Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενεργοποίηση χθες βράδυ στην μητέρα μου μέσω ebill και η κατάσταση από σήμερα το πρωί  my home enter     λογικά ειμαι στην χαμηλή τιμή για την μητέρα μου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

*Για υποβολή αιτήματος εκκρεμότητας  στη ΔΕΗ , Το email : [email protected]

*Για λειτουργικό - συστημικό πρόβλημα στο "ebill" το email  : [email protected]

Όσοι έχουν επιλέξει το "ONLINE" αλλά είναι ακόμη "υπό-εξέταση" να εκτυπώσουν το "ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΕΠΙΛΟΓΩΝ" αλλά & το πεδίο της Πάγιας Εντολής με Κάρτα , όπου φαίνεται Ότι η πάγια εντολή ενεργοποιήθηκε για το πρόγραμμα ONLINE & μόνο.. Δηλ.: 

image.png.bee488eddd7086b72521e556ef6e8154.png

*Αυτό , για να μην πέσουν στην παγίδα ορισμένοι , να ενταχθούν στο ΟNLINE με τις νέες υψηλότερες τιμές , ενώ η αίτηση είναι είναι "κρεμασμένη" εξαιτίας του συστήματος, εδώ & μέρες .. Όπως παρακάτω :

image.png.66628a23590b47c7fda8b20589af83e1.png

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, andreaspap είπε

αν το απόγευμα ενεργοποιήσω το online και μηνιαίο λογαριασμό και πληρωμή μέσω πιστωτικής είμαι οκ

μην ακούς κανέναν , άγνωστο το τι θα κάνει η ΔΕΗ

Μόλις τώρα, HERTHAN είπε

ΕΠΟΣ:lol:

ακόμα γελάω , πιστεύω οτι είναι η καλύτερη ατάκα σε αυτό το νήμα

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

μην ακούς κανέναν , άγνωστο το τι θα κάνει η ΔΕΗ

Τουλαχιστον ελπιζω να εχουμε δικαιωμα να αποχωρησουμε ατελως αν δεν παει καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, andreaspap είπε

Είμαι στο πρόγραμμα Γ1 της ΔΕΗ και έχω e-bill και όλο ανεβαλλα να ενταχτω στα προγράμματα online και enter. Τώρα πήρα χαμπάρι όλο αυτό το χαμό....αν το απόγευμα ενεργοποιήσω το online και μηνιαίο λογαριασμό και πληρωμή μέσω πιστωτικής είμαι οκ; Ευχαριστώ όποιον απαντήσει.

*Είσαι Ο.Κ. *Κάντο άμεσα απ΄το ebill , τίποτα άλλο δεν χρειάζεται .. (αφού έτσι όπως είναι η Παροχή σου , δεν έχεις καλύτερη επιλογή) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, andreaspap είπε

Είμαι στο πρόγραμμα Γ1 της ΔΕΗ και έχω e-bill και όλο ανεβαλλα να ενταχτω στα προγράμματα online και enter. Τώρα πήρα χαμπάρι όλο αυτό το χαμό....αν το απόγευμα ενεργοποιήσω το online και μηνιαίο λογαριασμό και πληρωμή μέσω πιστωτικής είμαι οκ; Ευχαριστώ όποιον απαντήσει.

Ναι.

6 λεπτά πριν, korakios είπε

ακόμα γελάω , πιστεύω οτι είναι η καλύτερη ατάκα σε αυτό το νήμα

Αναμφιβολα ειναι το καλυτερο σχολιο στο νημα και το καλυτερο σχολιο της ημερας σε ολο το insomnia.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα πήγα στη ΔΕΗ και υπέγραψα το enter+, είμαι από αλλαγή παρόχου και δεν μπορώ από χτες να κάνω ebill. Υπάρχει περίπτωση λόγω ΔΕΔΔΗΕ να μη με δεχτεί με τις παλιές χρεώσεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Αν στο παλαιό σπίτι χωριό μένει ή σκοπεύει να μείνει κάποιος με ΚΟΤ, ενεργοποίησε το Online

δεν μενει κανενας , μονο καλοκαιρι, δεν παιζει ΚΟΤ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Nikolas7610 είπε

Σήμερα πήγα στη ΔΕΗ και υπέγραψα το enter+, είμαι από αλλαγή παρόχου και δεν μπορώ από χτες να κάνω ebill. Υπάρχει περίπτωση λόγω ΔΕΔΔΗΕ να μη με δεχτεί με τις παλιές χρεώσεις; 

 

13 λεπτά πριν, korakios είπε

μην ακούς κανέναν , άγνωστο το τι θα κάνει η ΔΕΗ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

Προς ενημέρωση όλων, χθες το πρωί έκανα την αίτηση για Online μέσω ebill και σήμερα το πρωί εντάχθηκε κιόλας.

Προλαβαίνετε τις παλιές τιμές όσοι ακόμη το σκέφτεστε.

Ευχαριστώ πάρα πολύ όλους όσους με βοήθησαν με τις απαντήσεις τους.

