Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Angelos8888 είπε

Είναι σίγουρο αυτό;  Δηλαδή εφόσον τώρα δεν είμαι πλέον δικαιούχος του ΚΟΤ, θα μπω στο Γ1 και δεν θα επιστρέψω αυτόματα στο συμβόλαιο που είχα κάνει για το my home enter;

Όταν έβαλες ΚΟΤ, κατήγγειλες αυτόματα τη σύμβαση του Enter.

 

1.jpg.7a80d1f5517ee691877ea784f1760a63.jpg

 

 

Aν μπεις στο ebill και δεις ότι δεν έχεις πρόγραμμα ενεργοποιημένο, τότε είσαι στο Γ1.

4.jpg.871b25a76f739eecd17bfda3877b17ce.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, ekrepali είπε

Όταν έβαλες ΚΟΤ, κατήγγειλες αυτόματα τη σύμβαση του Enter.

 

1.jpg.7a80d1f5517ee691877ea784f1760a63.jpg

 

 

Aν μπεις στο ebill και δεις ότι δεν έχεις πρόγραμμα ενεργοποιημένο, τότε είσαι στο Γ1.

4.jpg.871b25a76f739eecd17bfda3877b17ce.jpg

Έχεις απόλυτο δίκιο. Δεν μου βγάζει το my home enter. Έκανα αίτηση για το online και μου έβγαλε μήνυμα: το αίτημα σας για το ΔΕΗ myHome Online είναι υπό εξέταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Angelos8888 είπε

Έχεις απόλυτο δίκιο. Δεν μου βγάζει το my home enter. Έκανα αίτηση για το online και μου έβγαλε μήνυμα: το αίτημα σας για το ΔΕΗ myHome Online είναι υπό εξέταση.

ρώτα όμως αν μπορείς χωρίς να πληρώσεις ρήτρες αποχώρησης μιας και κανονικά (απο όσο έχω καταλάβει) είσαι ακόμα στο enter και έπρεπε αυτόματα να γυρίσεις με το που τελείωσε το KOT

Μπορεί και να κάνω λάθος

@ekrepali?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, korakios είπε

ρώτα όμως αν μπορείς χωρίς να πληρώσεις ρήτρες αποχώρησης μιας και κανονικά (απο όσο έχω καταλάβει) είσαι ακόμα στο enter και έπρεπε αυτόματα να γυρίσεις με το που τελείωσε το KOT

Μπορεί και να κάνω λάθος

@ekrepali?

Μπήκα στο ebill και μου βάζει ακριβώς αυτό που έβαλε στη φωτο @ekrepali 

Πλέον δεν μου το εμφανίζει το enter αλλά μόνο το online.

Επίσης @ekrepali με τα χρήματα της εγγύησης που είχα δώσει, μήπως ξέρεις τι γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Angelos8888 είπε

Μπήκα στο ebill και μου βάζει ακριβώς αυτό που έβαλε στη φωτο @ekrepali 

λέει και αν το προϊόν είναι ενεργό που δε νομίζω να στο έδειχνε

1 ώρα πριν, Angelos8888 είπε

Πλέον δεν μου το εμφανίζει το enter αλλά μόνο το online.

καμία σημασία δεν έχει , αν κάνανε λάθος στο σύστημα και δε σε γύρισαν άμεσα στο enter θα έχεις διαδικασία μετά . Στείλε πρώτα ένα email και το πρωί πάρε τηλ

edit γίνεται καταγγελία σύμβασης ,δεν το είχα καταλάβει, οπότε όλα οκ

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, korakios είπε

ρώτα όμως αν μπορείς χωρίς να πληρώσεις ρήτρες αποχώρησης μιας και κανονικά (απο όσο έχω καταλάβει) είσαι ακόμα στο enter και έπρεπε αυτόματα να γυρίσεις με το που τελείωσε το KOT

Μπορεί και να κάνω λάθος

@ekrepali?

Tο λέει στη φώτο πως όταν έχεις ΚΟΤ και βάλεις Enter, γίνεται καταγγελία (του προγράμματος) αζημίως. Όταν αφαιρέσεις το ΚΟΤ, δε σε ξαναβάζουν στο Enter αυτόματα... απλά ξεμένεις Γ1 (το επιβεβαίωσε εφόσον δεν έγραφε στο ebill ότι το Enter δεν είναι ενεργό). Αυτή τη στιγμή μπορεί να βάλει ό,τι πρόγραμμα θέλει.

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Όταν αφαιρέσεις το ΚΟΤ, δε σε ξαναβάζουν στο Enter αυτόματα... απλά ξεμένεις Γ1

αυτό δεν κατάλαβα , ούτε πάλι το καταλαβαίνω , αλλά δεν έχει σημασία 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Tο λέει στη φώτο πως όταν έχεις ΚΟΤ και βάλεις Enter, γίνεται καταγγελία (του προγράμματος) αζημίως. Όταν αφαιρέσεις το ΚΟΤ, δε σε ξαναβάζουν στο Enter αυτόματα... απλά ξεμένεις Γ1 (το επιβεβαίωσε εφόσον δεν έγραφε στο ebill ότι το Enter δεν είναι ενεργό). Αυτή τη στιγμή μπορεί να βάλει ό,τι πρόγραμμα θέλει.

