Προς το περιεχόμενο

Παράδοση πεζοδρόμιο


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, JohnGTA είπε

Αυτό ακριβώς. Δεν έχεις.

Και συγγνώμη αν το παίρνεις προσωπικά, αλλά εκ φύσεως το ινσομνια επηρεάζει πολύ κόσμο που ενδεχομένως να μην ξέρει καλύτερα. Αισθάνομαι άσχημα να λέγονται τέτοια πράγματα γιατί όντως μπορεί κάποιος να τα πιστέψει και να καταστραφεί.

Καλά εκεί για το real estate το τερμάτισες.

Σίγουρα έχει πολύ μεγαλύτερες πιθανότητες να καταστραφεί αν θεωρήσει το υπέρογκο στεγαστικό δάνειο μία αθώα και λογική επιλογή και μη σχολίασω βέβαια το άλλο....  "το χρηματιστήριο είναι επικερδές με μελέτη", αυτό και αν είναι προτροπή στο τζόγο. Η ύπαρξη ενός φθηνού σπιτιού το οποίο έτσι και αλλιώς σε κάποια μέρη του πλανήτη υπάρχει δε μπορεί να καταστρέψει κανέναν. Δε τερμάτισα κάτι και μάλιστα όσα ρωτούσα υπήρχαν...απλά ήταν λάθος ο τρόπος που σκέφτηκα τη σχέση οικονομίας και αυτής της συγκεκριμένης αγοράς. Επίσης όντως υπάρχουν πολλά σπίτια στην επαρχία με ενοίκιο 150Ε. Δε χρειάζεται να το συνεχίσουμε. Αν δεν σου αρέσουν τα θεμάτα μου πήγαινε αλλού.

 

Επεξ/σία από aizensama24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

34 λεπτά πριν, aizensama24 είπε

Πήρα τελικά την εταιρία και τους είπα να τον ανεβάσουν και θα τους δώσω κάτι παραπάνω αλλά χωρίς μετρητά γιατί δεν έχω καθόλου πάνω μου ή αλλιώς να τον φέρουν άλλη μέρα που θα έχω άτομα στο σπίτι να τον ανεβάσουμε μαζί. Μου λένε θα τον ανεβάσουν και να τα βρω με τους οδηγούς στην εχτρα πληρωμή. Ο οδηγός έρχεται και μου λέει ότι δε μπορεί να τον ανεβάσει και να κατέβω να τον πάρω, του εξηγώ τι μου είπανε και μου λέει όχι δε μπορεί, τότε λέω οχ αντίο πολυθρόνα... Μετά από λίγη ώρα με ξαναπαίρνει και μου λέει να κατέβω να τον πάρω γιατί δε μπορεί να τον αφήσει εκεί επειδή δε χωράει να περάσει άνθρωπος και του λέω δε γίνεται και τελικά αποφασίζει να τον ανεβάσει για εχτρα λεφτά. Του εξηγώ ότι δεν έχω μετρητά αλλά να μου δώσει τον τραπεζικό του λογαριασμό να του καταθέσω χρήματα που με βοήθησε και μου λέει ότι όχι δε μπορεί να δεχτεί πληρωμή με κατάθεση ή κάρτα και απλά έφυγε.....για να πω την αλήθεια ένιωσα άσχημα, ήθελα να τον πληρώσω αλλά δε μπορώ να πιστέψω πως γίνεται να μην έχει τραπεζικό λογαριασμό. Δεν είναι κάτι δύσκολο να μου στείλει το κωδικό του να του βάλω τα λεφτά. 

Ψιλοσοκαρίστικε ο τύπος με αυτό που του είπα. Επίσης δε μπορώ να καταλάβω πως κουβάλησε τέτοιο πράγμα δύο ορόφους, είναι τεράστιο, λογικά είχε βοήθεια...

Καλά νέα - πήρα τη καρέκλα στο διαμερισμά μου στην ίδια τίμη

Κακά νέα - Έχω γίνει ο πιο μισητός άνθρωπος ανάμεσα σε διανομείς και λογικά μου έχουν ρίξει κατάρες

Φαντάζομαι και στους deliverαδες που σου φέρνουν σουβλάκια ζητάς το iban για να τους στείλεις το τιπ;

