Προς το περιεχόμενο

Ακυρωνω ή οχι;


Zerg13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, darkrider93 είπε

Καλησπέρα, ναι παρέλαβα σήμερα. Στις 09/02 μπήκε Ελλάδα σύμφωνα με το tracking και δύο μέρες μετά 11/02 παρέλαβα με ΕΛΤΑ courier τελικά.

Πως ήταν από θέμα πακεταρίσματος;; Το είχαν πακετάρει καλά;; Δεδομένου πως οι μεταφορικές παίζουν "μπάλα" με τα δέματα.

Επισης ήταν το κινητό σφραγισμένο;; Σου είχαν βάλει μαζί και αντάπτορα του φορτιστή;;

Το δικό μου ακόμα τίποτα. Το tracking ανημέρωτο...

 

1960174580_Screenshot_2021-02-12.png.0b064569fccae53fe93cd539c214d45f.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΑΠΟΣΤΟΛΗ EΑ ,,,,,,,,,,NL

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή
ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 08-01-2021 01:35 ΟΛΛΑΝΔΙΑ
ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 12-01-2021 13:18 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Εγώ τρώω πίκρα κανονικά....

 

Ένας Μήνας και ακόμη Ολλανδία λέει.

Επεξ/σία από Christoforos?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Χλωριούχο Αμμώνιο είπε

Πως ήταν από θέμα πακεταρίσματος;; Το είχαν πακετάρει καλά;; Δεδομένου πως οι μεταφορικές παίζουν "μπάλα" με τα δέματα.

Επισης ήταν το κινητό σφραγισμένο;; Σου είχαν βάλει μαζί και αντάπτορα του φορτιστή;;

Το δικό μου ακόμα τίποτα. Το tracking ανημέρωτο...

 

1960174580_Screenshot_2021-02-12.png.0b064569fccae53fe93cd539c214d45f.png

Θα έλεγα ότι ήταν αρκετά καλά πακετάρισμενο με αρκετές στρώσεις από bubbles και το κουτί δεν είχε καμία αλλοίωση ούτε χτύπημα. Επίσης ήταν σφραγισμένο ναι. Και είχε και ανταπτορα για το φορτιστή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, darkrider93 είπε

Καλησπέρα, ναι παρέλαβα σήμερα. Στις 09/02 μπήκε Ελλάδα σύμφωνα με το tracking και δύο μέρες μετά 11/02 παρέλαβα με ΕΛΤΑ courier τελικά.

ικανοποιημενος ολα καλα;

6 ώρες πριν, Christoforos? είπε

ΑΠΟΣΤΟΛΗ EΑ ,,,,,,,,,,NL

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή
ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 08-01-2021 01:35 ΟΛΛΑΝΔΙΑ
ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 12-01-2021 13:18 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Εγώ τρώω πίκρα κανονικά....

 

Ένας Μήνας και ακόμη Ολλανδία λέει.

λογικα ερχεται με μεταφορικο μεσο 

12 ώρες πριν, Χλωριούχο Αμμώνιο είπε

Πως ήταν από θέμα πακεταρίσματος;; Το είχαν πακετάρει καλά;; Δεδομένου πως οι μεταφορικές παίζουν "μπάλα" με τα δέματα.

Επισης ήταν το κινητό σφραγισμένο;; Σου είχαν βάλει μαζί και αντάπτορα του φορτιστή;;

Το δικό μου ακόμα τίποτα. Το tracking ανημέρωτο...

 

1960174580_Screenshot_2021-02-12.png.0b064569fccae53fe93cd539c214d45f.png

εμενα απο αυτη τη κατασταση μου ενημερωθηκε μετα απο 20 μερες περιπου

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ffab074 είπε

ικανοποιημενος ολα καλα;

 

Ναι φίλε μου ολα μια χαρά. Το μόνο κακό ότι μέχρι να έρθει η συσκευή εριξαν σε τιμη την έκδοση που ήταν πιο ακριβή τη στιγμή που έκανα την παραγγελία. Αλλά μικρό το κακό. Ελπίζω να παραλάβετε σύντομα και οι υπόλοιποι. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα σήμερα ενημερώθηκε και αν κατάλαβα καλά από τα άλλα status των παιδιών παραπάνω σήμερα το εστειλαν από το ταχυδρομικό κέντρο στην Ολλανδία.

 

902953758_Screenshot_2021-02-16FedExCrossBorder.png.8aeaa393355576a3a92f99be1f91af6f.png

 

Υπομονή παιδιά σε όλους όσους περιμένουμε να παραλάβουμε.... Εγώ ελπίζω να το εχω την πρώτη βδομάδα του Μαρτίου αν δεν φρακάρει το κέντρο της Ελτα κούριερ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Χλωριούχο Αμμώνιο είπε

Εμένα σήμερα ενημερώθηκε και αν κατάλαβα καλά από τα άλλα status των παιδιών παραπάνω σήμερα το εστειλαν από το ταχυδρομικό κέντρο στην Ολλανδία.

