Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, korakios είπε

ναι

Κάτσε, γιατί μπορεί να μου στείλουν πάλι email ότι κάποιο δικαιολογητικό δεν είναι εντάξει.

Δυο φορές μιλησα στο τηλέφωνο την πρώτη μου είπαν όλα τα εγγραφα οκ και μετά από δυο μέρες μου έστειλαν μήνυμα ότι λείπει κάτι.

Από αυτό και μόνο δεν μπορείς να μείνεις ήσυχος με αυτήν την κατάσταση.

Ειδικά αν καις 2500 μονάδες το μήνα.

 

Επεξ/σία από Ionas1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, NobodyRankXV είπε

 

έβλεπα που γράφατε για enter τόση ώρα και βιάστηκα , ποοοο πάπαλα , έπεσα σε καταθλιψη τώρα

Επρεπε να διαβασεις αρκετες σελιδες πιο πισω για να καταλαβεις τι γινεταικαι ταυτοχρονα να μπεις να διαβασεις και να υπολογισεις τις σε συμφερει.

Εμεις μπορει να λεμε χιλιες δυο μαλακιες εδω.Εσυ θα μας πιστεψεις?

Κατσε διαβασε να ξερεις τι γινεται διαφορετικα θα την πατησεις ξανα και ξανα και ξανα.

Αυυο ισχυει για ολους και οσο πιο γρηγορα το καταλαβει καποιος τοσο το καλυτερο για ολους και για τον ευατο του πανω απ'ολα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, dimitris_dimos said:

Καλησπέρα, δεν είχα ανακαλυψει τόσο καιρό τι παίζει με ΔΕΗ και Myhome online. έχω κωδικούς ebill αλλά το νωρίτερο που βρίσκω στην Αττική για ραντεβού είναι την Τρίτη το οποίο και έκλεισα.

Το θέμα είναι προλαβαίνω;

αν δεν προλάβω μήπως να κάτσω στα αυγά μου με elpedison?

Την Τρίτη είναι 30/11 άρα ουσιαστικά θα πρέπει σε μια μέρα να έχει γίνει αίτηση έλεγχος δικαιολογητικών και αίτημα προς δεδδηε για μέτρηση. Δύσκολα να προλάβεις. Από την άλλη ίσως τελικά μετρήσει η μέρα υπογραφής και όχι η τελική ενεργοποίηση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tomtsir είπε

Κοράκιε δώσε και σε εμένα μία ελπίδα 😆

πάρε μια ελπιδα 😁

στο τι λες ακριβώς?

1 λεπτό πριν, dimitris_dimos είπε

Το θέμα είναι προλαβαίνω;

για enter ?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, tomtsir είπε

Μιας και σήμερα πάλι δεν μπόρεσα να μην μπω σε αυτήν την συζήτηση , ας ρίξω τα 2 σενάρια μου.
Τα δεδομένα είναι , αίτηση 17/11 μέσω e-contract για myHomeOnline , 25/11 αποστολή δικαιολογητικών και περιμένουμε...Τα σενάρια είναι: 
1. Περιμένω να μου στείλουν κωδικούς e-bill μέχρι 2/12 και να το ενεργοποιήσω , γιατί παρόλο που έκανα αίτηση για myHomeOnline εξαρχής , θέλει ξανά χειροκίνητα
2. Πάω σε κατάστημα την δευτέρα(29/11) και υπογράφω Enter ή μου ελέγχουν τα δικαιολογητικά απευθείας?! 

Αγχωμένες καλησπέρες για 3η συνεχόμενη μέρα  

 

@korakios

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tomtsir είπε

Τα δεδομένα είναι , αίτηση 17/11 μέσω e-contract για myHomeOnline , 25/11 αποστολή δικαιολογητικών και περιμένουμε...Τα σενάρια είναι: 
1. Περιμένω να μου στείλουν κωδικούς e-bill μέχρι 2/12 και να το ενεργοποιήσω , γιατί παρόλο που έκανα αίτηση για myHomeOnline εξαρχής , θέλει ξανά χειροκίνητα
2. Πάω σε κατάστημα την δευτέρα(29/11) και υπογράφω Enter ή μου ελέγχουν τα δικαιολογητικά απευθείας?! 

Αγχωμένες καλησπέρες για 3η συνεχόμενη μέρα  

νόμιμα είσαι καλυμμένος , αν δε θες να ρισκάρεις καταγγελίες υπέγραψε το enter

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, marmagia είπε

Την Τρίτη είναι 30/11 άρα ουσιαστικά θα πρέπει σε μια μέρα να έχει γίνει αίτηση έλεγχος δικαιολογητικών και αίτημα προς δεδδηε για μέτρηση. Δύσκολα να προλάβεις. Από την άλλη ίσως τελικά μετρήσει η μέρα υπογραφής και όχι η τελική ενεργοποίηση 

το θέμα μου είναι μην πάω για μαλλί και βγω καρακουρεμένος :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμφανιστηκε επιτελους στο ebill το σπιτι με To Enter ενεργο και το Online υπο εξεταση. Θεωρητικα θα κοπει μονο του το online. Με την nrg χρειαζεται πλεον να κανω κατι αφου θεωρητικα εφυγα εμπροθεσμα με την ειδοποιηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, jimakos234 είπε

εμφανιστηκε επιτελους στο ebill το σπιτι με To Enter ενεργο και το Online υπο εξεταση. Θεωρητικα θα κοπει μονο του το online. Με την nrg χρειαζεται πλεον να κανω κατι αφου θεωρητικα εφυγα εμπροθεσμα με την ειδοποιηση?

ναι , να δεις αν λόγω λάθους συστήματος χρέωσαν ρήτρα αποχώρησης και να πάρεις και την κρατική επιδότηση , δε χρειάζεται κάτι άλλο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dreaming123 είπε

Ενώ έβαλα κανονικά κάρτα για πάγια εντολή και έκανε αποθήκευση (δεν ήρθε μύνημα επιβεβαίωση από τράπεζα).

Ενεργοποίησα μηνιαίο λογαριασμό κτλ πατάω υποβολη το online home αλλά γράφει πρέπει να μπει κάρτα για πάγια εντολή....

 

Αν πατουσες να ενεργοποιησεις το online θα σου πετουσε πινακακι να βαλεις τα στοιχεια της καρτας.

Ολα τα υπολοιπα θα τα εβλεπες τσεκαρισμενα με το που θα ολοκληρωνοταν η διαδικασια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

η ημερομηνία υπογραφής έχει σημασία, άρα κομπλέ

θεωρείς δηλαδή ότι η ημερομηνία υπογραφής= ημερομηνία ενργοποίησης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, korakios είπε

νόμιμα είσαι καλυμμένος , αν δε θες να ρισκάρεις καταγγελίες υπέγραψε το enter

Από το πληκτρολόγιό σου και στου θεού τ'αυτί 🤪
Άντε μπας και γλυτώσω , με τα γρήγορα μαθηματικά μου , γύρω στα 400ε/ετησίως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...