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, aizensama24 είπε

Πήρα τελικά την εταιρία και τους είπα να τον ανεβάσουν και θα τους δώσω κάτι παραπάνω αλλά χωρίς μετρητά γιατί δεν έχω καθόλου πάνω μου ή αλλιώς να τον φέρουν άλλη μέρα που θα έχω άτομα στο σπίτι να τον ανεβάσουμε μαζί. Μου λένε θα τον ανεβάσουν και να τα βρω με τους οδηγούς στην εχτρα πληρωμή. Ο οδηγός έρχεται και μου λέει ότι δε μπορεί να τον ανεβάσει και να κατέβω να τον πάρω, του εξηγώ τι μου είπανε και μου λέει όχι δε μπορεί, τότε λέω οχ αντίο πολυθρόνα... Μετά από λίγη ώρα με ξαναπαίρνει και μου λέει να κατέβω να τον πάρω γιατί δε μπορεί να τον αφήσει εκεί επειδή δε χωράει να περάσει άνθρωπος και του λέω δε γίνεται και τελικά αποφασίζει να τον ανεβάσει για εχτρα λεφτά. Του εξηγώ ότι δεν έχω μετρητά αλλά να μου δώσει τον τραπεζικό του λογαριασμό να του καταθέσω χρήματα που με βοήθησε και μου λέει ότι όχι δε μπορεί να δεχτεί πληρωμή με κατάθεση ή κάρτα και απλά έφυγε.....για να πω την αλήθεια ένιωσα άσχημα, ήθελα να τον πληρώσω αλλά δε μπορώ να πιστέψω πως γίνεται να μην έχει τραπεζικό λογαριασμό. Δεν είναι κάτι δύσκολο να μου στείλει το κωδικό του να του βάλω τα λεφτά. 

Ψιλοσοκαρίστικε ο τύπος με αυτό που του είπα. Επίσης δε μπορώ να καταλάβω πως κουβάλησε τέτοιο πράγμα δύο ορόφους, είναι τεράστιο, λογικά είχε βοήθεια...

Καλά νέα - πήρα τη καρέκλα στο διαμερισμά μου στην ίδια τίμη

Κακά νέα - Έχω γίνει ο πιο μισητός άνθρωπος ανάμεσα σε διανομείς και λογικά μου έχουν ρίξει κατάρες

Πραγματικά πρέπει να είναι πολύ ωραίο το συννεφάκι που ζεις!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, ManFromEarth είπε

Φαντάζομαι και στους deliverαδες που σου φέρνουν σουβλάκια ζητάς το iban για να τους στείλεις το τιπ;

Εκεί δεν έχω θέμα γιατί το efood εχει επιλογή για tip. Βέβαια εκεί τελευταία αφήνω φιλοδώρημα, παλιά δεν άφηνα, το θεωρούσα μέρος της δουλειάς τους. 

Ε τι να κάνω, δε πάω ποτέ από τη τράπεζα επειδή είναι μακρία οπότε σπάνια ή σχεδόν ποτέ δεν έχω μετρητά, όλα τα κάνω ηλεκτρονικά. Στο 2020 είμαστε.

Επεξ/σία από aizensama24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
6 λεπτά πριν, aizensama24 είπε

Σίγουρα έχει πολύ μεγαλύτερες πιθανότητες να καταστραφεί αν θεωρήσει το υπέρογκο στεγαστικό δάνειο μία αθώα και λογική επιλογή και μη σχολίασω βέβαια το άλλο....  "το χρηματιστήριο είναι επικερδές με μελέτη", αυτό και αν είναι προτροπή στο τζόγο. Η ύπαρξη ενός φθηνού σπιτιού το οποίο έτσι και αλλιώς σε κάποια μέρη του πλανήτη υπάρχει δε μπορεί να καταστρέψει κανέναν. Δε τερμάτισα κάτι και μάλιστα όσα ρωτούσα υπήρχαν...απλά ήταν λάθος ο τρόπος που σκέφτηκα τη σχέση οικονομίας και αυτής της συγκεκριμένης αγοράς. Επίσης όντως υπάρχουν πολλά σπίτια στην επαρχία με ενοίκιο 150Ε. Δε χρειάζεται να το συνεχίσουμε. Αν δεν σου αρέσουν τα θεμάτα μου πήγαινε αλλού.

Ααα ναι βέβαια. Το να ψάχνεις ακίνητο με 10.000€ είναι η ακμή της λογικής σκέψης.

Ντάξει φεύγω φεύγω.

Μόλις τώρα, aizensama24 είπε

Εκεί δεν έχω θέμα γιατί το efood εχει επιλογή για tip. Βέβαια εκεί τελευταία αφήνω φιλοδώρημα, παλιά δεν άφηνα, το θεωρούσα μέρος της δουλειάς τους. 

Ε τι να κάνω, δε πάω ποτέ από τη τράπεζα οπότε σπάνια ή σχεδόν ποτέ δεν έχω μετρητά, όλα τα κάνω ηλεκτρονικά. Στο 2020 είμαστε.

Δηλαδή δεν έχεις καθόλου ρευστό στην τσέπη σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, JohnGTA είπε

Ντάξει φεύγω φεύγω.

Δηλαδή δεν έχεις καθόλου ρευστό στην τσέπη σου;

Όχι δεν έχω και ούτε χρειάζεται γιατί δεν υπάρχει ούτε ένα πράγμα που να μη μπορώ να κάνω ηλεκτρονικά. Πέρα του ότι βαριέμαι να τρέχω στη τράπεζα, φοβάμαι να έχω μετρητά πάνω μου για να μη τα χάσω. 

