Προς το περιεχόμενο

Ακυρωνω ή οχι;


Zerg13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 ώρες πριν, ffab074 είπε

μια χαρα ευχαριστω κ ευχομαι να πανε  ολα καλα με την παραγγελεια σας 
 

Επίσης. Εμένα σε αυτό το στάδιο βρίσκεται αυτή τη στιγμή.

 

4832D822-86D4-4340-8018-57535D44796D.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, darkrider93 είπε

Επίσης. Εμένα σε αυτό το στάδιο βρίσκεται αυτή τη στιγμή.

 

4832D822-86D4-4340-8018-57535D44796D.jpeg

εγω που πηρα τηλεφωνο με ενημερωσαν πως ειναι ετοιμο κ περιμενουν πτηση για να ερθει ελλαδα τωρα ποτε θα ειναι η πτηση δεν ξερουμε 
σχετικα μου ειπαν πως ερχεται γρηγορα τωρα ο θεος βοηθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Shipment History


Date/Time Activity Event Code Location
12th Jan 2021 12:18:36 ROUTED TO DESTINATION 299  
11th Jan 2021 11:35:37 FEDEX CROSS BORDER PROCESS CENTRE 198 VENLO, 5928, NL

8th Jan 2021 00:34:58

 

 

DEPARTED GERAS LTD 218  

Εμένα λέει αυτό και έχουν περάσει δυο εβδομάδες. Λέει μάλιστα ότι είναι με fedex και ενώ πήρα τηλέφωνο μου λέει ότι δεν είναι και μάλιστα ότι 4 στα 10 τηλέφωνα είναι τέτοιες περιπτώσεις που ενώ δεν είναι fedex γράφει κάτι τέτοιο. Πάντως από ότι φαίνεται έχει φάει κόλλημα η υπόθεση γιατί σε δύο εβδομάδες θα έφτανε ακόμη και με φορτηγό να το στέλνανε. 

 

Στις 27/1/2021 στις 2:43 ΜΜ, ffab074 είπε

εγω που πηρα τηλεφωνο με ενημερωσαν πως ειναι ετοιμο κ περιμενουν πτηση για να ερθει ελλαδα τωρα ποτε θα ειναι η πτηση δεν ξερουμε 
σχετικα μου ειπαν πως ερχεται γρηγορα τωρα ο θεος βοηθος

Εσύ φίλε μου που πήρες τηλέφωνο?

 

Επεξ/σία από Christoforos?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενημερώθηκε και εμένα με αυτό το status. Από ότι βλέπω από το tracking number έρχεται με post nl και μόλις μπει Ελλάδα αναλαμβάνουν τα ΕΛΤΑ. Σε εσένα βλέπω είναι πολλές μέρες κολλημένο εκεί όποτε προετοιμάζομαι και εγώ για μεγάλη αναμονή λογικά. Το δικό μου tracking ξεκινάει από EA και τελειώνει σε NL και το είδα στο 17track ότι έρχεται με τα courier που ανέφερα.

20752B44-C01E-43A7-B15A-DF379B49A852.jpeg

Επεξ/σία από darkrider93
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/1/2021 στις 5:09 ΜΜ, Christoforos? είπε

Shipment History


Date/Time Activity Event Code Location
12th Jan 2021 12:18:36 ROUTED TO DESTINATION 299  
11th Jan 2021 11:35:37 FEDEX CROSS BORDER PROCESS CENTRE 198 VENLO, 5928, NL

8th Jan 2021 00:34:58

 

 

DEPARTED GERAS LTD 218  

Εμένα λέει αυτό και έχουν περάσει δυο εβδομάδες. Λέει μάλιστα ότι είναι με fedex και ενώ πήρα τηλέφωνο μου λέει ότι δεν είναι και μάλιστα ότι 4 στα 10 τηλέφωνα είναι τέτοιες περιπτώσεις που ενώ δεν είναι fedex γράφει κάτι τέτοιο. Πάντως από ότι φαίνεται έχει φάει κόλλημα η υπόθεση γιατί σε δύο εβδομάδες θα έφτανε ακόμη και με φορτηγό να το στέλνανε. 

 

Εσύ φίλε μου που πήρες τηλέφωνο?

 

hellenic post 

EA506572040NL ειναι το trucking number Μου τους ειπα να με ενημερωσουν 
μου ειπαν πως ερχεται με πτηση και πως ειναι ετοιμο (πρωτης διαλογης κατι τετοιο)
τωρα δεν εχει αλλαξει το στατους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κι από μένα στους παραπάνω φίλους που περιμένουν τις τελευταίες παραγγελίες.

Όπως εχω ξαναγράψει και στο άλλο θέμα στην ενότητα ίντερνετ για το eglobalcentral.eu ότι πρόσφατα αγόρασα (1-2) και εγώ ένα κινητό.

Μου εστειλαν σήμερα κι εμένα τελικά ότι το εστειλαν μαζί με το tracking number και ειναι της μορφής ΕΑνουμεραNL όπως τα παραπάνω.

