Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, haHa είπε

Μπορει να κανει αιτηση online και να προλαβει τις οποιες αλλαγες μεχρι τις 2/12?

όχι , μόνο μέσω ebill

1 λεπτό πριν, haHa είπε

δεν μπορει να παει σε καταστημα για υπογραφη του καινουριου μιας και ειναι εξωτερικο.

δε ξέρω αν παίζει με εξουσιοδότηση να πάει κάποιος αύριο για enter

1 λεπτό πριν, 26ska είπε

Επίσης όταν λέμε e-bill εννοούμε αυτο έτσι;

ναι

2 λεπτά πριν, 26ska είπε

Είμαι κοτβ όπως είπα.Αν βάλω το online δηλαδή θα παραμείνει το κοτ και θα πληρώνω φθηνότερα;

ναι

3 λεπτά πριν, 26ska είπε

Επίσης για να γίνει αυτό πρέπει να ενεργοποιήσω και την έκδοση μηνιαίου λογαριασμού,καθώς επίσης και την πάγια εντολή;

ναι

2 λεπτά πριν, n_kout είπε

Πατησα σημερα υποβολη το Home Enter apo e-bill γιατι ο πατερας μου δεν θελει να βαλει καρτα. Ειμαι οκ ή υπαρχει περιπτωση να μπω στο νεο τιμολογιο? Ξερω πως το Online δεν εχει θεμα, αλλα εδω????

άγνωστο , ότι και να σου πούνε μην το πιστεύεις δεν ξέρει κανένας τι θα κάνει η ΔΕΗ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, haHa είπε

Φιλος μου που ειναι ακομα στην ΔΕΗ, στο παραδοσιακο προγραμμα εδω και δεκαετιες, θελει να μπει στο MyHome Enter απο την στιγμη που ειναι φθηνοτερο.
Αυτην την στιγμη δεν εχει ebill και δεν μπορει να παει σε καταστημα για υπογραφη του καινουριου μιας και ειναι εξωτερικο.

Μπορει να κανει αιτηση online και να προλαβει τις οποιες αλλαγες μεχρι τις 2/12?

 

Ευχαριστω!

Πρέπει να δοκιμάσει να κάνει εγγραφή στο ebill. https://ebill.dei.gr/RegistrationType.aspx?UserType=2

Aν έχει ΚΟΤ ενεργοποιεί το Online. Αν δεν έχει ΚΟΤ διαλέγει Online ή Enter.

Aν δε μπορεί να κάνει εγγραφή στο ebill (λόγω μη επικαιροποιημένων στοιχείων) κάνει σε σένα εξουσιοδότηση στο GOV https://www.gov.gr/ipiresies/polites-kai-kathemerinoteta/psephiaka-eggrapha-gov-gr/ekdose-exousiodoteses μετά κλείνει ραντεβού στη ΔΕΗ https://appointment.dei.gr/ μαζεύεις όλα τα δικαιολογητικά (αντίγραφο λογαριασμού, ταυτότητα του φίλου σου, εκκαθαριστικό του φίλου σου, ταυτότητα δική σου, πιστοποιητικό εμβολιασμού ή rapid test) και του υπογράφεις το παλιό enter που ισχύει ως 2/12. Σ'αυτή τη περίπτωση όμως πριν του υπογράψεις το enter, να μπει στο ΗΔΙΚΑ να ακυρώσει το ΚΟΤ γιατί παλιό enter και ΚΟΤ = καταστροφή

 

4.jpg.3ed5fdedb5833253f06c0a67d9683b02.jpgfd_Page_1.jpg.8f5cfbcb18015bef667839b00e7db2e5.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, moon1821 είπε

παλαιο σπιτι χωριο με ΔΕΗ Γ1 και εγγυηση 0,29 ευρω (σχεδον μηδενικη)

αν παει προγραμμα enter πληρώνει κάποια εγγύηση 

φυσικα μέσω ebill θα γινει

όχι

@ekrepali μας έφεξες , βάλε τη φωτό σε σπόιλερ 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, 26ska είπε

Σορυ παιδιά,δεν το κατέχω το θέμα.

Είμαι κοτβ όπως είπα.Αν βάλω το online δηλαδή θα παραμείνει το κοτ και θα πληρώνω φθηνότερα;

Επίσης για να γίνει αυτό πρέπει να ενεργοποιήσω και την έκδοση μηνιαίου λογαριασμού,καθώς επίσης και την πάγια εντολή;

Πάγια εντολή υποχρεωτικά στη σελίδα του ebill, θα σου ζητήσει κάρτα μόλις πατήσεις ενεργοποίηση στο Online.

