Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παίδες. Έτυχε να δω το ποστ και διάβασα και ελάχιστα αρχικά σχόλια και έχω να πω το εξής:

Αν δεν βάλετε σταθερά προγράμματα από ιδιώτη ΜΑΚΡΙΑ! Ακόμη και τα σταθερά τους προγράμματα με τα πάγια και τις χρεώσεις που έχουν βγαίνουν πολύ παραπάνω από την ΔΕΗ. Το MyHome Online αυτή την στιγμή είναι το καλύτερο πρόγραμμα στην αγορά.

Όλα αυτά σας τα λέει κάποιος που βρίσκεται στην Volterra και τους τελευταίους 3 μήνες κλαίει την μοίρα του. Τον πρώτο μήνα μου ήρθε για 400kw 115 ευρώ, τον επόμενο 189 ευρώ για 445kw και στον τελευταίο 167.5 για 530kw. Kαι όλα αυτά χάρη στην αγία ρήτρα προσαρμογής που την έχουν βαρέσει στον θεό το τελευταίο τρίμηνο και δεν σώζεται ούτε από τις γελοίες εκπτώσεις που μας λέει ο Μητσοβλάκας,(30 ευρώ σε λογιαριασμό που θα περνούσε τα 200), αλλά ούτε και από τις χαμηλότερες χρεώσεις ρεύματος. Γενικά μακριά από μη σταθερά προγράμματα που έχουν ρήτρες προσαρμογής.

Ήθελα να πάω και εγώ στο myhome online, αλλά επειδή χρειάζεται ηλεκτρονική υπογραφή μέσω τηλεφωνικού αριθμού μπαίνοντας με το taxis, και επειδή πρέπει να ενημερώσει στα ΚΕΠ η μητέρα μου τα στοιχεία μιας και το ρεύμα είναι στο ονομά της, δεν πρόλαβα την έκπτωση που έληγε τώρα. eBanking δεν έχουν οι γονείς μου, οπότε δεν σωνόταν από πουθενα. Το Enter το πρόγραμμα συμφέρει περισσότερο εξοχικά, μην το κοιτάτε καν. Έχει μεγαλύτερο πάγιο από το Online και έχει και 100 ευρώ εγγύηση. Το online έχει μηδενική. Σε ένα σπίτι που δεν μένεις συνέχεια σε νοιάζει να έχεις μηδενικό πάγιο αν δεν καταναλώνεις ρεύμα. Γι αυτό είπα ότι το Enter συμφέρει μόνο σε εξοχικά.

Επεξ/σία από R0adrunn3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κι εμένα η σύμβαση που έκανα σήμερα για το enter (24μηνο) γράφει για χρεώσεις που επισυνάπτονται μαζι με τη συμβαση κι έχει τον τιμοκατάλογο καρφιτσωμένο. Λογικά τα καταφέραμε ( επειδη ρωτούν 2-3 ακόμα στις τελευταίες σελίδες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, R0adrunn3r είπε

Καλησπέρα παίδες. Έτυχε να δω το ποστ και διάβασα και ελάχιστα αρχικά σχόλια και έχω να πω το εξής:

Αν δεν βάλετε σταθερά προγράμματα από ιδιώτη ΜΑΚΡΙΑ! Ακόμη και τα σταθερά τους προγράμματα με τα πάγια και τις χρεώσεις που έχουν βγαίνουν πολύ παραπάνω από την ΔΕΗ. Το MyHome Online αυτή την στιγμή είναι το καλύτερο πρόγραμμα στην αγορά.

Όλα αυτά σας τα λέει κάποιος που βρίσκεται στην Volterra και τους τελευταίους 3 μήνες κλαίει την μοίρα του. Τον πρώτο μήνα μου ήρθε για 400kw 115 ευρώ, τον επόμενο 189 ευρώ για 445kw και στον τελευταίο 167.5 για 530kw. Kαι όλα αυτά χάρη στην αγία ρήτρα προσαρμογής που την έχουν βαρέσει στον θεό το τελευταίο τρίμηνο και δεν σώζεται ούτε από τις γελοίες εκπτώσεις που μας λέει ο Μητσοβλάκας,(30 ευρώ σε λογιαριασμό που θα περνούσε τα 200), αλλά ούτε και από τις χαμηλώτερες χρεώσεις ρεύματος. Γενικά μακριά από μη σταθερά προγράμματα που έχουν ρήτρες προσαρμογής.