Ψάχνοντας λοιπόν νομίζοντας πως όταν με το καλό παραλάβω θα ειναι με κούριερ (Γενική ταχυδρομική), τελικά με λύπη διαπιστώνω πως θα ειναι τα ΕΛΤΑ δηλαδή ο τοπικός ταχυδρόμος. η μήπως αναλαμβάνουν τα ELTA COURIER;;; Κι αν έχουμε κάνα γενικευμένο lockdown αρχές Μάρτη (Που το αποφεύγομαι) την κάτσαμε την βάρκα με την ανοργανωσιά της Elta courier.

Εντωμεταξύ το tracking number μόλις το έβαλα στο site των ΕΛΤΑ γράφει ήδη Ολλανδία. Δηλαδή το δέμα έφυγε από Ολλανδία;;; Δηλαδή έχουνε κι ευρωπαϊκές αποθήκες, τουλάχιστον ετσι εχω διαβάσει από περυσινές παραγγελίες άλλων χρηστών. Έκτος αν άλλαξε κάτι λόγω του Brexit με την "εικονική έδρα" τους. Γιατί δεν μπορει να πήγε Κίνα - Ολλανδία τόσο γρήγορα...

.173356986_Screenshot_2021-02-04ELTAPersonalTrackTrace.png.7e73b9be70e68d778d3f3cf74ad2a800.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/2/2021 στις 1:46 ΠΜ, Χλωριούχο Αμμώνιο είπε

Καλησπέρα κι από μένα στους παραπάνω φίλους που περιμένουν τις τελευταίες παραγγελίες.

Όπως εχω ξαναγράψει και στο άλλο θέμα στην ενότητα ίντερνετ για το eglobalcentral.eu ότι πρόσφατα αγόρασα (1-2) και εγώ ένα κινητό.

Μου εστειλαν σήμερα κι εμένα τελικά ότι το εστειλαν μαζί με το tracking number και ειναι της μορφής ΕΑνουμεραNL όπως τα παραπάνω.

Ψάχνοντας λοιπόν νομίζοντας πως όταν με το καλό παραλάβω θα ειναι με κούριερ (Γενική ταχυδρομική), τελικά με λύπη διαπιστώνω πως θα ειναι τα ΕΛΤΑ δηλαδή ο τοπικός ταχυδρόμος. η μήπως αναλαμβάνουν τα ELTA COURIER;;; Κι αν έχουμε κάνα γενικευμένο lockdown αρχές Μάρτη (Που το αποφεύγομαι) την κάτσαμε την βάρκα με την ανοργανωσιά της Elta courier.

Εντωμεταξύ το tracking number μόλις το έβαλα στο site των ΕΛΤΑ γράφει ήδη Ολλανδία. Δηλαδή το δέμα έφυγε από Ολλανδία;;; Δηλαδή έχουνε κι ευρωπαϊκές αποθήκες, τουλάχιστον ετσι εχω διαβάσει από περυσινές παραγγελίες άλλων χρηστών. Έκτος αν άλλαξε κάτι λόγω του Brexit με την "εικονική έδρα" τους. Γιατί δεν μπορει να πήγε Κίνα - Ολλανδία τόσο γρήγορα...

.173356986_Screenshot_2021-02-04ELTAPersonalTrackTrace.png.7e73b9be70e68d778d3f3cf74ad2a800.png

Θέλω να πιστεύω τουλάχιστον για εμάς που δείχει ότι ταξιδεύει προς Ελλάδα να το έχουμε στον μήνα. Παλιά που έχω πάρει από αυτούς έκανε το δέμα περίπου 15 με 20 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/1/2021 στις 5:09 ΜΜ, Christoforos? είπε

Shipment History


Date/Time Activity Event Code Location
12th Jan 2021 12:18:36 ROUTED TO DESTINATION 299  
11th Jan 2021 11:35:37 FEDEX CROSS BORDER PROCESS CENTRE 198 VENLO, 5928, NL

8th Jan 2021 00:34:58

 

 

DEPARTED GERAS LTD 218  

Εμένα λέει αυτό και έχουν περάσει δυο εβδομάδες. Λέει μάλιστα ότι είναι με fedex και ενώ πήρα τηλέφωνο μου λέει ότι δεν είναι και μάλιστα ότι 4 στα 10 τηλέφωνα είναι τέτοιες περιπτώσεις που ενώ δεν είναι fedex γράφει κάτι τέτοιο. Πάντως από ότι φαίνεται έχει φάει κόλλημα η υπόθεση γιατί σε δύο εβδομάδες θα έφτανε ακόμη και με φορτηγό να το στέλνανε. 

 

Εσύ φίλε μου που πήρες τηλέφωνο?

 

kanena neo file?

 

Στις 4/2/2021 στις 1:46 ΠΜ, Χλωριούχο Αμμώνιο είπε

Καλησπέρα κι από μένα στους παραπάνω φίλους που περιμένουν τις τελευταίες παραγγελίες.

Όπως εχω ξαναγράψει και στο άλλο θέμα στην ενότητα ίντερνετ για το eglobalcentral.eu ότι πρόσφατα αγόρασα (1-2) και εγώ ένα κινητό.

