Προς το περιεχόμενο

[Access Point] TP-Link Deco E4 (2-pack) @ Πλαίσιο 69.9€


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, kokalo21 είπε

Εννοείται ότι έχω πλήρη πρόσβαση στο διαμέρισμα και στο router της θείας μου και υπάρχει ένα σημείο δίπλα στην δική μας εξώπορτα στο οποίο πιάνουμε οριακά (1-2 γραμμές) δίκτυο τώρα.

Αν υπάρχει πρίζα εκεί που έχεις σήμα, ένα απλό WiFi repeater (extender).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 5/7/2020 στις 8:04 ΜΜ, Mhlogiatros είπε

Με θειαδες στη μέση ασε τα mesh και τράβα καλούμπα καλώδιο θες απλό και οικονομικό  :P Του θέματος πρέπει να είναι η τριαδα V1 παλιό μοντέλο αλλά για 2,4 κάλυψη 300 m2 μια χαρά θα είναι πιστεύω 

 

Στις 5/7/2020 στις 10:43 ΜΜ, Doubt είπε

Αν υπάρχει πρίζα εκεί που έχεις σήμα, ένα απλό WiFi repeater (extender).

Σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο. επειδή εγώ όμως φαντάζομαι ότι δεν θέλω τριάδα, ίσως ούτε καν ζευγάρι, μάλλον θα πρέπε να πάω σε κάτι πιο οικονομικό.

Καμία stand-alone πρόταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλε κι αυτα ο Γερμανός στα 99 ευρώ έως το βράδυ.

https://www.germanos.gr/product/tp-link-sustima-wi-fi-mesh-deco-s4-av1200-3-pack/20394538/

Κάπου το έχασα... με ποιά θα έχουμε καλύτερη καλυψη?

με το S4 του Γερμανού ή με το Ε4 του Πλαισίου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Mhlogiatros είπε

E ρε γλέντια όλοι μαζί .... το Μ4 με gigabit ethernet  είναι η καλύτερη επιλογη 

Και τα S4 έχουν 2 Gigabit Ethernet Ports

και μεγαλύτερη κάλυψη από τα M4 (2,800 sq.ft vs 3,800 sq.ft)

Επεξ/σία από vdeseris
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μόλις κοιτάω τη σελίδα του Γερμανού και δεν έχει επιλογή για να κάνεις παραγγελία για τα s4!

Αυτό που αναφέρει είναι μόνο το Έρχεται σύντομα! Συμπλήρωσε το e-mail σου για να ενημερωθείς άμεσα, μόλις το προϊόν είναι διαθέσιμο.

Εγώ συμπλήρωσα το e-mail μου.Το θέμα όμως είναι έτσι κατοχυρώνουμε την υποτιθέμενη τιμή της προσφοράς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ φίλε panos-! Το θέμα είναι ότι δεν γνωρίζω αν έστω πιο νωρίς έδινε δυνατότητα για παραγγελία από τη σελίδα...Νομίζω πως δεν έδινε και είχε μόνο επιλογή να γράψεις το e-mail σου.Αν κοιτάξεις στη σελίδα του Γερμανού και σε ακόμα 2 mesh wifi προιόντα (τα οποία δεν είναι σε τιμή προσφοράς) έχει μόνο την επιλογή να βάλεις το e-mail σου και να ενημερωθείς μόλις γίνουν διαθέσιμα. Εγώ πάντως έστειλα και ένα ερώτημα στη φόρμα επικοινωνίας του Γερμανού και τους ανάφερα ότι πριν τις 00:00 που ήταν και τυπικά σε ισχύ η προσφορά (αν δεις ακόμα και τώρα εξακολουθεί να υπάρχει η προσφορά ) δεν είχε επιλογή για καλάθι και έτσι συμπλήρωσα μόνο το e-mail μου.Τους ρωτάω λοιπόν αν ακόμα επιθυμώ το προιόν αν θα μπορώ να το αγοράσω στην τιμή της προσφοράς.

Κατά τη γνώμη σας σε περίπτωση που υπάρξει η δυνατότητα ,πιστεύεται ότι αξίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, ultrahd είπε

Το θέμα είναι ότι δεν γνωρίζω αν έστω πιο νωρίς έδινε δυνατότητα για παραγγελία από τη σελίδα...Νομίζω πως δεν έδινε και είχε μόνο επιλογή να γράψεις το e-mail σου.

