Προς το περιεχόμενο

FIFA 21 [PC]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, EliasKir είπε

Πως εφτασε να εχει 120 ευρω αυτο, ποτε δεν θα καταλαβω. Δεν υπαρχει αποθεμα, το εχει ενα μαγαζι στο σκρουτζ, ουτε καν μεγαλα καταστηματα (τουλαχιστον οσο εψαχνα).

εχει βγει καινουρια εκδοση. https://www.skroutz.gr/s/24923480/Microsoft-Xbox-Series-Controller-Blue.html

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 167
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δοκίμασα το game στο EA pass χθές. Να πω ότι παίζω εδώ και καιρό το pes2020 και έχω κλείσει εκεί αρκετές δεκάδες ώρες.

Τώρα ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πως ένας ποδοσφαιροφιλος θα μπορεί να του αρέσει το fifa περισσότερο από pes. 

Γούστα είναι αυτά βέβαια αλλα΄δεν υπάρχουν παιδιά συγκρίσεις κυρίως στο gameplay του αλλά και στα γραφικα εδώ που τα λέμε.

Aλλά το βασικό είναι το gameplay. Από την μια έχουμε ένα καθαρό football game όπως είναι το pes με απίστευτη δουλειά ώστε να μεταφέρουν όλα τα χαρακτηριστικά που μπορεί να έχει αυτό το άθλημα και από την άλλη ένα meh.

Από μένα έφαγε unistall με την μια δλδ δεν το άντεξα ούτε για μια ώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/12/2020 στις 3:41 ΜΜ, chek2fire είπε

δοκίμασα το game στο EA pass χθές. Να πω ότι παίζω εδώ και καιρό το pes2020 και έχω κλείσει εκεί αρκετές δεκάδες ώρες.

Τώρα ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πως ένας ποδοσφαιροφιλος θα μπορεί να του αρέσει το fifa περισσότερο από pes. 

Γούστα είναι αυτά βέβαια αλλα΄δεν υπάρχουν παιδιά συγκρίσεις κυρίως στο gameplay του αλλά και στα γραφικα εδώ που τα λέμε.

Aλλά το βασικό είναι το gameplay. Από την μια έχουμε ένα καθαρό football game όπως είναι το pes με απίστευτη δουλειά ώστε να μεταφέρουν όλα τα χαρακτηριστικά που μπορεί να έχει αυτό το άθλημα και από την άλλη ένα meh.

Από μένα έφαγε unistall με την μια δλδ δεν το άντεξα ούτε για μια ώρα. 

Παιζω σερί πες απο το 18, 19,20 βαρέθηκα ωραίο δεν λέω ειδικά το 20. 

Το οφ λινε του φοβερό ειδικά το μαστερ λιγκ. 

Αλλα το ον λινε του εχει αρκετά θέματα για μένα αργείς να βρεις αντίπαλο το matchmaking του ειναι αίσχος και το my club εμενα δεν μ αρέσει. Αγόρασα το φιφα 21 αφου το δοκίμασα 10ωρες με ea ac. εντάξει το οφ λινε του τραγικό στο υλτιματε τι παπατζηλικια ειναι αυτα που κανει η cpu. Ασε που σου πετάει κατι γκολακια απο τερμα γωνία που δεν μπαινουν ποτε αυτα τα σουτ απαράδεκτο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παγωμα στο FIFA 21

Γεια σας παιδια!!

Χρονια πολλα με υγεια!!

Εχω το FIFA 21.Κανω τις αρχικες ρυθμισεις ξεκιναω τον αγωνα και λιγο μετα την εισοδο των ομαδων στον αγωνιστικο χωρο παγωνουν τα παντα.Τι μπορει να φταιει?Βεβαια δεν εχω και τοσο δυνατο συστημα(Intel Pentium g5400 με τα ενσωματωμενα γραφικα)αλλα ηλπιζα οτι με τα γραφικα στο Low δεν θα ειχα θεμα.Επισης βλεπω στο youtube καποιους με παρομοια συστηματα να το παιζουν μια χαρα οπως εδω .Επισης η οθονη μου ειναι μια 19αρα 1366 Χ 768.

