Προς το περιεχόμενο

Η τελευταία έξυπνη λάμπα της Philips Hue είναι ιδιαίτερα φωτεινή


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά όποιον επιθυμεί να εξοικονομήσει έστω κι ένα λεπτό το 24ωρο από το χρόνο του, διότι προτιμάει να αφιερώσει 365 λεπτά το χρόνο σε κάτι άλλο, θεωρώ πιο πιθανό να είναι ένας δημιουργικός άνθρωπος, παρά τεμπέλης.

Τεμπέλα/αφηρημένη κτλ είναι πχ η κοπέλα μου που αφήνει τα φώτα ανοιχτά 9/10 φορές και αργόσχολος είναι αυτός που ασχολείται σε τέτοιο βαθμό ή/και με τέτοιο ρυθμό με κάποια πράγματα, ώστε χάνει πολύτιμο χρόνο (και αποκτά δικαιολογία προς τον εαυτό του ή/και τους άλλους) από το να εξοικονομεί χρόνο για κάτι άλλο. Κάπως έτσι τα αντιλαμβάνομαι εγώ.

Ναι, κι εγώ θα πλήρωνα λογικά ποσά ώστε να εξοικονομώ χρόνο στη καθημερινότητά μου.

Υ.Γ. Προσωπικά το μόνο έξυπνο που θα με ενδιέφερε περί φωτισμού είναι αυτοματισμοί τύπου αυτόματο άναμα/κλείσιμο με την παρουσία στο δωμάτιο, αν και μέχρι στιγμής αισθητήρες υπερύθρων και μικροκυμάτων που έχω δοκιμάσει δε μου δούλεψαν ικανοποιητικά και γύρισα πάλι στο χειροκίνητο. Ίσως αισθητήρες διέλευσης σε πόρτες να έχουν περισσότερο νόημα για κάτι τέτοιο, αλλά ποιός κάθεται να τα φτιάξει τώρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...