Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, thrileo1983 είπε

κάνε και μια μετάφραση γιατί δεν κατάλαβα τίποτα ,μπακαλίστικα

αν με τα νέα προγράμματα τα πάει καλά (δε θα τα πάει) απλά χάνει το κέρδος

αν έχει ζημιά , (που θα έχει) , θα την αγοράσει η ίδια φθηνά

?

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

40 λεπτά πριν, Sheriff είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

μια μερα να μην μπεις εδω μεσα μαζευονται 40σελιδες ημαρτον, εχω κανει και αιτηση για το zero και θελω επιβεβαιωση

 

Εχεις κανει αιτηση για το zero και θες επιβεβαιωση γραφοντας στο θεμα της ΔΕΗ?

Αν δεν κανεις πλακα τοτε γραψε στο σωστο θεμα τωρα και μετα απο εναν μηνα παλι για την λυπητερη.

Αν κανεις πλακα τοτε το zero ειναι το καλυτερο που θα μπορουσες να επιλεξεις.Η απολυτη οικονομια.Δεν πληρωνεις τιποτα.ΜΗΔΕΝ.:P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιωνομαι μονος μου μελετωντας, αρχοντας που λενε κανω αιτημα zer0 ον και πιασαρικο το ονομα ετσι, μηδενιστης οχι enter my home online και ασχολειται κ ολη η εταιρια μαζι μου γιατι ολοι ειναι στα καταστηματα της κρατικης...

Χωρις πλακα τωρα διαβαζω τα δυο θεματα εδω με μεγαλο ενδιαφερον περισσοτερο απο μια καλη σειρα και οταν λειψεις 1-1μιση μερα ειναι σαν να εχεις μια σεζον ετοιμη και επεται δυνατη συνεχεια καθως πλησιαζουμε στις 2/3 12ου

 

το ονομα να ειναι πιασαρικο, w/v zer0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, lazarnik είπε

Επειδή τρόμαξα, πείρα δεδδυε να δω τι συμβαίνει. Και μου είπε όλα καλά και ότι άλλαξαν τα 2 ψηφία, έγιναν 05 (nrg ήταν 04).

Πριν πάω στην nrg ήταν 03, δηλαδή κάθε φορά που θα αλλάζουμε θα πηγαίνει +1????

Καί εμένα ΔΕΝ εμφανίζει την παροχή σήμερα, εσένα αν βάλεις το νέο νούμερο στην εμφανίζει? πχ το 04

Εμένα πάντως το κουφό είναι οτι πάντα μου το έβγαζε κανονικά το πιστοποιητικό με 9 ψηφία, και όχι 11  που αναφέρει το site, είχα τελευταία ψηφια 02, είχα παλιά δεη με 01, είχε γίνει 02,  στο συμβόλαιο που μου έστειλε η δεη το ξανακάνανε 01, τώρα δοκιμάζω 01, 02, 03 δεν βγάζει τίποτε, χθές και για 1 μήνα πριν που το τσεκάριζα το έβγαζε με 9 ψηφία.

Καμμιά ιδέα?

Επεξ/σία από leotzian
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, george1551 είπε

Καλησπέρα , στην Ελιν τον ζήτησες και  δεν στον έβγαλαν? να υποθέσω ότι δεν είχες Fix πρόγραμμα .

Ισχύει. Δεν ήμουν στα fixed που βγάλανε πρόσφατα. Ήμουν από τους παλιούς πελάτες της Ελίν με electricon οικιακό με 0.085 και 0 πάγιο, τιμές που φαίνεται δεν θα ξαναδούμε δυστυχώς φαίνεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, korakios είπε

ξέχασα οτι θα πρέπει να κάνει κάποιος νέα αίτηση για ΚΟΤ όταν αλλάζει πάροχο μιας και αλλάζει το τελευταίο ψηφίο

άρα αν δεν κάνει νέα αίτηση τότε σε μετάβαση απο άλλον πάροχο στο enter λογικά δε χρειάζεται να ακυρώσει το ΚΟΤ , σωστά ?

  μαλλον τον έκαψα το κεφάλι τζάμπα

έχεις δίκαιο φίλε μου , συγνώμη  για το μπέρδεμα , σκάλωσα

Δηλαδή είμαι οκ ; Ναι π αριθμός θα αλλάξει από 06 τώρα είναι 99 και μόλις περάσω ΔΕΗ 07 , άρα κάθομαι όπως είμαι η να κάνω ακύρωση το ΚΟΤ το παλιό γιατί ο διευθυντής μου είπε Πχι μην παράξεις τίποτα όταν ρώτησα να ακυρώσω ΚΟΤ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, glxakias1990 είπε

Δηλαδή είμαι οκ ; Ναι π αριθμός θα αλλάξει από 06 τώρα είναι 99 και μόλις περάσω ΔΕΗ 07 , άρα κάθομαι όπως είμαι η να κάνω ακύρωση το ΚΟΤ το παλιό γιατί ο διευθυντής μου είπε Πχι μην παράξεις τίποτα όταν ρώτησα να ακυρώσω ΚΟΤ .

