Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Προτάσεις για παιχνίδι στο PC


Ippokratis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, gbouros είπε

Πάρα πολύ Diablo I & II καμια 20ετία πριν.

Δοκίμασε αν δε βαριέσαι το mobile port στο pc τότε πού είναι free (βέβαια έχει πολύ grind, p2w content και σάπια γραφικά) . Κατά τα άλλα ότι είπαν τα παιδιά πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, gbouros said:

Καλησπέρα

Πολύ καιρό τώρα παίζω Path of exile αλλά με το τελευταίο league έγινε χάλια.

Ψάχνωντας για κάτι άλλο αγόρασα το Assassins'' Creed Odyssey (γιατί μου άρεσαν τα γραφικά) να το δοκιμάσω αλλά ***. Δεν μπορώ με τίποτα να παίξω παιχνίδι που για να κινείσαι χρειάζονται και τα 2 χέρια.

Ψάχνω λοιπόν παιχνίδι στο στυλ Assassins Creed / God of War / Elven Ring (rpg λέγονται;) με ωραία γραφικά  που η κίνηση να είναι αποκλειστικά με το ποντίκι και τα πλήκτρα να είναι για dodge/skills/interact κλπ.

Υπάρχει κάποια πρόταση;

δες τα commandos remaster, αξιζουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Μπήκα το Σ/Κ με φίλους να θυμηθώ και εγώ λίγο τα παλιά, στο Paragon. Έχω να παίξω MOBA με τα κλασικά towers/inhibitors από LoL γύρω στο 2015 που το έκοψα μαχαίρι.

Ψάχνω κάτι άλλο. Ψάχνω κάτι σαν το BLC. Η ίδια εταιρεία έβγαλε ένα, αλλά δε το θυμάμαι και τόσο καλό.. ιδιαίτερα στο γραφικό κομμάτι. Για κάποιο λόγο το BLC μου άρεσε περισσότερο. Και 3d όμως να 'ταν..

 

Άρα, ένα Game με καλό γραφικό, χωρίς minions, χωρίς items κιόλας αν γίνεται.. με έναν περίπλοκο char, σε πετάνε σε μια arena και όποιος επιβιώσει.. υπάρχει;

 

Υ.Γ.: Το Lost Ark θα ήταν καλό.. χωρίς το κομμάτι του Press "G" μέχρι να φτάσεις σε αυτό το σημείο, το οποίο δεν αντέχω. Όποιοι έχουν παίξει θα καταλάβανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

εχω βαρεθει να παιζω (οταν παιζω) φιφα + rainbow six.. δεν ξερω αν παιρνω φαση μιας και ειμαι 31 και παιζω απο το δημοτικο φουλ games....

ψαχνω εναλλακτικο παιχνιδι που θα μου κεντρισει το ενδιαφερον, αφου μεχρι τωρα δεν εχω βρει κατι αξιολογο

εχετε να προτεινετε κατι σαν τα the division? call of duty / BF, κανεναν horror (οχι με τοσο γρυφους και κερακια κ ψαξε τις φωτο καο δες το πτωμα) η ακομα κανενα survival?

το γοογκλε δεν μου δωσε κατι καλο...

εχω φτασει σε σημειο να ανοιγω το pc, και στο μισαωρο να το κλεινω απο τν βαρεμαρα 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/10/2022 στις 5:06 ΜΜ, equilibrium είπε

Multiplayer Games

Θα ηθελα καποιες προτασεις για multiplayer games.

Οτιδηποτε εκτος απο αθλητικα παιχνιδια. 

Ευχαριστω.

Εγω παιζω world of warships

δε ξερω αν ειναι αυτο που ψαχνεις βεβαια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, Tzini_Gr είπε

εχω βαρεθει να παιζω (οταν παιζω) φιφα + rainbow six.. δεν ξερω αν παιρνω φαση μιας και ειμαι 31 και παιζω απο το δημοτικο φουλ games....

