Προς το περιεχόμενο

Dashcam EXTREME Car Video Recorder Guard XDR101 8,90 E-shop.gr


Doubt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://www.e-shop.gr/extreme-car-video-recorder-guard-xdr101-p-PER.708677

Δεν ξέρω τι απαιτήσεις μπορεί να έχει κανείς δίνοντας κάτω από 10 ευρώ για μια τέτοια συσκευή.

 

 Ενσωματωμένο IR LED.
Νυχτερινή λειτουργία.
Προβολή γωνίας 120 μοίρες.
Δυνατότητα λήψης φωτογραφιών.
Ανιχνευτής κίνησης.
Ενσωματωμένο μικρόφωνο και ηχείο.
Υποστηρίζει κάρτες μνήμης TF (microSD) έως 32GB.

Οθόνη LCD: 2.4''.

Ανάλυση των εγγεγραμμένων ταινιών: 1080p, 720p (interpolated).

Θύρα φόρτισης: mini USB.

Τροφοδοσία: 5V / 1A (περιλαμβάνεται καλώδιο φόρτισης σε αναπτήρα αυτοκινήτου).

Ενσωματωμένη μπαταρία: 100mAh.

Μήκος καλωδίου: 2,5 μέτρα.

Γλώσσες μενού: Πολωνικά, Αγγλικά, Γερμανικά, Ρωσικά, Τσέχικα, Δανέζικα, Κροατικά, Ισπανικά, Γαλλικά, Ιταλικά, Ολλανδικά, Πορτογαλικά.

Στο σκρουτζ υπάρχει ως Esperanza XDR101 στα 17+ ευρώ

https://www.skroutz.gr/s/20117704/Esperanza-XDR101.html

 

 

 

 

PER.708677_3.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 λεπτό πριν, VonLoutsos είπε

Φαινεται αρκετά ογκώδης για χρήση σε κράνος. Προσωπικη άποψη.

Εκτός αυτού, ας μην ξεχνάμε πως χρειάζεται μόνιμη παροχή ρεύματος γιατί τα 100mAh αρκούν για μόλις 5 λεπτά χρήσης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, othon.gr είπε

Εκτός αυτού, ας μην ξεχνάμε πως χρειάζεται μόνιμη παροχή ρεύματος γιατί τα 100mAh αρκούν για μόλις 5 λεπτά χρήσης.

Τα 100mah τα εχουν μονο ωσε οταν βγαζεις την πριζα να προλαβαινουν και να κανουν shut down.

3 ώρες πριν, leftis95 είπε

Μπορεί να γίνει mounted σε κράνος?

Οχι, για κρανος θελεις action camera.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είχα τη συγκεκριμένη, είναι φασόν κινέζικη, την είχα παρει για πλάκα. Και όντως είναι για πλάκα. Δεν αξίζει ούτε 3 ευρώ. Έχω  κάμερες σε δύο αυτοκίνητα και η συγκεκριμένη απλά δεν κάνει. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, sakisma είπε

Επειδή είχα τη συγκεκριμένη, είναι φασόν κινέζικη, την είχα παρει για πλάκα. Και όντως είναι για πλάκα. Δεν αξίζει ούτε 3 ευρώ. Έχω  κάμερες σε δύο αυτοκίνητα και η συγκεκριμένη απλά δεν κάνει. 

Φιλε εχεις να προτεινεις καμια της προκοπης;

Επεξ/σία από burnin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, burnin είπε

Φιλε εχεις να προτεινεις καμια της προκοπης;

Έχω την Apeman C450, η οποία είναι στο επίπεδο της Xiaomi 70mai (την έχει φίλος) και είναι δύο καλά entry level (κάτω από 50ρικο).  Θα μείνεις ικανοποιημένος. Έχω και μια Viofo που είναι σαφώς ανώτερη ποιοτικά ,πολύ καλή λήψη και στο σκοτάδι αλλά πάμε 100+ euro. Θα έλεγα ότι ίσως δεν αξίζει να επενδύσει κάποιος σε ακριβά μοντέλα (εκτός και αν είναι επαγγελματίας), αφού τη δουλειά σου θα την κάνεις με φτηνότερα. Άσε που αμφιβάλλω για τις αντοχές τους σε βάθος χρόνου κάτω από τις υψηλές θερμοκρασίες των καλοκαιριών. Νομίζω ότι τα δύο μοντέλα που ανέφερα είναι σε ικανοποιητικό επίπεδο. Προς θεού, μην αγοράζετε φτηνότερα μοντέλα. Όταν τα πιάσετε στα χέρια σας, θα καταλάβετε ότι είναι παιχνιδάκια για μικρά παιδιά και το video επιπέδου Sony Ericsson K800. 

