Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έστειλα και εγώ συνάδελφο να κάνει επιτόπου χθες άρον αρον το myhome, (ήταν Γ1), και έτσι του είπαν, ότι μετράει από τη μέρα που υπογράφεις 

Ας ελπίσουμε να μη παρουσιαστεί πρόβλημα σε κανέναν 

Άραγε με τους παλιούς σε αυτά τα προγράμματα τι θα γίνει ;

Θα εξακολουθήσουν με τις παλιές τιμές ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, AristidisZ είπε

Άραγε με τους παλιούς σε αυτά τα προγράμματα τι θα γίνει ;

Θα εξακολουθήσουν με τις παλιές τιμές ;

σε όσους ήταν πχ απο πέρυσι θα δείξει στον εορταστικό λογαριασμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, korakios είπε

 

άρα αν δεν κάνει νέα αίτηση τότε σε μετάβαση απο άλλον πάροχο στο enter λογικά δε χρειάζεται να ακυρώσει το ΚΟΤ , σωστά ?

Aν είναι να μπει Enter καλύτερα να είναι ακυρωμένο το ΚΟΤ στο ΗΔΙΚΑ. Έχει δει πολλά και τρελά πρόσφατα (πχ EFA) με ενεργοποιημένα ΚΟΤ σε λάθος αριθμό παροχής. Μπορεί και στη ΔΕΗ να δούνε ΚΟΤ στο λογαριασμό του προηγούμενου παρόχου και να το περάσουν αυτόματα στη καρτέλα πελάτη. Αν γίνει αυτό, πάπαλα το enter

Επεξ/σία από ekrepali
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ekrepali είπε

Aν είναι να μπει Enter καλύτερα να είναι ακυρωμένο το ΚΟΤ στο ΗΔΙΚΑ. Έχει δει πολλά και τρελά πρόσφατα (πχ EFA) με ενεργοποιημένα ΚΟΤ σε λάθος αριθμό παροχής. Μπορεί και στη ΔΕΗ να δούμε ΚΟΤ στο λογαριασμό του προηγούμενου παρόχου και να το περάσουν αυτόματα στη καρτέλα πελάτη. Αν γίνει αυτό, πάπαλα το enter

καλημέρα λέει ο κόσμος 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα! Συνεχίζω. Χθες υπογραφή στις 20:00 όπως είπα στο MyHomeEnter. Το βράδυ δεν έμπαινε ebill. Έβγαζε σφάλμα στο ΑΦΜ κτλπ. Τώρα μπήκε και έχει επιλεγμένο πρόγραμμα το MyHomeEnter και από κάτω 

Το προϊόν είναι ενεργό έως 28/11/2023

Επεξ/σία από apache48
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά!!!

Κυριακή όπως είπα τον προώθησαν στην ΔΕΔΔΗΕ (αλλαγή ονόματος),σήμερα συνδέομαι στο ebill (έχω κι άλλο ακίνητο στο όνομα μου), και τι να δωω??? ένα δεύτερο ακίνητο!!! Ενεργοποίησα MyHome και πάγια και τώρα είμαστε υπό εξέταση.Θεωρώ αύριο θα είναι εγκεκριμένο,οπότε προλάβαμε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, eidikos33 είπε

Καλημέρα ενεργοποιήθηκε το online που μπορώ να δω αν είμαι με τις παλιές η με τις νέες χρεώσεις?

απο τη διάρκεια του προγράμματος στο μήνυμα που σου βγάζει οτι είναι ενεργό 24 μήνες , κάπου πήρε το μάτι μου οτι σου βγάζει και τιμοκατάλογο

πχ

3 λεπτά πριν, apache48 είπε

Το προϊόν είναι ενεργό έως 28/11/2023

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

απο τη διάρκεια του προγράμματος στο μήνυμα που σου βγάζει οτι είναι ενεργό 24 μήνες , κάπου πήρε το μάτι μου οτι σου βγάζει και τιμοκατάλογο

MyHomeEnter έχει κανονικά τιμοκατάλογο από πάνω με το 0.10500

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nikolas_kriti είπε

Ενεργοποίησα MyHome και πάγια

δεν υπάρχει myhome σκέτο

Μόλις τώρα, apache48 είπε

MyHomeEnter έχει κανονικά τιμοκατάλογο από πάνω με το 0.10500

ανέβασε αν έχεις την καλοσύνη και ένα screenshot να κρατήσω link , μιας και θα είναι η ερώτηση της ημέρας

το που είναι ο τιμοκαταλάγος δηλαδή για να τσεκάρει κάποιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

απο τη διάρκεια του προγράμματος στο μήνυμα που σου βγάζει οτι είναι ενεργό 24 μήνες , κάπου πήρε το μάτι μου οτι σου βγάζει και τιμοκατάλογο

πχ

 

Μου αναφέρει 

 

Το προϊόν είναι ενεργό έως 28/11/2023

 

ναι από κάτω αναφέρει και τιμοκατάλογο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, eidikos33 είπε

Το προϊόν είναι ενεργό έως 28/11/2023

κομπλε

Μόλις τώρα, eidikos33 είπε

ναι από κάτω αναφέρει και τιμοκατάλογο 

ε, πάτα το , μη φοβασαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

που είναι ο τιμοκαταλάγος δηλαδή για να τσεκάρει κάποιος

Ραντεβού 29/11. Υπογραφή 20:00 στο κατάστημα. Αλλαγή από άλλο πάροχο σε MyHomeEnter. Αναλυτικός τιμοκατάλογος πάνω από το μήνυμα ενεργοποίησης με μπλε γράμματα.