Επεξ/σία από knight666
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι εγινε ρε παιδια; Αλλαξανε τις τιμε στο Home Online ? Εχω κανει αιτηση, εχω στειλει τα δικαιολογιτικα εδω και 1-2 εβδομαδες αλλα δε κοβω να με ενεργοποιουν πριν τις 2/12. Παιζει να με πανε στις νεες τιμες; Εχω στειλει e-mail να μου απαντησουν ακομα περιμενω.

Επεξ/σία από chmichael
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, chmichael είπε

Παιζει να με πανε στις νεες τιμες; Εχω στειλει e-mail να μου απαντησουν ακομα περιμενω.

 

9 λεπτά πριν, korakios είπε

μην ακούς κανέναν , άγνωστο το τι θα κάνει η ΔΕΗ

 

______________________

οκ το κάνω copy paste να το πετάω

https://www.insomnia.gr/forums/topic/745862-δεη-myhome-onlineenter/?do=findComment&comment=58938960

μη δίνετε σημασία στο τι λέει ο σεκιουριτάς ,προϊστάμενος , καθαρίστρια,  διευθυντής , υπάλληλος

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, Flimgkis είπε

Δικαιούχος ΚΟΤ (δίχως να το έχω ενεργοποιήσει) ο οποίος έκανε μεταφορά από ιδιωτικό πάροχο στην ΔΕΗ με υπογραφή συμβολαίου MyHome Enter στις 25/11 μέσω φυσικής παρουσίας προς κλείδωμα τιμών. Πράγματι, στο e-bill αναφέρει ότι "Το προϊόν είναι ενεργό έως 24/11/2023", στον ΔΕΔΔΗΕ άλλαξε ο αριθμός παροχής σήμερα κατά έναν αύξοντα αριθμό, ωστόσο κατά την επιλογή μηναίου λογαριασμού αναφέρει το μήνυμα "Δεν υπάρχει η δυνατότητα επιλογής του Μηνιαίου Λογαριασμού. Για το υπόψη ακίνητο δεν υπάρχει ενεργή Σύμβαση Προμήθειας με τη ΔΕΗ, διότι έχει καταγγελθεί ή δεν έχει ακόμα ολοκληρωθεί.

Θα αναμείνω άλλη μια ημέρα (προς ενημέρωση συστήματος ΔΕΗ?) και έπειτα επικοινωνία με την εξυπηρέτηση πελατών  ως προς την επιβεβαίωση της ομαλής διενέργειας της διαδικασίας.

 

τωρα εξειγειτε γιατι το δικο μου (home online) ειναι ακομα προς εξεταση.... απο την παρασκευη.

το χρονικο μου

πεμπτη παω καταστημα  κανω Γ1Ν

παρασκευή πρωί πατάω καταλαθος το εντερ- ζηταω μεσω φόρμα επικοινωνίας αλλαγη.

στο ebill μου (επιλογες...) βλεπω το home online, μετα απο λιγακι μου στελνουν στο μαιλ , παρακαλω ενεργοποιηστε μηνιαίο λογαριασμό και παγια εντολη. ενεργοποιώ πάγια εντολή, τους απαντώ πως ενεργοποίησα πάγια εντολή και ο μηνιαίος λογαριασμος είναι είδη ενεργοποιημένος. Μετα απο 4 ωρες μου στελνουν μυνημα ξανα παρκαλω ενεργοποιειστε μινιαιο λογαριασμο, τους απανταω ξανα οτι ειναι ενργοποιημενο απο εμενα (εστειλα και σκριν σοτ), μου λενε να μιλησω με το τμημα του ebill.

Μιλάω και με αυτούς και ολα τα βλέπουν καλα..... ξανα πηρα τηλεφωνω ομως και τους εκανα πιο λεπτομερείς ανάλυση των γεγονότων και μετα απο ψαξιμο μου ειπαν οτι δεν φενεται στο κεντρικο μηχανογραφικο συστημα. να περιμενω.

Δευτέρα διαβάζοντας απο κάποιους οτι για να ολοκληρωθεί το Online πρέπει να τελειώσει και ο δεδδηε, (σωστο ή λαθος) πηγα απο το κατάστημα του δεδδηε για επίσπευση . 

Σημερα πρωι αλλαξαν τα νουμερα, καλεσα και τον δεδδηε να μαθω αν εχει ενημερωθει και η Δεη και μου απαντησαν θετικα.

Ακομα βεβαια ειναι προς εξεταση. Αλλα πιστευω, αφου εχουν ολα ολοκληρωθει, αν οχι σημερα, αυριο θα ειμαι οκ. 

"Δεν υπάρχει η δυνατότητα επιλογής του Μηνιαίου Λογαριασμού. Για το υπόψη ακίνητο δεν υπάρχει ενεργή Σύμβαση Προμήθειας με τη ΔΕΗ,  δεν έχει ακόμα ολοκληρωθεί.

για αυτο προφανως μου ζητουσαν απο το μαιλ να ενεργοποιησω μηνιαιο (αν και το ειχα κανει) αλλα μαλλον δεν φαινονταν σε αυτους. οποτε μαλλον για να γινει επιλογη πρεπει να ολοκληρωθει.....

το αφηνω εδω αν εχει καποιος παρομοιο θεμα. μιας και πολλοι πατησαν καταλαθος το εντερ

Επεξ/σία από lazarnik
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...