Δε κοστίζει καθόλου χρόνο απλά να μου στείλει το κωδικό του με ένα μήνυμα στο κινητό μου ή κάτι τέτοιο.

Επεξ/σία από aizensama24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 λεπτά πριν, aizensama24 είπε

Όχι δεν έχω και ούτε χρειάζεται γιατί δεν υπάρχει ούτε ένα πράγμα που να μη μπορώ να κάνω ηλεκτρονικά.

Δε κοστίζει καθόλου χρόνο απλά να μου στείλει το κωδικό του με ένα μήνυμα στο κινητό μου ή κάτι τέτοιο.

χαχα οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, aizensama24 είπε

Εκεί δεν έχω θέμα γιατί το efood εχει επιλογή για tip. Βέβαια εκεί τελευταία αφήνω φιλοδώρημα, παλιά δεν άφηνα, το θεωρούσα μέρος της δουλειάς τους. 

Ε τι να κάνω, δε πάω ποτέ από τη τράπεζα επειδή είναι μακρία οπότε σπάνια ή σχεδόν ποτέ δεν έχω μετρητά, όλα τα κάνω ηλεκτρονικά. Στο 2020 είμαστε.

Ok. Τρολαρεις προφανως. Καλη συνέχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, ManFromEarth είπε

Ok. Τρολαρεις προφανως. Καλη συνέχεια

Απο πια άποψη τρολάρω?

Δυσκολεύομαι να καταλάβω τη σκέψη μερικών. Σε τι ακριβώς είναι χρήσιμο να έχεις μετρητά μαζί σου στην εποχή που ζούμε? 

Και η κουτσή μαρία έχει ένα POS πλέον ή ιστοσελίδα. Οι μεταφορές μεταξύ λογαριασμών είναι πολύ γρήγορες και εύκολες και από κινητό. Ιντερνετ έχεις πάντου...

Ακόμη και ταξί που πήρα πρόσφατα, το πλήρωσα με POS, φαντάσου μέχρι και το ταξί.

Επεξ/σία από aizensama24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, papoys1 είπε

Τις παραδόσεις όλοι πεζοδρόμιο τις κάνουν και το λένε.Αλίμονο αν ανέβαζαν  τον ηλιακό στην ταράτσα.

papoys1 δεν έχεις δίκιο Αγοράστηκε - μπήκε ηλιακός σε κεραμοσκεπή και δεν τον ακουμπήσαμε γιατί όλα είχαν κανονιστεί με την αγορά Τώρα αν ο φίλος παραπάνω νομίζει ότι όλα γίνονται αυτόματα κάνει λάθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο λεμε, οτι BY DEFAULT δεν τα ανεβαζουν πανω.

Κανονιζεις με το καταστημα, σου λενε ποια ειναι η εξτρα χρεωση για ανεβασμα σε όροφο (πχ 20€ για μεγαλα αντικείμενα απο Praktiker αν θυμάμαι καλα), πληρωνεις, και οταν έρθει η μεταφορική σου ανεβαζει τα πραγματα αντι να τ'αφησει πεζοδρομιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, papageord είπε

Εχω μερικες αποριες... 
-Νομιζεις οτι δεν εχει, η οτι δεν γουσταρε να στον δωσει?
-Θεωρεις οτι αν δεν σεβοταν/φοβοταν την δουλεια του θα ηταν παραλογος να στην πεταξει απο τον οροφο που μενεις να γινει κομματια η "καρεκλα" σου ?
-14 ωρες πριν το ποσταρες στο ινσομνια.... δεν βρηκες τον χρονο να πας να βγαλεις 10 ευρω??? 
-Χαρτζιλικι με ηλεκτρονικο τροπο εχεις ξανακουσει??? ... 
-Εισαι απο αυτους που πληρωνεις μεχρι και τον καφε με καρτα για να γλιτωνεις τα τιπς ??? 

Ρε μαν, η τράπεζα είναι μακριά και δεν έχω αυτοκίνητο. Ωραία η ηλεκτρονική πληρωμή 10Ε δεν είναι πιο πρακτική μέθοδος συγκριτικά με μετρητά αλλά τα λέφτά του θα τα πάρει και θα τα χρησιμοποιήσει. Τι ντροπιαστικό έχει πια? Πόση ώρα σου παίρνει να δώσεις τον κωδικό σου σε κάποιον? Εγώ δεν πιστεύω σε ταμπού, το ότι δε το κάνει κανείς δε σημαίνει ότι δε γίνεται κιόλας ή ότι είναι λάθος.

