Προς το περιεχόμενο

Μετά το CHAOS έρχεται το νέο hyper car APEIRON με 3.000 ίππους


giorgos4ever

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Bitbit είπε

Η παρουσίαση πότε θα γίνει;

Θα είμαι στη δουλειά και θα την χάσω να πάρει

Ναι, γιατί εμείς που θα την δούμε θα μας πέσουν τα σαγόνια... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 λεπτά πριν, Bitbit είπε

Η παρουσίαση πότε θα γίνει;

Θα είμαι στη δουλειά και θα την χάσω να πάρει

https://spyrospanopoulos.com/

Βάλε υπενθύμιση. Θα είμαστε όλοι εκεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόλο που υπάρχουν πράγματι πολλά red flags οοως σωστά ανέφερε νωρίτερα ενας φίλος, εγώ εξακολουθώ να εύχομαι στον Πανοπουλο να πάει καλα το (τα) project του και να παρουσιάσει κατι πραγματικά πρωτοποριακό. 

Ανήκω κι εγώ σε μια κατηγορία ανθρώπων που ασχολούνται και παρακολουθούν πάρα πολύ στενά τον χώρο των supercars και είμαι και μεγάλος fan του Ring και όσων έχουν να κάνουν με ολα τα παραπάνω. 

Αν συνδυάσω λοιπόν οσα έχω διαβάσει και παρακολουθήσει και για τις δύο αυτές κατηγορίες, θεωρώ όλα αυτά που εξαγγέλλει ο Πανοπουλος εξαιρετικά δύσκολα να υλοποιηθούν. Από επιταχύνσεις, χρόνους γενικά, επίδοση στο Ring και ολα αυτά μαζί. 

Μένει να το δούμε. Μακάρι να πάει καλά όλο αυτό. Ειλικρινά. 

Νομίζω οτι ο Πανοπουλος το χάνει επικοινωνιακα. Θα έπρεπε να έχει έναν άλλο άνθρωπο να επικοινωνεί στα media. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, unforgiven είπε

Μερικά "Red Flags" που λένε και στο χωριό μου.

- Το επόμενο αυτοκίνητο θα έχει μεταβλητή μάζα. Δείξτε το σε οποιονδήποτε μαθητή γυμνασίου και σκάστε μαζί στο γέλιο.

- Αγώνας του Nürburgring. Αγώνας. Θέλει να πάει, αλλά δεν ξέρει καν τι είναι.

- Θέλει κόσμο να του δώσει δουλειά. Δεν τον ενδιαφέρουν οι γνώσεις, παρά μόνο το πάθος. Γιατί αν δεν μπορεί να σχεδιάσει HyperCars ο πιτσιρικάς με το παπί και ο τύπος με το σαξόραλο, ποιος μπορεί; Πτυχία, διδακτορικά και άλλες φλωριές, δεν χρειάζονται.

- Σχεδιάζουν τα πάντα, από το interface του αυτοκινήτου, μέχρι φρένα, αναρτήσεις, αμάξωμα, μηχανή, τα πάντα, εκτός από λάστιχα. Με καμιά 20ρια, όπως υποστηρίζει, άτομα. Όποιος έχει επαφή με την πραγματικότητα, ξέρει πως 20 άτομα συνολικά δεν αρκούν για να σχεδιάσουν ούτε ένα αμορτισέρ. Για να έχετε μια ιδέα, η Koenigsegg έχει 400 υπαλλήλους. Η Rimac, 600.

 

 

- Θα φτιάξουν τα πάντα μόνοι τους. Καμία αυτοκινητοβιομηχανία δεν το κάνει, ούτε καν οι μικρής παραγωγής. Κάποια πράγματα (μέχρι και ολόκληρους κινητήρες) τους παίρνουν από τρίτους κατασκευαστές.

Φάτε κουτόχορτο όσοι περιμένετε να δείτε αυτοκίνητο. Να δώσει πίσω στο παιδάκι τα 65 ευρώ που του έστειλε.

 

 

 

  1. H μάζα θα είναι μεταβλητή γιατί το όχημα όταν ξεκινά θα αρχίζει να χάνει ασήμαντα πράγματα (όπως πόρτες, ρόδες κ.ο.κ). Οι εγκάθετοι και πουλημένοι ανθέλληνες θα λένε ότι διαλύεται, αλλά είναι όλα μέσα στο σχέδιο του Λαμπρού μυαλού του Σπάιρος. 
  2. Θα γίνει αγώνας για τιμήσει την ιδιοφυΐα του και την συμβολή του στην αυτοκίνηση.
  3. Δεν χρειάζεται τίποτα παραπάνω από ΕΛ ΙΧΩΡ και υπερηφάνεια για το Μεγαλείο της Ελληνικής Ψυχής!
  4. Κάθε γνήσιος ΕΛΛ®© κάνει για 30 κουτόφραγκους. Το είχε πει πριν, αλλά οι εγκάθετοι δεν προσέχουν.
  5. Τα πάντα όλα μόνοι. Όπως κάποτε φτιάσαμε τριήρεις και Παρθενώνες όταν οι κουτόφραγκοι έτρωγαν βελανίδια, έτσι και τώρα θα τα κάνουμε όλα Ελληνικά! 

Οι απαντήσεις υπάρχουν και είναι αυτονόητες σε μυαλά ανοιχτά στο μεγαλείο του Σπάιρος!
Σήμερα θα αποδείξει και θα κλείσει όλα τα στόματα.

Ζήτω το Έθνος, Ζήτω η Ελληνική αυτοκίνηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, papoys1 είπε

εχει βάλει και αντίστροφη μέτρηση 8 ώρες ακόμη άρα στις 20.00🤣

Αδέρφια cross your fingers, ο καιρός γαρ εγγύς

αν δε δούμε απόψε την παράσταση, δυο πράγματα μόνο θα έχουν συμβεί:
- Τούρκοι hacker έριξαν το server
- ο Σπύρος θα δουλεύει μέχρι αργά στη μηχανή αντιύλης που ετοιμάζει

Και με την αναβολή της πρεμιέρας,
δίνουμε όλοι ραντεβού στο «Ελλάδα έχεις ταλέντο».
🇬🇷 HELLAS 🇬🇷 1821-2021 ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

 ...τα πάντα, εκτός από λάστιχα...

Μην παίρνεις και όρκο. Νομίζω όταν είχε ένα ατύχημα με την McLaren πριν κάτι μήνες και έφταιγαν λέει τα λάστιχα, είπε ότι θα φτιάξουν τα δικά τους στο μέλλον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ελληνικά display και transistor μη ξεχάσουμε μόνο.
Απόψε μεγάλη αποκάλυψη για την Ελλάδα που έχτισε αθόρυβα εργοστάσιο ημιαγωγών.

Όχι τίποτε, αλλά γιατί τέτοια  ήταν τα φίδια του φιδέμπορα, 100% εγχώριο 0% ξένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nemom είπε

Τα ελληνικά display και transistor μη ξεχάσουμε μόνο.
Απόψε μεγάλη αποκάλυψη για την Ελλάδα που έχτισε αθόρυβα εργοστάσιο ημιαγωγών.

Όχι τίποτε, αλλά γιατί τέτοια  ήταν τα φίδια του φιδέμπορα, 100% εγχώριο 0% ξένο.

Βέβαια αυτό μπορεί να είναι απλά το business plan.

Δηλαδή (ΟΤ)ΑΝ γίνουν οι επενδύσεις για να ξεκινήσει η μαζική παραγωγή ΘΑ είναι όλα εγχώρια.

Μέχρι τότε είναι στα χαρτία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...