Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Rattlehead είπε

Λάθος δικό μου korakios σορρυ 24μηνο ήθελα να γράψω. Μου τα έστειλε και φώτο πριν τα υπογράψει. Και δέχτηκε και επισύναψη η υπάλληλος τον τιμοκατάλογο όπως είχες προτείνει. 🤘👍

όλα καλά

α, άγνωστο η ΔΕΗ τι θα κάνει

1 ώρα πριν, korakios είπε

Για να προλάβω όσους ποστάρουν και περιέχει τη λέξη "Μου είπαν"

μη δίνετε σημασία στο τι λέει ο σεκιουριτάς ,προϊστάμενος ,υπεύθυνος καθαρίστρια,  διευθυντής , υπάλληλος ,κεντρικά και γωνίες

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

19 λεπτά πριν, jimarmao79 είπε

Korakie Korakie εσύ που ξέρεις τα πολλά ... χτες 1/12  υπέγραψα σε κατάστημα σύμβαση myhome enter  έχω κωδικό εταίρου  στο συμβόλαιο 24μηνης διάρκειας και δεν έχω ebill. Θα είμαι με τις παλιές τιμές το πρώτο εξάμηνο ή τζάμπα το τρέξιμο! Ευχαριστώ τον korakio και λοιπούς δημοδιδάσκαλους που μας ξεστραβώνουν!!! 

Καταφερα να γραφτώ και ebill  είμαι λέει ενεργός έως 30/11/23 και ανοίγοντας το τιμοκατάλογο μνημονεύει τις παλιές τιμές. Το έσωσα ή ακόμη αναμονή μέχρι έκδοση λογαριασμού? να προχωρήσω σε μηνιαίους λογαριασμούς  που επιθυμώ ή να περιμένω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αίτηση που καταχωρήθηκε χθες στις 21:30 για μεταβολή από Γ1 σε myhomeonline είναι λογικό να είναι σήμερα ακόμα υπό εξέταση ;

Αλλη που έκανα χτες το πρωί ενεργοποιήθηκε 

Επεξ/σία από Nyo30
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ΔΕΔΗΕ πάντως  κανενα μύνημα δεν έχω λάβει (είχα δώσει καταμέτρηση στη Υπογραφή της σύμβασης. 

 

 

 

1 λεπτό πριν, jimarmao79 είπε

Καταφερα να γραφτώ και ebill  είμαι λέει ενεργός έως 30/11/23 και ανοίγοντας το τιμοκατάλογο μνημονεύει τις παλιές τιμές. Το έσωσα ή ακόμη αναμονή μέχρι έκδοση λογαριασμού? να προχωρήσω σε μηνιαίους λογαριασμούς  που επιθυμώ ή να περιμένω?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, alexandroskostaras είπε

Τπτ το σημαντικό .Μια αύξηση του 80% στην τιμή της κιλοβατώρας 

Αύξηση πες του. Τόνισε το. Μη νομίζει ότι θα πάρει 80% έκπτωση αν πάει αύριο. 😅

24 λεπτά πριν, Rattlehead είπε

 

Της έδωσα οδηγίες η υπάλληλος καμμια αντίρρηση, υπέγραψε 12 μηνο συμβόλαιο. 

Τρόμαξα με το 12, πάλι καλά ήταν 24

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

30/11/21 πήγα τα πεθερικά στο υποκατάστημα Γλυφάδας* για μεταφορά από Γ1 σε Enter και τώρα το βλέπω στο ebill ενεργοποιημένο έως 29/11/23. Που σημαίνει ότι μέτρησε η ημερομηνία της αίτησης ή η ενεργοποίηση έγινε αυθημερόν, μας κάνουν και τα δύο.

*Δεν μπορούσα να μπω στο ebill τότε.

Επεξ/σία από kirileman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Τρόμαξα με το 12, πάλι καλά ήταν 24

ούτε ραντεβού να είχαμε , φεύγω 😁

το βράδυ η συνέχεια

αν αρχίσουν να λένε τα προλαβαίνω με νέες τιμές ή όχι , ή αρχίσουν τα "μου είπαν " φώναξε τον @HERTHAN 😂

3 λεπτά πριν, stedes είπε

προλαβαινω μεχρι τις 12 το βραδυ για εντερ αφου γραφει μεχρι 02/12 ειμαι ηδη πελατης της δεη 

23:59 κάντο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

ούτε ραντεβού να είχαμε , φεύγω 😁

το βράδυ η συνέχεια

αν αρχίσουν να λένε τα προλαβαίνω με νέες τιμές ή όχι , ή αρχίσουν τα "μου είπαν " φώναξε τον @HERTHAN 😂

Μπορεί να παίξει και συνδυασμός:

"Μου είπαν ότι προλαβαίνω να βάλω Enter με τις παλιές τιμές. Είμαι ήδη στο online, να το κάνω;"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

ούτε ραντεβού να είχαμε , φεύγω 😁

το βράδυ η συνέχεια

αν αρχίσουν να λένε τα προλαβαίνω με νέες τιμές ή όχι , ή αρχίσουν τα "μου είπαν " φώναξε τον @HERTHAN 😂

23:59 κάντο

το γραφω γιατι περιμενω να μου φερουν ενα αποκομμα λογαριασμου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Nyo30 είπε

Αίτηση που καταχωρήθηκε χθες στις 21:30 για μεταβολή από Γ1 σε myhomeonline είναι λογικό να είναι σήμερα ακόμα υπό εξέταση ;

Αλλη που έκανα χτες το πρωί ενεργοποιήθηκε 

Παρόμοια περίπτωση.

Σε παροχή που δεν είχε ρεύμα, είχα κάνει την διαδικασία για το Online μέσω econtract στις 17/11 όντας ήδη πελάτης της ΔΕΗ σε άλλη παροχή, την επόμενη μέρα έλαβαν τα έγγραφα μου και μου έστειλαν μήνυμα πως όλα ΟΚ και το αίτημα πήγε ΔΕΔΔΗΕ.

Έλαβα μήνυμα απο ΔΕΔΔΗΕ την Δευτέρα οτι το αιτημα για την παροχή ολοκληρώθηκε, έχω ρεύμα πλέον κανονικά και ακόμα στο ebill λέει "το αίτημα σας για το ΔΕΗ myHome Online είναι υπό εξέταση".

Τηλέφωνα δεν σηκώνουν και έχω στείλει ερώτημα μέσω του site αλλά απάντηση καμία.

Έχει τύχει σε άλλον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με το μυνημα που ελαβα. Επιασα γραμμη και μίλησα με μια υπαλληλο.

Ασχετα που ειναι πολυ οτι να ναι.τις εξηγησα οτι ελαβα ενα μύνημα, οτι προσπαθησατε να επικοινωνησετε μαζι μου τρεις φορες και δεν τα καταφερατε, αλλα εγω δεν εχω δεκτει καμια κληση στο κινητο από εσας. 

Η απάντηση της ηταν, αν εχω κανει καποια αιτηση για αλλαγη παροχο ή για ηλεκτροδότηση. Την είπα οχι. Ε τοτε μου λεει κανανε λαθος αλλου πηγαιμε το μυνημα.

Τι φαση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, korakios είπε

ούτε ραντεβού να είχαμε , φεύγω 😁

Στάσου μύγδαλα. Εγώ περαστικός ημουνα. Αναλαμβάνει ο ΗΕRTHAN ή ρωτήστε τη καθαρίστρια.

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...