Προς το περιεχόμενο

Αγορα Τζιπ η Suv


TRILOBYTER

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα

 

εδω και αρκετο καιρο σκεφτομαστε για αλλαγη κατηγοριας. Αυτη τη στιγμη εχω ενα totota celica το οποιο σκεφτομαι να δωσω μεχρι το τελος του χρονου. Το εχω αρκετα χρονια και εχω γυρισει τη μιση Ελλαδα με αυτο. Ψαχνουμε κατι σε αλλο στυλ, να μπορουμε να πηγαινουμε πιο ανετα σε νησια με κακους δρομους η ακομη και λιγο off road. Ειμαστε ζευγαρι, συνηθως ταξιδευουμε 2 ατομα. Αλλα θελω να χοραει πραγματα πισω η να πεφτουν τα καθισματα για να μπορω να φορτωνω αμα χρειαστει κατι..

Χρηση: 99.9% ταξιδια. Εχω 2 μηχανες και δεν χρησιμοποιω αμαξι στη πολη.

Budget: 8000

Καυσιμο: Βενζινη η Αεριο

Κυβικα/Αλογα: Πολλα, κατα προτιμηση κοντα στις 3000 να πληρωνω 920 τελη και οχι 1300. Αλλα ειμαι ανοιχτος σε προτασεις.

Κυριοτερο να μην εχει τεκμηριο / φορο πολυτελειας! Και να μην εχει πανακριβα σερβις!

Και να ειναι ομορφο παιδια! 😛

Δεν ειμαι σιγουρος αν θελω Suv, εχουν χωρους αλλα ενα καθαρο τζιπ μου φαινεται σαν πιο σωστη επιλογη. Απο την αλλη τα τζιπ ειναι ακριβα ενω με 8.000 παιρνω καλο suv.. 

 

Ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης
5 ώρες πριν, TRILOBYTER είπε

Καλησπερα

εδω και αρκετο καιρο σκεφτομαστε για αλλαγη κατηγοριας. Αυτη τη στιγμη εχω ενα totota celica το οποιο σκεφτομαι να δωσω μεχρι το τελος του χρονου. Το εχω αρκετα χρονια και εχω γυρισει τη μιση Ελλαδα με αυτο. Ψαχνουμε κατι σε αλλο στυλ, να μπορουμε να πηγαινουμε πιο ανετα σε νησια με κακους δρομους η ακομη και λιγο off road. Ειμαστε ζευγαρι, συνηθως ταξιδευουμε 2 ατομα. Αλλα θελω να χοραει πραγματα πισω η να πεφτουν τα καθισματα για να μπορω να φορτωνω αμα χρειαστει κατι..

Χρηση: 99.9% ταξιδια. Εχω 2 μηχανες και δεν χρησιμοποιω αμαξι στη πολη.

Budget: 8000

Καυσιμο: Βενζινη η Αεριο

Κυβικα/Αλογα: Πολλα, κατα προτιμηση κοντα στις 3000 να πληρωνω 920 τελη και οχι 1300. Αλλα ειμαι ανοιχτος σε προτασεις.

Κυριοτερο να μην εχει τεκμηριο / φορο πολυτελειας! Και να μην εχει πανακριβα σερβις!

Και να ειναι ομορφο παιδια! 😛

Δεν ειμαι σιγουρος αν θελω Suv, εχουν χωρους αλλα ενα καθαρο τζιπ μου φαινεται σαν πιο σωστη επιλογη. Απο την αλλη τα τζιπ ειναι ακριβα ενω με 8.000 παιρνω καλο suv.. 

Ευχαριστω πολυ

Με 920 ευρω μονο τα τελη και δε θα το χρησιμοποιείς καν? γιατι δεν νοικιαζεις αμαξι οποτε θες να πας ταξιδι? Πιο φτηνα θα σου βγει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα. Αν πρόκειται να επενδύσεις σε ένα όχημα, θα πρέπει να το χρησιμοποιείς συχνά για να δικαιολογήσει αφενός την επένδυση και καλύψει αφετέρου και τα τέλη / ασφάλιση ετησίως. Αν πρόκειται να κάνεις 2-3 ταξίδια το χρόνο, δεν νομίζω πως συμφέρει, Καλύτερα όντως να νοικιάζεις. Έχεις πολλές περισσότερες επιλογές και μπορείς να νοικιάσεις ένα εξαιρετικό μεγάλο όχημα και σε ακλή τιμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

2 ταξιδια το μηνα παιδια, χωρις να μετραω τα μπανια στη χαλκιδικη.

 

920 τελη, 300 ασφαλεια. 1220 ευρω, βαλε και το κτεο παμε στα 1250 ευρω το χρονο χωρις καυσιμα. Μια χαρα ειναι, απ το να ψαχνω αμαξι καθε φορα που μου χρειαζεται νομιζω δεν αξιζει γιατι και 50 να το νοικιαζω την ημερα παλι περισσοτερα θα δωσω. Θελω να υπαρχει αμαξι παρκατισμενο ολο και καπου χρειαζεται ακομη και αν δεν μιλαμε για ταξιδια..

