Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, korakios είπε

αν πας σε κατάστημα για Γ1 και υπογράψεις εκεί , μετά δεν έχεις κάποια κάλυψη αν καταργηθεί το online μιας και αιτήσαι Γ1 και υπογράφεις Γ1 (ούτε για υπαναχώρηση έχεις)

απο την αίτηση πάντως δε δείχνει οτι έκανες για αλλαγή προμηθευτή αλλά για αλλαγή ονόματος / χρήσης

Δεν γραφω καπου ότι κάνω αλλαγη προμηθευτη, δεη σε δεη ειναι, να το πάρω στο ονομα μου θελω και ταυτοχρονα να βαλω καποιο προγραμμα ειτε εντερ ειτε ονλαιν. 

20 ώρες πριν, Manolo7 είπε

αρα δινουν προτεραιοτητα σε αυτους απο αλλη εταιρια, εγω δεη σε δεη απο τριτη αιτηση και παμε για δευτερα και αν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, Manolo7 είπε

Δεν γραφω καπου ότι κάνω αλλαγη προμηθευτη, δεη σε δεη ειναι, να το πάρω στο ονομα μου θελω και ταυτοχρονα να βαλω καποιο προγραμμα ειτε εντερ ειτε ονλαιν. 

τότε έπρεπε ήδη να πας επιτόπου να ξεμπερδεύεις με την αλλαγή ονόματος και καπάκι αίτηση για το online

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

τότε έπρεπε ήδη να πας επιτόπου να ξεμπερδεύεις με την αλλαγή ονόματος και καπάκι αίτηση για το online

 Αυτό θα κανω εν τελει, ελπιζω να μην έχω θεμα που θα έχω ήδη μια αίτηση econtract να εκκρεμεί οταν θα παω στο κατάστημα για αλλαγη ονοματος 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Manolo7 είπε

 Αυτό θα κανω εν τελει, ελπιζω να μην έχω θεμα που θα έχω ήδη μια αίτηση econtract να εκκρεμεί οταν θα παω στο κατάστημα για αλλαγη ονοματος 🤣

Δεν υπάρχει η έννοια αλλαγής ονόματος εδώ και χρόνια. Γίνεται λύση του προηγούμενου συμβολαίου και υπογραφή νέου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα , τι παίζει με το νυχτερινό και το ΚΟΤ Β , γιατί ότι έχω καταναλώσει το βράδυ με χρεώνει κανονικά με την χρέωση της ημέρας και μετά εφαρμόζεται η έκπτωση ΚΟΤ στις kW που έχω κάψει συνολικά.Κανονικά δεν έπρεπε να χρεώνομαι ξεχωριστά? Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα, έχω 2 παροχές Γ1Ν και Γ1.

Θέλω να τις μετατρέψω σε myHomeEnter. Αυτό μπορεί να γίνει μέσω τηλεφώνου; Δεν θέλω να μπλέξω με ebill γιατί οι λογαριασμοί είναι μεγάλων σε ηλικία ανθρώπων θέλουν να έχουν τον λογαριασμό σε χαρτί κλπ. Για τον ίδιο λόγο δεν τους προτείνω και το myhome online που έχει πληρωμή με πάγια εντολή με πιστωτική κλπ. Ποιά η διαδικασία για αλλαγή σε myHomeEnter χωρίς ebill; 

Αν γίνει η αλλαγή με ποιά συχνότητα θα έρχεται πλεον ο λογαριασμός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, gbraounis είπε

Καλησπέρα , τι παίζει με το νυχτερινό και το ΚΟΤ Β , γιατί ότι έχω καταναλώσει το βράδυ με χρεώνει κανονικά με την χρέωση της ημέρας και μετά εφαρμόζεται η έκπτωση ΚΟΤ στις kW που έχω κάψει συνολικά.Κανονικά δεν έπρεπε να χρεώνομαι ξεχωριστά? Ευχαριστώ.

Δεν γίνεται ΚΟΤ και νυχτερινο. Η χρέωση στις kw σου θα είναι με την ημερησία τιμή kw. Ούτε εγώ το γνώριζα αλλά έτσι με χρέωσαν και εμένα στον πρώτο μου λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, tempo είπε

καλησπέρα, έχω 2 παροχές Γ1Ν και Γ1.

Θέλω να τις μετατρέψω σε myHomeEnter. Αυτό μπορεί να γίνει μέσω τηλεφώνου; Δεν θέλω να μπλέξω με ebill γιατί οι λογαριασμοί είναι μεγάλων σε ηλικία ανθρώπων θέλουν να έχουν τον λογαριασμό σε χαρτί κλπ. Για τον ίδιο λόγο δεν τους προτείνω και το myhome online που έχει πληρωμή με πάγια εντολή με πιστωτική κλπ. Ποιά η διαδικασία για αλλαγή σε myHomeEnter χωρίς ebill; 

Αν γίνει η αλλαγή με ποιά συχνότητα θα έρχεται πλεον ο λογαριασμός;

Κλείσε ραντεβού στο : https://appointment.dei.gr/#section1 , & το κάνεις στα Καταστήματα ΔΕΗ , Με την φυσική παρουσία τους .. (για αλλαγή  2 παροχές Γ1Ν και Γ1 σε myHomeEnter). Εκεί ,  θα στα κάνουν όλα ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gbraounis είπε

Καλησπέρα , τι παίζει με το νυχτερινό και το ΚΟΤ Β , γιατί ότι έχω καταναλώσει το βράδυ με χρεώνει κανονικά με την χρέωση της ημέρας και μετά εφαρμόζεται η έκπτωση ΚΟΤ στις kW που έχω κάψει συνολικά.Κανονικά δεν έπρεπε να χρεώνομαι ξεχωριστά? Ευχαριστώ.

