Προς το περιεχόμενο

Μετά το CHAOS έρχεται το νέο hyper car APEIRON με 3.000 ίππους


giorgos4ever

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει πολυ γελιο ακομα η υποθεση ΧΑΟΣ. 

Μετα τους διάφορους σκάει και και ενας Σανοπουλος...

Την μονη απορια που εχω απο ολο το project ειναι, τι ταιζει τους 12 Ελληνες και αποδιδουν σαν 1200 ξενοι ? Υδρογονο ? 😁

 

...το προβλημα με τα ψεματα ειναι οτι το ενα φερνει το αλλο. Εφτασε σε σημειο να μην μπορει να τα μαζεψει. 

Το θεμα ειναι πιος θα φαει στο τελος τις φαπες. Πολυ φοβαμαι αυτος θα ειναι ο δημοσιογραφισκος τελικα...ο αλλος θα την εχει κανει με τα φραγκα και τη μκλαρεν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μα ο Σαριμπαλίδης εδώ μας λέει ότι χρηματοδοτείται από ξένα funds.

https://topspeed.gr/ti-eipe-o-v-sarimpalidis-stin-ekpompi-toy-pari-pontika-gia-to-chaos/?fbclid=IwAR3T7jYBPG40vR1rQ2wsQ2_QEZTW4LphP_Je1QU1wsUcFpKK9_gMGwJI8nI

Νομίζω στο πρώτο βίντεο δεν ήταν που ο Πανόπουλος ήταν αρνητικός με αυτό, ότι δεν θα ξεπουλήσει την εταιρία σε ξένους κτλ. Μια χαρά μέσα στο κόλπο μου φαίνεται ο Σαριμπαλίδης και μάλιστα είναι τόσα τα ψέματα που άρχισαν να μπλέκονται μεταξύ τους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο συγκεκριμένος, μόνο δημοσιογράφος δεν είναι στο συγκεκριμένο θέμα. Πιο πολύ για PR φαίνεται, η για δημοσιογραφία επιπέδου, του έδωσε ο Χαοζ έτοιμες τις ερωτήσεις και αυτός απλά μόνο τις επαναλαμβάνει. Ούτε μια αμφισβήτηση στα εξωπραγματικά νούμερα που δηλώνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Snoob είπε

Για ποια διαρροή μιλούσε ο κ. Πανόπουλος; Θα του θέσει κάποιος δημοσιογράφος αυτό το απλό ερώτημα;

 η διαδικασία μπορεί να διαρκέσει 2 ημέρες και το κόστος ανέρχεται στα 350 ευρώ. Πώς το ξέρω; Από εδώ:

Μωρέ τί ερώτημα να του θέσει πλάκα κάνεις; Εμπρός του είχε ο δημοσιογράφος γραμμένο το γραφείο της EU. Από ότι βλέπω εκεί μέσα καταθέτουν από τον Πανόπουλο μέχρι την Ferrari.

Αναρωτιέται κανείς, πέρυσι στη Γενεύη που αναβλήθηκε δεν φοβόταν να το εκθέσει δίχως κατοχύρωση έστω του εξωτερικού σχεδίου. Φαντάζομαι η κοινή πρακτική είναι να κατατείθενται πατέντες και σχέδια χρόνια πριν την παρουσίαση, εδώ το πάμε ανάποδα...

Για το χρήμα που γράφεις. 4 X 350 = 1400. Αν δεις στα σχέδια, έχει και  δικηγόρο που τα κατέθεσε, άρα βάλε και αυτά, χώρια τη χαρτούρα. Θα μου πεις, και πάλι πενταροδεκάρες για ένα τέτοιο project; Βέβαια, μας ιντριγκάριζε κυρίως για κάποια 3d printed εξαρτήματα χάρη στα οποία βγαίνουν οι 3000 ίπποι σε αυτοκίνητο δρόμου. Η κυψέλη καυσίμου δεν είναι του Chaos σωστά; Αν είναι να καταθέσει 100άδες σχέδια τότε πράγματι θα είναι πολλά τα χρήματα. Για να τα λέμε και όλα. Θα δείξει, αφού τον σύνδεσμο τον έχουμε.