 

Και αν καποιος εχει προταση αν μπορειτε να μου πειτε και καταναλωση. Αυτη τη στιγμη ειναι περιπου 10λιτρα/100 σε ταξιδια με βαρυ ποδι. Δε με πειραζει να ανεβω κιαλλο, υπαρχει και το ενδεχομενο αεριου. 

Επεξ/σία από TRILOBYTER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το pajero 3,2 του 2007 ,11 λιτρα στα 100 πετρελαιο ,σκυλι παει παντου ,ανεση στο ταξιδι αλλα πολυ μεγαλο αν ειχα το κοντο δεν θα το αλαζα  με κανενα ,πριν ειχα το ml  320 ,πιο γρηγορο και πιο ανετο ομως δεν παει παντου ειναι κυριος για ασφαλτο ,πολλα προληματα με συνεργεια ,το τωρινο εχει παει για αστεια θεματα μονο ,αυτα απο τις εμπειριες μου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, slk200gr είπε

εχω το pajero 3,2 του 2007 ,11 λιτρα στα 100 πετρελαιο ,σκυλι παει παντου ,ανεση στο ταξιδι αλλα πολυ μεγαλο αν ειχα το κοντο δεν θα το αλαζα  με κανενα ,πριν ειχα το ml  320 ,πιο γρηγορο και πιο ανετο ομως δεν παει παντου ειναι κυριος για ασφαλτο ,πολλα προληματα με συνεργεια ,το τωρινο εχει παει για αστεια θεματα μονο ,αυτα απο τις εμπειριες μου

Και εγω το κοιταζω το πατζερο!

21 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Αν θα πηγαινεις σε off road παιρνεις τζιπ, αν οχι ενα καλο SUV.

 

Το θεμα ειναι ποσο off road μπορω να κανω με ενα suv? Δε μικαω για extreme πραγματα αλλα σε εναν πολυ κακο δρομο σε νησι παει το suv? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, TRILOBYTER είπε

Και εγω το κοιταζω το πατζερο!

Το θεμα ειναι ποσο off road μπορω να κανω με ενα suv? Δε μικαω για extreme πραγματα αλλα σε εναν πολυ κακο δρομο σε νησι παει το suv? 

Αν εννοεις σπασμενες πετρες επι ενα χιλιομετρο πχ αναλογα τo SUV. Αλλη ανεση εχει το SUV σαν αυτοκινητο, αλλη ενα καθαροαιμο τζιπακι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσεξε μονο γιατι σε αυτες τις τιμές και αυτη την κατηγορία σε πετρελαιο παιζουν μονο euro 4 που απαγορευονται στη θεσ/νικη που εισαι...

 

για εμενα αν σε παιρνει δες ενα wrangler και πετα του πάνω ενα καλο αέριο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, paylidis είπε

προσεξε μονο γιατι σε αυτες τις τιμές και αυτη την κατηγορία σε πετρελαιο παιζουν μονο euro 4 που απαγορευονται στη θεσ/νικη που εισαι...

για εμενα αν σε παιρνει δες ενα wrangler και πετα του πάνω ενα καλο αέριο

 Ναι για αυτο βενζινη θελω. Το wrangler ειναι οτι καλυτερο αλλα δε ξερω αν θα αρεσει στη κυρα. Και τα φτιαγμενα ειναι πολυ ακριβα, τα rubicon

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, paylidis είπε

προσεξε μονο γιατι σε αυτες τις τιμές και αυτη την κατηγορία σε πετρελαιο παιζουν μονο euro 4 που απαγορευονται στη θεσ/νικη που εισαι...

για εμενα αν σε παιρνει δες ενα wrangler και πετα του πάνω ενα καλο αέριο

Το εχει ο κολλητος μου ,δεν ειναι για ταξιδι ,πολυ κουραστικο,πολυ αργο και και στα 17 λιτρα περιπου 

39 λεπτά πριν, TRILOBYTER είπε

Και εγω το κοιταζω το πατζερο!

Το θεμα ειναι ποσο off road μπορω να κανω με ενα suv? Δε μικαω για extreme πραγματα αλλα σε εναν πολυ κακο δρομο σε νησι παει το suv? 

το κοντο ειναι ολα τα λεφτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, slk200gr είπε

Το εχει ο κολλητος μου ,δεν ειναι για ταξιδι ,πολυ κουραστικο,πολυ αργο και και στα 17 λιτρα περιπου 

 

προφανως βαρκα ειναι αλλα για βουνα και παραλίες ειναι ότι πρεπει θεωρώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, paylidis είπε
 

προφανως βαρκα ειναι αλλα για βουνα και παραλίες ειναι ότι πρεπει θεωρώ...

επειδη ανεφερε ταξιδια και λιγο χωμα περιπετεια ,ας πουμε ενα λογικο ποσοστο 70% ασφαλτο και 30 % χωμα πιστεψε με θα το σιχαθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, slk200gr είπε

επειδη ανεφερε ταξιδια και λιγο χωμα περιπετεια ,ας πουμε ενα λογικο ποσοστο 70% ασφαλτο και 30 % χωμα πιστεψε με θα το σιχαθει

μάλλον του αρέσει αν κρινω απο την απαντηση παραπάνω ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...