Υπάρχει αντίστοιχο θέμα για ΚΟΤ.

1 ώρα πριν, tempo είπε

καλησπέρα, έχω 2 παροχές Γ1Ν και Γ1.

Θέλω να τις μετατρέψω σε myHomeEnter. Αυτό μπορεί να γίνει μέσω τηλεφώνου; Δεν θέλω να μπλέξω με ebill γιατί οι λογαριασμοί είναι μεγάλων σε ηλικία ανθρώπων θέλουν να έχουν τον λογαριασμό σε χαρτί κλπ. Για τον ίδιο λόγο δεν τους προτείνω και το myhome online που έχει πληρωμή με πάγια εντολή με πιστωτική κλπ. Ποιά η διαδικασία για αλλαγή σε myHomeEnter χωρίς ebill; 

Αν γίνει η αλλαγή με ποιά συχνότητα θα έρχεται πλεον ο λογαριασμός;

Μπορείς να κάνεις αίτηση στο ebill για το Enter, και να παραμείνει ο έγχαρτος. Θα τους γλυτώσεις κι απ'τη ταλαιπωρία να πάνε στο κατάστημα αυτοπροσώπως. Για να κάνεις όμως εγγραφή στο ebill πρέπει να συμφωνούν τα στοιχεία που έχουν καταχωρήσει στο σύστημα από παλιά (ημ. γέννησης, ταυτότητα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tsigpan είπε

Δεν γίνεται ΚΟΤ και νυχτερινο. Η χρέωση στις kw σου θα είναι με την ημερησία τιμή kw. Ούτε εγώ το γνώριζα αλλά έτσι με χρέωσαν και εμένα στον πρώτο μου λογαριασμό.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, ozzo είπε

Η επιδότηση (18€) θα μπει στο enter ή στο online?

όχι φυσικά , αλλά αν θες μπες στο Γ1 να πάρεις επιδότηση

0,06€/kw (έως 600kw/μήνα) απο Οκτώβριο για 0,19 κιλοβατώρας Οκτωβρίου

και 0,2631€/kw κιλοβατώρα Νοεμβρίου,

0,03€/kw για καταναλώσεις Σεπτεμβρίου με τιμή κιλοβατώρας 0,1750

21 λεπτά πριν, ozzo είπε

Το excel που είναι?

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1x0pz1zuXPTSEv7yuj-oqxlfh_cFnMkrJTGb4gNFH3u0/edit?usp=sharing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

Όποιος είναι σε απλό Γ1, είναι καλύτερο να πάει σε online (24 μήνες συμβόλαιο); Με ανησυχεί η δέσμευση για 24 μήνες...

Μπορεί κάποιος να πει τα +/- ανάμεσα στα Γ1, enter, online;

 

  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, gbraounis είπε

Καλησπέρα , τι παίζει με το νυχτερινό και το ΚΟΤ Β , γιατί ότι έχω καταναλώσει το βράδυ με χρεώνει κανονικά με την χρέωση της ημέρας και μετά εφαρμόζεται η έκπτωση ΚΟΤ στις kW που έχω κάψει συνολικά.Κανονικά δεν έπρεπε να χρεώνομαι ξεχωριστά? Ευχαριστώ.

για να μη μείνει η ερώτηση με λάθος απάντηση (οτι δεν παίζει ΚΟΤ με νυχτερινο, μια χαρά παίζει)

Το νυχτερινό το ΘΕΛΕΙΣ στο ΚΟΤ, για να μην πιάνεις εύκολα το όριο KWh που έχει εγκριθεί.  Μέχρι το όριο, οι νυχτερινές λογίζονται ως ημερήσιες.

Οι KWh νυχτερινού, μετράνε ώς Ημέρας ΜΕΧΡΙ το όριο των KWh του ΚΟΤ,
και χρέωνονται ως ημέρας με έκπτωση ΚΟΤ..

πχ. με όριο KOT  1400 KWh
1000 ημ + 250 νυχτ 
..θα χρεωθούν 1250 ημέρας με εκπτωση ΚΟΤ
1000 ημ + 600 νυχτ
..θα χρεωθούν 1400 (1000+400) ημέρας με εκπτωση ΚΟΤ και 200 νυχτερινές
1400 ημ + 200 νυχτ 
..θα χρεωθούν 1400 ημερας με εκπτωση ΚΟΤ και 200 νυχτερινές 

ελπίζω να είναι κατανοητό.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, αν κάποιος είναι στη ΔΕΗ Γ1 και πάει στο my home online που έχει μηδενική εγγύηση όπως λέει στους όρους τι γίνεται με την εγγύηση που είχε καταβάλει παλαιότερα στο ΔΕΗ Γ1, επιστρέφεται; συμψηφίζεται; ή μένει ως έχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...