 

902953758_Screenshot_2021-02-16FedExCrossBorder.png.8aeaa393355576a3a92f99be1f91af6f.png

 

Υπομονή παιδιά σε όλους όσους περιμένουμε να παραλάβουμε.... Εγώ ελπίζω να το εχω την πρώτη βδομάδα του Μαρτίου αν δεν φρακάρει το κέντρο της Ελτα κούριερ....

μεγαλε εγω περιμενα μια δυο μερες μετα απο αυτο το σταδιο που βρισκεσε τωρα  για να αλλαξει παλι και να βρεθει  σε αποστολη 
τωρα ποσο χρονο θελει για να ερθει ποιος ξερει υπολογιζουμε απο 2 βδομαδες 3 μαξ οδικως εκτος κ αν ειναι με πτηση που ερχονται γρηγορα 

pov2.png

Στις 12/2/2021 στις 9:04 ΠΜ, Christoforos? είπε

ΑΠΟΣΤΟΛΗ EΑ ,,,,,,,,,,NL

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή
ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 08-01-2021 01:35 ΟΛΛΑΝΔΙΑ
ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 12-01-2021 13:18 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Εγώ τρώω πίκρα κανονικά....

 

Ένας Μήνας και ακόμη Ολλανδία λέει.

φιλε εχεις κανα νεο ...περιμενεις πολυ καιρο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, ffab074 είπε

μεγαλε εγω περιμενα μια δυο μερες μετα απο αυτο το σταδιο που βρισκεσε τωρα  για να αλλαξει παλι και να βρεθει  σε αποστολη 
τωρα ποσο χρονο θελει για να ερθει ποιος ξερει υπολογιζουμε απο 2 βδομαδες 3 μαξ οδικως εκτος κ αν ειναι με πτηση που ερχονται γρηγορα 

pov2.png

φιλε εχεις κανα νεο ...περιμενεις πολυ καιρο 

Σύμφωνα πάντως με το στάτους του φίλου  Darkrider93 έρχονται με πτήση από Ολλανδία.

 

Σε έναν άλλο χρήστη από άλλο ελληνικό φόρουμ  που παράγγειλε έναν φακό μέσα στον Ιανουάριο του ήρθε από Ολλανδία σε 24 ημέρες.

 

Από ότι εχω καταλάβει ο χρόνος συνεπάγεται ανάλογος από που στέλνουν  από Κίνα ή από ευρωπαϊκή αποθήκη...

 

Υπομονή...

 

Εμένα πάντως ήδη αναγράφει στο view more tracking το tracking number της Γενικής Ταχυδρομικής. Ενώ αρχικά μου έδιναν ελληνικά ταχυδρομεία. Άρα προχωράει...

Επεξ/σία από Χλωριούχο Αμμώνιο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/2/2021 στις 2:23 ΜΜ, Χλωριούχο Αμμώνιο είπε

Σύμφωνα πάντως με το στάτους του φίλου  Darkrider93 έρχονται με πτήση από Ολλανδία.

 

Σε έναν άλλο χρήστη από άλλο ελληνικό φόρουμ  που παράγγειλε έναν φακό μέσα στον Ιανουάριο του ήρθε από Ολλανδία σε 24 ημέρες.

 

Από ότι εχω καταλάβει ο χρόνος συνεπάγεται ανάλογος από που στέλνουν  από Κίνα ή από ευρωπαϊκή αποθήκη...

 

Υπομονή...

 

Εμένα πάντως ήδη αναγράφει στο view more tracking το tracking number της Γενικής Ταχυδρομικής. Ενώ αρχικά μου έδιναν ελληνικά ταχυδρομεία. Άρα προχωράει...

εγω μπηκα εδω https://parcelsapp.com/ και λεει ποτε μπορει να ερθει ... τωρα ελπιζω κ νωριτερα δεν νομιζω να αργοπορησει κιαλλο 

παρσελαππ (2).png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα εσένα έρχεται με Ελτα κούριερ,...

Μάλλον προφανώς δεν είσαι Αθήνα ή σε άλλη μεγάλη πόλη, και γινεται αυτός ο διαχωρισμός στην μεταφορική.

Εμένα στις 19 ενημερώθηκε και άλλαξε και tracking με την Γενική Ταχυδρομική.

Ψάχνοντας άλλα ποστ άλλων χρηστών από την στιγμή που ενημερώθηκε με αυτό το μήνυμα το tracking "OUTBOUND EXPORT CUSTOMS CLEARED" παρέλαβαν σε περίπου 10 ημέρες με την Γενική.

