Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 28,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

25 minutes ago, oykas2001 said:

Ίσως δεν το διατύπωσα σωστά. Με το άνοιγμα της αγοράς ενέργειας έπρεπε η ΔΕΗ να μειώσει πελατολόγιο, κάπως έτσι τέλος πάντων

δεν έπρεπε.. απλά έγινε κάποια στιγμή ασύμφορη και ο κόσμος άρχισε να φέυγει μαζικά. Το κεφάλι της την έφαγε.. Εν πάσει περιπτωσει ας μην βγαίνουμε εκτός θέματος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

2 παροχές σε myHome Enter από πέρσι το Νοέμβριο, ενεργοποίησα τον προηγούμενο μήνα την πάγια εντολή με κάρτα (Alpha Bank) μέσω του e-bill και στις 2.

Λίγες μέρες μετά εκδόθηκαν 3 λογαριασμοί, ένας έναντι κι ένα εκκαθαριστικός στην μία παροχή με ημερομηνίες πληρωμής 5/11 και 11/11 και στην άλλη παροχή ένας έναντι με ημερομηνία πληρωμής 22/11.

Σήμερα τράβηξαν μέσω πάγιας τα χρήματα για τον έναντι με deadline 22/11, αντί για αυτόν με 5/11...

Φαντάζομαι ότι δεν με καίει τόσο όσο αν ήμουν στο Online, αλλά κάτι μου λέει ότι δεν θα πληρωθεί ο έναντι με deadline 5/11 σήμερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση   έκανα αίτημα για αλλαγή ονόματος από της γιαγιάς της συζύγου σε μένα στο home online απευθείας...

5η μερα δεν έχει έρθει κάτι στο email ...

 

Προβληματίζομαι;;; ξανακάνω αίτηση;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vrkyriakos είπε

Ερώτηση   έκανα αίτημα για αλλαγή ονόματος από της γιαγιάς της συζύγου σε μένα στο home online απευθείας...

5η μερα δεν έχει έρθει κάτι στο email ...

 

Προβληματίζομαι;;; ξανακάνω αίτηση;;;;

Καλησπερα.. Αυτο θα το μαθεις αν εχει ολοκληρωθει η εντολη απο τον Δεδδηε.. Παρε τηλεφωνο και δωσε τον αριθμο παροχης σου να δεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλησπερα.. Αυτο θα το μαθεις αν εχει ολοκληρωθει η εντολη απο τον Δεδδηε.. Παρε τηλεφωνο και δωσε τον αριθμο παροχης σου να δεις..

Δε θα πρέπει να μου που  ότι είμαστε οκ για homeonline ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, vrkyriakos είπε

Δε θα πρέπει να μου που  ότι είμαστε οκ για homeonline ?

Ποιος να στο πει... Εκει θα παρεις να ρωτησεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, vrkyriakos said:

Δε θα πρέπει να μου που  ότι είμαστε οκ για homeonline ?

εναλλακτικά κοίτα εδώ βάζοντας τον αριθμό παροχής τι όνομα βγάζει https://apps.deddie.gr/LicensedElectricianCertification/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, vrkyriakos είπε

Δε θα πρέπει να μου που  ότι είμαστε οκ για homeonline ?

Αυτες τις αλλαγες  ονοματων , παροχων τις κανει ο Δεδδηε.. Απο δικια της εγκριση.,..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για αιτηση με econtract, έστειλαν μετα απο 4 εργασιμες συν σημερα τη συμβαση και τα δικαιολογητικα για υπογραφή αλλα στην συμβαση αναγραφει Γ1. Επειδή παρακολουθω το θέμα εχω δει οτι εγινε και σε άλλους, τι κανω το στελνω με γ1 και προσεύχομαι να μην καταργηθει το myhomeonline ώστε να το κάνω με την πρωτη ευκαιρία με το ebill η να τους επιμείνω οτι θελω το online απευθείας? 

Καταφερε κανεις μετα απο επικοινωνία να τους πεισει να στειλουν νεα συμβαση με my home online? 

Θελω να πω, αν η επιλογη μου είναι μονο γ1 και ηλεκτρονικα το home online τοτε παω σε καταστημα κάνω το γ1 που θα γινει και πολυ γρηγοροτερα

Επεξ/σία από Manolo7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Manolo7 είπε

Για αιτηση με econtract, έστειλαν μετα απο 4 εργασιμες συν σημερα τη συμβαση και τα δικαιολογητικα για υπογραφή αλλα στην συμβαση αναγραφει Γ1. Επειδή παρακολουθω το θέμα εχω δει οτι εγινε και σε άλλους, τι κανω το στελνω με γ1 και προσεύχομαι να μην καταργηθει το myhomeonline ώστε να το κάνω με την πρωτη ευκαιρία με το ebill η να τους επιμείνω οτι θελω το online απευθείας? 

το econtract δεν έγραφε online ?

https://www.insomnia.gr/forums/topic/745862-δεη-myhome-onlineenter/?do=findComment&comment=58895175

θεωρητικά η αίτηση ισχύει ακόμα και αν το καταργήσουν εμπορικά, πρακτικά το τι θα κάνει η ΔΕΗ σε τέτοια περίπτωση δεν ξέρω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, korakios είπε

το econtract δεν έγραφε online ?

https://www.insomnia.gr/forums/topic/745862-δεη-myhome-onlineenter/?do=findComment&comment=58895175

θεωρητικά η αίτηση ισχύει ακόμα και αν το καταργήσουν εμπορικά, πρακτικά το τι θα κάνει η ΔΕΗ σε τέτοια περίπτωση δεν ξέρω

 

ονλαιν εγραφε απλα πως να υπογραψω τωρα κατι που λεει γ1. θα επαιρνα τηλεφωνο αλλα μιας και μεχρι την δευτερα δεν γινεται ειπα να ρωτησω εδω. αν οπως υποψιαζομαι μου πουν να κανω το γ1 πρωτα και μετα ηλεκτρονικα το online μεσω ebill θα παω απευθειας σε καταστημα να προχωρησει και πιο γρηγορα η αιτηση. 

1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν πας σε κατάστημα για Γ1 και υπογράψεις εκεί , μετά δεν έχεις κάποια κάλυψη αν καταργηθεί το online μιας και αιτήσαι Γ1 και υπογράφεις Γ1 (ούτε για υπαναχώρηση έχεις)

απο την αίτηση πάντως δε δείχνει οτι έκανες για αλλαγή προμηθευτή αλλά για αλλαγή ονόματος / χρήσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...