  • Like 2
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, burnin είπε

Φιλε εχεις να προτεινεις καμια της προκοπης;

Απο τις καλύτερες επιλογές https://www.blueskysea-inc.com/b1w-p00097p1.html 

https://www.aliexpress.com/item/32836034734.html

Απο τα πιο σημαντικά:

  • Δεν έχει μπαταρία (που στην Ελλάδα σε λίγο καιρό λόγω ζέστης χαλάει και είναι για πέταμα) αλλά super capacitor. Σκοπός ύπαρξης, όπως και στη μπαταρία είναι σε ξαφνική διακοπή ρευματος να προλαβαίνει ναι γράφει και να κλείνει το τρέχον αρχείο εγγραφής.
  • 150° degree ultra wide angle lens (οι περισσότερες άλλες, είναι 100-120°)
Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, sakisma είπε

Έχω την Apeman C450, η οποία είναι στο επίπεδο της Xiaomi 70mai (την έχει φίλος) και είναι δύο καλά entry level (κάτω από 50ρικο).  Θα μείνεις ικανοποιημένος. Έχω και μια Viofo που είναι σαφώς ανώτερη ποιοτικά ,πολύ καλή λήψη και στο σκοτάδι αλλά πάμε 100+ euro. Θα έλεγα ότι ίσως δεν αξίζει να επενδύσει κάποιος σε ακριβά μοντέλα (εκτός και αν είναι επαγγελματίας), αφού τη δουλειά σου θα την κάνεις με φτηνότερα. Άσε που αμφιβάλλω για τις αντοχές τους σε βάθος χρόνου κάτω από τις υψηλές θερμοκρασίες των καλοκαιριών. Νομίζω ότι τα δύο μοντέλα που ανέφερα είναι σε ικανοποιητικό επίπεδο. Προς θεού, μην αγοράζετε φτηνότερα μοντέλα. Όταν τα πιάσετε στα χέρια σας, θα καταλάβετε ότι είναι παιχνιδάκια για μικρά παιδιά και το video επιπέδου Sony Ericsson K800. 

Εχω καμερες στα αυτοκινητα μου τα τελευταια 10 χρονια χωρις κανενα θεμα, την DR900S-2CH την εχω πανω απο χρονο πανω στο αυτοκινητο και δεν εχει βγαλει κιχ. Μια DR650GW-2CH την εχω 5 χρονια πανω σε αυτοκινητο και δεν εχει κανει κιχ.

Την δουλεια σου την κανεις και με ενα Toyota Aygo και με μια Chevrolet Corvette η και με μια Ferrari, το θεμα ειναι τι σου προσφερει η καθε μια (και σε θεμα ποιοτητας εικονας οι διαφορες ειναι χαοτικες - το κακο ειναι πως πολυς κοσμος αυτα τα βιντεο τα βλεπει σε μικρες οθονες και σου λεει καλα ειναι, οταν τα βαζουν σε μεγαλες για να δουν καλυτερα λεπτομερειες κλαινε τα χρηματα τους). Και μετα φυσικα εχουμε GPS, προσβαση μεσω Cloud στην τοποθεσια του αυτοκινητου, accelerometers, δυνατοτητα καταγραφης οταν το αμαξι ειναι παρκαρισμενο και αλλα πολλα.

Εν ολιγοις αν καποιος εχει Καλο αυτοκινητο πρεπει να βαλει και Καλη καμερα κατεμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει συμβει σε καποιον κατι ετσι ωστε να παρουσιασει το αρχειο της καμερας και η αντιθετη πλευρα να το δεκτει?

Ρωταω γιατι σε παρανομη προσπεραση με αποτελεσμα να πεσω εκτος ασφαλτου, χωρις ζημιες ευτυχως, καλεσα αστυνομια και τους ειπα τι εγινε και οτι εχω βιντεο απο το συμβαν που ανεφεραν οτι αν ερθεις να κανεις μυνηση και μας δειξεις το βιντεο μπορουμε να σε κρατησουμε μεχρι να ρωτησουμε τον κατοχο του αυτοκινητου που κατεγραψες (και εκανε την παρανομια) αν θελει να κινηθει νομικα εναντιον σου για παραβιαση των προσωπικων δεδομενων. 

Ολα αυτα τα λεω γιατι θελω να βαλω την καμερα που εχω (action camera) στο κρανος γιατι η κατασταση εχει παραγινει, αλλα να μην βρεθω και μπλεγμενος μετα...

ευχαριστω και συγνωμη γιατι την καταχρηση του ποστ αλλα ειδα την κουβεντα και ειπα να ρωτησω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνώμη μου είναι να υπάρχει κάμερα να καταγράφει τι γίνεται και ας μου κάνουν μήνυση για προσωπικά δεδομένα. 

 

Είμαι στο ψάξιμο να πάρω κάποια, όμως αυτή του θέματος τη θεωρω παιχνιδάκι. 

Μάλλον θα πάρω την xiaomi αλλά θέλω να την βγάζω κάθε φορά που βγαίνω απ' το αυτοκίνητο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, verylife78 είπε

Ρωταω γιατι σε παρανομη προσπεραση με αποτελεσμα να πεσω εκτος ασφαλτου, χωρις ζημιες ευτυχως, καλεσα αστυνομια και τους ειπα τι εγινε και οτι εχω βιντεο απο το συμβαν που ανεφεραν οτι αν ερθεις να κανεις μυνηση και μας δειξεις το βιντεο μπορουμε να σε κρατησουμε μεχρι να ρωτησουμε τον κατοχο του αυτοκινητου που κατεγραψες (και εκανε την παρανομια) αν θελει να κινηθει νομικα εναντιον σου για παραβιαση των προσωπικων δεδομενων. 

Πιθανό να σε "ψάρωσαν" για να γλιτώσουν τη γραφειοκρατεία, (υποβολή μήνυσης κλπ.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...