Προς το περιεχόμενο

Μετά το CHAOS έρχεται το νέο hyper car APEIRON με 3.000 ίππους


giorgos4ever

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, paiktaras69 είπε

Aρθρο του Στρατισσίνο

https://www.4troxoi.gr/blog/sto-chaos-toy-chaos/

 

 

Για μια στιγμή νόμιζα ότι διάβαζα το lifo και τα διάφορα μεταμοντέρνα "άρθρα" του.
Τον φαντάζομαι να αναλύει την "σκέψη" του κάπως έτσι:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 ώρες πριν, paiktaras69 είπε

Aρθρο του Στρατισσίνο

https://www.4troxoi.gr/blog/sto-chaos-toy-chaos/

 

 

Είτε γράφει αυτός, είτε πετά 10 λέξεις σε ένα text generator και του βγάζει κείμενο, το ίδιο μου φαίνεται. Ακατανόητο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, paiktaras69 είπε

οι πιο παλιοί που μεγάλωσαν με τους 4Τ δεν τους κάνει ιδιαίτερη εντύπωση διαβαζοντάς τον :) 

Μέχρι τουλάχιστον τις αρχές 00ς σχεδόν όλοι οι αρθογράφοι των 4Τ από τον ΚΚ μέχρι τον τελευταίο εποχικό αυτό το είδος γραφής είχαν. Θυμάμαι όταν ξεπεταχτηκαν εκεί στα τέλη 90ς κάτι autobild, car and driver κτλ, ο τρόπος γραφής των άρθρων τους μου θύμιζαν απλά παιδικά παραμύθια. 😛

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρομαι με τα σχόλια . Καθότι το διάβασα κ κουράστηκα κ ενιωσα οτι δεν καταλάβαινα . 

Κ έριξα το φταίξιμο ότι ειμαι κ πολύ κουτός τελικα !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Speculoos είπε

Μέχρι τουλάχιστον τις αρχές 00ς σχεδόν όλοι οι αρθογράφοι των 4Τ από τον ΚΚ μέχρι τον τελευταίο εποχικό αυτό το είδος γραφής είχαν. Θυμάμαι όταν ξεπεταχτηκαν εκεί στα τέλη 90ς κάτι autobild, car and driver κτλ, ο τρόπος γραφής των άρθρων τους μου θύμιζαν απλά παιδικά παραμύθια. 😛

Ναι αλλά δεν μπορείς να τους πεις και άσχετους τους αρθρογράφους των 4Τ (πιο άσχετοι μου φαινόντουσαν αυτοί που έγραφαν στο Car & Driver κτλ) και σίγουρα γνωρίζουν περισσότερα από μένα τον πραγματικά άσχετο στο αυτοκίνητο.

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ikorolis είπε

Ναι αλλά δεν μπορείς να τους πεις και άσχετους τους αρθρογράφους των 4Τ (πιο άσχετοι μου φαινόντουσαν αυτοί που έγραφαν στο Car & Driver κτλ) και σίγουρα γνωρίζουν περισσότερα από μένα τον πραγματικά άσχετο στο αυτοκίνητο.

Κάθε άλλο, για αυτό πάντα στο σπίτι έμπαιναν οι 4Τ, ποτέ δεν κατάφεραν να με κερδίσουν άλλα περιοδικά αυτοκινήτου. Το σχόλιο πήγαινε στον τρόπο γραφής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, paiktaras69 είπε

Aρθρο του Στρατισσίνο

https://www.4troxoi.gr/blog/sto-chaos-toy-chaos/

 

 

Άλλο ένα εξαιρετικά δυσνόητο άρθρο του Στρατισίνο. Κάποιος θα μπορούσε να πει ότι δεν γράφει τόσο καλά όσο οδηγεί/οδηγούσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν είναι σοβαρή δημοσιογραφική θέση το "περιμένετε να δούμε".

Έχουν ειπωθεί και παρουσιαστεί συγκεκριμένα πράγματα.

Επ' αυτών των συγκεκριμένων πραγμάτων έχουν εντοπιστεί συγκεκριμένα ζητήματα που θέτουν επ' αμφιβόλω την αξιοπιστία των ισχυρισμών και, κατά αναπόφευκτη συνέπεια, των ανθρώπων που προέβησαν σε αυτούς τους ισχυρισμούς.

