινε ποτε.Καθε φορα το κανω και καθε φορα τα ιδια...Στο κανονικο μηχανικο δισκο που εχω σαν backup δεν εχει προβλημα....καλα παμε :P

Παρολαυτα εχει και ενα ωραιο...στον task manager στη καρτα γραφικων διπλα στο ποσο δουλευει δειχνει και θερμοκρασία!!!

Επεξ/σία από esperos5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, esperos5 said:

Μολις το εβαλα clean Install και ηδη το πρωτο προβλημα. Ενω κανω κανονικα optimize σε ssd και nvme που εχω απο τον default defragment, μετα την επανεκκινηση μου λεει οτι δεν εγινε ποτε.Καθε φορα το κανω και καθε φορα τα ιδια...Στο κανονικο μηχανικο δισκο που εχω σαν backup δεν εχει προβλημα....καλα παμε :P

Παρολαυτα εχει και ενα ωραιο...στον task manager στη καρτα γραφικων διπλα στο ποσο δουλευει δειχνει και θερμοκρασία!!!

 

Το συγκεκριμένο υπάρχει εδώ και μήνες στις insider builds, παρόλο που υποτίθεται το έφτιαξαν παρουσιάζεται σε αρκετά configuration. ΟΚ είναι minor είχαν πει πως θα το φτιάξουν μέσα στον Ιούνιο.

Επεξ/σία από nasos74
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...