Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, lazarnik είπε

Μετά από 5 τηλέφωνα. Μια καλή κυρία μου είπε για το θέμα μου να στείλω μήνυμα μέσω του site της ΔΕΗ.  Σε ένα σημείο λέει επικοινωνήστε μαζί μας. Τους έστειλα ότι επιθυμώ αλλαγή σε σε online και το κάνανε.  Στο ebill μου εκεί που δείχνει τις κινήσεις που έχω κάνει φέρεται το online πλέον.

Απλά έχω ένα άλλο προβληματάκι ακόμα και δεν εχει ολοκληρωθεί, έχω πρόβλημα με τον μηνιαίο λογαριασμό,  μου απάντησαν στο μαιλ ότι για να προχωρήσει πρέπει να επιλέξω μηνιαίος. Αλλά σε εμένα είναι γκρι. Δεν με αφήνει να το πατήσω  μοιάζει να είναι πατημένο.... είμαι ακόμα στα τηλέφωνα για αυτό τον λογο

αμα αρχίσω και γω και τραβήξω τα ίδια θα πάρει μετά τις 1/12 η ιστορία χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, lazarnik είπε

Μετά από 5 τηλέφωνα. Μια καλή κυρία μου είπε για το θέμα μου να στείλω μήνυμα μέσω του site της ΔΕΗ.  Σε ένα σημείο λέει επικοινωνήστε μαζί μας. Τους έστειλα ότι επιθυμώ αλλαγή σε σε online και το κάνανε.  Στο ebill μου εκεί που δείχνει τις κινήσεις που έχω κάνει φέρεται το online πλέον.

Απλά έχω ένα άλλο προβληματάκι ακόμα και δεν εχει ολοκληρωθεί, έχω πρόβλημα με τον μηνιαίο λογαριασμό,  μου απάντησαν στο μαιλ ότι για να προχωρήσει πρέπει να επιλέξω μηνιαίος. Αλλά σε εμένα είναι γκρι. Δεν με αφήνει να το πατήσω  μοιάζει να είναι πατημένο.... είμαι ακόμα στα τηλέφωνα για αυτό τον λογο

Σε πλήρη σύγχυση η δεη. Εγώ ειμαι στο home online  καποιες μέρες, έδωσα ένδειξη, βγηκε ενας λογαριασμος ότι ναναι χωρίς τις εκπτωσεις χωρις τα 30 ευρω δώρο, ενας απλος πολλαπλασιασμός των kWh με τα 0.095 της τιμης, στον λογαριασμό αναγράφεται λογαριασμός σκετο, ουτε εναντι ουτε εκκαθάριστικος ουτε εναντι πελατη.. Επίσης το αλλο κουλό ειναι οτι χτες μου ηρθε (και) έντυπος εκτος απο ονλαιν ο λογαριασμός. Ξαναλεω σε myhomeonline 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΠΑΡΟΛΟ που πλέον έχουν και την υπεύθυνη δήλωση 25/11 όπου γράφω πως:

συμφωνώ να συναφθεί συμβόλαιο κλπ. με τη ΔΕΗ κλπ και δηλώνω ότι όλα τα έγγραφα που συνυπέβαλα κλπ. είναι αληθή κλπ. και ότι παρέχω τη συναίνεσή μου κλπ. να χρησιμοποιηθούν από τη ΔΕΗ για το σκοπό της μεταξύ μας σύμβασης.

Και άρα με την παραπάνω ουσιαστικά η υπογραφή για το ENTER είναι 25/11.

 

Παρόλα αυτά λοιπόν ΕΚΛΕΙΣΑ ραντεβού Δευτέρα σε κατάστημα για σίγουρα.

Δεν ξέρω τι μπορώ παραπάνω να κάνω στο κατάστημα, αλλά θα πάω.

 

Όταν καις 2500 μονάδες το μήνα δεν μπορείς να ρισκάρεις. Από 8 του μήνα έγινε η αιτηση διαδικτυακά...φθάσαμε τέλη και ακόμα δεν έχει γίνει αποδοχή των εγγράφων καλά καλά.

Επεξ/σία από Ionas1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστώ. Έκανα αίτηση για το enter. Κοίταξα τους όρους δε γράφει πουθενά για υποχρεωτικο μηνιαίο λογαριασμό (αντίθετα γράφει:αν επιλέξετε μηνιαιο λογαρισμο) ούτε για αποκλειστικά ηλεκτρονικό λογαριασμό. Άρα ελπίζω να συνεχίσω να παίρνω και ταχυδρομικά.

