Προς το περιεχόμενο

Foundation (Apple TV, Isaac Asimov Sci-Fi, 2021)


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου λέτε λίγο τί χρωματική παλέτα παίζει?

Είναι όντως το χρώμα του δέρματος προς το ροζ/μωβ και επικρατεί πρασινίλα ή να ανησυχώ για τα συστήματά μου?

edit: Μόλις είδα το trailer στο κινητό, κάτι δεν πάει καθόλου καλά εδώ.
Σε υπολογιστή και τηλεόραση, κάτι μου έχει θέμα.

Βλέπω το παρακάτω, σε MPC-HC, mkv 2160.

found.jpg.c69219ad1d1eb6ad7109b931c7dc76f6.jpg

Σωστό είναι ή κάτι τα έχει χάσει?

Επεξ/σία από Πέτρος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
16 minutes ago, Πέτρος said:

Μου λέτε λίγο τί χρωματική παλέτα παίζει?

Εχει κατεβάσει την Dolby Vision έκδοση χωρίς να το υποστηρίζει η TV ή η οθόνη σου.

Σε Samsung δλδ, δεν παίζει σωστά ακόμα κι αν είχες πάρει το 8K μοντέλο των 8000 ευρώ :(

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Thresh είπε

Εχει κατεβάσει την Dolby Vision έκδοση χωρίς να το υποστηρίζει η TV ή η οθόνη σου.

Σε Samsung δλδ, δεν παίζει σωστά ακόμα κι αν είχες πάρει το 8K μοντέλο των 8000 ευρώ :(

Α, οk... Ευχαριστώ.
Μάλλον έπρεπε να με υποψιάσει το dv 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/9/2021 στις 5:34 ΜΜ, Thresh είπε

Εχει κατεβάσει την Dolby Vision έκδοση χωρίς να το υποστηρίζει η TV ή η οθόνη σου.

Σε Samsung δλδ, δεν παίζει σωστά ακόμα κι αν είχες πάρει το 8K μοντέλο των 8000 ευρώ :(

Κι εγω Samsung 4K έχω δεν έχω βρει κάτι σε 2160p ανάλυση χωρίς το Dolby Vision  θα αρκεστώ σε 1080 ανάλυση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, zvarthangalos said:

Κι εγω Samsung 4K έχω δεν έχω βρει κάτι σε 2160p ανάλυση χωρίς το Dolby Vision  θα αρκεστώ σε 1080 ανάλυση;

Ή Apple TV+ συνδρομή ή καλύτερη αναζήτηση. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/9/2021 στις 5:34 ΜΜ, Thresh είπε

Εχει κατεβάσει την Dolby Vision έκδοση χωρίς να το υποστηρίζει η TV ή η οθόνη σου.

Σε Samsung δλδ, δεν παίζει σωστά ακόμα κι αν είχες πάρει το 8K μοντέλο των 8000 ευρώ :(

Η CX που έχω υποστηρίζει Dolby Vision αλλά πάλι μωβ τα βλέπω όλα..Για κάποιο λόγο δεν ενεργοποιεί το DV.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, Psycho_Warhead said:

Η CX που έχω υποστηρίζει Dolby Vision αλλά πάλι μωβ τα βλέπω όλα..Για κάποιο λόγο δεν ενεργοποιεί το DV.

Παίζει να είναι θέμα MadVR

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Thresh είπε

Παίζει να είναι θέμα MadVR

Με φλασάκι στην TV δοκίμασα, το madVR δεν παίρνει χαμπάρι τα παίζει όλα. Λογικά και με το XSX με το VLC θα παίζει απροβλημάτιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1.04

Αρκετα καλο το σημερινο που ειχε ενδιαφερον και στο μετωπο των Αυτοκρατορων,

Spoiler

με τις κρισεις που εχουν να αντιμετωπισουν και τις ρωγμες στις σχεσεις και τις αποψεις τους,

οπως επισης και στο μετωπο του Τερμινους 

Spoiler

με την επιθεση που δεχτηκε απο τους Ανακριον που θελουν να αποκτησουν τεχνολογια για να φυγουν απ'το βομβαρδισμενο πλανητη τους.

Spoiler

Λειπει πολυ παντως ο Σελντον.Μπορει να τον αναφερουν καθε τρεις και λιγο αλλα η παρουσια του θα ηταν μεγαλο συν στη σειρα.

 

 
Επεξ/σία από johny f
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είδα το πρώτο επεισόδιο,δεν εχω διαβάσει το βιβλίο,φαίνεται ενδιαφέρουσα σειρά 

Όποιος έχει τη δυνατότητα,ας τη δει σε 4κ,αξίζει...

Επεξ/σία από SergioX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πρωτο ειναι καλο και ειναι αρκετα κοντα στο πρωτογενες υλικο. Απο εκει κ περα μεχρι κ το 5ο που εχω δει, αντε το 1% να εχει σχεση με το Foundation, ειναι κάτι εντελώς διαφορετικό που απλά δανείζεται ονόματα. 

Οκ δε περιμενεις μια σειρα/ταινια να ειναι 100% αποτυπωση του βιβλιου, αλλα ενα 50%? ενα 30 ισως? οταν πεφτεις στο 1%, ε πλέον δεν εχει κ πολυ νοημα να το λες Foundation. 
Αν και για να πω την αληθεια, δε με ενοχλεί τοσο πολυ να το αλλαζουν. Αυτο που με ενοχλει ειναι οτι δεν υπαρχει καμια ροη, γινεται οτι ναναι χρονικα και σκηνοθετικα και δε μπορει να βρει μια ομαλοτητα η σειρα και να σε ψησει να την συνεχιζεις.

Ελπιζω να στρωσει στην πορεία, τοσα κ τοσα scifi shows ξεκινησαν ασχημα (ST Next Generation) και εγιναν τρομερα μετα, μακάρι να δουμε τα ιδια και εδω :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω διαβασει βιβλιο αλλα προς το παρον μετριοτητα φαινεται.

Πιο πολυ σαν αφηγημα για να εξηγησει πολιτικη κατασταση σε ενα fictional συμπαν μοιαζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...