Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 28,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, matrixtv1 είπε

Από 25/10 που έχω πάει στην ΔΕΗ ΟΝΛΙΝΕ ακόμα δεν μου έχει έρθει λογαριασμός είναι λογικό αυτό ;

όχι , αλλά το έχουν αναφέρει και άλλοι , υποθέτω λόγω της κρατικής επιδότησης για τα σταθερά  0,02€/kw (<300kw/μήνα) και αλλαγή στη μηχανογράφηση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπηκα στην Δεη πριν 20 ημερες και μολις προχθες μου εστειλαν κωδικους ενεργοποιησης ebill στο home online με SMS.. Aποτελεσμα , βγηκε λογαριασμος με Γ1Ν και ρητρα 56 ευρω.Τι κανω τωρα , παω ΡΑΕ με τις αποδειξεις (SMS ) ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, chriskan22 είπε

Mπηκα στην Δεη πριν 20 ημερες και μολις προχθες μου εστειλαν κωδικους ενεργοποιησης ebill στο home online με SMS.. Aποτελεσμα , βγηκε λογαριασμος με Γ1Ν και ρητρα 56 ευρω.Τι κανω τωρα , παω ΡΑΕ με τις αποδειξεις (SMS ) ? 

Πριν κάνεις τις καταγγελίες σου, μπες και ενεργοποίησε online ή εντερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, chriskan22 είπε

Mπηκα στην Δεη πριν 20 ημερες και μολις προχθες μου εστειλαν κωδικους ενεργοποιησης ebill στο home online με SMS.. Aποτελεσμα , βγηκε λογαριασμος με Γ1Ν και ρητρα 56 ευρω.Τι κανω τωρα , παω ΡΑΕ με τις αποδειξεις (SMS ) ? 

1. η σύμβαση που υπέγραψες έγραφε online ?

2. Αν όχι το econtract έγραφε online ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικα για τους "της τελευταιας στιγμης", υπάρχει ελπίδα..

1/12 επίσκεψη σε κατάστημα ΔΕΗ και αίτηση για αλλαγη παρόχου και ένταξη στο myHome Enter

2/12 έχει εμφανιστεί στο ebill (που είχα από πριν φυγω απο τη ΔΕΗ) και το myHome Enter έχει ημερομηνία λήξης 30/11 (άρα μετραει ως ενεργοποιηση 1/12)

Καλή επιτυχία σε όσους το δοκιμάσουν στο 90'...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, chriskan22 είπε

Ναι εγραφε  online

https://www.insomnia.gr/forums/topic/745862-δεη-myhome-onlineenter/?do=findComment&comment=58938960

Ξεκινάς με αμφισβήτηση λογαριασμού μιας και η ΔΕΗ όφειλε να σου έχει κάνει καρτέλα με προσωρινό κωδικό ebill, βάσει τα στοιχειά που είχες δώσει , σε κάθε περίπτωση έπρεπε να σε ενημερώσει

Πατάς στο οτι δεν είχες ενημέρωση οτι έπρεπε ο ίδιος να κάνεις ebill και φυσικά στο οτι μόλις προχθες πήρες τους κωδικούς , αιτήσαι για τιμολόγηση βάσει online

κοινοποίηση στα email που έχω

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση:

Αυτοί που έφυγαν από προηγούμενο πάροχο και αρχές Νοεμβρίου εκδόθηκε ο τελικός λογαριασμός, μπορούμε να ζητήσουμε τύπου επανατιμολογηση με την επιδότηση Νοεμβρίου μετά την νέα ανακοίνωση; το έχει κάνει κανείς; προχωράμε μέσω ΡΑΕ για αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

  offtopic

Μόλις τώρα, SilentVoice είπε

Ερώτηση:

Αυτοί που έφυγαν από προηγούμενο πάροχο και αρχές Νοεμβρίου εκδόθηκε ο τελικός λογαριασμός, μπορούμε να ζητήσουμε τύπου επανατιμολογηση με την επιδότηση Νοεμβρίου μετά την νέα ανακοίνωση; το έχει κάνει κανείς; προχωράμε μέσω ΡΑΕ για αυτό;

αν σου χρωστάνε το ΤΕΜ θα το πάρεις σαν έκτακτο , αν καθυστερεί τότε καταγγελία

1η κίνηση στέλνεις email στον προηγούμενο πάροχο και ρωτάς πότε θα εκδοθεί έκτακτος

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις επέστρεψα απο κατάστημα ΔΕΗ 
Πρόλαβα το my home enter μεχρι 2/12 
έκανα και αλλαγή παρόχου και αλλαγή χρήσης, όλα μαζί και τα δέχτηκαν κανοκικά.
Ελπίζω να πάνε όλα καλά 😄 
Thanks a lot everybody!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

με αιτηση χθες το μεσημερι για το my home enter μου εβγαλε σημερα οτι ενεργοποιηθηκε μεχρι 30/11/2023. Επισης στον τιμοκατολογο απο κάτω μου βγαζει την τιμη που ειναι 0,10500. Αρα λογικα οσοι εκαναν μεχρι χθες προλαβαν την προσφορα σε αυτη την τιμη...Ελπιζω να την προλαβουν ολοι που θα κάνουν μεχρι και σημερα. Η λογικη αυτο λεει αφου είναι μεχρι 2/12 η προθεσμια.

Επεξ/σία από superman93
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DeKaLoUdiS είπε

Μόλις επέστρεψα απο κατάστημα ΔΕΗ 
Πρόλαβα το my home enter μεχρι 2/12 
έκανα και αλλαγή παρόχου και αλλαγή χρήσης, όλα μαζί και τα δέχτηκαν κανοκικά.
Ελπίζω να πάνε όλα καλά 😄 
Thanks a lot everybody!!

Μου έδωσες θάρρος τώρα, έχω να πάω σήμερα και μάλιστα το τελευταίο ραντεβού τις ημέρας, ελπίζω να πάνε όλα καλά και να μην πέσει κάνα σύστημα ή να πέσω σε κάνα ζώο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

σήμερα μου ήρθε μνμ ότι "ο έλεγχος των εγγράφων σας και προωθήθηκε εντολή στον ΔΕΔΔΗΕ".

Πως μπορώ να μάθω τον κωδικό εταίρου για να κάνω εγγραφή στο ebill?

Μπορώ να πάρω κάπου τηλέφωνο (ΔΕΗ, ΔΕΔΔΗΕ) ή να πάω στα κάποιο κατάστημα ώστε να το τελειώσω σήμερα.

Είχα κάνει αίτηση μεσω ιντερνετ απο τις 10/11 και σήμερα ολοκληρώθηκε.

 

ευχαριστώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...