Προς το περιεχόμενο

[ρομποτικη σκούπα] Xiaomi Mijia STYJ02YM Mop Vacuum Cleaner 2100pa @ Banggood στα 224 Ευρώ


Konstantin77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 136
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα, είχα μπανισει την viomi v3 αλλά παραηταν καλή η τιμή αυτή του θέματος και την τσίμπησα, thanks TS. 

Κάποιος κάτοχος να προτείνει κάνα bundle ανταλλακτικών να βγάλει 1-2 χρόνια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να την αγοράσω με τον κωδικό  αλλά δυστυχώς δεν μου βγάζει την τιμή της προσφοράς που αναφέρεται 224 Εuro. Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά με αυτό?

offer.jpg.c7cb1bfe5c8ed00e2024ee42728161eb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/7/2020 στις 12:51 ΠΜ, takss είπε

Προσπαθώ να την αγοράσω με τον κωδικό  αλλά δυστυχώς δεν μου βγάζει την τιμή της προσφοράς που αναφέρεται 224 Εuro. Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά με αυτό?

 

εχει ληξει το κουπονι αυτο, το καλυτερο κουπονι που ισχυει ειναι το BGGRXMZ  που βγαινει οσο δειχνει, στα 241 χωρις ασφαλιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε η σκούπα σήμερα, το πρόβλημα είναι ότι η συσκευή είναι eu Version και όλες οι άλλες μου china Versions μπορώ να κάνω κάτι να τις έχω όλες σε ένα mi home? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Orgios είπε

Μου ήρθε η σκούπα σήμερα, το πρόβλημα είναι ότι η συσκευή είναι eu Version και όλες οι άλλες μου china Versions μπορώ να κάνω κάτι να τις έχω όλες σε ένα mi home? 

 

Στις 22/7/2020 στις 9:00 ΜΜ, georsev είπε

Εύκολο είναι να το fix..

Είδες αν εκτός απο EU, είναι και updated version που να μην τρέχει νερό στην πλακέτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Orgios είπε

Μου ήρθε η σκούπα σήμερα, το πρόβλημα είναι ότι η συσκευή είναι eu Version και όλες οι άλλες μου china Versions μπορώ να κάνω κάτι να τις έχω όλες σε ένα mi home? 

εγώ δε τα κατάφερα. συμβιβάστηκα να γυρισω τις yeelight στην ευρωπη αλλα οι κάμερες παίζουν μόνο στο china server οπότε παράγγειλα νέες κάμερες eu . 

17 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Είδες αν εκτός απο EU, είναι και updated version που να μην τρέχει νερό στην πλακέτα?

έχοντας την eu απο Ελλάδα Αγορασμένη με product date κάπου απριλιο του 20  δεν έχω αντιμετωπισει τετοιο θεμα btw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, Orgios είπε

Μου ήρθε η σκούπα σήμερα, το πρόβλημα είναι ότι η συσκευή είναι eu Version και όλες οι άλλες μου china Versions μπορώ να κάνω κάτι να τις έχω όλες σε ένα mi home?

Οι μόνες λύσεις που έχω βρει (γιατί έχω αντίστοιχο θέμα) είναι κάτι σαν κι αυτό: https://en.xiaomitoday.it/mi-home-mod-here's-how-to-transfer-xiaomi-smart-devices-from-china-server-to-europe.html

Υπάρχουν επίσης και cracked εκδόσεις του MiHome που είναι region free.

Για λόγους ασφαλείας έχω επιλέξει να μην εφαρμόσω κάποια από αυτές τις λύσεις. Σου συστήνω κι εσένα το ίδιο και αν κάνεις κάτι τέτοιο είναι με δική σου ευθύνη.

Η άλλη σου λύση είναι να κλωνοποιήσεις το Mi Home app, να το έχεις δύο φορές και στο δεύτερο app να κάνεις login στον EU server. Κάποια κινητά υποστηρίζουν out of the box κλωνοποίηση εφαρμογών αλλιώς θες ένα app σαν κι αυτό: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.island

Επεξ/σία από imvrios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Orgios είπε

Μου ήρθε η σκούπα σήμερα, το πρόβλημα είναι ότι η συσκευή είναι eu Version και όλες οι άλλες μου china Versions μπορώ να κάνω κάτι να τις έχω όλες σε ένα mi home? 

Μα καλά οι Κινέζοι china version δεν αναγράφουν της προσφοράς του θέματος?σου έστειλαν εσένα eu version?δώσε λίγες λεπτομέρειες ποιο ακριβός μοντέλο σου έστειλαν...μηπ ς σου έστειλαν το μοντέλο του 2020?

Επεξ/σία από georsev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, στα 250 δεν αξίζει καθώς την βρίσκω πλέον 300 απο skroutz  με 2 χρόνια εγγύηση. Το πρόβλημα είναι το firmware της international (EU) έκδοσης δεν γίνεται συχνά update και λειτουργίες όπως η υποστήριξη πολλαπλών ορόφων, κλπ δεν υποστηρίζονται. Τη συγκεκριμένη λειτουργία και άλλες χρήσιμες λειτουργίες η κινέζικη έκδοση τις υποστηρίζει απο τον Ιανουάριο του 2020. Γνωρίζει κάποιος περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το αν και πότε θα γίνει ενημέρωση του firmware και υποστήριξη αυτών των λειτουργιών (multi floor map support) . Τέλος, προβληματίζομαι αν αξίζει να δώσω 140 παραπάνω δλδ 440 και να πάρω την roborock S5 MAX. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Orgios είπε

που το βλεπω ρε παιδια?

Βάλε καμία φωτογραφία από τον κωδικό της συσκευής και πως το αναγνωρίζει η εφαρμογή μέσα..πάντως σου ήρθε πολύ γρήγορα..

Επεξ/σία από georsev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Orgios είπε

Μου ήρθε η σκούπα σήμερα, το πρόβλημα είναι ότι η συσκευή είναι eu Version και όλες οι άλλες μου china Versions μπορώ να κάνω κάτι να τις έχω όλες σε ένα mi home? 

Με τι σου ήρθε; Σου ήρθε στο σπίτι ή ειδοποίηση να πας να την παραλάβεις; Εμένα μου βγάζει ένα tracking number από DHL Parcel. Και πρέπει να την παρήγγειλα μία μερά μετά από εσένα (22/07).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...