Ήθελα να πάω και εγώ στο myhome online, αλλά επειδή χρειάζεται ηλεκτρονική υπογραφή μέσω τηλεφωνικού αριθμού μπαίνοντας με το taxis, και επειδή πρέπει να ενημερώσει στα ΚΕΠ η μητέρα μου τα στοιχεία μιας και το ρεύμα είναι στο ονομά της, δεν πρόλαβα την έκπτωση που έληγε τώρα. eBanking δεν έχουν οι γονείς μου, οπότε δεν σωνόταν από πουθενα. Το Enter το πρόγραμμα συμφέρει περισσότερο εξοχικά, μην το κοιτάτε καν. Έχει μεγαλύτερο πάγιο από το Online και έχει και 100 ευρώ εγγύηση. Το online έχει μηδενική. Σε ένα σπίτι που δεν μένεις συνέχεια σε νοιάζει να έχεις μηδενικό πάγιο αν δεν καταναλώνεις ρεύμα. Γι αυτό είπα ότι το Enter συμφέρει μόνο σε εξοχικά.

0.099 σταθερό αορίστου είχε η βολτερα μεχρι το Σεπτέμβρη. Οικιακό 360 τώρα πήγε στο θεό. Και για ΔΕΗ νωρίς το θυμήθηκες, τόσο καιρό ήταν 0.095 ως 0.10

Ακόμα και 0.18 πάντως είναι φτηνότερο από οποιοδήποτε πρόγραμμα με ρήτρα αναπροσαρμογής

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, DeKaLoUdiS είπε

Κι εμένα η σύμβαση που έκανα σήμερα για το enter (24μηνο) γράφει για χρεώσεις που επισυνάπτονται μαζι με τη συμβαση κι έχει τον τιμοκατάλογο καρφιτσωμένο. Λογικά τα καταφέραμε ( επειδη ρωτούν 2-3 ακόμα στις τελευταίες σελίδες)

Όπως απάντησε ο korakios, η ΔΕΗ τι θα κάνει. Εγώ που έστειλα την μάνα μου και έκανε σήμερα enter, ακόμα δεν εμφανίζεται τίποτα στο ebill. Αν το επεργαστουν αύριο με τις νέες τιμες.. θα ανοίξουμε νέο θέμα καταγγελιών μαλλον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Rattlehead είπε

Όπως απάντησε ο korakios, η ΔΕΗ τι θα κάνει. Εγώ που έστειλα την μάνα μου και έκανε σήμερα enter, ακόμα δεν εμφανίζεται τίποτα στο ebill. Αν το επεργαστουν αύριο με τις νέες τιμες.. θα ανοίξουμε νέο θέμα καταγγελιών μαλλον

Η υπάλληλος μου είπε οτι εφόσον γραφει 2/12 η σύμβαση και ειναι 24μηνη θα πάρω τις τιμές που μου έχει επισυνάψει. Let's hope for the best!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ekrepali είπε

0.099 σταθερό αορίστου είχε η βολτερα μεχρι το Σεπτέμβρη. Οικιακό 360 τώρα πήγε στο θεό. Και για ΔΕΗ νωρίς το θυμήθηκες, τόσο καιρό ήταν 0.095 ως 0.10

Ακόμα και 0.18 πάντως είναι φτηνότερο από οποιοδήποτε πρόγραμμα με ρήτρα αναπροσαρμογής

Φίλε Volterra έχω εδώ και 2 χρόνια. Λήγει σε 2 μήνες. Όσο δεν υπήρχε ρήτρα μέσα στην τιμή δεν το συζητώ καν ότι δεν έβλεπε στο 1 μέτρο την ΔΕΗ και πολλούς άλλους ιδιώτες. Το πρόγραμμα που είχα πάρει τότε με 0,0675 ήταν το χαμηλότερο στην αγορά + το πάγιο που ήταν επίσης τότε το χαμηλότερο απ όλους. Στο σύνολο έβγαινε πολύ φθηνότερα. Βέβαια τότε δεν μας είπε κανείς οτι ξαφνιλά θα πληρώνουμε 100+ ευρώ μόνο ρήτρες... Το πρόγραμμα της ΔΕΗ το είδα την τελευταία βδομάδα, και όπως έγραψα μαζί λόγο και δουλειάς, αλλά και έλλειψης στοιχείων, δεν το πρόλαβα. Βέβαια θα το ξανα τσεκάρω όταν θα μπορέσει να περάσει από τα ΚΕΠ η μητέρα μου να τα φτιαξει, γιατί μπορεί να ισχύουν ακόμη οι εκπτώσεις και απλά να λέγανε μέχρι τέλος Νοεμβρίου για να τρέξουν όλοι να αλλάξουν τώρα τα προγράμματα επειδή είναι σίγουρο ότι όλοι από ιδιωτικές θα φύγουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DeKaLoUdiS είπε

Η υπάλληλος μου είπε οτι εφόσον γραφει 2/12 η σύμβαση και ειναι 24μηνη θα πάρω τις τιμές που μου έχει επισυνάψει. Let's hope for the best!

