Προς το περιεχόμενο

Σοβαρά προβλήματα σε οχήματα Toyota Yaris και Auris


TasosYaris2009

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, Dinos1973 είπε

Ξεκινησε παλι το παραμυθακι με το GROUP.............κοιταξες τελευταια τι  αεροσακους εχεις στον Γιαπωνεζο διοτι μερικοι εσκαγαν!!!!!!!

στους 10 γερανους οδικης βοηθειας που θα δεις , οι 8 εχουν vag οποτε οσο κ να μη θες να το παραδεχτείς η αληθεια ειναι αυτη 

και γω  octavia ειχα , στα 200,000χμ αρχισε να τσιμπαει 100 γραμμαρια λαδι ανα 7500 αλλα μαλλον ημουν απο τους τυχερους 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

κατοχος κι εγω του yaris 1.33 101 hps 6ταχυτο,,, αυτη την στιγμη εχει 182 χιλιαδες χιλιομετρα εχω κανει 6 χιλιαδες απο το τελευταιο σερβις και συμπληρωσα σχεδον 500 γραμμαρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το yaris 1.33 με τα 101 άλογα από το 2010 μέχρι στιγμής χτύπα ξύλο δεν έχει βγάλει κανένα απολύτως πρόβλημα και ποτέ δεν χρειάστηκε να συμπληρώσω σταγόνα για λάδι  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, koystado είπε

Έχω το yaris 1.33 με τα 101 άλογα από το 2010 μέχρι στιγμής χτύπα ξύλο δεν έχει βγάλει κανένα απολύτως πρόβλημα και ποτέ δεν χρειάστηκε να συμπληρώσω σταγόνα για λάδι  

Ε καλά τώρα τα αυτονόητα θα λέμε?

Σε λίγο θα μας πεις ότι δεν έχεις ανέβει ποτέ σε γερανό :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά για τον χιλιάρη με τα 70ps έχουμε κάποια εικόνα; Ίδιας χρονολογίας πάντα. Έχω βρει ένα για τη γυναίκα να πηγαινοέρχεται στη δουλειά της εντός πόλης και λέω να κάνω κίνηση αφού φυσικά το ελέγξω πρώτα σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, koulkos είπε

Παιδιά για τον χιλιάρη με τα 70ps έχουμε κάποια εικόνα; Ίδιας χρονολογίας πάντα. Έχω βρει ένα για τη γυναίκα να πηγαινοέρχεται στη δουλειά της εντός πόλης και λέω να κάνω κίνηση αφού φυσικά το ελέγξω πρώτα σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο. 

Έστω οτι είναι καθαρό το σασί και η συμπίεση βγαίνει στα όρια κατασκευαστή .

Εάν καίει λάδι δέν μπορείς να το ξέρεις . Σου λέω το πιο απλό από τσιμουχάκια βαλβιδών και ελατήρια πιστονιών .

Δέν μπορες να ξέρεις εάν δεν ανοίξεις μοτέρ , και σε έλεγχο μεταχειρισμένου δέν σε συμφέρει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, koulkos είπε

Παιδιά για τον χιλιάρη με τα 70ps έχουμε κάποια εικόνα; Ίδιας χρονολογίας πάντα. Έχω βρει ένα για τη γυναίκα να πηγαινοέρχεται στη δουλειά της εντός πόλης και λέω να κάνω κίνηση αφού φυσικά το ελέγξω πρώτα σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο. 

Aκουγεται και για τον 1000αρι με κωδικο 1KR-FE  αλλα ουτε σε φορουμ το συναντας σαν συζητηση ουτε εχει συζητηθει τόσο. Γνωστοί μου πάντως σε 7000 παρατήρησαν οτι εχει καψει 200ml ( αμελητέο θαρρώ στα 150000χλμ).

Τεράστια σημασία στο λάδι μόνο 2 τύποι συμφωνούν απόλυτα με το τύπο της toyota (υστερα απο εντατικο ψαξιμο μας):

liqui moly molygen 5 30 και ΤΑ ΕΝΕΟΣ 5-30

Επεξ/σία από Ribopaido
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Ribopaido είπε

Aκουγεται και για τον 1000αρι με κωδικο 1KR-FE  αλλα ουτε σε φορουμ το συναντας σαν συζητηση ουτε εχει συζητηθει τόσο. Γνωστοί μου πάντως σε 7000 παρατήρησαν οτι εχει καψει 200ml ( αμελητέο θαρρώ στα 150000χλμ).

Τεράστια σημασία στο λάδι μόνο 2 τύποι συμφωνούν απόλυτα με το τύπο της toyota (υστερα απο εντατικο ψαξιμο μας):

liqui moly molygen 5 30 και ΤΑ ΕΝΕΟΣ 5-30

Για τα ENEOS έχω διαβάσει απόψεις που διίστανται. Συνήθως με τήν ποιότητα. Τα δοκίμασα και εγώ σε Mazda 6 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tsipakis είπε

στους 10 γερανους οδικης βοηθειας που θα δεις , οι 8 εχουν vag οποτε οσο κ να μη θες να το παραδεχτείς η αληθεια ειναι αυτη 

και γω  octavia ειχα , στα 200,000χμ αρχισε να τσιμπαει 100 γραμμαρια λαδι ανα 7500 αλλα μαλλον ημουν απο τους τυχερους 

Αφου το παραδεχεσε οτι δεν ειχες προβλημα.......και εγω golf ειχα για 15 χρονια χωρις κανενα προβλημα !!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, koulkos είπε

Παιδιά για τον χιλιάρη με τα 70ps έχουμε κάποια εικόνα; Ίδιας χρονολογίας πάντα. Έχω βρει ένα για τη γυναίκα να πηγαινοέρχεται στη δουλειά της εντός πόλης και λέω να κάνω κίνηση αφού φυσικά το ελέγξω πρώτα σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο. 

Για τον κινητήρα αυτόν δεν έχουν ακουστεί τα προβλήματα που συζητάμε.Δες αν είναι πρώτο χέρι και έχει κάνει τα service όπως προβλέπεται.

Επεξ/σία από Dark_Nightfall
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε εχω το yaris με τα 87 αλογα .δε καιει σταγονα..ο κινητηρας 1.33 με τα 101 χρονολογίας 2009-2012 καιε μετα τις 100-150 χιλιαδες . υπάρχει κιτ επισκευής απο την toyota .κοστος γυρο στο1500 ε..πληροφοριες απο τεχνικο που δουλευει σε αντιπροσωπεία-φιλο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...