Μου εστειλαν σήμερα κι εμένα τελικά ότι το εστειλαν μαζί με το tracking number και ειναι της μορφής ΕΑνουμεραNL όπως τα παραπάνω.

Ψάχνοντας λοιπόν νομίζοντας πως όταν με το καλό παραλάβω θα ειναι με κούριερ (Γενική ταχυδρομική), τελικά με λύπη διαπιστώνω πως θα ειναι τα ΕΛΤΑ δηλαδή ο τοπικός ταχυδρόμος. η μήπως αναλαμβάνουν τα ELTA COURIER;;; Κι αν έχουμε κάνα γενικευμένο lockdown αρχές Μάρτη (Που το αποφεύγομαι) την κάτσαμε την βάρκα με την ανοργανωσιά της Elta courier.

Εντωμεταξύ το tracking number μόλις το έβαλα στο site των ΕΛΤΑ γράφει ήδη Ολλανδία. Δηλαδή το δέμα έφυγε από Ολλανδία;;; Δηλαδή έχουνε κι ευρωπαϊκές αποθήκες, τουλάχιστον ετσι εχω διαβάσει από περυσινές παραγγελίες άλλων χρηστών. Έκτος αν άλλαξε κάτι λόγω του Brexit με την "εικονική έδρα" τους. Γιατί δεν μπορει να πήγε Κίνα - Ολλανδία τόσο γρήγορα...

.173356986_Screenshot_2021-02-04ELTAPersonalTrackTrace.png.7e73b9be70e68d778d3f3cf74ad2a800.png

θα φτασει στα ελτα κ μετα θα μπορεις εσυ να το παραλαβεις απο καταστημα τους η θα περιμενεις να στο φερει ο κουριερ 
εμενα ειναι στο ιδιο σημειο η παραγγελια απο 25/1 τωρα ελπιζω σε 3 βδομαδες το πολυ να εχει φτασει εδω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την αίσθηση ότι μπλέξαμε στην αναμονή για πολύ καιρό μέχρι να παραλάβουμε ειδικότερα τώρα με τα lockdown. Και στην Ολλανδία έχουνε lockdown οπότε τα πράγματα στις μεταφορές ειναι δύσκολα... Το μόνο που με παρηγορεί ειναι που εχω το υποκατάστημα της Ελτα κούριερ σε κοντινή απόσταση και όταν με το καλό φτάσει θα πάω αμέσως να το παραλάβω.

Σε μένα μια εβδομάδα μετά δεν έχει ενημερωθεί καν....1244797094_Screenshot_2021-02-10FedExCrossBorder.png.63159ee3c884ddd3f978f5b71e36fd43.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα, εμένα από ότι φαίνεται προχώρησε και άλλο σήμερα το δέμα, ίσως είμαι από τους τυχερούς και παραλάβω νωρίτερα από ότι περίμενα. Μέσω ΕΛΤΑ βλέπω την πρόοδο χρησιμοποιώντας το EAνούμεραNL γιατί το άλλο link που δίνουν φαίνεται κολλημένο ακόμα.

9A543F30-5B3C-4B34-BA6E-F431ED4B4A5B.jpeg

Επεξ/σία από darkrider93
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Χλωριούχο Αμμώνιο είπε

Έχω την αίσθηση ότι μπλέξαμε στην αναμονή για πολύ καιρό μέχρι να παραλάβουμε ειδικότερα τώρα με τα lockdown. Και στην Ολλανδία έχουνε lockdown οπότε τα πράγματα στις μεταφορές ειναι δύσκολα... Το μόνο που με παρηγορεί ειναι που εχω το υποκατάστημα της Ελτα κούριερ σε κοντινή απόσταση και όταν με το καλό φτάσει θα πάω αμέσως να το παραλάβω.

Σε μένα μια εβδομάδα μετά δεν έχει ενημερωθεί καν....1244797094_Screenshot_2021-02-10FedExCrossBorder.png.63159ee3c884ddd3f978f5b71e36fd43.png

εμενα οπως βλεπεις μετα απο ενα δεκαημερο ενημερωθηκε οποτε κ εσενα καπου εκει πιστευω φιλε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/1/2021 στις 6:39 ΜΜ, darkrider93 είπε

Ενημερώθηκε και εμένα με αυτό το status. Από ότι βλέπω από το tracking number έρχεται με post nl και μόλις μπει Ελλάδα αναλαμβάνουν τα ΕΛΤΑ. Σε εσένα βλέπω είναι πολλές μέρες κολλημένο εκεί όποτε προετοιμάζομαι και εγώ για μεγάλη αναμονή λογικά. Το δικό μου tracking ξεκινάει από EA και τελειώνει σε NL και το είδα στο 17track ότι έρχεται με τα courier που ανέφερα.

20752B44-C01E-43A7-B15A-DF379B49A852.jpeg

φιλε παρελαβες εσυ παραγγελια;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ffab074 είπε

φιλε παρελαβες εσυ παραγγελια;

 

Καλησπέρα, ναι παρέλαβα σήμερα. Στις 09/02 μπήκε Ελλάδα σύμφωνα με το tracking και δύο μέρες μετά 11/02 παρέλαβα με ΕΛΤΑ courier τελικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...