Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, korakios είπε

τα αυτονόητα , οτι το ebill που έχεις είναι για την παροχή που θέλεις να ρωτήσω ?!

πάτα υποβολή (για το online πάντα)

Βασικά δεν έχω καταλάβει αν με συμφέρει να  το κάνω,εφόσον έχω κοτβ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Το έσβησα γιατί βαριέμαι να ασχολούμαι με βλακείες...

τα έδωσα σε spoiler πίσω edit με πρόλαβες, οπότε καλό είναι να το δει κάποιος που αλλάζει πάροχο και θέλει να μπει enter

περισσότερο ήθελα να δει ο @glxakias1990 οτι παίζει καμιά φορά να κολλά το σύστημα . Βέβαια το λογικό είναι οτι αν δεν θέλει ΚΟΤ απλά δεν το ανανεώνει σε αλλαγή παρόχου , όπως λέει και το ΗΔΙΚΑ , αλλά έτυχε και στο @Decanoπχ κόλλησε

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, cmad είπε

Αύριο έκλεισε ραντεβού φίλος σε κατάστημα. Θα ισχύουν τα προγράμματα; Αν είναι με τα καινούργιες χρεώσεις  να κάνει;

4.jpg.aea1fd7ad70c602db5fead44f437607e.jpgfd_Page_1.jpg.a545e329b5e9c4144de4b17c1d7d79e0.jpg

Eκτυπώνει αυτά και επιμένει ότι το παλιό ισχύει μέχρι 2/12

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Decano είπε

Εδώ το λέει ολόκληρη ΔΕΗ, άσε το ΗΔΙΚΑ να λέει ότι θέλει 

😂 😂😂🤣🤣 😂😂🤣🤣 😂😂🤣🤣 😂😂🤣🤣 😂😂🤣🤣 😂😂🤣🤣 😂😂🤣🤣 😂😂🤣🤣 😂😂🤣🤣

  😂😂🤣🤣 😂😂🤣🤣 😂😂🤣🤣 😂😂🤣🤣 😂😂🤣🤣 😂😂🤣🤣 😂😂🤣🤣 😂😂🤣🤣 😂😂🤣🤣

  😂😂🤣🤣 😂😂🤣🤣 😂😂🤣🤣 😂😂🤣🤣 😂😂🤣🤣 😂😂🤣🤣 😂😂🤣🤣 😂😂🤣🤣 😂😂🤣🤣

  😂😂🤣🤣 😂😂🤣🤣 😂😂🤣🤣 😂😂🤣🤣 😂😂🤣🤣 😂😂🤣🤣 😂😂🤣🤣 😂😂🤣🤣 😂😂🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, 26ska είπε

Βασικά δεν έχω καταλάβει αν με συμφέρει να  το κάνω,εφόσον έχω κοτβ.

Σου δίνουν τζάμπα ρεύμα 0.095 - 0.045 ΚΟΤ - 0.02 σταθερή επιδότηση κι εσύ δε θες;

Ενεργοποίησε το online άμεσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, 26ska είπε

Βασικά δεν έχω καταλάβει αν με συμφέρει να  το κάνω,εφόσον έχω κοτβ.

για να γλυτώσεις τη ρήτρα αναπροσαρμογής

0,23 προσαύξηση μείον 0,15 επιδότηση , άρα 0,08 επιβάρυνση στο Γ1

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δικαιούχος ΚΟΤ (δίχως να το έχω ενεργοποιήσει) ο οποίος έκανε μεταφορά από ιδιωτικό πάροχο στην ΔΕΗ με υπογραφή συμβολαίου MyHome Enter στις 25/11 μέσω φυσικής παρουσίας προς κλείδωμα τιμών. Πράγματι, στο e-bill αναφέρει ότι "Το προϊόν είναι ενεργό έως 24/11/2023", στον ΔΕΔΔΗΕ άλλαξε ο αριθμός παροχής σήμερα κατά έναν αύξοντα αριθμό, ωστόσο κατά την επιλογή μηναίου λογαριασμού αναφέρει το μήνυμα "Δεν υπάρχει η δυνατότητα επιλογής του Μηνιαίου Λογαριασμού. Για το υπόψη ακίνητο δεν υπάρχει ενεργή Σύμβαση Προμήθειας με τη ΔΕΗ, διότι έχει καταγγελθεί ή δεν έχει ακόμα ολοκληρωθεί.

Θα αναμείνω άλλη μια ημέρα (προς ενημέρωση συστήματος ΔΕΗ?) και έπειτα επικοινωνία με την εξυπηρέτηση πελατών  ως προς την επιβεβαίωση της ομαλής διενέργειας της διαδικασίας.