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://downloadcenter.intel.com/product/129951/Intel-Pentium-Gold-G5400-Processor-4M-Cache-3-70-GHz-

δες άμα υπάρχει κάποιος driver να του περάσεις.

παγώνει το pc ή μόνο το παιχνίδι? Επίσης να μας πεις όλο το σύστημα σου, δεν αρκεί ο επεξεργαστής μόνο.

βέβαια ο επεξεργαστής που έχει στο video είναι η μέρα με την νύχτα με τον δικό σου

Intel® Core™ i7-8650U Processor
Ιntel® Pentium® Gold G5400 Processor

Intel UHD Graphics 620 vs HD Graphics 610

 

https://www.insomnia.gr/forums/topic/743300-fifa-21-pc/ 

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

https://downloadcenter.intel.com/product/129951/Intel-Pentium-Gold-G5400-Processor-4M-Cache-3-70-GHz-

δες άμα υπάρχει κάποιος driver να του περάσεις.

παγώνει το pc ή μόνο το παιχνίδι? Επίσης να μας πεις όλο το σύστημα σου, δεν αρκεί ο επεξεργαστής μόνο.

βέβαια ο επεξεργαστής που έχει στο video είναι η μέρα με την νύχτα με τον δικό σου

Intel® Core™ i7-8650U Processor
Ιntel® Pentium® Gold G5400 Processor

Intel UHD Graphics 620 vs HD Graphics 610

 

https://www.insomnia.gr/forums/topic/743300-fifa-21-pc/ 

Α!!Εγω νομιζα ηταν Pentium. Παγωνει μονο το παιχνιδι.

Συστημα: (υπολοιπο)1 SSD Patriot 240gb(εδω ειναι το παιχνιδι), mobo Asrock H310M-HDV, RAM 8GB DDR4

2133Mhz, 2 HDDs 500gb.

Επεξ/σία από vaggelis7172
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, vaggelis7172 είπε

Καλη χρονια με υγεια!!Ο συνδυασμος Intel Pentium G5400 με Gigabyte Windforce R9 270X 2 GB θα εχει bottleneck?

https://pc-builds.com/calculator/Pentium_Gold_G5400/Radeon_R9_270X/0Qo0HAf2/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλημερα το χα καρατησει το παιχνιδι fut εδω και πολυ καιρο.Τωρα εχω κανα 10 ημερο που παιζω.Χτες εβαλα νεο gamepad xbox series με τον επισημο  adapter usb.Ωραιο χειριστηριο αλλα στο fifa οι σκανδαλες εχουν μεγαληηη διαδρομη.Με προβληματιζει για το αν θα το συνηθισω αυτο.Το ps5 control εχει και αυτο μεγαλη διαδρομη στις σκανδαλες;;Αν εxει δοκιμασει καποιος και τ 2 ακουω γνωμες.Το παλιο χειριστηριο ηταν logitech cordless rumplepad 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/12/2020 στις 11:20 ΜΜ, vaggelis7172 είπε

Α!!Εγω νομιζα ηταν Pentium. Παγωνει μονο το παιχνιδι.

Συστημα: (υπολοιπο)1 SSD Patriot 240gb(εδω ειναι το παιχνιδι), mobo Asrock H310M-HDV, RAM 8GB DDR4

2133Mhz, 2 HDDs 500gb.

Βάλε άλλη μια 8αρα ραμ και πιστεύω θα φτιάξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, johnmayson είπε

Καλημερα το χα καρατησει το παιχνιδι fut εδω και πολυ καιρο.Τωρα εχω κανα 10 ημερο που παιζω.Χτες εβαλα νεο gamepad xbox series με τον επισημο  adapter usb.Ωραιο χειριστηριο αλλα στο fifa οι σκανδαλες εχουν μεγαληηη διαδρομη.Με προβληματιζει για το αν θα το συνηθισω αυτο.Το ps5 control εχει και αυτο μεγαλη διαδρομη στις σκανδαλες;;Αν εxει δοκιμασει καποιος και τ 2 ακουω γνωμες.Το παλιο χειριστηριο ηταν logitech cordless rumplepad 2.

