Προς το περιεχόμενο

Πλύσιμο αμαξιου


Anagnwstis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, jmmys είπε

Μου θύμισε παλιά ένα θέμα όπου έλεγαν ότι αν κόψω μια ελιά σε δικό μου αγρόκτημα,είναι παράνομο και έχει πρόστιμο.

Ναι, η κοπη δεντρων ακομα και σε δικο σου οικοπεδο, επιτρεπεται μονο μετα απο εκδοση σχετικης αδειας. Τωρα το εμαθες; Μονο το κλαδεμα επιτρεπεται και αυτο ΑΝ η περιοχη ΔΕΝ ειναι χαρακτηρισμενη δασικη. Διαφορετικα και το κλαδεμα αδεια θελει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, N3M3SiS είπε

Ναι, η κοπη δεντρων ακομα και σε δικο σου οικοπεδο, επιτρεπεται μονο μετα απο εκδοση σχετικης αδειας. Τωρα το εμαθες; Μονο το κλαδεμα επιτρεπεται και αυτο ΑΝ η περιοχη ΔΕΝ ειναι χαρακτηρισμενη δασικη. Διαφορετικα και το κλαδεμα αδεια θελει.

Όταν θα ξανακοψω μια ελιά στο οικοπεδο μου θα σου στείλω pm να μου στείλεις την αστυνομία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, N3M3SiS είπε

Ναι, η κοπη δεντρων ακομα και σε δικο σου οικοπεδο, επιτρεπεται μονο μετα απο εκδοση σχετικης αδειας. Τωρα το εμαθες; Μονο το κλαδεμα επιτρεπεται και αυτο ΑΝ η περιοχη ΔΕΝ ειναι χαρακτηρισμενη δασικη. Διαφορετικα και το κλαδεμα αδεια θελει.

Υπάρχει πολύ τεστοστερόνη εδώ μην ασχολείσαι.

15 λεπτά πριν, jmmys είπε

Το θέμα ήταν αν επιτρεπετε βάση νόμου να πλένει κάποιος το αμάξι του σε ιδιωτικό χώρο με λάστιχο με νερό που το πληρώνει ο ίδιος,

ναι τέθηκε και αυτό το ερώτημα στο insomnia.

Η απάντηση είναι ότι φυσικά και επιτρέπεται.

Ναι μετά άρχισαν τα κλασσικά,οι κόντρες μεταξύ εξυπνακηδων πρωτευουσιανων.

Μου θύμισε παλιά ένα θέμα όπου έλεγαν ότι αν κόψω μια ελιά σε δικό μου αγρόκτημα,είναι παράνομο και έχει πρόστιμο.

https://www.e-nomothesia.gr/kat-nomothesia-genikou-endiapherontos/nomos-2118-1993-phek-23-a-4-3-1993.html

Ορίστε αν ξέρεις να διαβάζεις. Αν ξέρεις κάτι περισσότερο εδώ είμαι να μου το αποδείξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, armagedwnn είπε

Υπάρχει πολύ τεστοστερόνη εδώ μην ασχολείσαι.

https://www.e-nomothesia.gr/kat-nomothesia-genikou-endiapherontos/nomos-2118-1993-phek-23-a-4-3-1993.html

Ορίστε αν ξέρεις να διαβάζεις. Αν ξέρεις κάτι περισσότερο εδώ είμαι να μου το αποδείξεις.

Όντως πολύ τεστοστερόνη πληκτρολογίου,δεν έχω τον χρόνο να ασχολούμαι με ανοησίες,καλή συνέχεια.

23 λεπτά πριν, N3M3SiS είπε

Θα περιμενω. Το εχω ηδη κανει στον απεναντι, δεν μου ειναι πολυ κοπος.

Το χωράφι είναι κάτω από το Λιτόχωρο.Εκτος οικιστικής ζώνης,είναι αγρόκτημα όπου έχω πολλά χρόνια ελιές,2-3 ξεράθηκαν και δεν φέρνουν τίποτα πλέον.Θα πρέπει να κοπούν και θα φυτέψω νεα δεντρα.Οταν θα τις κόψω θα σου πω ακριβώς τοποθεσία και ώρα να μου στείλεις την αστυνομία ή το δασαρχείο.Επωνυμη καταγγελία όμως.

Έχω μιλήσει πολλές φορές και με τις 2 αρχές για το τι επιτρέπεται και τι όχι στο συγκεκριμένο σημείο,ιδιωτικής χρήσης.

Δεν βρίσκονται όλα τα δέντρα στην Αθήνα.

Επεξ/σία από jmmys
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jmmys είπε

Όντως πολύ τεστοστερόνη πληκτρολογίου,δεν έχω τον χρόνο να ασχολούμαι με ανοησίες,καλή συνέχεια.

http://policenet.gr/forum/24856

Απλά γίνεσαι επικίνδυνος για τον TS. Αν εσύ και κάποιοι εδώ είστε τόσο μάγκες καν' τε ότι νομίζετε. Αλλά αν ο TS βρει τον μπελά του αύριο δεν νομίζω ότι θα πληρώσεις εσύ το πρόστιμο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο αγρόκτημα μου με τις ελιές όπου τα νερά φεύγουν μέσα στο χωράφι στο χώμα,εντός του οικοπέδου,επιτρεπεται να πλένω το αμάξι με λαστιχο,με νερό που το πληρώνω ο ιδιος;;;;Ρωτάω επειδή είστε εξπέρ με τις νομοθεσίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, armagedwnn είπε

http://policenet.gr/forum/24856

Απλά γίνεσαι επικίνδυνος για τον TS. Αν εσύ και κάποιοι εδώ είστε τόσο μάγκες καν' τε ότι νομίζετε. Αλλά αν ο TS βρει τον μπελά του αύριο δεν νομίζω ότι θα πληρώσεις εσύ το πρόστιμο.