Yποχρεωτικά μηνιαίος λογιαριασμός (δεν είναι υποχρεωτικό να δίνεις μετρήσεις, βασικά επειδή δεν το κατέχεις μη δώσεις ποτέ μετρήσεις)

Υποχρεωτικά ηλεκτρονικός λογαριασμός

0.095 αρχική τιμή - 0.045 ΚΟΤ - 0.02 σταθερή επιδότηση = σχεδόν τζάμπα ρεύμα. Το ΚΟΤ δεν το πειράζεις, δε χρειάζεται να κάνεις κάτι, κουμπώνει αυτόματα στο πρόγραμμα.

Άντε ξαναρώτα σε 5 λεπτά τον κοράκιο αν είμαστε σίγουροι... πάω για ύπνο εγώ.😆

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, korakios είπε

σήμερα τότε να γραφτεί

 

3 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Πρέπει να δοκιμάσει να κάνει εγγραφή στο ebill. https://ebill.dei.gr/RegistrationType.aspx?UserType=2

Aν έχει ΚΟΤ ενεργοποιεί το Online. Αν δεν έχει ΚΟΤ διαλέγει Online ή Enter.

Aν δε μπορεί να κάνει εγγραφή στο ebill (λόγω μη επικαιροποιημένων στοιχείων) κάνει σε σένα εξουσιοδότηση στο GOV https://www.gov.gr/ipiresies/polites-kai-kathemerinoteta/psephiaka-eggrapha-gov-gr/ekdose-exousiodoteses μετά κλείνει ραντεβού στη ΔΕΗ https://appointment.dei.gr/ μαζεύεις όλα τα δικαιολογητικά (αντίγραφο λογαριασμού, ταυτότητα του φίλου σου, εκκαθαριστικό του φίλου σου, ταυτότητα δική σου, πιστοποιητικό εμβολιασμού ή rapid test) και του υπογράφεις το παλιό enter που ισχύει ως 2/12. Σ'αυτή τη περίπτωση όμως πριν του υπογράψεις το enter, να μπει στο ΗΔΙΚΑ να ακυρώσει το ΚΟΤ γιατί παλιό enter και ΚΟΤ = καταστροφή

 

4.jpg.3ed5fdedb5833253f06c0a67d9683b02.jpgfd_Page_1.jpg.8f5cfbcb18015bef667839b00e7db2e5.jpg

Ωραια, σας ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μαζεψτε 1200 υπογραφες μεχρι τις 12 το βραδυ μπορειτε να κανετε αιτημα μεσω gov να κανουν τον μηνα να εχει 31 ημερες.

Ετσι θα προλαβετε να μπειτε ολοι με τις παλιες τιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

όχι

@ekrepali μας έφεξες , βάλε τη φωτό σε σπόιλερ 😛

Δε θα τη δει αν τη βάλω σε spoiler, θα πάει ΔΕΗ με άδεια χέρια και θα του πούνε έληξε. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ekrepali είπε

Άντε ξαναρώτα σε 5 λεπτά τον κοράκιο αν είμαστε σίγουροι... πάω για ύπνο εγώ.😆

 

Μην αγχωνεσαι ηρθα για να ξαναφυγω μ'αυτα που διαβαζω.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, moon1821 είπε

παλαιο σπιτι χωριο με ΔΕΗ Γ1 και εγγυηση 0,29 ευρω (σχεδον μηδενικη)

αν παει προγραμμα enter πληρώνει κάποια εγγύηση 

φυσικα μέσω ebill θα γινει

Αν στο παλαιό σπίτι χωριό μένει ή σκοπεύει να μείνει κάποιος με ΚΟΤ, ενεργοποίησε το Online

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, HERTHAN είπε

Μην αγχωνεσαι ηρθα για να ξαναφυγω μ'αυτα που διαβαζω.:P

καλά την κάνω και εγώ , με του που ρωτά κάποιος κάτι γράψε "ναι" , πιάνει 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι στο πρόγραμμα Γ1 της ΔΕΗ και έχω e-bill και όλο ανεβαλλα να ενταχτω στα προγράμματα online και enter. Τώρα πήρα χαμπάρι όλο αυτό το χαμό....αν το απόγευμα ενεργοποιήσω το online και μηνιαίο λογαριασμό και πληρωμή μέσω πιστωτικής είμαι οκ; Ευχαριστώ όποιον απαντήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...