4 ώρες πριν, nemom είπε


Πχ https://www.vwvortex.com/threads/leaked-next-volkswagen-ev-concept-on-euro-patent-register.8246937/
Καμιά φορά ίσως χρειάζεται και ένα tip στον ειδικό τύπο, όσο για να «διαρρεύσει» κάτι...

Με την ουσιώδη διαφορά πως στον τίτλο γράφει ρητώς για concept car στο euro patent register. 

Πλέον σε συνέντευξη του θα τον ακούσετε στο 6:05 να παραπονιέται πως μόνο o ελληνικός τύπος τον έκραξε ενώ οι ξένοι που είναι τόσο σοβαροί άνθρωποι κλπ.  Πάμε για εθνικό... αλληλοσπαραγμό; Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...

Και η πλάκα είναι πως το σχέδιο του Chaos εμένα προσωπικά μου αρέσει πάαρα πολύ, μέσα - έξω, σούπερ είναι. Και μόνο ως concept car να το εμφάνιζε θα του έβγαζα το καπέλο.  Εγώ έχω αρχίσει να τον συμπαθώ, αλήθεια. Γιατί με τόση δημοσιότητα πλέον σε περίπτωση ατυχούς κατάληξης του project ο μόνος χαμένος εκείνος θα είναι. Οι υπόλοιποι την δουλειά τους θα την έχουν κάνει μαζεύοντας χιλιάδες ευρώ από clicks και views...

 

Επεξ/σία από nicksoti
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, nicksoti είπε

Και η πλάκα είναι πως το σχέδιο του Chaos εμένα προσωπικά μου αρέσει πάαρα πολύ, μέσα - έξω, σούπερ είναι. Και μόνο ως concept car να το εμφάνιζε θα του έβγαζα το καπέλο.  Εγώ έχω αρχίσει να τον συμπαθώ, αλήθεια. Γιατί με τόση δημοσιότητα πλέον σε περίπτωση ατυχούς κατάληξης του project ο μόνος χαμένος εκείνος θα είναι. Οι υπόλοιποι την δουλειά τους θα την έχουν κάνει μαζεύοντας χιλιάδες ευρώ από clicks και views...

Εντάξει εσύ θα μας τον βγάλεις και θύμα σε λίγο.

1) Ο τύπος από το πρώτο βίντεο βγήκε και έκραξε όλους τους κορυφαίους του χώρου, χωρίς να έχει παρουσιάσει τίποτα. Και μάλιστα για ένα χώρο που είναι το πάθος του. 

2) Σαν μηχανικός δεν ξέρει ούτε το απόλυτο μηδέν, από που ν' αρχίσω και που να τελειώσω γι' αυτό το θέμα. 

3) Ο Πανόπουλος έχει κερδίσει ήδη αυτό που ήθελε. ΔΗΜΟΣΙΟΤΗΤΑ και ΔΟΞΑ (η δόξα από πίθηκους αλλά δεν έχει σημασία)

Επίσης ο Πανόπουλος δεν πίστευε ότι θα τα βρει τόσο σκούρα, επειδή μάλλον ο κόσμος που συνήθιζε να τα λέει δεν είχε τις γνώσεις.

Υ.Γ.: Ας μην ξεχνάμε ότι τίποτα δεν είναι λάιβ από τα βίντεο, σε μονταρισμένα βίντεο και πάλι το υδρογόνο αν το διασπάσεις παράγει ενέργεια (μάλλον για σύντηξη θα μιλούσε) και το απόλυτο μηδέν στους -300 κελσίου. Δηλαδή φαντάσου για τι επίπεδο μιλάμε και εσύ περιμένεις (γιατί αυτό λες) να βγει αμάξι.