Το "θα δούμε, στην πορεία θα κριθεί" δεν μπορεί να αποτελεί απάντηση.

Αν είναι να πορευόμαστε με το "υπομονή", να βγω κι εγώ αύριο και να πω "θα ναυπηγήσω υπερωκεάνια στη μπανιέρα μου" και να ζητήσω υπομονή για να κριθώ.

Λόγου χάρη, δεν χρειάζεται ούτε υπομονή, ούτε να περιμένουμε, για να ακούσουμε από άνθρωπο που βιοπορίζεται από την κατάθεση άποψης και το σχολιασμό των αυτοκινήτων, αν είναι δυνατόν να υπάρξει αυτοκίνητο παραγωγής το οποίο θα κινείται σε δημόσιους δρόμους (δεν βάζω το επίθετο "ελληνικούς" μπροστά, αρκετά φαιδρό είναι το όλο σκηνικό ήδη, δεν χρειάζεται να το επιβαρρύνω) με τέτοια ελάχιστη απόσταση από το έδαφος.

Λόγου χάρη, δεν χρειάζεται ούτε υπομονή, ούτε να περιμένουμε, για να υπάρξει απάντηση για το πότε και από ποιο δικηγορικό γραφείο κατατέθηκαν οι σχετικές μηνύσεις και αγωγές για βιομηχανική κατασκοπία, εφόσον υποτίθεται πως η όλη παρουσίαση "επισπεύτηκε" και γι' αυτό δεν υπήρχε περισσότερο υλικό λόγο διαρροής των σχεδίων που συνόδευαν τις πατέντες.

Αυτά τα πράγματα, πρέπει να απαντηθούν τώρα.

Κι όταν ένας δημοσιογράφος δεν απαντά, παρά μόνο αοριστολογεί και προτείνει "υπομονή", είναι αναπόδραστο το συμπέρασμα ότι υπεκφεύγει.

Δημοσιογράφος θα πει να έχεις το θάρρος της γνώμης σου και να κρίνεις τα δεδομένα όπως σου παρουσιάζονται τη δεδομένη στιγμή.

Το "θα δούμε, υπομονή" δεν είναι δημοσιογραφία, είναι Λίτσα Πατέρα.

 

  • Like 21
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δούμε τι θα δούμε το βράδυ. Κρίμα πάντως που δεν έβαλαν κάποιον/α εξειδικευμένο στον χώρο της αυτοκίνησης (εκτός αν η συγκεριμένη είναι και το αγνοώ, οπότε λάθος μου)

54545454.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, nodas_21greek είπε

Για να δούμε τι θα δούμε το βράδυ. Κρίμα πάντως που δεν έβαλαν κάποιον/α εξειδικευμένο στον χώρο της αυτοκίνησης (εκτός αν η συγκεριμένη είναι και το αγνοώ, οπότε λάθος μου)

 

Δεν ξερω γιατι, αλλα αυτη η φωτο και το φοντο απο πισω, μου θυμιζουν το τις διακοπες του Tommy Lee με την Pamella.

 

Screenshot 2021-11-10 184133.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Η φωτογραφία, πάντως, δεν προδιαθέτει θετικά.

Και για να μην υπάρχει καμία παρεξήγηση, δεν αναφέρομαι στα πρόσωπα, αλλά στη στάση των προσώπων.

Πολύ παρεΐστικη και χαλαρή η φωτογραφία, τη στιγμή που έχουν ειπωθεί ασύλληπτα πράγματα. Εδώ χρειάζεται δημοσιογραφική προσέγγιση, όχι χαχαχά και χουχουχού.

Σκληρά και συγκεκριμένα ερωτήματα, να δοθεί η ευκαιρία στον καλεσμένο να απαντήσει.

Αν είναι public relations κουβεντούλα, να το βράσω.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως και θα ειναι PR ...

 

Σιγα μην ρωτησει η κυρα Σόνια, για firing order κυλινδρων ξερω'γω! 🤣

(και να ρωτησει οχι οτι ξερει ο Πανοπουλος...αλλα λεμε τωρα!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...