Δεν υπάρχει περίπτωση να βάλουν κάτι σε προσφορά και να μην υπάρχει σε απόθεμα εξ' αρχής. Μερικές ώρες μετά που ξεκίνησε η προσφορά, δηλαδή 2-3 τα μεσάνυχτα, θυμάμαι ότι ήταν διαθέσιμο για παραγγελία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια να ρωτησω κατι αμα ξερετε σχετικα με το προιον!!
βεβαια εγω εχω αγορασει το Μ4 αλλα φανταζομαι ιδια λογικη θα εχει..
θα το βαλω στο εξοχικο σε σπιτι γειτονα και το δευτερο στο δικο μου σπιτι ειναι διπλα διπλα!

Αυτο που θελω να ρωτησω και επειδη ο γειτονας ειναι και ηλικιωμενος..
Αν μπορει να παραμεινει το ονομα του wifi ιδιο ως εχει η αν πρεπει αναγκαστικα να γινει κατι σε deco ταδε...
γιατι θα ηθελα αυτος να μπαινει κανονικα απο το router του και εγω απο διπλα να συνδεομαι με το deco!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, panos- είπε

Εννοείς να έχεις ανοιχτό και το wifi του ρούτερ; Ναι, θα γίνεται αν το deco λειτουργεί σαν access point και όχι ρούτερ. 

ναι σαν αccess point θελω να το λειτουργησω...
οποτε να μπαινει κανονικα ο ιδιοκτητης απο το ρουτερ του οπως μπαινει αυτη την στιγμη και εγω να πιανω απο την δικια μου συσκεη deco σπιτι μου...
υπαρχει ρυθμιση γι αυτο??
η απλα δημιουργειται το ονομα deco και απλα μονο εγω θα μπαινω απο εκει εφοσον θελω να μην αλλαξει του γειτονα..
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάρεις το σετ των 2 ντεκο. Το πρώτο θα μπει ως access point στο ρούτερ του γείτονα, και θα εκπέμπει ξεχωριστό wifi με το όνομα που θες. Το δεύτερο θα μπει στο σπίτι σου, αναμεταδίδοντας το πρώτο deco.

Το ρούτερ του γείτονα δεν θα πειραχθει καθόλου, απλώς θα συνδεθεί πάνω του μια συσκευή (το deco). Με αυτόν τον τροπο, το ρούτερ ουσιαστικά θα κάνει πάλι όλη τη δουλειά, και τα deco θα φροντίσουν να μεταδίδεται το σήμα.

Το θέμα είναι ότι με αυτό δεν υπάρχει λόγος, ένα repeater θα σου έκανε την ίδια δουλειά πιο οικονομικά. Ακόμα καλύτερα αν μπορούσες να περασεις ethernet μέχρι τον χώρο σου και να βάλεις εκεί ένα απλό ρουτερ (πάλι σαν access point)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, panos- είπε

Θα πάρεις το σετ των 2 ντεκο. Το πρώτο θα μπει ως access point στο ρούτερ του γείτονα, και θα εκπέμπει ξεχωριστό wifi με το όνομα που θες. Το δεύτερο θα μπει στο σπίτι σου, αναμεταδίδοντας το πρώτο deco.

Το ρούτερ του γείτονα δεν θα πειραχθει καθόλου, απλώς θα συνδεθεί πάνω του μια συσκευή (το deco). Με αυτόν τον τροπο, το ρούτερ ουσιαστικά θα κάνει πάλι όλη τη δουλειά, και τα deco θα φροντίσουν να μεταδίδεται το σήμα.

Το θέμα είναι ότι με αυτό δεν υπάρχει λόγος, ένα repeater θα σου έκανε την ίδια δουλειά πιο οικονομικά. Ακόμα καλύτερα αν μπορούσες να περασεις ethernet μέχρι τον χώρο σου και να βάλεις εκεί ένα απλό ρουτερ (πάλι σαν access point)

Δυστυχώς καλώδιο δεν γίνεται να περάσω...

Απλά extenders τύπου μπριζας δεν έκαναν δουλειά..

Οπότε εφόσον βρήκα το deco σε πολύ καλή τιμή είπα να το δοκιμάσω γιατί έχω ακούσει πολύ καλά λόγια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...