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να σου πω. Ακόμα και αν ισχύουν αυτά που λές, και τί έγινε. Ποιόν ενδιαφέρει άλλωστε τί περιμένω εγώ ή αν θα είναι ο πανόπουλος ο εκφραστής της εθνικής παλιγεννεσίας στον χώρο της τεχνολογίας. Γιατί πλέον δεν είναι εκεί το ερώτημα, "υπάρχει δεν υπάρχει,θα βγει δεν θα βγει". Εκεί σε παρασύρουν να σκεφτείς. Αν διαβάσεις πιο προσεκτικά αυτά που γράφω νομίζω θα καταλάβεις τί θα πρέπει να μας απασχολεί περισσότερο.

 

Επεξ/σία από nicksoti
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, nicksoti είπε

Να σου πω. Ακόμα και αν ισχύουν αυτά που λές, και τί έγινε. Ποιόν ενδιαφέρει άλλωστε τί περιμένω εγώ ή αν θα είναι ο πανόπουλος ο εκφραστής της εθνικής παλιγεννεσίας στον χώρο της τεχνολογίας. Γιατί πλέον δεν είναι εκεί το ερώτημα, "υπάρχει δεν υπάρχει,θα βγει δεν θα βγει". Εκεί σε παρασύρουν να σκεφτείς. Αν διαβάσεις πιο προσεκτικά αυτά που γράφω νομίζω θα καταλάβεις τί θα πρέπει να μας απασχολεί περισσότερο.

Εσένα παρασύρουν να σκεφτείς αυτό και ομοϊδεάτες σου υποθέτω. Εγώ είμαι απόλυτα σίγουρος από το δεύτερο βίντεο ότι δεν πρόκειται να βγει αμάξι (έτσι όπως το παρουσιάζουν). 

Ελληνικό 100% εκτός από τα αναλώσιμα. (πομποί 5G, ηλεκτρονικά συστήματα, οθόνες, προγραμματισμός όλων αυτών των feautures). Δεν χρειάζονται γνώσεις για να καταλάβεις τις αερολογίες.

Τέλος πάντων, έχω κριτική σκέψη και κάποιες γνώσεις. Οπότε δεν με παρασέρνει κανένας πως θα σκεφτώ, ξέρω πολύ καλά τι γίνεται και το γράφω από την αρχή κάτω από τα βίντεο (από το 2020). Και σε αυτό δεν χωράει καμία αμφιβολία για μένα εδώ θα είμαι και έλα να μου πεις ότι είχα άδικο αν ποτέ βγάλει κάτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομοιδεάτες μου;  Σε τί; έγινε και ιδέα ο Πανόπουλος και δεν το κατάλαβα...

Το "εκεί σε παρασύρουν" βρε αδελφέ δεν αναφερόταν σε εσένα προσωπικά. Την πρόθεσή τους ήθελα να δείξω. Ούτε και περιμένω κανένα αμάξι να βγει. Και εν παση περιπτώσει, ακόμα και εάν σε κάποια που λες μπορεί να συμφωνώ, όταν γράφω κάτι δημόσια μπορεί να το "γλυκαίνω" και λίγο. Δεν έχω σκοπό να στεναχωρώ κανένα. Ουφ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nicksoti είπε

Ομοιδεάτες μου;  Σε τί; έγινε και ιδέα ο Πανόπουλος και δεν το κατάλαβα...

Το "εκεί σε παρασύρουν" βρε αδελφέ δεν αναφερόταν σε εσένα προσωπικά. Την πρόθεσή τους ήθελα να δείξω. Ούτε και περιμένω κανένα αμάξι να βγει. Και εν παση περιπτώσει, ακόμα και εάν σε κάποια που λες μπορεί να συμφωνώ, όταν γράφω κάτι δημόσια μπορεί να το "γλυκαίνω" και λίγο. Δεν έχω σκοπό να στεναχωρώ κανένα. Ουφ. 