Μπήκα στο ebill της μητέρας μου η οποία έχει ενεργό το enter και δεν είναι δικαιούχος ΚΟΤ και της το βγάζει κανονικά και με ημερομηνία ολοκλήρωσης του προγράμματος.

Στο δικό μου e-bill δεν υπάρχει πουθενά το enter στα προγράμματα. Υπάρχει μόνο το on-line, στο οποίο μου επέτρεψε να κάνω αίτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, korakios είπε

αυτό δεν κατάλαβα , ούτε πάλι το καταλαβαίνω , αλλά δεν έχει σημασία 😁

H ενεργοποίηση του ΚΟΤ όταν έχεις Enter, ισοδυναμεί με καταγγελία του Enter αζημίως.

Αυτόματα πας Γ1 ΚΟΤ.

Αν αφαιρέσεις το ΚΟΤ, δε ξαναμπαίνει το Enter αυτόματα (εφόσον το έχεις καταγγείλει). Παραμένεις Γ1.

Ούτε μπορείς να ξαναβάλεις Enter χειροκίνητα, γιατί το κάθε πρόγραμμα ενεργοποείται μόνο 1 φορά για κάθε ΑΦΜ.

Αφού υπήρχε το Online διαθέσιμο, πάλι καλά... το θέμα είναι πόσες μέρες / μήνες έκατσε Γ1. Κυριολεκτικά στη χειρότερη περίοδο του έτυχε.

 

 

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/11/2021 στις 2:51 ΜΜ, XghosT7 είπε

Αν πρόκειτε για αλλαγή παρόχου πρέπει να ξανά γίνει αίτηση ΚΟΤ επειδή αλλάζει το τελευταίο ψηφίο στον αριθμό παρόχης. Αν απλά έγινε μετάβαση από Γ1 σε MyHomeOnline εκεί θα πάρει αυτόματα το ΚΟΤ.

Οποτε εγω που εκανα μεταβαση στο home online τελη οκτωβριου και την αιτηση κοτ την ειχα κανει σεπτεμβριο δεν ξανακανω,ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Οποτε εγω που εκανα μεταβαση στο home online τελη οκτωβριου και την αιτηση κοτ την ειχα κανει σεπτεμβριο δεν ξανακανω,ετσι?

Αν πριν το online ήσουν ΔΕΗ κι αν η αίτηση για το ΚΟΤ έγινε μετά τις 15 Σεπτεμβρίου, δε χρειάζεται να ξανακάνεις αίτηση.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Αν πριν το online ήσουν ΔΕΗ κι αν η αίτηση για το ΚΟΤ έγινε μετά τις 15 Σεπτεμβρίου, δε χρειάζεται να ξανακάνεις αίτηση.

Ναι δεη ημουν και η αιτηση εγινε στις 16 σεπτεμβριου!Οποτε ολα καλα.

Ο πατερας μου προχθες εστειλα τα χαρτια μεσω email για μεταβαση απο ηρων και δεη home online.

Ειχε κανει και αυτος αιτηση μετα τις 15 για το κοτ.

Το θεμα ειναι οτι οι αιτησεις ληγουν στις 15 νοεμβριου.

Θα προλαβει να κανει καινουρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Ναι δεη ημουν και η αιτηση εγινε στις 16 σεπτεμβριου!Οποτε ολα καλα.

Ο πατερας μου προχθες εστειλα τα χαρτια μεσω email για μεταβαση απο ηρων και δεη home online.

Ειχε κανει και αυτος αιτηση μετα τις 15 για το κοτ.

Το θεμα ειναι οτι οι αιτησεις ληγουν στις 15 νοεμβριου.

Θα προλαβει να κανει καινουρια?

Ότι οι αιτήσεις λήγουν 15 Νοεμβρίου από πού προκύπτει? Εγώ έχω δει μέχρι 31 Δεκεμβρίου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tzagaritos είπε

Ότι οι αιτήσεις λήγουν 15 Νοεμβρίου από πού προκύπτει? Εγώ έχω δει μέχρι 31 Δεκεμβρίου

Απο της idika.

Υπενθυμίζεται ότι:

  • Οι πολίτες μπορούν να υποβάλουν αίτηση οποιαδήποτε στιγμή επιθυμούν εντός του έτους (αφού πρώτα ακυρώσουν ήδη υπάρχουσα υποβληθείσα αίτηση).
  • Με την παρέλευση διμήνου από τη λήξη της διορίας υποβολής φορολογικών δηλώσεων (από 16/09/2021 έως και 15/11/2021), όσοι από τους εν ενεργεία δικαιούχους δεν έχουν υποβάλλει νέα αίτηση, θα απενταχθούν αυτόματα από το ΚΟΤ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...