 

Screenshot_20211130-083926~2.png

Screenshot_20211130-083945~2.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, zampONakiaskiou είπε

Kαλημέρες.... Μόλις γύρισα από 18ωρο δουλειάς και κάθομαι και διαβάζω τις 50 τελευταίες σελίδες....Ανάθεμα τις ρήτρες και της μήτρες...

Τεσπά, έχω κάνει αίτηση για αλλαγή ονόματος μέσω e-contract / αλλαγή από Γ1Ν σε online από τις 11/11.

Έχω λάβει mail οτι παρέλαβαν επιτυχώς τα έγγραφα και θα προωθήσουν εντολή προς ΔΕΔΔΗΕ από τις 24/11.

Το θέμα μου είναι πως το όνομα του λογαριασμού ήταν (και παραμένει μιας και δεν έχω κάποιο νέο ότι έγινε η αλλαγή) στην γιαγιά, η οποία έχει φύγει από το 89 και δεν μπορώ να φτιάξω ebill...  

Ποιον πρέπει να καλέσω για να μου δώσουν νέο; Πρέπει να περιμένω τη ΔΕΔΔΗΕ να προχωρήσει στην αλλαγή ονόματος και μετά να μιλήσω με ΔΕΗ να μου δώσουν κωδικό εταίρου; Ή υπάρχει κάποιος τρόπος να το τρέξω;

 

Πραγματικά χαρά στην υπομονή σας όσοι βοηθάτε...

To ένα λάθος ότι έκανες αίτηση για online, το άλλο λάθος ότι δεν έκανες το αίτημα απευθείας στο όνομα σου. Επίσης είναι τρελό ότι δέχτηκαν τα έγγραφα, δεν έχω ιδέα πως κατάφερε η γιαγιά που δεν είναι εν ζωή να υπογράψει υπεύθυνη δήλωση στο GOV... αν υπάρχει κάποιο κόλπο να μας το πεις. 😄

Σοβαρά τώρα, έτσι όπως τα έμπλεξες τα πράγματα πολύ  δύσκολα θα ενεργοποιηθεί το Online. Σε όλους σκαλώνει η φάση... όλο και κάτι χρειάζεται αυτόματη ενεργοποίηση στο ebill, κυρίως η πάγια εντολή. Να βάλεις πάγια εντολή απευθείας στη τράπεζα δε μπορείς γιατί δεν έχεις ακόμα το RF.

Mακάρι να είσαι τυχερός και να κουμπώσει το πρόγραμμα μόνο του... αλλιώς δε σε βλέπω καλά.

 

6 ώρες πριν, thrileo1983 είπε

Παιδιά εχω μπερδευτεί.My home enter ή online να επιλέξω.Τετάρτη 1/12 έχω ραντεβού στη ΔΕΗ για να γυρίσω από άλλο πάροχο.1300kw/4μηνο κατανάλωση

Αν έχεις ΚΟΤ το ακρυώνεις στο ΗΔΙΚΑ και βάζεις σκέτο enter.

58 λεπτά πριν, glxakias1990 είπε

Δηλαδή είμαι οκ ; Ναι π αριθμός θα αλλάξει από 06 τώρα είναι 99 και μόλις περάσω ΔΕΗ 07 , άρα κάθομαι όπως είμαι η να κάνω ακύρωση το ΚΟΤ το παλιό γιατί ο διευθυντής μου είπε Πχι μην παράξεις τίποτα όταν ρώτησα να ακυρώσω ΚΟΤ .

Aκυρώνεις το ΚΟΤ στο ΗΔΙΚΑ και κρατάς το σκέτο enter με τις παλιές τιμές.

38 λεπτά πριν, glxakias1990 είπε

Για εμένα μιλάει , εχθές εκανα αλλαγή από watt and bolt στο enter ΔΕΗ , και μου είπαν να μην αλλάξω τίποτα να μην ακυρώσω ΚΟΤ κλπ , αν θέλω ΚΟΤ ξανά θα κάνω όταν γίνει η σύνδεση η νέα με νέο αριθμό παροχής . 

Το παλιό enter με 0.105 που υπέγραψες δε συνδιάζεται με ΚΟΤ.

Αν ενεργοποιήσεις ΚΟΤ σ'αυτό το πρόγραμμα είτε θα τιμολογηθείς με Γ1 + ΚΟΤ, είτε με νέο Enter 0.18 + KOT. Σε κάθε περίπτωση σε συμφέρει παλιό Enter χωρίς ΚΟΤ και να παρακολουθείς τo forum μήπως βρεθεί κάτι καλύτερο στο μέλλον.

Ναι ξέρω σου είπαν να μη πειράξεις το ΚΟΤ...να σε βοηθήσουν προσπαθούνε αλλά έχουν χάσει κι οι ίδιοι τη μπαλα και δεν έχουνε κάνει τα μαθηματικά που έχουμε κάνει εμείς πάνω.

2 λεπτά πριν, korakios είπε

καλημέρα λέει ο κόσμος 😁

Ποια καλημέρα... καταιγισμό θα έχει σήμερα και έξω κι εδώ. 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...