Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 28.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, cmad είπε

Σήμερα είδα σε λογαριασμό ρήτρα αναπροσαρμογής 200 ευρώ κ τρελάθηκα. Είχε να έρθει ο λογαριασμός 4 μήνες. Αυτός ήταν εκκαθαριστικός. Πάω αύριο ΔΕΗ. Κλείνω ραντεβού.

ευχαριστω πολύ. 

πρώτα αυτό , με το καλό να ξεμπερδέψεις και μετά στο άλλο θέμα για καταγγελία της μη προβλεπόμενης ρήτρας (έκανε και εκεί πατάτα με τη μη ενημέρωση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα έχω κάνει αίτηση από το econtract για αλλαγή από elpedisom στο πρόγραμμα Online της ΔΕΗ, τη προηγούμενη Πέμπτη τους έστειλα τα δικαιολογητικά και το Σάββατο μου ήρθε μήνυμα ότι δε τα έχουν λάβει, τα ξαναέστειλα 2 φορές το Σαββατο μέχρι που έλαβα το αυτοματοποιημένο μήνυμα ότι τα έχουν λάβει.

Από τότε δε με έχουν ενοχλήσει ξανά και θεωρώ ότι μάλλον δε θα προλάβω τις παλιές τιμές, μόλις έκλεισα ραντεβού με γραφείο της ΔΕΗ για να πάω από εκεί αύριο, θεωρείτε ότι από εκεί θα μπορέσουμε να προχωρήσουμε πιο σύντομα την αίτηση ή θα πρέπει να μου ακυρώσουν αυτή από το econtract και να κάνουμε νέα στο γραφείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα σε όλους

4/11 αίτηση για Enter online

19/11 ενημέρωση επιτυχούς ολοκλήρωσης των εγγράφων

26/11 καταγραφή μέτρησης από ΔΕΔΔΗΕ λόγω αλλαγής από άλλο πάροχο

προλαβαίνω να μπω με τον παλιο τιμοκατάλογο?

παίρνω τηλέφωνο ή κλείνω ραντεβού και πάω αύριο?

 

Επεξ/σία από Ronin77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, lazarnik είπε

ποιος ενημερωνει την δεη μεσω Θαλη? και που μπορω να απευθυνθω εγω ωστε να το επισπευσω? 

και αφου ολοκληρωθηκε οπως λες η μεταφορα, γιατι δεν φενεται στο γνωστο λινκ του δεδδιε

Δε ξέρω τι παίζει με τον Θαλή, ποιος τον διαχειρίζεται. Είναι κάτι σαν το διατραπεζικό σύστημα ΔΙΑΣ... στέλνει η τράπεζα ένα έμβασμα και αργεί να το πάρει η άλλη. Δε μπορείς να το επισπεύσεις θα ξεκολλήσει. Και το site του ΔΕΔΔΗΕ απ'ότι καταλαβαίνω αργεί να ενημερωθεί. Για δοκίμασε να πάρεις τον ΔΕΔΔΗΕ αύριο 2111900500.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Ronin77 είπε

προλαβαίνω να μπω με τον παλιο τιμοκατάλογο?

θα σου πει κάποιος υπεύθυνα το πρωί με το φλιτζάνι

2 λεπτά πριν, Ronin77 είπε

παίρνω τηλέφωνο ή κλείνω ραντεβού και πάω αύριο?

όπως νομίζεις , δεν υπάρχει κάτι στάνταρ

1 λεπτό πριν, lazarnik είπε

Πάντως βλέπω πολλοί αναφέρουν ότι τους ξανά ζητάνε τα ίδια χαρτιά. Μήπως το καθυστερούν επίτηδες;

πας για συνομοσιολογίες φάση

11 λεπτά πριν, Rattlehead είπε

Οι όροι σύμβασης του νέου Enter δεν ταιριάζουν με αυτούς που υπεγραψα(που είναι οι παλιοί με 24 μήνες δέσμευση) 

έχεις τους όρους που υπέγραψες ? είναι του νέου enter ?

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Δε ξέρω τι παίζει με τον Θαλή, ποιος τον διαχειρίζεται. Είναι κάτι σαν το διατραπεζικό σύστημα ΔΙΑΣ... στέλνει η τράπεζα ένα έμβασμα και αργεί να το πάρει η άλλη. Δε μπορείς να το επισπεύσεις θα ξεκολλήσει. Και το site του ΔΕΔΔΗΕ απ'ότι καταλαβαίνω αργεί να ενημερωθεί. Για δοκίμασε να πάρεις τον ΔΕΔΔΗΕ αύριο 2111900500.

