Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, rofl είπε

εννοειται οτι εχω παρει screenshots τα παντα ολα και τα εχω στειλει σε email για να παρουν timestamp, και σε μια τετοια περιπτωση αν δεν αναγνωρισουν το λαθος τους θα προβω σε καταγγελια.

Δεν ξέρω αν είναι ισχυρό πειστήριο το screenshot. Ίσως βιντεάκι με το κινητό το ebill και ανανέωση σελίδας για να φαίνεται πως όντως έγινε η επιλογή και δεν είναι κάτι επεξεργασμένο από εσένα.

Επεξ/σία από apache48
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελευταίο τηλεφωνάκι πριν περάσει η διορία ενεργοποίησης , μπας και κάνουμε το μπαζερ μπίτερ 😁

Δεν θα πω τι μου είπε η υπάλληλος γιατί έχει κουραστεί ο korakios να τα λέει , βαστάτε γερά αδέρφια , οι επόμενες μέρες θα είναι κρίσιμες 🤪

Επεξ/σία από tomtsir
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jimarmao79 είπε

Από ΔΕΔΗΕ πάντως  κανενα μύνημα δεν έχω λάβει (είχα δώσει καταμέτρηση στη Υπογραφή της σύμβασης. 

 

 

 

 

Ούτε φωνή ούτε ακρόαση & εγώ απο ΔΕΔΔΗΕ...

Αίτηση σε Κατ/μα ΔΕΗ για αλλαγή παροχου στις 25/11 πίστευα ότι μέχρι & σήμερα θα πέρναγε ο ΔΕΔΔΗΕ...

Μάλλον έχουν μαζευτεί πολλές αίτήσεις είτε μπορεί να λάβουν υπόψην την καταχώρηση μονάδων που έκανα στο site του ΔΕΔΔΗΕ προχτές μιας & ουτως η αλλιώς ήταν προγραμματισμένη καταχώρηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν καποιος ενδιαφερεται να μαθει αυτο που εμαθα πριν λιγο.ΟΠΟΙΟΙ εχουν κανει αιτηση myhome enter προν τις 2/12 οπου προλαβαν την τιμη κικοβατωρας στα 10,500 αν γινει εγκριση απο αυτα ρε ρεμαλια μεχρι σημερα ισχυει.Αν ας ποουμε εγκριθει αυριο τοτε θα ισχυει η νεα τιμη των 0.18

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, rofl είπε

ειναι ξεκαθαρο οτι θα ισχυει με βαση την ημερομηνια που κανατε την επιλογη

α) αναφερει:Για πελάτες που έχουν ενεργοποιήσει το προϊόν έως 2/12

δεν αναφερει για το ποτε θα ενεργοποιηθουν απο τη δεη, αλλα ποτε οι ιδιοι θα το ενεργοποιησουν ως επιλογη.

β) εφοσον δειχνει τις παλιες τιμες και το 24μηνο στην σελιδα της αιτησης, δεν μπορουν να το παρουν πισω και να σε ενεργοποιησουν με αλλες τιμες και ορους.

γ) στο log ειναι καταχωρημενο τη ωρα ακριβως επιλεξατε το home online 

myHome Online Επιλογή 01/12/2021  Χρήστης e-bill

αν τυον με περασουν στον νεο τιμοκαταλογο, προφανως αυτο δεν στεκει πουθενα, και το θεωρω δεδομενο οτι θα επιλυθει.

ακομα υπο εξεταση ειμαι ομως και αρχιζω να φοβαμαι μη φαω κανα ακυρο, η καρτα μου ληγει σε 2 μηνες, προφανως θα παρω αντικατασταση αλλα καποια στιγμη τον γεναρη.

Όπως είπε και ο Κοράκιος, δεν βγάζεις άκρη. Παράδειγμα, στην τελευταία παροχή του αδερφού μου που παλεύω...είχε αυτό το ιστορικό..