Αν κάποιος γνωρίζει καλύτερα, με διορθώνει.

Χίλια ευχαριστώ και πάλι για τη βοήθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, satsok2 είπε

Άρα ελπίζω να συνεχίσω να παίρνω και ταχυδρομικά.

στο enter είναι και ένχαρτος αν θες , αλλά νόμιζα οτι είναι σίγουρα μηνιαίος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, korakios είπε

 αν πάει να υπογράψει το enter την Τρίτη ή βάλει Γ1 και κάνει ebill για το online .....

Μπορει να ειναι ηδη στην ΔΕΗ και δεν ξερω τι να τον απαντησω.

Μπορει να εχει ΚΟΤ αλλα μπορει και να μην εχει.

Και ποσα αλλα ερωτηματα.

Και παλι στο τελος δεν μπορω να δωσω απαντηση για το τι θα κανεις.Αυτος παιρνει το οποιο ρισκο συμφωνα με οσα εχει διαβασει και αποφασιζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ionas1 είπε

ΠΑΡΟΛΟ που πλέον έχουν και την υπεύθυνη δήλωση 25/11 όπου γράφω πως:

συμφωνώ να συναφθεί συμβόλαιο προμήθειας ηλεκτρικής ενέργειας με τη ΔΕΗ στο όνομά μου, για τον αριθμό παροχής Χ κλπ και δηλώνω ότι όλα τα έγγραφα που συνυπέβαλα στη ΔΕΗ για το σκοπό αυτό, είναι αληθή, αποτελούν αναπόσπαστο τμήμα της παρούσας και τα προσυπογράφω στο σύνολό τους. Τέλος, παρέχω τη συναίνεσή μου ώστε τα αναφερόμενα στα ως άνω έγγραφα προσωπικά μου δεδομένα να χρησιμοποιηθούν από τη ΔΕΗ για το σκοπό της μεταξύ μας σύμβασης.

Και άρα με την παραπάνω ουσιαστικά η υπογραφή για το ENTER είναι 25/11.

 

Παρόλα αυτά λοιπόν ΕΚΛΕΙΣΑ ραντεβού Δευτέρα σε κατάστημα για σίγουρα.

Δεν ξέρω τι μπορώ παραπάνω να κάνω στο κατάστημα, αλλά θα πάω.

Το πρόβλημα είναι τι γίνεται σε περίπτωση χτύπα ξύλο δεν λάβουν υπόψιν τις 25/11 αλλά την ημερομηνία ενεργοποίησης η οποία μπορεί να είναι με τις 2/12. Θα πληρώνουμε περισσότερα από αυτά που πληρώνουμε τώρα. 

2 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Μπορει να ειναι ηδη στην ΔΕΗ και δεν ξερω τι να τον απαντησω.

Μπορει να εχει ΚΟΤ αλλα μπορει και να μην εχει.

Και ποσα αλλα ερωτηματα.

Και παλι στο τελος δεν μπορω να δωσω απαντηση για το τι θα κανεις.Αυτος παιρνει το οποιο ρισκο συμφωνα με οσα εχει διαβασει και αποφασιζει.

Έχεις δίκιο σε όλα, elpedison είμαι, δεν έχω ΚΟΤ. Αυτό που θέλω να αποφύγω σίγουρα είναι μην τύχει και αντί για λιγότερα εν τέλει πληρώνω περισσότερα με τις νέες τιμές από 3/12.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimitris_dimos είπε

Το πρόβλημα είναι τι γίνεται σε περίπτωση χτύπα ξύλο δεν λάβουν υπόψιν τις 25/11 αλλά την ημερομηνία ενεργοποίησης η οποία μπορεί να είναι με τις 2/12. Θα πληρώνουμε περισσότερα από αυτά που πληρώνουμε τώρα. 

καταγγελία συμβασης εκεί ξεκάθαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimitris_dimos είπε

Το πρόβλημα είναι τι γίνεται σε περίπτωση χτύπα ξύλο δεν λάβουν υπόψιν τις 25/11 αλλά την ημερομηνία ενεργοποίησης η οποία μπορεί να είναι με τις 2/12. Θα πληρώνουμε περισσότερα από αυτά που πληρώνουμε τώρα. 

