Προς το περιεχόμενο

Καταχώρηση ενδείξεων μετρητή ΔΕΔΔΗΕ


Delas.46

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 624
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

53 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

Αυτό είχα πει παραπάνω και μου είχε φανεί παράξενο..

Τελικά πέρασαν τόσες ημέρες και ακόμα δεν άλλαξε τίποτα.

Δοκίμασες να καταχωρήσεις ενδείξεις; Εγώ δεν δοκίμασα γιατί κανονικά θα έπρεπε να με αφήσει μέσα στον Φεβρουάριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Τελικά πέρασαν τόσες ημέρες και ακόμα δεν άλλαξε τίποτα.

Δοκίμασες να καταχωρήσεις ενδείξεις; Εγώ δεν δοκίμασα γιατί κανονικά θα έπρεπε να με αφήσει μέσα στον Φεβρουάριο.

Και εγώ για Φεβρουάριο είμαι αλλά φαίνεται να με αφήνει.

Αυτό έγραψα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/1/2023 στις 11:02 ΠΜ, Kozanitis1 είπε

Καλημέρα, πήγα να δηλώσω ενδείξεις παροχών, παρατήρησα πως πριν λίγες μέρες έλεγε περιθώριο ημερών να δηλώσεις, τώρα αναφέρει τις ενδείξεις αν θέλω να δηλώσω, παρόλο που βγήκε εκκαθαριστικός για τις δηλώσεις που έδωσα τις προηγούμενες ημέρες..

Οποιοδήποτε αριθμό παροχής βάλω (δοκίμασα 5-6 διαφορετικούς σε διαφορετικές περιοχές της Ελλάδας) με αφήνει να δώσω ένδειξη χωρίς χρονικό περιορισμό..

Μήπως άλλαξαν κάτι στο μηχανογραφικό και θεωρητικά μπορούμε να δίνουμε όποτε θέλουμε; (και κάθε μέρα που λέει ο λόγος)

Ιδια κατάσταση και με εμένα.

Θα δείξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αφήνει να βάλω σε όλες, αλλά στις περισσότερες έχει λίγες μέρες που πέρασαν μέτρησαν οπότε δεν νομίζω να κάνει κάτι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

Με αφήνει να βάλω σε όλες, αλλά στις περισσότερες έχει λίγες μέρες που πέρασαν μέτρησαν οπότε δεν νομίζω να κάνει κάτι..

Μάλλον, ισχύει για όλους!!!

Αν θα 'ισχύσει' η ένδειξη, δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για πόσες μέρες είναι ανοιχτή η πλατφόρμα του ΔΕΔΔΗΕ? Ενώ μου έλεγε ότι μπορώ να καταχωρήσω ένδειξη στις 7/2, όπως πάντα, έβαλα τον αριθμό παροχής και με άφησε να καταχωρήσω ένδειξη χωρίς όμως να μου λέει μέχρι πότε μπορώ. Ιδανικά θα ήθελα να καταχωρήσω ένδειξη στις 31/1 για να μη μπλεχτεί και ο Φεβρουάριος. Αλλά δε θέλω να χάσω το περιθώριο. Η τελευταία καταμέτρηση ήταν στις 19/12. Ευχαριστώ! 

Επεξ/σία από dasnowy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Για πόσες μέρες είναι ανοιχτή η πλατφόρμα του ΔΕΔΔΗΕ? Ενώ μου έλεγε ότι μπορώ να καταχωρήσω ένδειξη στις 7/2, όπως πάντα, έβαλα τον αριθμό παροχής και με άφησε να καταχωρήσω ένδειξη χωρίς όμως να μου λέει μέχρι πότε μπορώ. Ιδανικά θα ήθελα να καταχωρήσω ένδειξη στις 31/1 για να μη μπλεχτεί και ο Φεβρουάριος. Αλλά δε θέλω να χάσω το περιθώριο. Η τελευταία καταμέτρηση ήταν στις 19/12. Ευχαριστώ! 

Είναι συνέχεια ανοιχτή.

Κάτι συμβαίνει η ίσως όχι .

Κανείς δεν ξέρει τι θα γίνει αν δώσεις ενδείξεις 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dasnowy είπε

Για πόσες μέρες είναι ανοιχτή η πλατφόρμα του ΔΕΔΔΗΕ? Ενώ μου έλεγε ότι μπορώ να καταχωρήσω ένδειξη στις 7/2, όπως πάντα, έβαλα τον αριθμό παροχής και με άφησε να καταχωρήσω ένδειξη χωρίς όμως να μου λέει μέχρι πότε μπορώ. Ιδανικά θα ήθελα να καταχωρήσω ένδειξη στις 31/1 για να μη μπλεχτεί και ο Φεβρουάριος. Αλλά δε θέλω να χάσω το περιθώριο. Η τελευταία καταμέτρηση ήταν στις 19/12. Ευχαριστώ! 

Κάποιο θέμα έχει η σελίδα αυτή.. Συνήθως είναι ανοιχτή για 4-5 μέρες.. Γιατί δεν μπορείς να περνάς οπότε θέλεις ένδειξη.. 

Πάρε τηλέφωνο να ρωτήσεις.. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάλεσα στο τηλεφωνικό κέντρο εξυπηρέτησης πελατών του ΔΕΔΔΗΕ και με ενημέρωσαν ότι πλέον η καταχώριση θα είναι ανοιχτή συνέχεια. Στο τέλος της διαδικασίας θα εμφανίζει ένα μήνυμα ότι η μέτρηση θα ληφθεί υπόψη την επόμενη προγραμματισμένη ημερομηνία έκδοσης του λογαριασμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, arclite είπε

Κάλεσα στο τηλεφωνικό κέντρο εξυπηρέτησης πελατών του ΔΕΔΔΗΕ και με ενημέρωσαν ότι πλέον η καταχώριση θα είναι ανοιχτή συνέχεια. Στο τέλος της διαδικασίας θα εμφανίζει ένα μήνυμα ότι η μέτρηση θα ληφθεί υπόψη την επόμενη προγραμματισμένη ημερομηνία έκδοσης του λογαριασμού.

Δηλαδή αν πχ δώσω ένδειξη σήμερα και η επόμενη προγραμματισμένη ημερομηνία έκδοσης λογαριασμού είναι στις 15/02 ή στις 15/03, θα λάβουν υπόψιν την σημερινή ένδειξη? Δεν έχει καμία λογική αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, arclite είπε

Κάλεσα στο τηλεφωνικό κέντρο εξυπηρέτησης πελατών του ΔΕΔΔΗΕ και με ενημέρωσαν ότι πλέον η καταχώριση θα είναι ανοιχτή συνέχεια. Στο τέλος της διαδικασίας θα εμφανίζει ένα μήνυμα ότι η μέτρηση θα ληφθεί υπόψη την επόμενη προγραμματισμένη ημερομηνία έκδοσης του λογαριασμού.

Δεν κολλάει αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα στείλει την Δευτέρα με email (μετά από επικοινωνία με δεδδηε) διορθωτικές μετρήσεις με φωτογραφία.

Ξέρει κανείς πόσο καιρό θέλει να διορθωθούν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...