Και όχι θα ήταν τρελός αν μου πέταγε τη καρέκλα από τι στιγμή που ένα μέρος της πληρωμής της πάνε και στο εισόδημα του και από την άποψη ότι πλήρωσα και 14Ε μεταφορικά για αυτή.

Η καρέκλα τα σπάει, πλάκα πλάκα παίζει να ήταν ακριβώς αυτό που έψαχνα.

Επεξ/σία από aizensama24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, aizensama24 είπε

Πήρα τελικά την εταιρία και τους είπα να τον ανεβάσουν και θα τους δώσω κάτι παραπάνω αλλά χωρίς μετρητά γιατί δεν έχω καθόλου πάνω μου ή αλλιώς να τον φέρουν άλλη μέρα που θα έχω άτομα στο σπίτι να τον ανεβάσουμε μαζί. Μου λένε θα τον ανεβάσουν και να τα βρω με τους οδηγούς στην εχτρα πληρωμή. Ο οδηγός έρχεται και μου λέει ότι δε μπορεί να τον ανεβάσει και να κατέβω να τον πάρω, του εξηγώ τι μου είπανε και μου λέει όχι δε μπορεί, τότε λέω οχ αντίο πολυθρόνα... Μετά από λίγη ώρα με ξαναπαίρνει και μου λέει να κατέβω να τον πάρω γιατί δε μπορεί να τον αφήσει εκεί επειδή δε χωράει να περάσει άνθρωπος και του λέω δε γίνεται και τελικά αποφασίζει να τον ανεβάσει για εχτρα λεφτά. Του εξηγώ ότι δεν έχω μετρητά αλλά να μου δώσει τον τραπεζικό του λογαριασμό να του καταθέσω χρήματα που με βοήθησε και μου λέει ότι όχι δε μπορεί να δεχτεί πληρωμή με κατάθεση ή κάρτα και απλά έφυγε.....για να πω την αλήθεια ένιωσα άσχημα, ήθελα να τον πληρώσω αλλά δε μπορώ να πιστέψω πως γίνεται να μην έχει τραπεζικό λογαριασμό. Δεν είναι κάτι δύσκολο να μου στείλει το κωδικό του να του βάλω τα λεφτά. 

Ψιλοσοκαρίστικε ο τύπος με αυτό που του είπα. Επίσης δε μπορώ να καταλάβω πως κουβάλησε τέτοιο πράγμα δύο ορόφους, είναι τεράστιο, λογικά είχε βοήθεια...

Καλά νέα - πήρα τη καρέκλα στο διαμερισμά μου στην ίδια τίμη

Κακά νέα - Έχω γίνει ο πιο μισητός άνθρωπος ανάμεσα σε διανομείς και λογικά μου έχουν ρίξει κατάρες

Εντάξει προφανώς troll mode On.

Και εγώ αν ήμουν διανομεας κατάρες θα σου έριχνα. Σιγά μην σου δώσω και τραπεζικό λογαριασμό να μου φάει 2 ευρώ προμήθεια για το έμβασμα. Βρες μετρητά και πλήρωσε τους. Και εγώ ανήκω στους τσιγκουνηδες σε πολλά πράγματα και σπαζομαι όταν πρέπει να πληρώσω παραπάνω, αλλά δεν θα ρισκάρω να αποκτήσω και άλλα προβλήματα υγείας για 5 10 και 20 ευρω η και πιο πολλά αναλόγως όγκου βάρους ανθρώπων κτλ. 

Επεξ/σία από Βασίλης_29
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, aizensama24 είπε

Ρε μαν, η τράπεζα είναι μακριά και δεν έχω αυτοκίνητο. Ωραία η ηλεκτρονική πληρωμή 10Ε δεν είναι πιο πρακτική μέθοδος συγκριτικά με μετρητά αλλά τα λέφτά του θα τα πάρει και θα τα χρησιμοποιήσει. Τι ντροπιαστικό έχει πια? Πόση ώρα σου παίρνει να δώσεις τον κωδικό σου σε κάποιον? Εγώ δεν πιστεύω σε ταμπού, το ότι δε το κάνει κανείς δε σημαίνει ότι δε γίνεται κιόλας ή ότι είναι λάθος.

Και όχι θα ήταν τρελός αν μου πέταγε τη καρέκλα από τι στιγμή που ένα μέρος της πληρωμής της πάνε και στο εισόδημα του και από την άποψη ότι πλήρωσα και 14Ε μεταφορικά για αυτή.

Η καρέκλα τα σπάει, πλάκα πλάκα παίζει να ήταν ακριβώς αυτό που έψαχνα.

Κάλαντα πότε σου είπαν τελευταία φορά;Φαντάζομαι θα σε έχουν μάθει όλα τα παιδιά στην περιοχή.

Δεν είναι υποχρεωμένοι όλοι να δίνουν λογαριασμούς κλπ στοιχεία τους για να τους στέλνεις λεφτά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...