 

379864049_Screenshot_2021-02-21FedExCrossBorder.png.954f0146177b34330b03deb8bcb54a96.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Χλωριούχο Αμμώνιο είπε

Άρα εσένα έρχεται με Ελτα κούριερ,...

Μάλλον προφανώς δεν είσαι Αθήνα ή σε άλλη μεγάλη πόλη, και γινεται αυτός ο διαχωρισμός στην μεταφορική.

Εμένα στις 19 ενημερώθηκε και άλλαξε και tracking με την Γενική Ταχυδρομική.

Ψάχνοντας άλλα ποστ άλλων χρηστών από την στιγμή που ενημερώθηκε με αυτό το μήνυμα το tracking "OUTBOUND EXPORT CUSTOMS CLEARED" παρέλαβαν σε περίπου 10 ημέρες με την Γενική.

 

379864049_Screenshot_2021-02-21FedExCrossBorder.png.954f0146177b34330b03deb8bcb54a96.png

μακαρι σε 10 μερες 
αθηνα μενω τωρα δεν ξερω τι παιζει να σου πω 
παντως εμενα η κατασταση λεει routed to destination

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/2/2021 στις 6:14 ΜΜ, Χλωριούχο Αμμώνιο είπε

Άρα εσένα έρχεται με Ελτα κούριερ,...

Μάλλον προφανώς δεν είσαι Αθήνα ή σε άλλη μεγάλη πόλη, και γινεται αυτός ο διαχωρισμός στην μεταφορική.

Εμένα στις 19 ενημερώθηκε και άλλαξε και tracking με την Γενική Ταχυδρομική.

Ψάχνοντας άλλα ποστ άλλων χρηστών από την στιγμή που ενημερώθηκε με αυτό το μήνυμα το tracking "OUTBOUND EXPORT CUSTOMS CLEARED" παρέλαβαν σε περίπου 10 ημέρες με την Γενική.

 

379864049_Screenshot_2021-02-21FedExCrossBorder.png.954f0146177b34330b03deb8bcb54a96.png

εμενα η παραγγελια μου επιτελους εφτασε εκανε 10 μερες απ οταν ξεκινησε για ολλανδια κ τωρα ειναι σε ελτα κουριερ της περιοχης μου 
ελπιζω να παραλαβετε ολοι συντομα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/2/2021 στις 9:04 ΠΜ, Christoforos? είπε

ΑΠΟΣΤΟΛΗ EΑ ,,,,,,,,,,NL

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή
ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 08-01-2021 01:35 ΟΛΛΑΝΔΙΑ
ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 12-01-2021 13:18 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Εγώ τρώω πίκρα κανονικά....

 

Ένας Μήνας και ακόμη Ολλανδία λέει.

Επιτέλους ήρθε μετά από 1.5 μήνα. Προσωπική εκτίμηση ότι τα δέματα είναι εδώ Ελλάδα και δεν τα σκανάρουν. Αποκλείεται το δέμα να έκανα 1.5 μην από Ολλανδία και με το που φάνηκε Ελλάδα να το πάρω σε 4 μέρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Christoforos? είπε

Επιτέλους ήρθε μετά από 1.5 μήνα. Προσωπική εκτίμηση ότι τα δέματα είναι εδώ Ελλάδα και δεν τα σκανάρουν. Αποκλείεται το δέμα να έκανα 1.5 μην από Ολλανδία και με το που φάνηκε Ελλάδα να το πάρω σε 4 μέρες. 

ontws

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια παιδιά χαίρομαι που παραλάβατε..Αυτό δείχνει την αξιοπιστία του καταστήματος. Γιατί όμως στο trustpilot.com οι αρνητικές πέφτουν βροχή, έχει να κάνει με τα κούριερ των άλλων χωρών;;;;

Το εχω απορία και θα εχω μια καχυποψία και δυσπιστία μέχρι να παραλάβω.

Εντέλει εμένα τίποτα ακόμα... Λογικά μέχρι το τέλος της επόμενης εβδομάδας θα το εχω στα χέρια μου.

Μια ερώτηση ήταν σφραγισμένα τα κινητά και είχαν και ευρωπαϊκό αντάπτορα ρεύματος;;;;

Στις 24/2/2021 στις 3:17 ΜΜ, Christoforos? είπε

Επιτέλους ήρθε μετά από 1.5 μήνα. Προσωπική εκτίμηση ότι τα δέματα είναι εδώ Ελλάδα και δεν τα σκανάρουν. Αποκλείεται το δέμα να έκανα 1.5 μην από Ολλανδία και με το που φάνηκε Ελλάδα να το πάρω σε 4 μέρες. 

 

Στις 24/2/2021 στις 5:18 ΜΜ, ffab074 είπε

ontws

 

Μια ερώτηση ήταν σφραγισμένα τα κινητά και είχαν και ευρωπαϊκό αντάπτορα ρεύματος;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...