 

Επεξ/σία από Flimgkis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

για να γλυτώσεις τη ρήτρα αναπροσαρμογής

0,23 προσαύξηση μείον 0,15 επιδότηση , άρα 0,08 επιβάρυνση στο Γ1

 

Βάλε και τα υπόλοιπα να καταλάβει γιατί ακόμα θα το σκέφτεται... 😛

0.08 επιβάρυνση + 0.11 προμήθεια - 0.045 κοτ = 0.155 στο Γ1 τελική τιμή

Οnline 0.03 τελική τιμή

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Flimgkis είπε

Θα αναμείνω άλλη μια ημέρα (προς ενημέρωση συστήματος ΔΕΗ?) και έπειτα επικοινωνία με την εξυπηρέτηση πελατών  ως προς την επιβεβαίωση της ομαλής διενέργειας της διαδικασίας.

στείλε απο σήμερα ένα email και πάρε και τηλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Flimgkis είπε

Δικαιούχος ΚΟΤ (δίχως να το έχω ενεργοποιήσει) ο οποίος έκανε μεταφορά από ιδιωτικό πάροχο στην ΔΕΗ με υπογραφή συμβολαίου MyHome Enter στις 25/11 μέσω φυσικής παρουσίας προς κλείδωμα τιμών. Πράγματι, στο e-bill αναφέρει ότι "Το προϊόν είναι ενεργό έως 24/11/2023", στον ΔΕΔΔΗΕ άλλαξε ο αριθμός παροχής σήμερα κατά έναν αύξοντα αριθμό, ωστόσο κατά την επιλογή μηναίου λογαριασμού αναφέρει το μήνυμα "Δεν υπάρχει η δυνατότητα επιλογής του Μηνιαίου Λογαριασμού. Για το υπόψη ακίνητο δεν υπάρχει ενεργή Σύμβαση Προμήθειας με τη ΔΕΗ, διότι έχει καταγγελθεί ή δεν έχει ακόμα ολοκληρωθεί.

Θα αναμείνω άλλη μια ημέρα (προς ενημέρωση συστήματος ΔΕΗ?) και έπειτα επικοινωνία με την εξυπηρέτηση πελατών  ως προς την επιβεβαίωση της ομαλής διενέργειας της διαδικασίας.

 

Προλάβαινες να κάνεις Γ1 στο κατάστημα, να ενεργοποιήσεις οnline και ΚΟΤ και να πληρώνεις φτηνά.

Τώρα με το Enter και με τις ημερομηνίες να πιέζουν κάτσε όπως είσαι, μην ενεργοποιήσεις ΚΟΤ γιατί θα χάσεις το Enter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλος μου που ειναι ακομα στην ΔΕΗ, στο παραδοσιακο προγραμμα εδω και δεκαετιες, θελει να μπει στο MyHome Enter απο την στιγμη που ειναι φθηνοτερο.
Αυτην την στιγμη δεν εχει ebill και δεν μπορει να παει σε καταστημα για υπογραφη του καινουριου μιας και ειναι εξωτερικο.

Μπορει να κανει αιτηση online και να προλαβει τις οποιες αλλαγες μεχρι τις 2/12?

 

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ekrepali είπε

Βάλε και τα υπόλοιπα να καταλάβει γιατί ακόμα θα το σκέφτεται... 😛

0.08 επιβάρυνση + 0.11 προμήθεια - 0.045 κοτ = 0.155 στο Γ1 τελική τιμή

Οnline 0.03 τελική τιμή

 

Σορυ παιδιά,δεν το κατέχω το θέμα.

Είμαι κοτβ όπως είπα.Αν βάλω το online δηλαδή θα παραμείνει το κοτ και θα πληρώνω φθηνότερα;

Επίσης για να γίνει αυτό πρέπει να ενεργοποιήσω και την έκδοση μηνιαίου λογαριασμού,καθώς επίσης και την πάγια εντολή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, korakios είπε

τα αυτονόητα , οτι το ebill που έχεις είναι για την παροχή που θέλεις να ρωτήσω ?!

πάτα υποβολή (για το online πάντα)

Πατησα σημερα υποβολη το Home Enter apo e-bill γιατι ο πατερας μου δεν θελει να βαλει καρτα. Ειμαι οκ ή υπαρχει περιπτωση να μπω στο νεο τιμολογιο? Ξερω πως το Online δεν εχει θεμα, αλλα εδω????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...