Θα πάρω ναι. Θα κανω τα πάντα για να είμαι ενταξει από όλες τις πλευρές. 

Επεξ/σία από lazarnik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ronin77 είπε

καλησπέρα σε όλους

4/11 αίτηση για Enter online

19/11 ενημέρωση επιτυχούς ολοκλήρωσης των εγγράφων

26/11 καταγραφή μέτρησης από ΔΕΔΔΗΕ

προλαβαίνω να μπω με τον παλιο τιμοκατάλογο?

παίρνω τηλέφωνο ή κλείνω ραντεβού και πάω αύριο?

 

Τελείωσες ήδη εσύ, είσαι ΔΕΗ από 26/11. Μπες ebill και βεβαιώσουν ότι το πρόγραμμα είναι ενεργοποιημένο. Αν είσαι παλιός πελάτης ΔΕΗ, κάνεις login με τους παλιούς κωδικούς.

Αν δεν έχεις ebill κάνε εγγραφή. https://ebill.dei.gr/RegistrationUserType.aspx

O κωδικός εταίρου είναι ίδιος με παλιά αν ήσουν ΔΕΗ. Αν είναι η 1η σου φορά στη ΔΕΗ παίρνεις τηλέφωνο αύριο (αν βγάλεις γραμμή) και ζητάς τον κωδικό εταίρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, korakios είπε

 

πας για συνομοσιολογίες φάση

 

Εγώ φταίω? Αφού τα ίδια έχουν πει καμία 10ρια πιο πισω. Για αυτό πήγα κατευθείαν στο κατάστημα να ξεμπερδέψω ,κάτι δεν με πήγαινε καλά. 

Επεξ/σία από lazarnik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, korakios είπε

ρήτρα στο Γ1 υπήρχε απο το καλοκαίρι , άσχετα αν δεν κατάλαβες τι πλήρωνες

Σε πολλούς απο ΔΕΗ έχουν αργήσει τους εκκαθαριστικούς πάντως, δεν ξέρω αν έχει να κάνει ανα περιοχη η κάτι άλλο. 

Ενδεχομένως λόγω του ότι πολλοί έχουν εκκαθάριση τέλη νοέμβρη-αρχές δεκεμβρη για 8-9-10-11 και σκάει 💣

image.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, lazarnik είπε

Πάντως βλέπω πολλοί αναφέρουν ότι τους ξανά ζητάνε τα ίδια χαρτιά. Μήπως το καθυστερούν επίτηδες;

Και σ'εμένα το ίδιο συνέβη. Έστειλα όλα τα έγγραφα υπογεγραμμένα την Παρασκευή το μεσημέρι και 2-3 ώρες αργότερα έστειλα και την υπεύθυνη δήλωση από το gov.gr.

Σήμερα το πρωί έλαβα mail ότι εκκρεμεί η υπεύθυνη δήλωση. Την ξαναστέλνω επιτόπου και ταυτόχρονα παίρνω τηλέφωνο. Η υπάλληλος πετούσε αετό όταν της ζήτησα να τσεκάρει ότι το έχω στείλει ήδη δύο φορές, μία την Παρασκεύη και άλλη μία σήμερα...μου είπε ότι μπορούσε απλώς να δει πως υπάρχει κάποια εκκρεμότητα και ότι αυτά τα ελέγχει το αρμόδιο τμήμα...φέξε μου και γλίστρησα.

Επεξ/σία από efkola
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

ΟΣΟΙ ΠΗΓΑΤΕ ΚΑΙ ΥΠΟΓΡΑΨΑΤΕ ENTER ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΡΑΤΕ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ?

ΑΝ ΝΑΙ ΕΧΕΙ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ?

Εγω πήγα. Πήρα αντίγραφο με 24μηνη σύμβαση. Και επισύναψη τους όρους σύμβασης οικιακού πελατη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Δε πιστεύω να έχεις πρόβλημα. Όσοι πάτε σε κατάστημα και κάνετε αιτήσεις, ζητήστε αντίγραφο απ'το χαρτί που υπογράφετε ή τραβήξτε τουλάχιστον μια φωτογραφία.

Ούτε εγώ πιστεύω μιας και δεν είναι προϋπόθεση το ebill για το Enter σε αντίθεση με το Online. Δηλαδή και να μην ήθελα να κάνω καθόλου το ebill δεν υπάρχει λογική να είχα θέμα. Θα πάρω όμως τηλέφωνο αύριο να το διευθετήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...