99,99% είσαι οκ , άσε να μπει και ο @ekrepaliπου τα πάει καλύτερα με ΚΟΤ

κόλλησε πριν το κεφάλι μου, ξανά με συγχωρείς για το φυτίλιασμα

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ekrepali είπε

Mη παίζετε μ'αυτά τα πράγματα ειδικά στη ΔΕΗ. Ξέρω κάποιον που έκανε υπαναχώρηση στο αέριο για να πάει σε άλλο πάροχο. Μαντέψτε τι συνέβη. @HERTHAN

 

Αν δεν με βάλουν σε αυτό που υπόγραψα το enter 24 μηνών 0.105 τότε γιατί να μην κάνω υπαναχώρηση ; Άλλο υπέγραψα άλλου με πετάτε ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, glxakias1990 είπε

Αν δεν με βάλουν σε αυτό που υπόγραψα το enter 24 μηνών 0.105 τότε γιατί να μην κάνω υπαναχώρηση ; Άλλο υπέγραψα άλλου με πετάτε ; 

εγώ έλεγα πριν για την περίπτωση μήπως καταφέρεις και πάρεις το online (με ΚΟΤ)

αν σε πετάξουν στο Γ1 (που τελικά δεν πρόκειται μιας και δεν θα κάνεις ανανέωση του ΚΟΤ) φεύγεις αζημίως αν χρειαστεί , μην αγχώνεσαι

Επεξ/σία από korakios
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ekrepali είπε

Aν ο αριθμός παροχής δεν έχει αλλάξει ακόμα https://apps.deddie.gr/LicensedElectricianCertification/ κι αν δεν έχει κάνει αίτηση ΚΟΤ με το νέο αριθμό παροχής στο ΗΔΙKΑ, τότε μπορεί και τώρα να ακυρώσει το ΚΟΤ και να αφήσει σκέτο το Enter. Δε ξέρω για ποιον μιλάς κάντον tag

Για εμένα μιλάει , εχθές εκανα αλλαγή από watt and bolt στο enter ΔΕΗ , και μου είπαν να μην αλλάξω τίποτα να μην ακυρώσω ΚΟΤ κλπ , αν θέλω ΚΟΤ ξανά θα κάνω όταν γίνει η σύνδεση η νέα με νέο αριθμό παροχής . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, glxakias1990 είπε

Για εμένα μιλάει , εχθές εκανα αλλαγή από watt and bolt στο enter ΔΕΗ , και μου είπαν να μην αλλάξω τίποτα να μην ακυρώσω ΚΟΤ κλπ , αν θέλω ΚΟΤ ξανά θα κάνω όταν γίνει η σύνδεση η νέα με νέο αριθμό παροχής . 

ναι , τα είπαμε , έκανα λάθος , (ξανά) 99,99% είσαι οκ, περίμενε να μπει και ο ekrepali, σε ταγκαρισα πριν

https://www.insomnia.gr/forums/topic/745862-δεη-myhome-onlineenter/?do=findComment&comment=58946567

σε άλλο πάροχο κάνανε λάθος και συνεχίσανε σε ΚΟΤ απο αλλαγή πάροχου , γιαυτό και θέλω να μου πει γνώμη αν είναι καλό να καταργεί κάποιος το ΚΟΤ πρώτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δοκιμάστε τώρα όσοι κάνατε εγγραφή χτες στο Enter πρέπει να ανοίγει το ebill.

Ευχαριστώ ξανά τα παιδιά εδώ που βοήθησαν και τελικά φαίνεται ότι έβγαλα άκρη.

Επεξ/σία από Inler
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Σε συνομιλία με υποστήριξη ΔΕΗ, την οποία με άδεια του υπαλλήλου ηχογράφησα, μου αναφέρθηκε ότι όσοι έχουμε κάνει αίτηση με e-contract , κατοχυρώνουμε τιμές που ίσχυαν την ημέρα που στείλαμε πίσω υπογεγραμμένη την αίτηση. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, liakjim είπε

Καλημέρα.

Σε συνομιλία με υποστήριξη ΔΕΗ, την οποία με άδεια του υπαλλήλου ηχογράφησα, μου αναφέρθηκε ότι όσοι έχουμε κάνει αίτηση με e-contract , κατοχυρώνουμε τιμές που ίσχυαν την ημέρα που στείλαμε πίσω υπογεγραμμένη την αίτηση. 

liakjim μη δίνεις σημασία στο τι λένε , στον καθένα λένε άλλα πράγματα , ξέρουμε τι ισχύει , θα δείξει τι θα κάνει η ΔΕΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...