Τις ιδιες ακριβως διαταξεις, τους παρεθεσα λιγο πιο πισω στο νημα, μερικοι δεν καταλαβαινουν. Δεν εχει νοημα η συζητηση.

Οσο αφορα τις ελιτσες σου που ειναι και εκτος "οικιστικης ζωνης" (what is this?,  μηπως εννοεις Ζωνες Οικιστικου Ελεγχου; ) σε πληροφορω πως ασχετως τι ακριβως σε ενημερωσαν και οι 2 αρχες, οπου και αν ειναι το δεντρακι που θελεις να ισιωσεις, χρειαζεται αδεια. Ακομα χειροτερα αν ειναι "εκτος οικιστικης ζωνης".

 

6 λεπτά πριν, jmmys είπε

Στο αγρόκτημα μου με τις ελιές όπου τα νερά φεύγουν μέσα στο χωράφι στο χώμα,εντός του οικοπέδου,επιτρεπεται να πλένω το αμάξι με λαστιχο,με νερό που το πληρώνω ο ιδιος;;;;Ρωτάω επειδή είστε εξπέρ με τις νομοθεσίες.

Ρωτα τις ιδιες υπηρεσιες που σου ειπαν οτι μπορεις ελευθερα να κοψεις τις ελιες σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, jmmys είπε

Στο αγρόκτημα μου με τις ελιές όπου τα νερά φεύγουν μέσα στο χωράφι στο χώμα,εντός του οικοπέδου,επιτρεπεται να πλένω το αμάξι με λαστιχο,με νερό που το πληρώνω ο ιδιος;;;;Ρωτάω επειδή είστε εξπέρ με τις νομοθεσίες.

 

Στις 27/6/2020 στις 2:39 ΜΜ, Anagnwstis είπε

Μου την είπε μια γιαγιά ότι σπαταλώ νερό κ να μη με ξαναδεί θα έχω επιπτώσεις από το δήμο κτλ 

Διάβασε καλύτερα που πάνε τα νερά

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/6/2020 στις 2:39 ΜΜ, Anagnwstis είπε

Μου την είπε μια γιαγιά ότι σπαταλώ νερό κ να μη με ξαναδεί θα έχω επιπτώσεις από το δήμο κτλ 

Βγες και πλεινε και το αμαξι σου και τα αμαξια ολης της παρεα σου και τα δικα μας μην σου πω τη την νοιαζει αυτη.Την αλληγ φορα που θα ποτιζει τα φυτα πες της μην σε δω να ποτιζεις παλι θα εχεις θεματακι με το δημο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, N3M3SiS είπε

Τις ιδιες ακριβως διαταξεις, τους παρεθεσα λιγο πιο πισω στο νημα, μερικοι δεν καταλαβαινουν. Δεν εχει νοημα η συζητηση.

Οσο αφορα τις ελιτσες σου που ειναι και εκτος "οικιστικης ζωνης" (what is this?,  μηπως εννοεις Ζωνες Οικιστικου Ελεγχου; ) σε πληροφορω πως ασχετως τι ακριβως σε ενημερωσαν και οι 2 αρχες, οπου και αν ειναι το δεντρακι που θελεις να ισιωσεις, χρειαζεται αδεια. Ακομα χειροτερα αν ειναι "εκτος οικιστικης ζωνης".

Ρωτα τις ιδιες υπηρεσιες που σου ειπαν οτι μπορεις ελευθερα να κοψεις τις ελιες σου.

Θα μου επιτρέψεις να πιστέψω αυτά που μου έχουν πει οι αρμόδιες αρχές και όχι εσενα.Δεν είναι όλες οι περιοχές ίδιες.

Καλό βράδυ,θα έχεις pm όταν τα κόψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, jmmys είπε

Θα μου επιτρέψεις να πιστέψω αυτά που μου έχουν πει οι αρμόδιες αρχές και όχι εσενα.Δεν είναι όλες οι περιοχές ίδιες.

Καλό βράδυ,θα έχεις pm όταν τα κόψω.

Δεν σε βλέπω να παραθέτεις κάποια νομοθεσία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, armagedwnn είπε

Διάβασε καλύτερα που πάνε τα νερά

Βρε πασά μου για εμένα ρωτάω,αν τα νερά πανε στο χώμα,εντός του δικού μου οικοπέδου,έχει μια κλίση το έδαφος,επιτρέπεται ή θα φάω κανένα πρόστιμο;;;;;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jmmys είπε

Βρε πασά μου για εμένα ρωτάω,αν τα νερά πανε στο χώμα,εντός του δικού μου οικοπέδου,έχει μια κλίση το έδαφος,επιτρέπεται ή θα φάω κανένα πρόστιμο;;;;;

Δεν είμαι δικηγόρος αλλά από αυτά που γνωρίζω όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, armagedwnn είπε

Δεν είμαι δικηγόρος αλλά από αυτά που γνωρίζω όχι.

Δεν είσαι και σίγουρος όμως😁Για πλύσιμο μέσα σε ένα ιδιόκτητο χωράφι όπου τα νερά πανε στο χώμα,με νερό που πληρώνω εγώ,

Τι άλλο θα ακούσω,καλό βράδυ φίλε μου.

Θέλετε και link με νομοθεσίες.

Επεξ/σία από jmmys
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...