6XerrHN.png

 

και 1/12 σβήστηκαν όλα και έχει αυτό τώρα.

dM92szr.png

Το myHome Online παραμένει "υπό εξέταση".  😅

Είπαμε πως θα δείξει η νεκροψία, υπομονή! 🖖

 

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, μπορεί να μου απαντήσει κάποιος μιας και δεν βρήκα κάτι μέχρι στιγμής.

Είμαι στο ενοίκιο σκέφτομαι να εμεργοποιήσω το myhomeonline αν μέσα στο χρονικό διάστημα του συμβολαίου θέλω να μετακομίσω θα μπορέσω να το μεταφέρω στον νέο σπίτι; Ή πρέπει να σπάσω το συμβόλαιο και να κάνω νέο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aδερφια μην ανησυχειτε , εγω ενεργοποιησα σημερα το  ebill  γιατι μου εστειλε sms η ΔΕΗ , αρα γιατι να το στειλει αν δεν ειναι να το ενεργοποιησει? 

Screenshot_20211202-195947.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, spukaulos είπε

Δεν ξερω αν καποιος ενδιαφερεται να μαθει αυτο που εμαθα πριν λιγο.ΟΠΟΙΟΙ εχουν κανει αιτηση myhome enter προν τις 2/12 οπου προλαβαν την τιμη κικοβατωρας στα 10,500 αν γινει εγκριση απο αυτα ρε ρεμαλια μεχρι σημερα ισχυει.Αν ας ποουμε εγκριθει αυριο τοτε θα ισχυει η νεα τιμη των 0.18

Όταν κάνεις την αιτηση μέσω e'bill, σου δείχνει μεταξυ άλλων και τον τιμοκατάλογο (για τον οποίο κάνεις αίτηση).

Οπότε δε θα με ξάφνιαζε καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, spukaulos είπε

Αν δεν εγκρινουν τα συμβολαια εως σημερα τοτε συμφωνειτε με την καινουργια τιμη στο myhome enter (δεν ρωταω)

Και ποιος είσαι εσύ να μας πεις με τι συμφωνούμε; 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tomtsir είπε

Και ποιος είσαι εσύ να μας πεις με τι συμφωνούμε; 😆

Εγω αδερφε προσπαθω να ενημερωσω καποιους που εχουν την ιδια απορια πριν λιγο μιλησα με εκπροσωπο και μου ειπε πως αυτη την εντολη τους εδωσαν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μου στειλουν sms  να ενεργοποιησω το προιον μεχρι τις 8μμ σημερα  για να ισχυει το προιον σημαινει  να ισχυει με παλιες τιμες , αλλιως δεν θα ελεγαν μεχρι σημερα, εφοσον το  προγραμμα συνεχιζεται , δεν σταματα να παρεχεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, chriskan22 είπε

Για να μου στειλουν sms  να ενεργοποιησω το προιον μεχρι τις 8μμ σημερα  για να ισχυει το προιον σημαινει  να ισχυει με παλιες τιμες , αλλιως δεν θα ελεγαν μεχρι σημερα, εφοσον το  προγραμμα συνεχιζεται , δεν σταματα να παρεχεται.

Και εγω υπεγραψα,το θεμα ειναι να εγκριθει σημερα αυτο ειναι το θεμα, μακαρι να ναι οπως τα λες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομάδα 3.5 χρόνια σύνδρομητης στην watt wolt σήμερα ειδα στο παλιό μου πάροχο εκκαθάριστικο λογαριασμό 250€ ...10 ημέρες από τον τελευταίο...Το ίδιο και στην αδερφή μου που το διακόψαμε μαζι..μας ήρθε κεραμίδα..Αλήτες και κανένας δεν μπορεί να μας βοηθήσει σε αυτό... Εισαγγελέας δεν υπάρχει πραγματικα.. Μπορούμε κάτι να κάνουμε?

Ευρώ δε θα δώσω ειλικρινά..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...