ψαχνω εναλλακτικο παιχνιδι που θα μου κεντρισει το ενδιαφερον, αφου μεχρι τωρα δεν εχω βρει κατι αξιολογο

εχετε να προτεινετε κατι σαν τα the division? call of duty / BF, κανεναν horror (οχι με τοσο γρυφους και κερακια κ ψαξε τις φωτο καο δες το πτωμα) η ακομα κανενα survival?

το γοογκλε δεν μου δωσε κατι καλο...

εχω φτασει σε σημειο να ανοιγω το pc, και στο μισαωρο να το κλεινω απο τν βαρεμαρα 😂

Πιστεύω κάτι θα βρεις που να σου αρέσει από τα παρακάτω.

FPS:

Metal: Hellsinger, Neon White

Action-Adventure:

God of War, Uncharted Legacy of Thieves Collection, Τα 2 Plague Tale, Stray

Survival-Horror:

Τα 2 Evil Within, Callisto Protocol, Signalis, Saturnalia, In Sound Mind

Και μερικά ακόμη:

https://www.rockpapershotgun.com/the-best-pc-games

https://www.rockpapershotgun.com/the-best-horror-games

https://www.rockpapershotgun.com/best-fps-games

https://www.rockpapershotgun.com/the-best-survival-games-on-pc

https://www.rockpapershotgun.com/best-action-games

Επεξ/σία από Despotas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Tzini_Gr είπε

κανεναν horror (οχι με τοσο γρυφους και κερακια κ ψαξε τις φωτο καο δες το πτωμα) η ακομα κανενα survival?

Τα dying light τα δοκίμασες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Despotas @Liakos10 σας ευχαριστω για τις προτασεις θα το δω αυριο με ηρεμο κεφαλι, καποια απο αυτα που αναφερετε δεν μ εκαναν κλικ, προς το παρον απο χθες το βραδυ εβαλα να κατεβασω το Thunder Tier One και θα δουμε πως θα παει

ακομα μια φορα σας ευχαριστω !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Tzini_Gr είπε

@Despotas @Liakos10 σας ευχαριστω για τις προτασεις θα το δω αυριο με ηρεμο κεφαλι, καποια απο αυτα που αναφερετε δεν μ εκαναν κλικ, προς το παρον απο χθες το βραδυ εβαλα να κατεβασω το Thunder Tier One και θα δουμε πως θα παει

ακομα μια φορα σας ευχαριστω !

Το παντρεμα κινηματογραφικου action-adventure με live action series του Quantum Break, δεν ξερω πως θα σου φαινοταν. Δες και αυτο αν θελεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 minutes ago, kostiger said:

Το παντρεμα κινηματογραφικου action-adventure με live action series του Quantum Break, δεν ξερω πως θα σου φαινοταν. Δες και αυτο αν θελεις.

Σε ευχαριστω φιλε!το χα παιξει οταν ειχε βγει στο pc, ωραιο ηταν αλλα.. προτιμουσα το alan wake :P

μαλλον μετα τα 30 παιρνω gaming φαση ή εκτος αν πλεον δεν βγαινουν ποιοτηκα παιχνιδια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tzini_Gr είπε

Σε ευχαριστω φιλε!το χα παιξει οταν ειχε βγει στο pc, ωραιο ηταν αλλα.. προτιμουσα το alan wake :P

μαλλον μετα τα 30 παιρνω gaming φαση ή εκτος αν πλεον δεν βγαινουν ποιοτηκα παιχνιδια...

Κι εγω προτιμω το Alan Wake αλλα για ορισμενους gamers φαινεται να εχει γερασει λιγο, αποψη την οποια δεν ενστερνιζομαι, για αυτο ωστοσο δεν το ανεφερα. Και το Control απο το συγκεκριμενο στουντιο ειναι δυνατο, αν δεν το εχεις παιξει και σαφως εξισου μυστηριο-ιδιαιτερο.

Εν παση περιπτωσει, θεωρω οτι περνας φαση πληξης, δεν νομιζω οτι δεν υπαρχουν ποιοτικες επιλογες σαν αυτες που ηδη προταθηκαν και οχι μονο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...