Οκ. Απλά διάβασε και καμμια σελίδα παραπισω να δεις τι λένε άνθρωποι που ίσως ξέρουν λιιιιιγο περισσότερα από εσενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Rattlehead είπε

Οκ. Απλά διάβασε και καμμια σελίδα παραπισω να δεις τι λένε άνθρωποι που ίσως ξέρουν λιιιιιγο περισσότερα από εσενα

Εχω διαβάσει.
Αρκετοι αναφέρουν οτι η ημ/νια εναρξης ηταν τελικά η ημ/νια που υπεγραψαν τη συμβαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έριξα και ο θεός βοηθός.

Έκανα μπαμ μπαμ e banking έβαλα και μηνιαίο λογαριασμό και μου εμφανίζει ότι το αίτημα μου είναι υπο εξέταση.

Μίλησα με τηλεφωνικό κέντρο ΔΕΗ και μου είπαν ότι εφόσον το αίτημα για το home online έγινε σήμερα ισχύει ο σημερινός τιμοκατάλογος που το εμφανίζει 0,096 ανα kwh 0.50 πάγιο ανα μήνα και ότι συνδέεται με το κοτ.

Τώρα τι ισχύει τελικά όσον αναφορά τον τιμοκατάλογο θα δείξει...   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Να το τερματίσω τώρα που ενεργοποίησα enter να κάνω και αίτημα μέσω ebill για myhome online  μπας και πάρω 100€ πίσω της εγγύησης και τα 30€ προσφορά ή με τρώει ο απαυτος μου!!!!

 

 

 

 

45 λεπτά πριν, jimarmao79 είπε

 

 

Πλάκα κάνω κάθομαι στα αυγά μου και κάνω τον σταυρό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, R0adrunn3r είπε

 Γι αυτό είπα ότι το Enter συμφέρει μόνο σε εξοχικά.

ειμαι από αυτούς που ήταν ήδη ΔΕΗ Γ1 και από την βιασύνη μου πάτησα enter αντί για online ασε... αλλά και πάλι από απλό γ1 ας είναι και εντερ 0,105 και 1,5€ παγιο κλαιν από 0,11 με ρήτρα κάτι κάνουμε βάλε και το 5% της συνέπειας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, liakouz είπε

Το έριξα και ο θεός βοηθός.

Έκανα μπαμ μπαμ e banking έβαλα και μηνιαίο λογαριασμό και μου εμφανίζει ότι το αίτημα μου είναι υπο εξέταση.

Μίλησα με τηλεφωνικό κέντρο ΔΕΗ και μου είπαν ότι εφόσον το αίτημα για το home online έγινε σήμερα ισχύει ο σημερινός τιμοκατάλογος που το εμφανίζει 0,096 ανα kwh 0.50 πάγιο ανα μήνα και ότι συνδέεται με το κοτ.

Τώρα τι ισχύει τελικά όσον αναφορά τον τιμοκατάλογο θα δείξει...   

Εμένα μου είπαν πως υπάρχει το ρίσκο να μπούμε με το καινούργιο. Το έκανα 7και κάτι το πρωί αλλά το μου είπαν σου είπαν με το τι θα ισχύει τελικά θα το δούμε στο λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, NobodyRankXV είπε

ειμαι από αυτούς που ήταν ήδη ΔΕΗ Γ1 και από την βιασύνη μου πάτησα enter αντί για online ασε... αλλά και πάλι από απλό γ1 ας είναι και εντερ 0,105 και 1,5€ παγιο κλαιν από 0,11 με ρήτρα κάτι κάνουμε βάλε και το 5% της συνέπειας 

Έχω την εντύπωση ότι όταν είσαι ήδη στην ΔΕΗ δεν σου δίνουν κάτι από το πρόγραμμα. Νομίζω το 30εύρω του πρώτου λογαριασμού. Βέβαια θα σε γελάσω δεν είμαι σίγουρος γι αυτό. Σίγουρα απ οτιδήποτε με ρήτρες είναι καλύτερα. Απλά σύμφερε λίγο παραπάνω το Online. Περισσότερο γιατί δεν έχει τα 100 ευρώ εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...