καλά βρε σε βόλευε η γκουμούτσα (ήταν και ασήκωτο) το rumblepad 2 και δε σε βολεύει του XSX το χειριστήριο?
Και γω το logitech αυτό είχα, αλλά πάνε χρόνια που το άλλαξα, και είχα πάρει του 360 και μετά του xbox one που χω τώρα, συνήθεια είναι στο χέρι..πάντως δεν χρειάζεται να πατήσεις μέχρι μέσα τα triggers ( LT,RT) για να γίνει η δουλειά στο fifa.
Κράτα το gamepad και θα το συνηθίσει το χέρι σου. Το ίδιο και στου ps5..Για αν εχεις τώρα μικρά χέρια-δάχτυλα δεν ξέρω τι υπάρχει στο pc, όπως υπάρχει για κονσόλα αυτό Hori Mini Wired Gamepad Black

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα και του ps5 συνδεεται κανονικα στο origin μεγαλη διαδρομη αλλα μεγαλυτερη σκανδαλη και μου φαινεται λιγο ποιο ανετη.Θα δοκιμαστει και βλεπουμε.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

6η ντιβ 1 online στο απλο seasons .... στα τελευταια 2 ματς ηθελα απλα ενα Χ για να την κατακτησω και το ματς εληξε 9-0!!!!!! Κοιταζω τους αντιπαλους μου καθε φορα και οι περισσοτεροι υστερουν στα τροπαια στην βιτρινα τους. Το παιχνιδι ειναι αστεια ευκολο και εχοντας ολοκληρωσει την ερευνα μου στους τελευταιους τιτλους του φιφα (πχ στο φιφα 20 μια απο τα ιδια κι ας ειχαμε τα μπουνους καθε φορα - εδω ειναι λιγοτερα) καταληγω οτι αν κανεις καλο κοουτσαρισμα (ωστε να μην σε χαντακωσει το παιχνιδι απο τη σεντρα με το εις βαρος σου χαντικαπ) και κερδιζεις τροπαια ΑΡΑ το παιχνιδι ''διαβαζει'' οτι παιζεις τοτε αρχιζει και σου δινει πραγματακια σε καθε ματς. Σιγουρα ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ να παιξεις μπαλιτσα. Εσυ τα πατας τα κουμπακια και κουνας τα μοχλακια, εννοειται αυτο. Ομως η αποτελεσματικοτητα στις πασες και στα τελειωματα ειναι υπερ σου.

Και φυσικα ultra attack με τη σεντρα.

https://postimg.cc/nM9XQ4sN

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Platini_Athens είπε

6η ντιβ 1 online στο απλο seasons .... στα τελευταια 2 ματς ηθελα απλα ενα Χ για να την κατακτησω και το ματς εληξε 9-0!!!!!! Κοιταζω τους αντιπαλους μου καθε φορα και οι περισσοτεροι υστερουν στα τροπαια στην βιτρινα τους. Το παιχνιδι ειναι αστεια ευκολο και εχοντας ολοκληρωσει την ερευνα μου στους τελευταιους τιτλους του φιφα (πχ στο φιφα 20 μια απο τα ιδια κι ας ειχαμε τα μπουνους καθε φορα - εδω ειναι λιγοτερα) καταληγω οτι αν κανεις καλο κοουτσαρισμα (ωστε να μην σε χαντακωσει το παιχνιδι απο τη σεντρα με το εις βαρος σου χαντικαπ) και κερδιζεις τροπαια ΑΡΑ το παιχνιδι ''διαβαζει'' οτι παιζεις τοτε αρχιζει και σου δινει πραγματακια σε καθε ματς. Σιγουρα ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ να παιξεις μπαλιτσα. Εσυ τα πατας τα κουμπακια και κουνας τα μοχλακια, εννοειται αυτο. Ομως η αποτελεσματικοτητα στις πασες και στα τελειωματα ειναι υπερ σου.

Και φυσικα ultra attack με τη σεντρα.

https://postimg.cc/nM9XQ4sN

 

εσυ ρε είσαι ultra noob..παίζεις με σκόπευτρο τί να λέμε..γιαυτό σου φαίνεται σουπερ ιζι :P
Ελπίζω ο Αυγουστής να μην περίμενε πολύ ώρα για μια απάντηση..

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...