Προς το περιεχόμενο

Επίσημο το OnePlus Nord που έρχεται στην Ελλάδα με τιμή από €449


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να χαίρεστε τη midrange migato σας! Δεν μας έφτανε μία punch hole κάμερα, βάλανε δύο να κάνουμε συλλογή. Για να δούμε τι διάολο θα παρουσιάσει η Google και πότε (Pixel 4a, Pixel 5).

Επεξ/σία από whoever81
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 160
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, TopicStrarter είπε

Είναι συνδυασμός 2 πραγμάτων

 

Απο την μια τσοπάνηδες έλληνες επιχειρηματίες που ακολουθούν πιστά τον νόμο της αδράνειας του Νεύτωνα και με απλοϊκές σκέψεις κοιτάνε πως να στήσουν κάτι για αρπαχτή γιατί ποιος κάθεται να κάνει business plan, να στοχεύσει σε  κέρδος δια της κατανάλωσης,συνεργασίες και δίκτυα, brand recognition κτλ 

 

Και απο την άλλη κορόιδα καταναλωτές που τα λιγουρεύονται τρώνε σκέτα μακαρόνια για κάνα 3μηνο και τα αγοράζουν και μετά το παίζουν γιάπηδες στην καφετέρια που παραγγέλνουν σκέτο καφέ :P 

 

23% φπα δεν έχουν εκεί όπως εδώ; 

και εγώ οπως είδα τη πολύ ωραία φωτο με τα luxury κινητά πανω στο τραπέζι σκέφτηκα την καφετέρια,  φρεντο και one plus , σημερα μας κρίνουν ολοι απο τι κινητο έχουμε :) κινητάρα πάντως , θέλω και τα One Plus Buds στο ίδιο χρώμα

Επεξ/σία από ethereum
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, whoever81 είπε

Να χαίρεστε τη midrange migato σας! Δεν μας έφτανε μία punch hole κάμερα, βάλανε δύο να κάνουμε συλλογή. Για να δούμε τι διάολο θα παρουσιάσει η Google και πότε (Pixel 4a, Pixel 5).

Κι εγώ αυτά περιμένω. Όχι ότι με ενδιαφέρει η συγκεκριμένη κατηγορία smartphones, μιας και έχω Pixel 4XL, αλλά θα έχει ενδιαφέρον να δούμε ανάμεσα σε Pixel 4A, Oneplus Nord και iphone SE, τι θα παιχτεί γενικότερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ethereum είπε

και εγώ οπως είδα τη πολύ ωραία φωτο με τα luxury κινητά πανω στο τραπέζι σκέφτηκα την καφετέρια,  φρεντο και one plus , σημερα μας κρίνουν ολοι απο τι κινητο έχουμε :) κινητάρα πάντως , θέλω και τα One Plus Buds στο ίδιο χρώμα

τα buds στο μπλε χρωμα ειναι ερωτας, με βλεπω να τα χτυπαω😍

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειλικρινά, έχω μια απορία. Γιατί εσείς που σε ΟΛΑ ,μα ΟΛΑ, τα θρέντς μας τα κάνετε τσουρέκια με την γκρίνια οτι όλα ειναι ακριβότερα στην Ελλάδα, η φορολογία είναι υψηλότερη, οι μισθοί είναι χαμηλότεροι, οι επιχειρηματίες είναι λαμόγια κλπ, δεν μεταναστεύετε στις χώρες που στην φαντασία σας (και μόνο εκεί) είναι τόσο ονειρικά ολα; 

Στο θέμα τώρα (συγγνώμη για το οφτοπικ αλλά δεν αντέχω την μίρλα) το κινητό ειναι εξαιρετικό για αυτά που προσφέρει στην τιμή του. Επιδόσεις σχεδόν ναυαρχίδας (ειλικρινά δεν χρειάζεται περισσότερο processing power απο αυτό που προσφέρει ο 765G για το 99% των εφαρμογών), οθονάρα 90hz, φοβερή κάμερα και το ταχύτατο Oxygen OS. Τι άλλο θέλετε με 440 ευρώ ρε αχάριστοι; 

Επεξ/σία από fragma
  • Like 4
  • Confused 9
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, fragma είπε

Ειλικρινά, έχω μια απορία. Γιατί εσείς που σε ΟΛΑ ,μα ΟΛΑ, τα θρέντς μας τα κάνετε τσουρέκια με την γκρίνια οτι όλα ειναι ακριβότερα στην Ελλάδα, η φορολογία είναι υψηλότερη, οι μισθοί είναι χαμηλότεροι, οι επιχειρηματίες είναι λαμόγια κλπ, δεν μεταναστεύετε στις χώρες που στην φαντασία σας (και μόνο εκεί) είναι τόσο ονειρικά ολα; 

Αγόρι μου έχεις κάποιο πρόβλημα? Το oneplus 8 και 8 pro, έχουν την ίδια τιμή Γερμανία/Ελλάδα κλπ. 699 και 899. Με διαφορετική φορολογία. Μην γράφεις απλά για να γράφεις. Το nord από την άλλη έχει 50 € διαφορά ακόμα και μεταξύ Ελλάδας-Ιταλίας που έχουν απλά διαφορά 2%. 

Επεξ/σία από pogchamp
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

369  ευρω απο αμαζον αν εχει prime , και αστε τους εισαγωγεις σε ονειροξεις...

https://www.amazon.es/Teléfono-OnePlus-Pantalla-Cuádruple-Garantía/dp/B08BPK5QR4/ref=sr_1_5?__mk_es_ES=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=oneplus+nord&qid=1595352549&sr=8-5

Επεξ/σία από forgotten
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, forgotten είπε

369  ευρω απο αμαζον αν εχει prime , και αστε τους εισαγωγεις σε ονειροξεις...

https://www.amazon.es/Teléfono-OnePlus-Pantalla-Cuádruple-Garantía/dp/B08BPK5QR4/ref=sr_1_5?__mk_es_ES=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=oneplus+nord&qid=1595352549&sr=8-5

Τώρα θα έγραφα και εγω τι παίζει με τα Αμαζον. Η τελική τιμή μαζι με μεταφορικά + ελληνικό ΦΠΑ είναι 387€ που είναι το φθηνότερο που μπορώ να βρω αυτή τη στιγμή. 404 βγαίνει απο γερμανικό, 410€ βγαίνει από Αγγλικό. Νομίζω πετυχαίνει να κάνει ενα μηνα free trial το prime για να πάρεις την έκπτωση. Οπότε όποιος ενδιαφέρεται 387 απο Ισπανικό Amazon, οτι πιο κοντά που στα 350€ που θα ήταν απίστευτο deal κατα τη γνώμη μου! (Έχω 3 χρόνια το one plus 5T και είναι το μοναδικο κινητό που μου κράτησε πάνω απο 2 χρόνια, απροβληματιστο, lag free και 1+ μπαταρία ακομα και σήμερα..) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

310,00 ευρω τελικη τιμη χωρις ΦΠΑ μαζι με τα μεταφορικα απο amazon Iταλιας με prime........αξιζει να το προχωρησω?

Επεξ/σία από HERTHAN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

310,00 ευρω τελικη τιμη χωρις ΦΠΑ μαζι με τα μεταφορικα απο amazon Iταλιας με prime........αξιζει να το προχωρησω?

Αν δεν σε ενοχλούν οι mid range επιδόσεις με gpu του 2017 οι 2 τρύπες μέσα στην οθόνη και σε φτάνουν τα 128gb χώρου χωρίς επέκταση μνήμης και το μόνο ηχείο εννοείται προχωράς. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...