αν δεν λάβουν υπόψιν

https://www.insomnia.gr/forums/topic/745862-δεη-myhome-onlineenter/?do=findComment&comment=58938960

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimitris_dimos είπε

Το πρόβλημα είναι τι γίνεται σε περίπτωση χτύπα ξύλο δεν λάβουν υπόψιν τις 25/11 αλλά την ημερομηνία ενεργοποίησης η οποία μπορεί να είναι με τις 2/12. Θα πληρώνουμε περισσότερα από αυτά που πληρώνουμε τώρα. 

Περισσότερο όχι. Λιγότερο. Τώρα σε άλλο πάροχο όπου ισχύει η ρήτρα βγαίνει κάπου 0.25/KWh

Αλλά άλλο 0.1 και άλλο 0.18 που θα είναι από 2/12.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, arcadian27 είπε

Έχω ήδη κλείσει ραντεβού για Δευτέρα.

αν βρήκες Δευτέρα ίσως προλαβαίνεις το online αφού έχεις ΚΟΤ (κάνεις για Γ1 αίτηση)

1 λεπτό πριν, arcadian27 είπε

Αν έχω μαζί μου όλα τα έγγραφα γιατί να μην μπορώ να το κάνω την ίδια ημέρα; 

θες κωδικό εταίρου και να γίνει το ebill , δε νομίζω αυθημερόν οτι θα σου έχουν την καρτέλα έτοιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, dimitris_dimos είπε

Έχεις δίκιο σε όλα, elpedison είμαι, δεν έχω ΚΟΤ. Αυτό που θέλω να αποφύγω σίγουρα είναι μην τύχει και αντί για λιγότερα εν τέλει πληρώνω περισσότερα με τις νέες τιμές από 3/12.

Εγω θα το ρισκαρα και θα πηγαινα σε καταστημα την Δευτερα στις 8 το πρωι.Νωρις νωρις με τα χαρτια ολα ετοιμα και θα εκανα την διαδικασια.

Οσο πιο νωρις τοσο πιο καλα.

Θα επιβεβαιωνα κιολας απο εκει οτι θα εκλεινα τις παλιες τιμες ειδικα με την ημερομηνια υπογραφης.

Σου λεω τι θα εκανα εγω ομως.Οποτε σκεψου τα ολα και τα βαζεις κατω και αποφασιζεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Εγω θα το ρισκαρα και θα πηγαινα σε καταστημα την Δευτερα στις 8 το πρωι.Νωρις νωρις με τα χαρτια ολα ετοιμα και θα εκανα την διαδικασια.

Οσο πιο νωρις τοσο πιο καλα.

Θα επιβεβαιωνα κιολας απο εκει οτι θα εκλεινα τις παλιες τιμες ειδικα με την ημερομηνια υπογραφης.

Σου λεω τι θα εκανα εγω ομως.Οποτε σκεψου τα ολα και τα βαζεις κατω και αποφασιζεις.

Έχω ebill σε παλιό όνομα. Έκλεισα ραντεβού για Δευτέρα να αλλάξω όνομα και να κάνω αίτηση για το enter. Τι να προσέξω; να αναγράφονται ημερομηνίες και τιμές; αν δεν με εξυπηρετήσει και κάνω αίτηση από το ebill για το online θα μετρήσει από τη στιγμή της αίτησης; 

Επεξ/σία από Rattlehead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Rattlehead είπε

Έχω ebill σε παλιό όνομα. Έκλεισα ραντεβού για Δευτέρα να αλλάξω όνομα και να κάνω αίτηση για το enter. Τι να προσέξω; να αναγράφονται ημερομηνίες και τιμές; αν δεν με εξυπηρετήσει και κάνω αίτηση για το online θα μετρήσει από τη στιγμή της αίτησης; 

Τι να το κανεις το ebill σε παλιο ονομα δεν σε βοηθαει.Λογικα κανεις αλλαγη ονοματος και μετα εγγραφη και νεο ebill με τα καινουρια στοιχεια αν θες να βαλεις το online.

Δυσκολο πολυ να προλαβεις για μενα.

Δοκιμασε μηπως μπορεσεις και προλαβεις να βαλεις τον enter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...