Ομοϊδεάτες σου εννοώ όλους αυτούς που θέλουν να τον βγάλουν θύμα στο τέλος. 

Τέλος πάντων όπως προ είπα ο Πανόπουλος ήδη έχει κερδίσει αυτό που θέλει. Όσο το ότι βγαίνει ο Πανόπουλος και λέει ότι έχουμε εθνικό αλληλοσπαραγμό και έξω δεν το κοροϊδεύει κανείς θα είναι μάλλον γιατί δεν μιλάει την Αγγλική. Επίσης ο εθνικισμός (κλασσική περίπτωση βλάβης) για να καλύψεις την λαμογιά σου περνάει σε πολύ λίγους και πολύ ηλίθιους μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Snoob είπε

Όχι γιατί είναι ζωτικής σημασίας το συγκεκριμένο ζήτημα, αλλά γιατί άνθρωποι που αδυνατούν να βάλουν τη λογική να δουλέψει σε ένα τέτοιο απλό, σχετικά, θέμα, άνθρωποι που δεν μπορούν να ψάξουν βασικά πράγματα, άνθρωποι που προτιμούν να χειροκροτούν (ενίοτε με την ιδιότητα του "δημοσιογράφου") πόσο επικίνδυνοι μπορεί να αποδειχτούν αν επιδείξουν την ίδια προσέγγιση σε απείρως σοβαρότερα ζητήματα;

Τα είπες όλα. Αυτό είναι το πραγματικό headline της ιστορίας.

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Snoob: Μια χαρά τα γράφεις, δεν θεώρησα ότι άξιζε τον κόπο να το ψάξω παραπάνω. για χαρτούρα εννοούσα τη σύνταξη της αίτησης, τα σκίτσα, για να έβαλε δικηγόρο κάτι θα ήθελε. 

Εϊτε 400 είτε 1400 είτε 3000 δεν αλλάζει κάτι επί της ουσίας δεν διαφωνεί κανείς σε αυτό. και 1 χιλιάρικο "αβάντα" να του έδωσα, αλλάζει κάτι; Δεν ήθελα να το ευτελίσω εντελώς το θέμα. Εδώ ο δημοσιογράφος παρουσιάζει την καταχώρηση ως έργο ετών με τεράστια έξοδα, απόδειξη της αξιοπιστίας του εγχειρήματος και της έρευνάς του.

Ας κάνουμε πως δεν καταλαβαίνουμε, είμαστε και λιγουλάκι αφελείς, πολύ ευγενείς και δεχόμαστε τουλάχιστο τους ισχυρισμούς που δεν μπορεί κάποιος αντικειμενικά να διαψεύσει, τουλάχιστο τώρα, κι ας είναι υπερβολικά.... υπερβολικοί.

 Χιλιάδες ευρώ σε καταχωρήσεις; οκ, που είναι. Α, μήπως τώρα θα τις καταθέσει; θα το δούμε, δημόσια είναι. Πετάει ο γάϊδαρος; μαζί σου,  αλλά δείξτον μας. Δύσκολα στον εαυτό του βάζει. Γιατί να γινόμαστε κακοί; Εξ άλλου, το forum είναι και μέρος χαλάρωσης😉.

 

Επεξ/σία από nicksoti
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη τον Σαριτετοιον δεν μπορω να τον ακουσω ουτε 3'' (για καποιο λογο μου ειναι αντιπαθης με ολο το στυλ του) , ο Ποντικας τον στριμωξε στη συνεντευξη ή και αυτος πουλησε συναδελφικη διπλωματια?

Δηλωνω πανασχετος με την αυτοκινηση αλλα μονο και μονο ο τροπος προωθησης του ολου εγχειριματος θυμιζει νεοελληνικη, καλτ , πασοκικη αρπακολα τυπου "εχω ενα ξαδερφο που ξερει κομπιουτερ, θα μας κανονισει μια επιδοτηση και θα την φαμε ολοι μαζι"

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...